Şimdi Ara

Yeni teknikle metastaz yapan hücreler anlık olarak takip edilebilecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
241
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Kanser tüm dünyada yaşam şartlarının giderek insan doğasına aykırı hale gelmesiyle gittikçe yaygınlaşan bir vaka konumunda. Dolayısıyla bilim adamlarının üstüne eğildiği temel alanlardan birisi haline gelen anomaliteye dair yaşanan son gelişme olumlu sonuçlara gebe gibi görünüyor.

Rutgers Üniversitesi’nden bir ekibin imza attığı başarılı çalışmada kanserin vücuttaki yerinin daha etkili bir şekilde saptanabilmesi amaçlanmış. Deney hayvanları üzerinde yapılan çalışmada bünyeye enjekte edilen ve ışığı emmesinin yanı sıra kanser türüne has bağlanma özelliğine sahip içerikteki madde ile geleneksel yöntemlerle saptanamayacak kadar erken safhadaki lezyonlar başarıyla tespit edilebilmiş. Öyle ki kaynaktan metastaz yapan hücreler dahi kan akımı içerisinde takip edilebilmiş.

Daha etkili tedavi

Çalışmayı yürüten bilim adamlarına göre yeni teknik kullanılarak kanser çok daha erken safhada, henüz vücutta ciddi hasarlara yol açmadan tespit edilebilecek. Ayrıca MRI’a göre çok daha hızlı olan ve anlık takip de sağlayan yöntem sayesinde doktorlar neoplastik hücrelerin bulunduğu dokuya has kemoterapötiklerle tedaviyi gerçekleştirebilecekler ki bu sayede hem tedavi süreci çok daha etkili geçecek hem de diğer dokularda meydana gelen yan etkiler de minimize edilecek.

5 yıldan kısa bir süre içerisinde kullanımı öngörülüyor

Son olarak çalışmada yer alan biyomedikal mühendisleriden Prabhas V. Moghe, yaptığı açıklamada şu anda 100’den fazla kanser türünün saptanmasının mümkün olduğunu aktarırken müjdeli haberi de verdi, uzmana göre yeni teknik 5 yıldan az bir süre içerisinde sahada kendine yer bulacak.

• Sen öyle san.Daha çok kazanmak için Organik 'bile' diye diye yediğin herşeyin tohumuna zehir katıyor bu aşağlık yobaz cahil köpekler.Kaldıki normal tarımı söylemiyorum bile.Havayı,sigarayı,egsoz dumanını,ve soluduğumuz herşey bizi ölüme götürüyor yavaş yavaş..Ben babamı kaybettim 2 hafta kadar önce Akciğer Kanserinden ve metastaz oluştu vücudunun heryerinde..Herşeyi denedim/denedik ama kurtaramadık.56 yaşındaydı.Allah rahmet etsin benim canım babama. Kanser denildiğinde artık tüylerim ürperiyor bunu yaşayan bilir dostlar.
  • Güzel

• Tedavi peki?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Kanser de verem gibi 5-10 seneye tarihe karışacak .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ComicsCİ

Kanser de verem gibi 5-10 seneye tarihe karışacak .

Sen öyle san.Daha çok kazanmak için Organik 'bile' diye diye yediğin herşeyin tohumuna zehir katıyor bu aşağlık yobaz cahil köpekler.Kaldıki normal tarımı söylemiyorum bile.Havayı,sigarayı,egsoz dumanını,ve soluduğumuz herşey bizi ölüme götürüyor yavaş yavaş..Ben babamı kaybettim 2 hafta kadar önce Akciğer Kanserinden ve metastaz oluştu vücudunun heryerinde..Herşeyi denedim/denedik ama kurtaramadık.56 yaşındaydı.Allah rahmet etsin benim canım babama. Kanser denildiğinde artık tüylerim ürperiyor bunu yaşayan bilir dostlar.
  • quote:

DEDiğinize hak veriyorum ama oyle kolay değil .

Olay nedir toplu ölümler olmadığı sürece çok hızlı yayılıp kısa sürede ölümler gelirse kesinlikle aşısı çıkar çözümü bulunur. Şuanda ilaç firmaları çok iyi para kazandıran bir hastalığı sonlandırmaz.

Kanser biter farklı bir hastalık çıkar. Ben buna inanıyorum. Yakın zamanda Amcamı kaybetmiş biri olarak yazıyorum bunu.

Hastanelerinde para tuzağı iliğine kemiğine kadar kuruttuğu yerler olması bir Gram güvenim yok ne hastanelere nede ilaç firmalarına.

Yazacak çok şey var ama ömrümüz kısa .
  • quote:

Orijinalden alıntı: ssbrutality

quote:

Sen öyle san.Daha çok kazanmak için Organik 'bile' diye diye yediğin herşeyin tohumuna zehir katıyor bu aşağlık yobaz cahil köpekler.Kaldıki normal tarımı söylemiyorum bile.Havayı,sigarayı,egsoz dumanını,ve soluduğumuz herşey bizi ölüme götürüyor yavaş yavaş..Ben babamı kaybettim 2 hafta kadar önce Akciğer Kanserinden ve metastaz oluştu vücudunun heryerinde..Herşeyi denedim/denedik ama kurtaramadık.56 yaşındaydı.Allah rahmet etsin benim canım babama. Kanser denildiğinde artık tüylerim ürperiyor bunu yaşayan bilir dostlar.

Sizinde söyledikleriniz içtenlikle ve bu belanın muzdariplerinden olarak destekliyorum yazdıklarınızı.
  • Teşekkür ediyorum Hocam, Sağolun.

• quote:

zor karışır.
    kanser maalesef "düz mantık hastalık" değil, peki ney deme, biraz araştır, komplike değil.
  • ssbrutality S kullanıcısına yanıt
    Ben diyorum Ankara bu diyor ...tümkara ....

• ssbrutality S kullanıcısına yanıt
    Ben diyorum Ankara bu diyor ...tümkara ....

• Seninde ankaranın da g. Tününde..

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.