Şimdi Ara

2 Mb Kullananlara bir soru

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
421
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Slm arkadaşlar 1 mb adsl kullananlar 100 kb dan download yapıyorlar acaba 2 mb kullananlar 200 kb download yapması gerekmezmi.http://speedtest.ttnet.net.tr bu adresten test yaptıktan sonra adsl tarifelerinin kaç kb download yaptığını gösteriyor kafama takılan 2 mb kullananlar 700 kb dan download yapıyor gözüküyor:Burada bir yanlışlık mı var yoksa doğrumu.

• telekomun sitede max 2mbt e kadar test şansı olduğu için daha yüksek bağlantısı olanlarda o seçenği kullanarak test ediodur ya da bazılar testi başlatıp bianda durdurunca aldığı sonuçlarla tatmin yaşadıkları için ortalama öle bir hız gösteriodur,teorik olarak mümkün deil çünkü
  • adsl de bandwith arttikca download hizi duser.yani 2mbit dowload hizini 1mbitin 2 katindan biraz daha duser.turkiyede adsl kayipli baglanti turudur.kabloda hiz kacsa odur.kesinlikle dusme olmaz.baglantim 2mbit kablo,download hizimsa 240 kb/s.
  • max. 220Kb/sn ile indirebilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi power-pc -- 18 Mart 2007; 23:22:01 >
  • valla taş çatlasın 210 ile indirebiliyorum hemde en sakin gece 1 2 gibi zamanlarda ne yapalım bunada şükür
  • quote:

Orjinalden alıntı: drgladius

valla taş çatlasın 210 ile indirebiliyorum hemde en sakin gece 1 2 gibi zamanlarda ne yapalım bunada şükür

• quote:

valla taş çatlasın 210 ile indirebiliyorum hemde en sakin gece 1 2 gibi zamanlarda ne yapalım bunada şükür

Biz 25kb/s ile indiriyoruz sen,210 u begenmiyorsun
  • 2048/8=256 Kb da indirirsin maksimum
  • quote:

Orjinalden alıntı: hathat06

2048/8=256 Kb da indirirsin maksimum

o hesap öyle yapılmıyor,başlık bilgilerini çıkarttığın zaman elinde 220 gibi bir değer kalıyor.
  • quote:

110 rakamını gördüğümüzde takla atıyoruz pc başında buna da şükür
  • 2 mb verimli olmuyor anladığım kadarıyla. 1 Nisan'da geçmeyi düşünüyordum ama vazgeçecem bu durumda...
  • Türkiye'deki ADSL de yanlış hatırlamıyorsam yaklaşık %15-16 lık bir kayıp var
    Hangi paketi kullandığınız hiç fark etmiyor kayıp %si hep aynı

Küçük bir liste yaparsak

Paket / Teorik max hız / Gerçek max hız
    2048 / 256 / 218
    1024 / 128 / 110
    512 / 64 / 55
    256 / 32 / 27

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Izzet -- 19 Mart 2007; 12:47:50 >
  • Sadece Türkiye'de değil...ADSL bağlantısının özelliği olarak %10-15 header bilgilerine harcanıyor...
  • 1024/256'ya geçtim. Sanırım en yüksek 110'u biraz geçtim.
  • ben bugun 1024'de
    ilk 1-2 saniyeligine 200'un ustune ciktim
    ya da oyle yazdi..
  • Rapid'de hiç 220'nin altına düşmez bende. Ama 1-2 saat sonra yavaşlamaya başlıyor o nedense. Diğer programlar da, klasik marmarada kablo kopması, yok yer altı çalışması yüzünden olan aksaklıkları saymazsak yine o civarda hep.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.