- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
......::::::A T İ K E R [DOSTLUK] KULÜBÜ::::::...... (FoReVeR)
3025 Cevap180271 Görüntüleme5 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<      [2] 4 5 6 7 8 9 10      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

159 Mesaj
30 Mart 2007; 22:30:53 

arkadaslar benım yazılarımı da takıb eden varsa benımde bır atıker magduru oldugumu bılır.tupu taktıralı 20 gun oldu olmadı 8 sefer sanayıye gıttım. ama buradakı arkadasların yardımıyla yavas yavas arabayı rayına sokacagım ınsallah.daha once yazdıgım gıbı en buyuk sorunum arza lambasıydı.nıhayetınde tunvaytun kardes senın soyledıklerını ustaya soyledım dedım kı elektrıgı bobınden almak yerıne ecudan al dedım.once ecu ne dedı. beyın mı falan oldu.derken elektrıgı sıgorta kutusundan aldı.yanı o takılan sıgortaların bırını cıkarıp dıbıne tel sardı yerıne soktu.bılmıyorum sence mantıklımı.ama sorun halloldu.onceden 40 km gıdınce arza lambası yanardı sımdı 100 km gıttım haala yanmadı.derken benım o biiiiiiiiip sesı yıne basladı ama bu sefer depo doluyken otomatık benzıne gecıyo.Şu an araba bazen gazda 20 km gıdıyo bazen de 5 km bazen de 1 km gıdıyo otomatık biiiiiiiip deyip benzıne gecıyo.tam lambayı sondurdum derken sevınırken sevınemeden bu sorun cıktı.tunvaytun kardes veya bu ısten anlayan arkadaslar ne yapmalıyım.yardımcı olursanız sevınırım.Bu arada sızın arabalarda da hava kacırır gıbı bır ses motorun yanından bobının arkasından gelıyomu.ben tup taktırdıktan sonra bu ses gelmeye basladı.arac ford fıesta 2004,1,4 motor

1488 Mesaj
30 Mart 2007; 22:33:58 

şanssızlıklar yaşadığına üzüldüm arkadaş

159 Mesaj
31 Mart 2007; 12:26:28 

sagolasın arkadasım ınanın bu ıslerle ugrasmak o kadar zor kı ınsan cıgırdan cıkıyor.bakın sıze bır olay daha anlatayım bu sefer de aatıker degıl eko gaz fıyatıyla cok cazıp bır marka ve kendını yenılemıs sanırım bu ıse ustanın dedıgıne gore dort trılyon yatırmıs.o derece ıddıalı yanı tabı (usatanın soyledıgıne gore).Derken bır albeanın sahıbı sancılı bır sekılde dukkanda dönuyo ne oldu abı dedım.adam zaten anlatacak yer arıyormus basladı anlatmaya daha takalı 4 gun oldu dedı dortgundur sanayıdeyım.sımıt tupun ustundekı gosterge lambası bırturlu kalkmıyo ayrıca bılgısayarla program bırturlu atamıyolar dedı.en son ugrastılar olmadı adam lavato takmaya karar verdı.bakalım lavato ne olacak orası da bellı degıl kendı arzamdan dolayı sık sık sanayıye gırttıgım ıcın bılıyorum gecen de bır lavato takılı bir passat arzadan dolayı gelmıstıi.Sözun Özü şu:Ben bu tup işinden bir aydır yaptıgım arastırmalar netıcesınde şunu anladım hangı marka olursa olsun hepsı aynı sistem aralarında bir fark yok atıkerı de aynı eko suda lavatosu da zavollisı de hatta zavollıyı bulgarıstan da fason yapıp marka bastıkları bıle soylenıyo.bence bu iş bir piyango once torbadan bır marka sec bakalım.arkasından torbadan bır usta seç bakalım Ne cıkarsa bahtına.benım bahtıma 20 gunde 8 sefer sanayıye gıtmek cıktı.Sızın bahtınıza ne cıkar bılemıyorum.ama ben 9. kez pzartesı gıdecegım bu arza lambasını halletım.sımdı sıra 3/5 km gazda gıdıp sonra biiiiiiiip deyip benzıne gecmesın de.Tüp taktıracak arkadaslara bol şanslar diliyorum.

1488 Mesaj
31 Mart 2007; 19:30:35 

arkadaş atikerde elektrik kabloları kesiliyormu mesela brc kesmiyoruz diyor bir başka topikte atikerde elek. kablolarının durumu nedir

791 Mesaj
1 Nisan 2007; 23:13:32 

arkadaslar hafta sonu gittim ve su sonucar ortaya cıktı
26 litre gaz 1.470 den 38.25: 120 km sonra tekrar fullettim 21 ytl(14.29 litre 1470ten )
26+14.29 litre =40.29 litre toplamda 59.250 ytl ye depoyu doldurdum
450 km yol yaptım bunun 240 ı uzun yol geri kalanı sehiriçi uzun yolda 120 140 surat yaptım
hesapladgıgımzda ise 131 lira yakmıs
kısaca 59.25 liraya 450 km yol yaptım buda 131 eder. fena deil fakat anlamadıgım bikaç husus var benim hesaplarıma gore arac cok yakıyodu simdi ise bu sonuclar cıkı herneyse ama artıkaracım az yakıyo 3. ncu depoyu bitircem onuda yazarım kac ytl yaktıfgını hfata sonu sabnayiye gittim bu yazılımından bek anlamıyo ustaar işçilikleri iyi ama yazılımdan anlamıyo arkkadaslar benim stop sorunumu cozdıler lpgye gecis milisaniyesi ielalaklı bi durum ssuan atiker dort dortluk alacak arkadaslara tavsiye ederim. USTAYA DİKKAT ARKADASLAR COK ONEMLİ BU SUAN atiekrde bana gore problem yok
taktıracak arkadaslara bilgilerimi satabilrim(anlatırım anlamdında)

pdr

159 Mesaj
1 Nisan 2007; 23:41:21 

evet ben ızledım elektrık kabloları kesıldı.kesılmeyenler soketlı oluyomus sanırım.Bu arada bugun Izmır Balıkesır yaptım belkı ellı sefer tupten benzıne gectı ben de ısrarla 20 km gaz gıttım 2/3 km benzın.biiiiiip deyıp benzıne gecıyo bende tekrar dugmeye basıp 3 km sonra gaza alıyom.Hemen nıye almıyon dersenız cunku hemen gecmıyo. nedır bu arkadaslar bu sorun sızce sımıt tupun ustundekı bobının ısınmasından mı yoksa programdan mı.kalıbrasyon ayarından mı.?

791 Mesaj
2 Nisan 2007; 0:45:33 

ihsan kardes aynı sorun benim arkadasta da vardı. bu beraber taktırdıgmız arkadas varya ondada boyle bi sorun vardı gecen anlattı sundan oluyo diyede simdi aklımda deil yarın ogrensr sana yazarım

pdr

15 Mesaj
2 Nisan 2007; 17:01:02 

İhsanone kardeş önce teşekkür ettiğin için ben sana teşekkür ederim. Sana şunu söyleyim senin ustanda iş yok.Daha ECU nun ne olduğunu bilmeyen adam nasıl montajını yapmış anlamadım. ECU aracın benzindeki verilerini alarak bunu lpg sistemine uyarlayan bir nevi beyin. Sen ustanı yanlış seçmişsin seni iyi anlıyorum ben bu ustalardan çok çektim. Burdan herkese sesleniyorum inanın kötü lpg markası yok berbat ustalar var.

Kardeş gelelim senin şu göstergenin ötmesine. Bende yaşadım o sorunu bir iki kez. Sorun hava akışıyla ilgili. Konuya tam hakim olmamakla beraber benim ustam havayı ikiye bölerek manifolta girmiş yani manifoltta deldiği delikten çıkardığu boruyu T yaparak 2 ye bölmüş tabi yeterli hava yok. Ustamda fazla delik olmasın diye böyle yapmış. Sonra bir delik daha deldi. iki boruyuda manifolda tek tek girdi sorun çözüldü.Sunu unutmayın hava motorun hayatı.Sağlıklı hava akışı az yaktırır iyi kaçtırır.

Senin adına ustandan dolayı üzüldüm. Ben LPG çıktı çıkalı karşı olan biri olarak ilk defa lpg taktırdım ve kullanıyorum 2 ayda az çok neyin ne olduğunu bilecek kadar bilgim var senin ustan ECU nun ne olduğunu bilmiyor yazık. Bence sen doğru birine git veya ATIKER i ara....

791 Mesaj
2 Nisan 2007; 18:08:57 

simdi biz iki araba montaj yaptırdk benimkinde sorun yok fakat arkadasınkınde sorun var bende ve onda aynı işlemi yapması lazım ama bende o biip olayı yok acaba arkadasa farklımıyaptıki

pdr

159 Mesaj
2 Nisan 2007; 19:28:33 

tunvaytun kardes nezamandır yazmanı beklıyordum.Ilgılendıgın ıcın bılgılerını bızlerle paylastıgın ıcın tekrar tesekkur ederım.Bugun ustaya tekrar gıttım sıra olmasın dıye sabah erkenden.cunku biiiiiiiiiip sesı artık kulagımı tırmalıyodu. ayrıca sesden zıyade gazda gıtmıyor arac.Inanın usta sabah 9 dan oglen ıkıye kadar ugrastı.ve yaklasık 100 km deneme surusu yaptık degısık seyler denedıkten sonra.sonuc su:arkadakı sımıt tupun boboındendır dedı gıttık 30 km yıne attı benzıne.geldık gosterge lambası devrını ayarladı gıttık bır 30 km otobanda yıne attı.arkadan bırılerıne tel actı tekrar sıl bastan kalıbrasyon attı basınc ayarlarını bırını130 a mınımum basıncı 50 ye getırdı.derken dedı bılmıyorum olup olmadıgını bunu laptola deneyecegız yolda dedı yarın gelırmısın oky dedım.eve gelırken bır 30 km geldım bu sefer gaza gecmedı ama yaklasık uc bes gundur gormedıgım arza lambası tekrar yandı .Sız benım yerımde olunda gelın delırmeyın.

431 Mesaj
2 Nisan 2007; 23:02:31 

allah sabır versin ihsanone, arkadaşlar benim arabaya yarın atiker sıralı sistem takılcak şans dileyin .

Bu arada bi sorum var ben simit tüp istiyorum ama babam stepne yerinde kalsın silindir taktıralım diyip duruyo, siz ne önerirsiniz?

A64 3200+ | MSI K8N Neo2 Pl. | 2*512 Vitesta 600[2-2-2-5] | MSI NX6800@[12x1,6vp] | 160GB Samsung SATA | Audigy Ls
Megaworks 550 | 957Mb | C.m. Centurion5 | Tagan 380W | U.S. Robotics 9105

20 Mesaj
2 Nisan 2007; 23:16:49 

quote:

Orjinalden alıntı: Maedhros_Laorx

allah sabır versin ihsanone, arkadaşlar benim arabaya yarın atiker sıralı sistem takılcak şans dileyin .

Bu arada bi sorum var ben simit tüp istiyorum ama babam stepne yerinde kalsın silindir taktıralım diyip duruyo, siz ne önerirsiniz?

HOCAM HAYIRLI OLSUN,
ANKARADASIN HERHALDE? NEREDE KAÇA TAKTIRDIN, SONUÇ NASIL GİBİ BİLGİLERİ PAYLAŞIRSAN ÇOK SEVİNİRİM. BENDE ANKARADAYIM VE BİR TÜRLÜ KARAR VEREMİYORUM.

2803 Mesaj
2 Nisan 2007; 23:17:20 

kapali otoparklara girmek istiosan simit taktir.

1488 Mesaj
3 Nisan 2007; 9:44:07 

ihsan arkadaş arabanın marka modeli nedir ?

1180 Mesaj
3 Nisan 2007; 12:36:57 

hem allah sabır versin diyosunuz hemde yarın takılacak diyosunuz bekleyin sonuçlarını alın daha sonra taktırın bence...
quote:

Orjinalden alıntı: Maedhros_Laorx

ÜNLÜ OTOGAZ Akdeniz Sanayi sitesi 5001 sok. no:50
ANTALYA TEL: 0242 221 31 41 Pbx FAX: 0242 221 31 42 GSM:05323737506 www.unluotogaz.com
unal-gedik@hotmail.com

20 Mesaj
3 Nisan 2007; 13:28:30 

unalgedik hocam herşey hakkıında yorum yapıyorsun ama, hem mail attım hem de pm den mesaj yazdım ankarada tartarini hakkında bilgi alabileceğimiz kimse varmı diye ama bir cevap alamadım.

35 Mesaj
3 Nisan 2007; 16:26:42 

aynı bende mesaj ve e-mail attım cvp gelmedi demekki dedim tartarini bayiileri ilgisiz dedim atiker sıralı sistem taktırdım ve çok memnunum darısı başınıza

763 Mesaj
3 Nisan 2007; 16:51:04 

Tartarini eleştiren bi mesaj atın foruma size PM den size hemen mesaj atar merak etmeyin. Bana attığı baya mesaj mevcut. Artı olarak MOD larla görüşüp tartarini ile ilgili kötü konuları sildiriyor kendisi. Örnek "tartarini fabrikası kapanıyormu" isimli konu başlığı silinmiş.

quote:

Orjinalden alıntı: ALABORA41

aynı bende mesaj ve e-mail attım cvp gelmedi demekki dedim tartarini bayiileri ilgisiz dedim atiker sıralı sistem taktırdım ve çok memnunum darısı başınıza

791 Mesaj
3 Nisan 2007; 17:23:46 

ya neyse bosverin de asıl onemli olan siz atikerde neler apıyosunuz yani memnununiyetniz yazın arkadaslar olctugunuz yakıt ne yaokmıs onu soyleiyn
ben baslatayım suan aracım 450 km lpg de yol yaktı 59 milyona
kullanım 250 kmsi uzun yol ful yuklu ve 120-140 arası
şehiriçinde yuklu ve normla dur kalk fazla

ful yukluden kasıt arka bagaj ve toplam 6 kişiinin oldugu durum

bana gore bu arac 90 kmhızla uzun yolda 90 yakacak gibime gleiyo

pdr

763 Mesaj
3 Nisan 2007; 17:57:25 

Valla ben taktırdığımdan beri 1500 km yaptım. Yaklaşık 35 gün oldu taktıralı. Düz hesap 450 ytllik benzin yakacaktım. Şimdi 250 yakmışımdır. 1200 ytl para veriyorum sisteme 200 ü bedavaya geldi bile.

159 Mesaj
3 Nisan 2007; 19:03:03 

benım araba for fıesta 2004.Ve haala sorun devam arza lambası yıne yanmaya basladı. Ama bu sefer benzıne gecıs yapmıyo.yakıtta 130 a cıktı karısık.da

92 Mesaj
3 Nisan 2007; 19:26:29 

atikerin sitesinden sorduğum soruya cevap alamadım ilgisizlik diz boyu lütfen dikkat

green impact

791 Mesaj
3 Nisan 2007; 20:07:45 

abi size sunu soyluuym bu usta işi bende de atiker var sorunlarımı yazdım anlattım ama suan herhangi bir sıkıntım yok arkadaslar ustanıza bakın daha ecuyu bilmeye ustaalar var nasıl ustaysa atiker için bende sorularınıza yanıt vermeye alsııyım ama bildiğim kadarıyla bu arada bizzat atikerin sahibi lpghaberde yazıyor oraya yaz stersen

pdr

159 Mesaj
4 Nisan 2007; 22:25:59 

bugun manıfotu baska bır ustaya deldırdım.yenı usta manıfottakı hava akısını saglayan delık yanlıs delınmıs dedı baska yerden deldı. .kelebegın altından bakalım ne olacak sonucu bıldırecegım.selamlar.

791 Mesaj
4 Nisan 2007; 22:38:29 

hadi ya abi adam delik desik etmesin sonra ..
neyse umarım iyi bir ustadır ve insalllah sorunun cozulur haa benim aklıma geldi onceki delinen yer ne olacak diye seninde gelmiş sormsuusndur ben sunu biliyorum kardes. o delinen yere enjektorler sokuluyo yeni deldii yere yeni bitane enjektor taklması laızm bildiğim kadarıyla eski taktıgı mumkun deil cıkmaz dolayısyla orada bi acıklık olmuyacak yanısmıyım

pdr

35 Mesaj
5 Nisan 2007; 12:55:43 

özel tıpalar var ilaç dökülüyor sonra ilaç kuruduktan sonra delik kapanıyor hiç bir sızma olmuyor

35 Mesaj
5 Nisan 2007; 13:15:13 

benim taktırdığım atiker sistemde arıza lambası yok arıza yaptığını nasıl anlıyacaz bilen varmı

763 Mesaj
5 Nisan 2007; 14:04:02 

Arıza lambası lpg sisteminin değil aracın kendi arıza lambası. Araçda herhangi bir elektronik vs. sorun olduğunda yanan lamba yani.

quote:

Orjinalden alıntı: ALABORA41

benim taktırdığım atiker sistemde arıza lambası yok arıza yaptığını nasıl anlıyacaz bilen varmı

35 Mesaj
5 Nisan 2007; 16:01:47 

teşekkürler sağol bu arada projeyi aldınmı

763 Mesaj
5 Nisan 2007; 16:13:08 

Ben henüz projeyi, faturayı ve garanti belgesini bayiden almadım. Bir yolum düştüğünde alacam artık. Ruhsatı değiştirme için max 1 ay vakit olduğundan bu süreyi böylelikle uzatmak istiyorum.

159 Mesaj
5 Nisan 2007; 17:38:51 

arkadasın dedıgı gıbı ozel bır ılacla tıkadılar .vıdalayıp taktılar. sımdılık sorun yok arabada . ne arza lambası ne de benzıne gecme sorunu.ama sadece 50 km. bındım.Uzun yola cıkmadan sorun cozuldu dıyemem.Bu arada gercekten arza lambası yoksa arabada nerden anlayacak bılemem .ama eger benzıne gecme sorunu varsa arac biiip dıye ses cıkarıyo aynen gaz bıterken verdıgı ses gıbı.o ıkazdan aracda sorun oldugu anlasılır.Soyle dusunuyorum da şayet benım aracın beynı olmasa(yanı arza lambası) ben elektrık bobınden alınmıs vazıyette yanın guc dusuklugu oldugu halde gıdebıldıgım yere kadar gıdecektım belkı 50 bın belkı 100 bın.demekkı araclar da arza lambası yoksa baszı sorunları anlamanız mumkun degıl.sadece aracın oerformansından gaz yıyısınden anlarsın o da mumkun degıl bence cunku arza lambası yanarken bıle 170 gıdıyodum.
sondu arac sımdı 190 gordu. bu 20 puanı anlamak cok zor bence .

35 Mesaj
5 Nisan 2007; 18:44:20 

özcanak ne garantiyi almışsın nede faturayı bi sorun çıkarsa neyle kanıtlayacaksın garantili olduğunu malum memlekette cambaz yok ben o yüzden garanti belgesiyle faturayı aldım projeyi bekliyom benden sana tavsiye elinde her zaman belge bulunsun

140 Mesaj
6 Nisan 2007; 9:18:45 

Bende taktırdım şu an 200 km falan oldu diğer atiker forumunda da yazmıştım. Taktıracaklara tavsiye ederim. yolda giderken benzine geçme gibi bir durum yok rolantide düşüp yükselme yok araçta yığılma vuruntulu veya sarsıntılı çalışma yok.gayet performansından memnınım. hatta gazda iderken deneme yaptık iki kişi ibre 200 km yi gördü. gayet memnunum.

.....:::::2008 OPEL ZAFİRA B 1.6:::::.....
.....:::::::OPEL ZAFİRA KULÜBÜ::::::.....

57 Mesaj
6 Nisan 2007; 9:48:47 

arkadaşlar tecrübelerinizi paylaştığınız için teşekkürler.bende lpg sistemlerini kendi çapımda(2 yıl dır) hep araştırmış biri olarak atiker i duyunca sevindim.hep dediğimiz gibi yerlimalı TÜRK ün malı eğer kullanacak isek tam bir teknik destek ile bu işi takip etmeleri gerekir ki 98 opel i olan arkadaşın da beyan ettiği gibi konya da hüseyin usta tarafından sıkıntısı çözülmüş.fakat ben de bir teknisyen olarak şu yorumu yapmadan geçemiyorum.bu sistemin bayiliklerini verir iken bu atiker firmasını sanırım bu ustalık tecrübelrini tam test etmeden veriyor.çünkü siz taktıran arkadaşların yorumlarından da anlaşıldığı gibi kötü usta faktörü bu şirketi bazı istenmedik kötü durumlara düşürmüş gördüm.
işte bu sebeb ile atiker müşteri memnuniyeti bazın da göreb düşer diye düşünüyorum.atiker bu bayilerini seminerlere çağırarak kalite faktörünü artırmak için eğitimler vermeli !!
bu forum da aslın da çok değerli bilgileri paylşamışsınız arızacılık olarak montaj veya malzeme hataları güzel işlenmiş aslında bunları atikerin takip edip bir geri besleme olarak kullanıp müşteri memnuniyetini artırcı olarak kulanması gerekir diye düşünüyorum.
arkadaşlar bende devlet memuru bir vatandaşım.aracımız bizim için değerli.bende 2004 toyota sol var. 3 yıl lık garantisi doldu ve tüp taktıracağım.ama bu benzin enj.lerine gelen aracın orjinal kablo ağına kaynak usulu girmelri beni rahatsız ediyor.çünkü buraya girme işi lehim ile oluyor mutlaka üstü izole ediliyor ama burada oluşabilecek direnç faktörü dikkate alınmıyor..bunu '' T '' tipi soket ile haleden firmalar olduğunu duyuyorum ama galiba corollaya göre olanı onlarda da yokmuymuş nedir lovato ya daha önce gittiğimde italya ya soralım demişlerdi.malatya atiker bayi olayın kar zarar faktörlü değerlendirmesinde bir kalıbın mali,yetinin çok olduğu veher araçta farklı soket tipi olduğunu ve bunun zaraını görmediklerini duymadıklarını bana anlattı yalnı bu olay kısa vadede çıkabilecek bir problem yaratmasada bu ek yerindeki etkileşim yani kablonun üst üste getirilerek lehim edilmesi ileride bir direç farkı yüzünden yavaş yavaş belki aracın kendi ecu suna veya ne bileyim benzin enjektöründeki bobinaja (yada tam teknik olarak neyse) zara verebilirmi düşünü yorum.
BİRAZ FAZLA DÜŞÜNDÜYSEN AF DİLİYORUM AMA FİKRİM BU YÖNDE ŞUDA BİR GERÇEK BUNU BENDE TAKTIRACAĞIM.AMA BU SOKET İŞİNE GEREKİRSE KENDİM BİR ÇÖZÜM BULACAĞIM.

57 Mesaj
6 Nisan 2007; 9:55:33 

SUNAL 65 ARCINIZIN MARKASINI VE NEREDE YAPILDIĞINI YAZRMISINI? BİR DE YAPILIR İKEN KABLO MONTAJLARINI GÖRDÜNÜZ MÜ? BİLGİNİZİ PAYLAŞIRSANI SEVİNİRİM.

57 Mesaj
6 Nisan 2007; 10:09:45 

MESALA İHSANONE NIN BAŞINA GELEN LER NİYE HERKEZ BİRDAHA YAŞASIN Kİ BU TECRÜBEYİ PAYLAŞMALARI GEREKİR GAZ ENJ.'LERİNİN TAKILACAĞI DELİK MANİFOLT TA AÇILIRKEN BİR HESABININ YAPILMASI İŞTE NE BİLEYİM RENO İÇİN ŞURAYA, OPEL İÇİN ŞURAYA, GİBİ BİLİNMESİ LAZIM YOKSA , NİYE DELİNSİN. TUTMADI ORAYI YAMAYALIM BİRDE ŞURAYI DELELİM ÇOK YLNIŞ DEĞİLMİ?
İŞTE BUNLARI ÖNLEYECEK TEDBİRLER NEKADAR FAYDALI OLUR SONUÇTA BUDA BİR MİLLİ SERVET TİR.

1488 Mesaj
6 Nisan 2007; 11:22:57 

alfunu arkadaş yazdıklarınızın aynı kaygısını yaşıyorum size hak veriyorum bulunduğum yerde tartra... bayisi ile görüştüm kablo kesmediklerini lehim yaptıklarını söledi zannedersem soketkiymiş aynı zamanda tabi konunnun uzmanı değilimatikerde araştırdım kablolar kesilip yapıyor işte burda işkilleniyorum kalitesiz birleştirme işlemi elektrik sistemini düm düz edermi????? ayrıca sıralı sistemde yağ eksiltme sorunu varmı bence buda önemli bir bir konu tyecrube yaşayan arkadaşlar aktarırlarsa iyi olur

2175 Mesaj
6 Nisan 2007; 11:26:50 

yakında sigarası olan varmıııı diye topicde olur

2012 Ford Mondeo 1,6 TDCİ Titanium,İphone 5s

1488 Mesaj
6 Nisan 2007; 11:29:02 

mevzuyu dağıtmayalım

140 Mesaj
6 Nisan 2007; 11:47:21 

quote:

Orjinalden alıntı: alfunu

MESALA İHSANONE NIN BAŞINA GELEN LER NİYE HERKEZ BİRDAHA YAŞASIN Kİ BU TECRÜBEYİ PAYLAŞMALARI GEREKİR GAZ ENJ.'LERİNİN TAKILACAĞI DELİK MANİFOLT TA AÇILIRKEN BİR HESABININ YAPILMASI İŞTE NE BİLEYİM RENO İÇİN ŞURAYA, OPEL İÇİN ŞURAYA, GİBİ BİLİNMESİ LAZIM YOKSA , NİYE DELİNSİN. TUTMADI ORAYI YAMAYALIM BİRDE ŞURAYI DELELİM ÇOK YLNIŞ DEĞİLMİ?
İŞTE BUNLARI ÖNLEYECEK TEDBİRLER NEKADAR FAYDALI OLUR SONUÇTA BUDA BİR MİLLİ SERVET TİR.

Alfunu arkadaşım yani bazı kriteri göz önüne alıp iyi inceleyip o şekilde taktırmak istemeni takdir ediyorum. Lpg enjektorleri monifolt'a takılırken deliklerin mümkün olduğunca supap girişine yakın ve püskürtme tam monifolt girişinin enjektörden çıkan gazın tamaını emebilecek şekilde yerleştirilmesi gerekir. Aksi taktirde motor düzensiz çalışma vuruntulu çalışma ve stop etme gibi şekillerde görünür. Bazı emme monifoltları hafif eğri yapılmıştır bunlarda problem olamadan kullanılıyor yada yerleştiriliyor düz monifoltlarda biraz problem yaşanabilir. Aracın servis bakımını yaptırıp lpg taktırısanız daha az sorun yaşarsınız. Bildiğim kadaryla toyota marka araçların LPG ye daha uymlu olduğudur. Ayrıca ben UŞAK'ta oturuyorum ve burada atikerin yetkili servisine taktırdım. Bir de şunu söylemek isterimki Türkiyede yerli ve yabancı olmak üzere 30 dan fazla kit markası var. Distribitörler kendi malını satarken rakip bir firmaya pazar payını kaptırmak istemiyorlar. Önemli olan ustanın işçiliği selamlar.

.....:::::2008 OPEL ZAFİRA B 1.6:::::.....
.....:::::::OPEL ZAFİRA KULÜBÜ::::::.....

262 Mesaj
6 Nisan 2007; 11:52:00 

BU E-GAS BRC TARTARİNİDEN DEMİ LKALİTELİ ACABA? NEDENSE BİR E-GAS FURYASI DEVAM EDİYOR BİR KERE ÇOK PAHALI ZATEN BİZE DİĞER KALİTELİ MARKALARDAN FARKINI SÖYLEYEBİLİRMİSİNİZ?

www.herzamantoyota.com
www.hadioynayalim.com

57 Mesaj
6 Nisan 2007; 17:50:24 

OKİS bende aynısını söylemiştim. kablo kesme ifadem yalnış anlaşıldı heralde,benzin enj. kablosu uygun yerinden açılarak tabiri caiz se yarma aşı usulü buraya sistemin kablosu lehim ile irtibatlandırılıyor. yanidört kablonuzunda orjinal izolasyonu sıyrılıyor.bu şu demek lehim sıcak işlemdir.kablolar üretimde oksidasyona karşı özel işlemle kaplamalı olduğundan bu ısıl işlemde bu özellik tam gitmesede kaybolacak buda belli zaman sonra orada bir oksitlenme yapar bunu bilirler.işte bu sahayı cok iyi izole ediyorlar ama acık alan da siz buna engel olamazsınız .benim kastettiğim araç ecu sundan gelen benzin enj.ne takılan kablo ve sistemden gelen kablo yu bileştiren ''T'' kablo takımı ile bu lehimleme işine gerek kalmaz ve orjinal kablonuza hiç işlem yapılmaz. teşekkürler

159 Mesaj
6 Nisan 2007; 18:33:30 

Arkadaslar benım yazılarımı takıb eden varsa bu atıker den neler cektıgımı bılır.Tam kurtuldum derken (yukarda anlatmıstım manıfotu baska bır usta baska bır yerden kelebege yakın bır yerden deldı dıye eskı yerı de beyaz bır yapıstırıcıyla vıdalayıp kapattılar )dıye.Ben sandım sorun halloldu.Bugun otobandayım bıraz hızlı gıttım araba 140 gordu ve basladı benım biiiiiiip sesı yıne ve gectı araba benzıne cevırdım tekrar gaza 3 km sonra yıne benzın de
nerdeyse aglayacaktım.manıfotu tekrar deldırdıgıme mı yanayım yoksa tekrar sanayıye (20 gun ıcınde sayısını unuttum)gıdecegıme mı yanayım,anlamadım ben bu işi arkadaslar.Bızım usta dedık ekudan anlamıyo baska ustaya gıdeyım.bu usta da manıfotu deldı baska bısey yapmamıs oldu.aldım elıme yıne telefonu bu sefer ıkı usta var arayacagım.Bırıncısı oncekı usta ızmırı arabada laptopla alt ust ettıgımız ama sorunu cozemedıgımız montajı yapan usta.ıkıncısı de manıfotu delen usta.bırıncısı dedı kı telefonda abı geleceksın senın o alttakı basınc ayarı yapılan bır kafa var (adını soyledı unuttum. dıf ...bıseydı) onu degıstırelım ıkıncısını aradım dedı kı senın arabanın enjeksıyon memelerı 1,8 lık onlar kucuk gelıyo bız ona 2,0 lık meme takalım. Ayıkla pırıncın tasını ayıklayabılırsen hangısıne gıdecegımı sasırdım.neyapacagımı sasırdım.ben bu ısten bısey anlamadım sız anladıysanız bana anlatırsanız sevınırım.

57 Mesaj
6 Nisan 2007; 18:34:52 

KISACA BU İŞLEMİ ATİKER DE AYNEN YAPIYOR(YANİ ATİKERDE DE KABLO KESME DİYE BİR ŞEY YOK SADECE ARAYA GİRME YAPILIYOR.BUNU YAPABİLMEK İÇİN KABLO İZOLESİ AZ SIYRILARAK YAPIYORLAR SON RA O YER SANAYİ USULÜ TEKRAR İZOLE EDİLİYOR.SİZİN DEDİĞİNİZ GİBİ TARTAR.. DE ANLATTIĞINIZ USULÜ; ATİKER DE YAPIYOR.VE BEN BUNA SAKIN YALNIŞ ANLAŞILMASIN HATALI İŞLEM DEMİYORUM.
SADECE BENİM ANLATTIĞIM GİBİ OLURSA KALİTE , İŞÇİLİK ,TEMİZ GÖRÜNÜM VE ÇALIŞMA SAĞLIKLI OLACAKTIR DEMEK İSTİYORUM.
BU DA ÜÇ TARAFI SOKETLİ OLAN BİR KABLO DONANIMI İLE YAPILABİLİR VE BU SOKETLER ARACIN MARKASINA GÖRE YANİ BENZİN ENJ.NE ECUDAN GELEN KABLO UCUNDAKİ SOKETE (FİŞE) UYAN ŞEKİLDE OLMALI.BU SOKETLERİ PİYASADA BULMAK ZOR AMA BEN BUNU SONUNDA BİRAZ UĞRAŞSAM DA İMAL EDİP MALATYADAKİ ATİKER E BÖYLE MONTAJ YAPTIRACAĞIM HERHALDE.

57 Mesaj
6 Nisan 2007; 18:41:49 

İHSANONE GEÇMİŞ OLSUN AFEDERSİN AMA ARACINIZIN MARKASI NEYDİ DAHA ÖNCE YAZMIŞ OLABİLİRSİNİZ AMA HATIRLAYAMADIM.BİRDE FORUMUN 1.SAYFASIN DA GALİBA ANKARA DAN 98 OPEL ASTRALI BİR ARKADAŞTADA PROBLEMLER OLMUŞ VE EN SONUN DA KONYADA ÇÖZÜM BULMUŞ HÜSEYİN USTA DİYE BİRİ ATİKERİN FABRİKASINDAYMIŞ SANIRIM ONUN ENJ. SIRALARINDA BİR HATA YAPMIŞLAR ARKADAŞ TA AYNI ŞEYİ SÖYLÜYOR KÖTÜ İŞCİLİK ÜRÜNÜDE KÖTÜ ÜN YAPMASINA SEBEP OLUYOR NE YAZIK.

159 Mesaj
6 Nisan 2007; 18:50:29 

Arkadasım tesek ederım.arac ford fıesta 2004.Aracı bır ay once aldım .haftasına tup taktırdım..arac servıste kontrol edıldı yagı degıstı motor saat gıbı dedıler.Arac 17 bın km de.Aracta herhangı bır problem yok.Zaten bezınde gıderken şu anda bır sorun yok.Ustalar baglatı sırasına da baktılar.ıkısı de kontrol ettı.sorun yok dıyolar.Ama ne hıkmetse arac durmadan benzıne gecıyo.

1488 Mesaj
6 Nisan 2007; 19:22:52 

senin elin mevlanayı ziyaret eder ihsan arkadaş

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
6 Nisan 2007; 19:48:30 

quote:

Orjinalden alıntı: ihsanone

benım araba for fıesta 2004.Ve haala sorun devam arza lambası yıne yanmaya basladı. Ama bu sefer benzıne gecıs yapmıyo.yakıtta 130 a cıktı karısık.da

Ya dostum senin arıza ışığın 4. ve 5. viteste hafif bayırda yokuşu çıkarken hafif araba devirden düşünce yanıyordur büyük ihtimal.

Sen boşa atınca da sönüyordur.

O arıza ışığı bi sorun değil.

Fakir karışım uyarısı, o2 sensöründen hatalı veri gelince arıza verir.

Bişi olmaz sen kullanmaya devam et...

Bir de LPG ışığı kırmızıy geçen yani benzine geçen arkadaşlar:

Sizin depodaki gazınız azalmıştır, 250-300 km yaptıktan sonra full depoyla depdaki gaz azalacağı için basınç azalır, siz gaza yüklendikçe benzine geçebilir, bu normal biş, depoda gaz azalınca fazla basmayın.

Ben BEDINI kullanıoyorum. 13.5 kuruş yakıyor km de. İstanbul trafiğinde.

Bi tane daha araba alıcam ona Atiker takıcam 10 taksit

1694 Mesaj
6 Nisan 2007; 19:59:15 

Arkadaşlar, enjektör kablolarınız elletmeyin, kestirmeyin, sıyırtmayın.

Arkadaşlar, araçların genelinde 2 grup enjektör var ve buna bağlı olarak 2 tip enjektör soketi var. Birinci grup avrupa arabalarda kullanılan Bosch tipi enjektör kabloları ve soketleri. ikinci grup ise uzak doğu ve japon otomobillerinde kullanılan tipte enjektör kablosu ve soketi.

Yani her arabada farklı öyle 100 çeşit soket tipi yok. topu topu 2 tip soket yapısı var: Bosch tipi ve Japon tipi.
Bosch tipini bilemem ama Japon tipi soketin de 2 çeşidi var: soket şekli aynı olmakla birlikte hangi taraftaki kablonun + olduğuna bağlı olarak sağ kutuplu veya sol kutuplu olmak üzere 2 çeşit.

Kablolarınızı kestirmeyin ve sıyırtmayın; zaman içerisinde oralardan soğuk lehim, oksitlenme, temassızlık, yüksek direnç yapabilir. Anlamsız elektrik ve ECU arızalarıyla boğuşursunuz, işin içinden de çıkamazsınız.

Topu topu 2-3 değişik çeşit kablo ve soket yapısı mevcuttur. Aracınıza hangi soket uygunsa onu taksınlar; kablo kestirmeyin.

57 Mesaj
6 Nisan 2007; 20:09:18 

DEDİKODU arkadaşım bu soketlerin iki çeşit olduğunu yazmış sın bilmiyorum ama ben malatya da görevli çanakkale li biriyim burada bunu bulamadım varsa bile heral de söylen miyor bunu bildiğin yer yada arkadaşın varsa temin edebilecxeğimiz bir adres varmıdır ben de atikeri istiyorum ama bu kablo sıyırma
işi benide rahatsız ediyor yardımınız dokunur mu acaba bu soketi kendimiz temin edip öyle mon te edelim

57 Mesaj
6 Nisan 2007; 20:12:34 

OKİS sizin de toyota nız var heralde side bulunduğunuz yerde bu vvti corolla motorlarının benzin enj. 'lerine uygun soket leri nereden bulacağımızı araştırabilirsiniz
teşekkürler

159 Mesaj
6 Nisan 2007; 20:20:58 

Antiochos arkadasım benım zaten ısıgı su an taktıgım falan yok.Yeter kı benzıne gecmesın.20/30 km gıt benzıne gecıyo sonra fix 5/6 km sonra gecıyo.sen dıyorsun kı depo bos olunca yapar ben de 45 lık depo var ve herzaman fullerım.yakıtı olceyım dıye.ben daha depoyu dun fulledım ve 60. cı km de yaptı bu hatayı.pekı tamam sorun etmedım kafaya takmadım aldım tekrar gaza 66 km de yıne benzıne gecıyo.Ben ısrarla yıne gaza alıyorum. 72 km de tekrar benzın de ve de anın da gecırırsen gaza gecmıyo 2/3 km gıdıyosun sonra kabul edıyo.Bunun depoyla alakası yok bence bayır cıkmadım hız yapmadım 90 km de yıne gectı benzıne.Nasıl oluyor bu iş?Burda atıker yetkılısı varsa seslenıyorum gerkırse telefon numaramı verırım burda faturamı garantımı yayınlarım ben musterıyım satıcı degıl eger tupu takalı 20 gun olmus ben sanayıye gıde gele ozel hayatımı unutmussam manıfotumu delık desık yaptırmıssam burda buyuk bır sorun vardır.Bu sorunu halletmedıkten sonra gerekırse herzaman yazarım.Şu saatten ıtıbaren gerı donus yapabılecegımı bılsem zerre kadar dusunmem.3 kurus fazla verırım benzınle bınerım.ama tupu ruhsata ıslettım manıfotu deldırdım butun kabloları kestırdım neye yarar.

57 Mesaj
6 Nisan 2007; 20:38:00 

OKİS eğer şu an okuyorsanız DEDİKODU nun yazdıklarına dikkat ederseniz (sanırım sizde benim gibi hala taktıramadınız )bu soket konusunda eğer büyük şehirde yaşıyorsanız bir araştırma yapabilirmisiniz? teşekkürler.

1488 Mesaj
6 Nisan 2007; 20:59:52 

quote:

Orjinalden alıntı: dedikodu

Arkadaşlar, enjektör kablolarınız elletmeyin, kestirmeyin, sıyırtmayın.

Arkadaşlar, araçların genelinde 2 grup enjektör var ve buna bağlı olarak 2 tip enjektör soketi var. Birinci grup avrupa arabalarda kullanılan Bosch tipi enjektör kabloları ve soketleri. ikinci grup ise uzak doğu ve japon otomobillerinde kullanılan tipte enjektör kablosu ve soketi.

Yani her arabada farklı öyle 100 çeşit soket tipi yok. topu topu 2 tip soket yapısı var: Bosch tipi ve Japon tipi.
Bosch tipini bilemem ama Japon tipi soketin de 2 çeşidi var: soket şekli aynı olmakla birlikte hangi taraftaki kablonun + olduğuna bağlı olarak sağ kutuplu veya sol kutuplu olmak üzere 2 çeşit.

Kablolarınızı kestirmeyin ve sıyırtmayın; zaman içerisinde oralardan soğuk lehim, oksitlenme, temassızlık, yüksek direnç yapabilir. Anlamsız elektrik ve ECU arızalarıyla boğuşursunuz, işin içinden de çıkamazsınız.

Topu topu 2-3 değişik çeşit kablo ve soket yapısı mevcuttur. Aracınıza hangi soket uygunsa onu taksınlar; kablo kestirmeyin.

işte en güzel öneriler çok teşekkürler

1488 Mesaj
6 Nisan 2007; 21:07:18 

quote:

Orjinalden alıntı: alfunu

OKİS sizin de toyota nız var heralde side bulunduğunuz yerde bu vvti corolla motorlarının benzin enj. 'lerine uygun soket leri nereden bulacağımızı araştırabilirsiniz
teşekkürler

alfunu arkadaş bulunduğum yerde öle şeyler pek bulunmaz iyi bir şehirde baştan pazarlık yaparak israrla soketli isterim diye tutturarak montajın başında durarak soketlere bakacam diyerek birde sizin takmak istediğinizi göreyim diyerek ustaların başının etini biraz yiyerek yaptırmak lazım
bak arkadaş burda tartarinisi brcsi e gazı hedefi falanı filanı tonla montaj yapan yer ustalar var kimse abi biz öle yaparız demedi ama farkını verirsen yaparız diyeceklerdir eminim bu kablolar 1200 lira veya 1800 lira vereceğimiz para içinde 20-30 lirayı geçmez ama tatlı kar işte anasını satıyım çivimiz çıkmış adamlarım umurundamı senin benim arabam

57 Mesaj
7 Nisan 2007; 11:20:22 

arkadaşlar ben bu forumu atiker ürününü nasıl sağlıklı kullanılabileği hakkında bilgi paslaşması olarak görmüştüm, ama bazıları sırf aracın da sistem var diye burada bizlerin de gayet iyi bildiği şeyleri yazmaları gerçek ten komik .
daha önce yazılanları okumadan yorum yapan lara anlam veremedim.
herkeze kolay gelsin.