Şimdi Ara

......::::::A T İ K E R [DOSTLUK] KULÜBÜ::::::...... (FoReVeR) (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.028
Cevap
5
Favori
199.043
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben de Atiker klubüne üye olmaya adayım. 98 Mazda 323 aracıma atiker taktırmayı düşünüyorum. Deneyimi olan arkadaşlardan önerilerini bekliyorum. Ayrıca İzmir'de önerdiğiniz bayii var mı? Hepinize teşekkürler.
  • Alabilirsek, memnun olucaz bakalım...
  • değerli arkadaşım,

açıkçası böyle bir sesle ilgili şikayet dikkatmi çekti. forumda da ilk defa yazılıyor.

ben aracıma bundan 1,5 ay kadar önce atiker taktırdım ve senin ustanın dediği yerden bir "vonklama" sesi geliyordu. bu ses sürekli değildi gaza geçtikten sonra 20 sn kadar sürüyordu. her zaman da olmuyordu. ustama gösterdim, dedi ki regülatör değişecek. regülatörü değiştirdik, ses azaldı (3-5 sn sürüyordu ve sesin kuvveti azalmıştı) ancak devam ediyor. bu problem japonlara özgü bir şey midir merak ettim. ustana sordun mu neden böyle bir ses meydana geliyormuş?

1,5 aylık kullanıcı olarak diyebilirim ki atiker iyi ancak, beklediğim tasarrufu sağlayamadım (%35 arası iyileşti ki bu benim hesaplarımı alt üst etti.) benzer araç kullanıcılarının yakıt değerlerini öğrenmek isterim (toyota coralla 1,4 vvti 2001)

quote:

Orjinalden alıntı: wolfhonda

98 model 1.4 civic aracıma atiker taktırmaya karar verdim fakat tartariniden bir usta tartarini olmayan hangi kiti takarsak takalım motoru stop ettikten sonra hondalarda torpidonun altından 2 - 3 kez rahatsız edici bir sesin geldiğini ve bunun birtek tartarini takılırsa olmayacağını yazdı özellikle atiker ve civic kullanan arkadaşlarda böyle bir şey varmı yardımcı olursanız sevinirim ...........yine kafayı karıştırdım anlayacağınız :)

• forumda ki herkese merhaba
    tüm atiker forumlarını dolaştım iyi haberler alıyorum ama benim aracım olan 2003 cordoba 1,4 signo 100 bg. için bir referans göremedim
    kullanan varsa veya tecrübeli usta tavsiye eder mi ?
    bu arada kocaelinde oturuyorum cuma gününe randevu alma cesaretini bile gösterdim ama kararsızım simit depo düşünüyorum ne dersiniz

cevaplar alabilirsem kulübe üye olcam gibi
    herkese iyi günler
  • Ben de Alfa almayı dusunuyorum, forumu internet vasıtasıyla buldum, lpg yide araştırayım dedim.

Thall arkadaşımız sayesinde Atiker taktırmaya karar verdim.

Gerçekten bir kullanıcı olarak anlattıklarınız beni LPG taktırmaya sevketti.

Böyle yardımcı arkadaşlar olması böyle forumları güzelleştiriyor.

Dileğim böyle iyi niyetli, deneyimlerini bizlerle paylaşan arkadaşların çoğunlukta olmasıdır.

Diğer fikirlerini beyan eden arkadaşlara da teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kidemli cavus -- 5 Haziran 2007; 16:59:53 >
  • daha lpg ye dönmedim araştırma aşamasındayım ama atikerde karar kıldım
    quote:

Orjinalden alıntı: okocabiyik

değerli arkadaşım,

açıkçası böyle bir sesle ilgili şikayet dikkatmi çekti. forumda da ilk defa yazılıyor.

ben aracıma bundan 1,5 ay kadar önce atiker taktırdım ve senin ustanın dediği yerden bir "vonklama" sesi geliyordu. bu ses sürekli değildi gaza geçtikten sonra 20 sn kadar sürüyordu. her zaman da olmuyordu. ustama gösterdim, dedi ki regülatör değişecek. regülatörü değiştirdik, ses azaldı (3-5 sn sürüyordu ve sesin kuvveti azalmıştı) ancak devam ediyor. bu problem japonlara özgü bir şey midir merak ettim. ustana sordun mu neden böyle bir ses meydana geliyormuş?

1,5 aylık kullanıcı olarak diyebilirim ki atiker iyi ancak, beklediğim tasarrufu sağlayamadım (%35 arası iyileşti ki bu benim hesaplarımı alt üst etti.) benzer araç kullanıcılarının yakıt değerlerini öğrenmek isterim (toyota coralla 1,4 vvti 2001)

quote:

Orjinalden alıntı: wolfhonda

98 model 1.4 civic aracıma atiker taktırmaya karar verdim fakat tartariniden bir usta tartarini olmayan hangi kiti takarsak takalım motoru stop ettikten sonra hondalarda torpidonun altından 2 - 3 kez rahatsız edici bir sesin geldiğini ve bunun birtek tartarini takılırsa olmayacağını yazdı özellikle atiker ve civic kullanan arkadaşlarda böyle bir şey varmı yardımcı olursanız sevinirim ...........yine kafayı karıştırdım anlayacağınız :)

• @kıdemli çavuş ve @wolfhonda kardeşlere ben de kesinlikle atiker lpg tavsiye ederim. lpg takılması en zor motorlardan olan peugeot'ta çok verimli ve performanslı olarak kullanıyorum. resimleri burada. sızdırmazlık ve muayeneden de 1 saatte geçtim. yakacağınız ise km'de 105bin lira. resimler:http://forum.donanimhaber.com/m_13910662/tm.htm
  • Arkadaşlar mesela ben Konya merkezi arayıp Megane II lerin Atikerle uyumu için bilgi alabilrimiyim.Ayrıca bana refarans verirlermi.Daha önce megane II ye atiker taktıran biriyle bağlantı kurmamı sağlarlar mı???
  • selam arkadaslar...aracıma sıralı sistem lpg taktırmak istedim.ve yakın bir arkadasımın tavsiyesini dinleyerek atikere yöneldim..ancak yaklasık 1 aydır sıra bekliyorum...sıra gelmiyor..ve şimdilik gelecek gibide gözükmüyor.sebebine gelince ATİKER fabrikası malatya bayii sine mal göndermiyor...1 ayda gelen sıralı sistem kiti topu topu 5 tane...ve ben her bayiye gidişimde hayal kırıklığına uğruyorum..buradan elinde atiker sıralı sistem kiti olan bayilere sesleniyorum..kit parasını hesabınıza yollayabilirim..ben malatya bayisinde montaj yaptırırım..bu konuda yardımcı olabilecek birisi varsa lütfen msj yazsın..ilk defa böyle bişeyle karsılasıyorum..daha az önce türkiye-brezilya macını seyrettim...en az 5 kere reklamı cıktı..atikerin...ancak trajikomik...bayilerinde mal yok..fabrikadan mal göndermiyolar..nasıl bir çelişki çözemedim..anlayan varsa beri gelsin..
  • Arkadaşlar bu atiker ile ayni sistemi acaba? Saygılar
    http://www.atikerautogas.com/product.php?id=2&lang=tr
    http://www.ac.com.pl/autogaz/de/stag300/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oguzhannn -- 5 Haziran 2007; 23:54:02 >
  • günaydın ATİKER dostları;

şimdilik yönetimimiz bu sayfanın adını değiştirmeyi uygun gördüler aynı dostluğu paylaşımı clup havasında burada yaşayacağız artık...
    ben yorum yapmak istemiyorum;bir çoğunuz buradaki çifte standartın farkındasınız! elimizde ki bu 1 tek sayfayı da şimdilik(!) kapatamıyorlar!
    artık sesimizi daha gür bi şekilde buradan duyuracağız!!!

@mercury07 hocam yönetime duyuru sayfamda ki yorumunda konya'dan birinin burada temsil edilmesi şart oldu ATİKER'e duyuru yapılmalı dedi...
    hocam benim amacım neydi, clup kurmamda sesimizi konya'nın duyması değilmiydi...
    ama merak etmeyin duyuracağız dün biraz bağlantıya geçtim Sn.Ömer ATİKER şuan yurt dışındaymış...

döndüğü zaman direkt kendi ağızından duyacaksınız

@mercury07 hocam; "ATİKER kullanıcısı" stickırını imza düzenini paylaşacaktınız tüm ATİKER dostları imzasına eklesin...

hepimizize sorunsuz bol tasarruflu günler dilerim

saygı ve selamlar

• quote:

Orjinalden alıntı: smirna

Merhaba,
    Ben de Atiker klubüne üye olmaya adayım. 98 Mazda 323 aracıma atiker taktırmayı düşünüyorum. Deneyimi olan arkadaşlardan önerilerini bekliyorum. Ayrıca İzmir'de önerdiğiniz bayii var mı? Hepinize teşekkürler.

quote:

Orjinalden alıntı: mmets

forumda ki herkese merhaba
    tüm atiker forumlarını dolaştım iyi haberler alıyorum ama benim aracım olan 2003 cordoba 1,4 signo 100 bg. için bir referans göremedim
    kullanan varsa veya tecrübeli usta tavsiye eder mi ?
    bu arada kocaelinde oturuyorum cuma gününe randevu alma cesaretini bile gösterdim ama kararsızım simit depo düşünüyorum ne dersiniz

cevaplar alabilirsem kulübe üye olcam gibi
    herkese iyi günler

merhaba arkadaşlar;
    ikinize birden şunu söyleyeyim benim aracım GOLF V hiç referansım yoktu bu forum sayesin de LPG hakkında şunu öğrendim;
    aracınızın motor durumu benzinle çalışırken nasıl,motorunuz bakımlı mı? rölantisi düzgün mü?

önemli olan bunlar eğer öyle sorununuz var ise önce onları çözümleyip dönüşüm yine yaptırabilirsiniz?
    tüm benzinli araçlarda dönüşüm yapılabiliyor...
    yeter ki taktırdığınız yer işinin ehli olsun! ben taktırmadan önce gezmediğim bilgi almadığım yer kalmadı ve ATİKER'de karar kıldım sizlerde daha sonra öğreneceksiniz ki,aradaki tek farkı fiyatı hep söylediğim gibi o da ekonomiye geçişte baştan kazanmanızı sağlıyor

ben kullanıyorum ve memnunum tıpkı buradaki tüm kullanıcılar gibi...
    son karar daime içinizdeki ses olsun

selam ve saygı ile

• quote:

Orjinalden alıntı: kidemli cavus

Ben de Alfa almayı dusunuyorum, forumu internet vasıtasıyla buldum, lpg yide araştırayım dedim.

Thall arkadaşımız sayesinde Atiker taktırmaya karar verdim.

Gerçekten bir kullanıcı olarak anlattıklarınız beni LPG taktırmaya sevketti.

Böyle yardımcı arkadaşlar olması böyle forumları güzelleştiriyor.

Dileğim böyle iyi niyetli, deneyimlerini bizlerle paylaşan arkadaşların çoğunlukta olmasıdır.

Diğer fikirlerini beyan eden arkadaşlara da teşekkürler

dostum ne diyeyim bugünlerde morale gerçekten ihtiyacım var sağol ilaç gibi geliyor sözlerin
    şuan silindi ama Yönetime Duyuru sayfamda ki yorumunu da okudum...
    alfa güzel seçim inşallah temiz istediğin gibi içine sinen bi araç bulursun

selam ve saygı ile

• quote:

Orjinalden alıntı: red_power

Arkadaşlar mesela ben Konya merkezi arayıp Megane II lerin Atikerle uyumu için bilgi alabilrimiyim.Ayrıca bana refarans verirlermi.Daha önce megane II ye atiker taktıran biriyle bağlantı kurmamı sağlarlar mı???

merhaba @red_power;

sana daha önce de söylediğim gibi ara konuş aklında ki tüm soruları sor...
    ben öyle yaptım

selam ve saygı ile
  • quote:

Orjinalden alıntı: pacopena5o

selam arkadaslar...aracıma sıralı sistem lpg taktırmak istedim.ve yakın bir arkadasımın tavsiyesini dinleyerek atikere yöneldim..ancak yaklasık 1 aydır sıra bekliyorum...sıra gelmiyor..ve şimdilik gelecek gibide gözükmüyor.sebebine gelince ATİKER fabrikası malatya bayii sine mal göndermiyor...1 ayda gelen sıralı sistem kiti topu topu 5 tane...ve ben her bayiye gidişimde hayal kırıklığına uğruyorum..buradan elinde atiker sıralı sistem kiti olan bayilere sesleniyorum..kit parasını hesabınıza yollayabilirim..ben malatya bayisinde montaj yaptırırım..bu konuda yardımcı olabilecek birisi varsa lütfen msj yazsın..ilk defa böyle bişeyle karsılasıyorum..daha az önce türkiye-brezilya macını seyrettim...en az 5 kere reklamı cıktı..atikerin...ancak trajikomik...bayilerinde mal yok..fabrikadan mal göndermiyolar..nasıl bir çelişki çözemedim..anlayan varsa beri gelsin..

merhaba arkadaşım ATİKER yoğun talebi karşılayamaz duruma gelmiş...istanbulda yapılan montajların %80 i ATİKER miş... montaj esnasında söylenmişti ama o zaman o kadar itibar etmemiştim...

sana tavsiyem madem o kadar çok isttiyorsun web sitesindeki bir kaç bayii ye sor,gönderebilirler mi?

selam ve saygı ile

• sonunda atiker ci olmaya ve lpg taktırmaya karar verdim ve şafak otogaz dan (thall kardeşimizin tavsiyeleri sonucu ) randevumu aldım bana aynı gün içinde projeyi verebilecekleri bir zamanda arayıp haber verecekler ve montaj için gideceğim proje yi aynı gün almam lazım ruhsata işletmek için çünki kasko lpg ile ilgili bir hasarda ruhsata işli değilse ödeme yapmayacağını söyledi bu bu arada kaskom başak sigortadan diğerlerinde aynı prosedür geçerlimidir bir bilgim yok ama başak istiyor sonuçta mal canın yongası tasarruf yapacaz diye başına birşey gelirse en azından canımız yanmasın
  • Ben şeyi merak ediyorum. Burdaki başka marka bayileri filan milli maç izlerken karşısına ikidebir ATİKER ATİKER diye reklamlar çıkıyor. Adam zaten stres atiker yüzünden evdede rahat bırakmıyorlar.

quote:

Orjinalden alıntı: thall

quote:

selam arkadaslar...aracıma sıralı sistem lpg taktırmak istedim.ve yakın bir arkadasımın tavsiyesini dinleyerek atikere yöneldim..ancak yaklasık 1 aydır sıra bekliyorum...sıra gelmiyor..ve şimdilik gelecek gibide gözükmüyor.sebebine gelince ATİKER fabrikası malatya bayii sine mal göndermiyor...1 ayda gelen sıralı sistem kiti topu topu 5 tane...ve ben her bayiye gidişimde hayal kırıklığına uğruyorum..buradan elinde atiker sıralı sistem kiti olan bayilere sesleniyorum..kit parasını hesabınıza yollayabilirim..ben malatya bayisinde montaj yaptırırım..bu konuda yardımcı olabilecek birisi varsa lütfen msj yazsın..ilk defa böyle bişeyle karsılasıyorum..daha az önce türkiye-brezilya macını seyrettim...en az 5 kere reklamı cıktı..atikerin...ancak trajikomik...bayilerinde mal yok..fabrikadan mal göndermiyolar..nasıl bir çelişki çözemedim..anlayan varsa beri gelsin..

merhaba arkadaşım ATİKER yoğun talebi karşılayamaz duruma gelmiş...istanbulda yapılan montajların %80 i ATİKER miş... montaj esnasında söylenmişti ama o zaman o kadar itibar etmemiştim...

sana tavsiyem madem o kadar çok isttiyorsun web sitesindeki bir kaç bayii ye sor,gönderebilirler mi?

selam ve saygı ile

• quote:

Orjinalden alıntı: skaan07

Ben şeyi merak ediyorum. Burdaki başka marka bayileri filan milli maç izlerken karşısına ikidebir ATİKER ATİKER diye reklamlar çıkıyor. Adam zaten stres atiker yüzünden evdede rahat bırakmıyorlar.

quote:

quote:

selam ve saygı ile

ilahii dostumm sen ömürrsünn yaaaaa

vallahi göbeğim çatladııı süperrsinn
    sende öğrenmişsindir memleketime antalya'ya geleceğimi valla orada bir aziz dostum alikemal var görüşeceğim birde sen ol! mutlaka görüşelim... öğretmen bey 'var hemde manavgat'ımda onunla da tanışmak istiyorumm...
    ne güzel yaa sanal dostluğa inanmazdım...amaa bizim ortak paydamız var ATİKER!!!
    yaşasın ATİKER ki TR nin heryerinde dostumuz varrr

selam ve saygı ile

• Kardeşim sana pm den telefonumu vereyim istersen gelmeden önce görüşelim. Alikemal kardeşte iyi arkadaştır ama bizim ortak paydada yok . Ama tabi onunlada tanışmak isterim. Öğretmen olan arkadaşla teadüfen tanıştık. Oda temiz bir arkadaş.

quote:

quote:

Ben şeyi merak ediyorum. Burdaki başka marka bayileri filan milli maç izlerken karşısına ikidebir ATİKER ATİKER diye reklamlar çıkıyor. Adam zaten stres atiker yüzünden evdede rahat bırakmıyorlar.

quote:

quote:

selam ve saygı ile

sende öğrenmişsindir memleketime antalya'ya geleceğimi valla orada bir aziz dostum alikemal var görüşeceğim birde sen ol! mutlaka görüşelim... öğretmen bey 'var hemde manavgat'ımda onunla da tanışmak istiyorumm...
    ne güzel yaa sanal dostluğa inanmazdım...amaa bizim ortak paydamız var ATİKER!!!

selam ve saygı ile

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi skaan07 -- 6 Haziran 2007; 11:48:27 >

• quote:

Kardeşim sana pm den telefonumu vereyim istersen gelmeden önce görüşelim. Alikemal kardeşte iyi arkadaştır ama bizim ortak paydada yok . Ama tabi onunlada tanışmak isterim.

quote:

quote:

quote:

quote:

selam ve saygı ile

selam ve saygı ile

benim dostluğum kardeşlik anlayışım bu amaa bazıları anlamak istemiyor galibaa n'apalım

şunu hepsüöylüyorum bi kere daha söyleyeyimm hattaa yüksek sesle!!!!

BEN BU [DH]FORUM SAYESİNDE LPG DÖNÜŞÜMÜNE KARAR VERDİM HATTA DİĞER SİTELERDE DE YAZILARIM VAR AMA ORALARDA BURADAKİ PAYLAŞIM YOK!!!
    BENİM SORULARIMA SABIRLA CEVAP VERENLERDEN MİNNATTARIM HATTA ÜNAL BEY İLE MALESEF FORUMDAN HİÇ BANA CEVAP VERMEDİ MSN EKLEDİM ORADAN DEFALARCA KONUŞTUK İKNA OLMAMDA ONUNDA PAYI ÇOK VARDIR HAKKINI HELAL ETSIN...AMA AZİZ DOSTUM ALİKEMAL'İN TAKTIRDIĞI FİYATA BENİM İSTANBUL'DA TAKTIRAMAMIŞ OLMAM (FİRMA PRENSİBİYMİŞ SAYGI DUYDUM) BENİ NE MUTLU Kİ ATİKER'Lİ YAPTI...TABİKİ KENDİ KAFAMDAN BULMADIM BU MARKAYI YAZILARINA SAYGI DUYDUĞUM @OZCANAK ARKADAŞIMIZ VARDI ANTALYALILAR BILIR HATTA ÖĞRETMEN BEY'DE BILIYORMUŞ... O ARKADAŞIN SAYESINDE YİNE NE MUTLU KI ATIKERLI OLDUM!!! "ALLAH" KENDINDEN RAZI OLSUN...
    BENIM ARACIMIN HERKESIN ARACI ÖZELDIR AMA ARACIM GOLFÜN EN DONANIMLI ARACI ÇİFT BÖLGELİ KLIMASINDAN TUT ESP ÇİFT YOL BİLGİSAYARI HERŞEY ELEKTRONIK AMA GÖRDÜM Kİ MONTAJDAN SONRA O KADAR ELEKTRONIK AKSAMA RAĞMEN IŞIK MIŞIK HERHANGİ Bİ UYGUNSUZLUK OLMADI HER ŞEY MÜKEMMELLL!!!
    ŞİMDİ BEN BU MEMNUNİYETİMİ ANLATMAYAYIM MI KAFASINDA SORU İŞARETİ OLANLARA...ÇÜNKÜ YUKARIDA DA DEDİĞİM GİBİ BENDE FORUMDAN ALDIM BU BİLGİLERİ

BEN HIÇ KIMSENİN MALINA KÖTÜ DEMİYORUM VEE ASLAAA DA DEMEYECEĞİMMMM...
    KIMSEYE DE HAKARET ETMEMM ETMEYECEĞİM DE, BU BENİM KİŞİLİĞİM VE DÜNYA GÖRÜŞÜME AYKIRI!!!

BEN KULLANIYORUM VE ÇOK MEMNUNUM...
    "ALLAH" ATİKER'İ BİZE SAĞLAYANLARDAN RAZI OLSUN...

selam ve saygı ile

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thall -- 6 Haziran 2007; 12:07:19 >

• 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.