Şimdi Ara

Snapdragon 845'i kullandık l 2018'in amiral gemisi telefonları için geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
1.109
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    2018'de çıkacak amiral gemisi süper telefonların pek çoğu, Qualcomm'un yeni nesil mobil işlemcisi Snapdragon 845'den güç alacak. Biz de Qualcomm'un davetiyle Hawaii'de Snapdragon 845'i kullandık ve detaylarını bu videoda aktardık. Bakalım Galaxy S9 ve Galaxy Note 9'un Amerika versiyonlarına, Xiaomi Mi7'ye, LG G7 ve LG V40'a, HTC U12'ye, Sony'nin 2018 model Premium modeline ve OnePlus 6'ya güç verecek olan işlemci neler sunuyor, hangi özellikleriyle öne çıkıyor. 

• Yanlışın var. 845 tamamen apayrı bir mimari. 835'te yalnızca 2+1 L2 önbellek vardı, 845'te ise her bir çekirdeğin kendisine ait olan 128 ve 256'şar KB L2 önbellekleri var. Ayrıca bunlara ek olarak da bütün çekirdeklerin kullanımına açık 2MB L3 önbellek var. Bahsettiğin OC %25 dolaylarında, yalnızca üretim sürecinin iyileştirilmesiyle bu rakama ulaşmak mümkün değil. 845 şok bir işlemci olacak. Ben 821 kullanıcısı olarak büyük bir heyecanla bekliyorum. 835'ten en az %30 daha iyi olacaktır.
    Donanım Haber'i sevme nedenlerimdendir Erdi Özüağ'ın anlatımları, yoksa benim için burası çöp. Başarılı bir anlatım olmuş, devamının gelmesi dileğiyle.

845'e gelirsek vaadettikleri gayet güzel fakat kaç tane cep telefonu üreticisi veyahut kaç tane program geliştiricisi bu platformun velinimetlerinden tamamen faydalanacak? SD 835 802.11ad bağlantı hızlarını ve Q.C. 4 teknolojisini destekleyen bir platform olmasına karşın hiçbir üretici bu özelliğin önünü açmamış 835'li cihazlarda, bu kafa ile 845'in de son kullanıcıya çok da fazla bir geri dönüşünün olacağını zannetmiyorum. Ayriyetten 835 hem performans, hem güç verimliliği hem de ısınma konusunda başarılı bir deneyim sunarken 845'in kas gücünün arttırılmasına karşın ısınması ile ilgili bir açıklama yapılmamış Qualcomm tarafında, aynı serinliği verebilecek mi şahsen merak ediyorum.
  • Eline sağlık. 5 dk ya geldiğimde sıkılıp kapattım :)

• Eline emegine saglık erdi abi güzel inceleme.

• Mi 7 ye koysunlar da kullanalım.Başka türlü hayal.
  • Adam incelemiş karseşim helal emeğine sağlık ama s835 li bir cihazdan s845 li bir cihaza geçilmez gibi

Htc u11 kullanıyorum yağ gibi makina daha ne olabilirki

• Sd 835 o.c. edilmiş hali sd 845 o yüzden sd 835 kullananlar değiştirmeye gerek yok 4 yıl rahat gider diye tahmin ediyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Günün sonunda tüm anlatılanları alt alta koyacak olursak eğer 2018 de bizi çok başarılı bir işlemci bekliyor diyebilirim arkadaşlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi savasserter -- 9 Aralık 2017; 1:1:9 >
  • Erdi yine çoğu zaman yaptığı gibi döktürmüş. Meraklısına herşeyi güzelce anlatmış. Bunun özetini dinlemek isteyenler Mobilite'nin yeni bölümünü beklemeli. Orada daha genele hitap edecek şekilde özetliyor.

• Video süper olmuş abi,eline ağzına sağlık,Adamsın.

• pusat1249 kullanıcısına yanıt
    Yanlışın var. 845 tamamen apayrı bir mimari. 835'te yalnızca 2+1 L2 önbellek vardı, 845'te ise her bir çekirdeğin kendisine ait olan 128 ve 256'şar KB L2 önbellekleri var. Ayrıca bunlara ek olarak da bütün çekirdeklerin kullanımına açık 2MB L3 önbellek var. Bahsettiğin OC %25 dolaylarında, yalnızca üretim sürecinin iyileştirilmesiyle bu rakama ulaşmak mümkün değil. 845 şok bir işlemci olacak. Ben 821 kullanıcısı olarak büyük bir heyecanla bekliyorum. 835'ten en az %30 daha iyi olacaktır.
  • Snapdragon 650 de yapamayıp bunda fazladan yapacağımız ne var.

• nightsniffer kullanıcısına yanıt
    Peki ne fark olacak yani? Sd 821 veya 835 bile halen en iyi işlemciler arasında. Telefonda ne yapıyorsunuz bilmiyorum ama bu işlemciler bile yeterli diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pusat1249 -- 9 Aralık 2017; 10:25:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: pusat1249

Peki ne fark olacak yani? Sd 821 veya 835 bile halen en iyi işlemciler arasında. Telefonda ne yapıyorsunuz bilmiyorum ama bu işlemciler bile yeterli diye düşünüyorum.

neden sadece telefonlar için düşünüyorsunuz?
    tablet,pc hatta serverlarda bile kullanılıyorlar.gunlerce yanınızdakı laptopun pilinin bitmedıgını dusunun?
    Telefona çıkan işlemciler, platform için yazılan uygulamaların donanım gereksinimlerini de belirliyor. Örneğin Adreno GPU çok iyi bir konuma gelirse, bir bakmışınız Doom oyununu Android'e portlamışlar, telefonda oynuyorsunuz düşük ayarlarda... Android için PUBG çıkacağı konuşuluyor, vs. vs... Ayrıca SD 821 Chrome'yi 1 saniyede açıyorsa SD 845 Chrome'yi 0,5 saniyede açacak. Bu genel kullanım deneyimini etkiliyor. Yoksa tabi ki, SD 617 bile her istediğini üç aşağı beş yukarı yapıyor.
  • merman M kullanıcısına yanıt
    Genel olarakda düşünülebilir tabi her yıl bir ürün tanıtacağına 2 yılda bir ürün çıkması çok daha fark ettirir. Teknoloji günden güne gelişiyor ama sd 845 de önceki versiyona göre gpu yüzde 30 daha güçlüymüş ve yüzde 30 güç tasarruflu veriler iyi ama bunu neye göre söylüyorlar sizce? Sadece bunu söylerler tanıtırken. 2 yıl çalışmalar yapıp yüzde 30 değil de yüzde 50 60 arası fark oluştursalar o zaman gerçekten fark eder diye düşünüyorum. Bu sadece mobil için değil diğer ürünler içinde geçerli ama şirketler daha fazla para kazanması ve daha fazla müşteri kazanmak için her yıl bir şeyler çıkarmaya çalışıyorlar ama yeni ürünü alsan fark çok az eder o kadar ücreti de vermiş olursun. Mobilden örnek veriyim sd 800 işlemcili tel vardı şimdi mi6 kullanıyorum sd 835 var çok fark var bu sadece işlemciyle olan bir şey de değil diğer faktörlerde etken. 2013 çıkan sd 800 ile 2017 çıkan sd 835 uçurum vardır tabi ama sd 835 ile 845 arasında uçurum bir fark varmı cidden ve sd 845 telefonlar en düşük 2500tl den başlar uçuk fiyat olacağı kesin. Mi5 1200tl sd 820 satılıyordu mi6 çıktı 2000tl sd 835. Sadece işlemci etken değil diğer etkenlerde fiyatı ve performansı etki ediyor.

Size katılıyorum bende isterim pc oyunları da mobile gelmesini bu yüzden mobil bileşenler pc bileşenlerinde daha güçlü olması lazım. Cpu ve gpu her yıl gelişiyor gördüğümüz gibi ama verdiğimiz paralarda çok gidiyor. İnternet tarayıcısını 1sn değilde 0.5sn açsak güzel ama 1sn açan tel 1500tl diyelim 0.5sn açanda 2500tl oluuor. Örneğin F/P tel olarak xiaomi diyorlar. Mi5 geçen yıl trlk geldiğinde 1500tl sonra 1200tl kadar indi sd820 vardı. M5S çıkdı 1300tl kadar alınabiliyorduk sd821 biz bekliyelim mi6 çıkacak 2000tl den satışa başladı sd835 işelmcili tel. Arada ki farkları görebilşyormusunuz? Bu marka f/p olsa bile fiyatlar yükseliyor tabi bu sadece işlemcile bitmiyor diğer faktörlerde etkin fiyatda. Diğer markalar daha da uçmuş fiyatlarda zaten

RAM fiyatları uçuyor, Xiaomi biraz fiyatları genel olarak arttırdı, Xiaomi artık daha da kaliteli ürünler kullanıyor, bu sebeple de fiyat artıyor. Benim Mi 5s'im var, çıktıktan 3-4 ay sonra Mi 7 alacağım.
    Mart ya da nisan 2018 de mi7 tanıtılsa TR ye Temmuz ya da Ağustos 2018 gibi ancak girebilir çünkü global rom beklemeside oluyor. En yüksek fiyatıda zaten TR ye ilk giriş yaptığında oluyor.

Hocam global rom hemen çıkıyor. 6-7 ay sonra da ilk LineageOS buildleri çıkmaya başlıyor. 5'de de, 5s'de de, 6'da da böyle oldu. 2300-2400 TL dolaylarında olur muhtemelen fiyatı. Olsun artık ne diyelim. Dolar çok arttı yapacak bir şey yok. 400 USD olsa sırf vergisiz falan çıplak fiyatı 1600 TL. Mi 5s'imi satarım 1300'e, 2300'e onu alırım.
  • iphone 6s'in a9 işlemcisine yetişebilecek bir işlemci üretirler umarım artık. Single core'da adamlar darmadağın ediyorlar yıllardır, çok çekirdekli işlemcilerle yetişmeye çalışıyorlar ama o da olmuyor.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.