Şimdi Ara

TTnet’in Duyrulan Yeni Tarifesi Yanıltmaca mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
778
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • innDir.com editörü GRaNZaT’ın ADSL tarifesi ile ilgili yazısı:

Biraz önce kendim 4440375′i arayarak, müşteri hizmetleri yetkilisi Ülgen Hanım’la yaptığım konuşmada aynen şu bilgileri aldım.

Türk Telekom’un yeni açıkladığı tarifeler Türk Telekom’un ADSL sağlayıcısı TTNet tarafından tanınmayacak. Bu bildirilen yeni tarifeler SuperOnline gibi diğer ADSL sağlayıcıları için açıklanmış tarifeler olup TTNet’i bağlamayacak.

Bu bilgileri bir kaç dakika önce telefonun diğer ucundaki Ülgen Hanım’ın kendisi bana aktarmış olup bu bilgilerin kesinliğini sorduğumda bunların kesin bilgiler olduğunu söyledi. Bu bilgileri bu şekilde yayınlayıp yayınlayamayacağımı da kendilerine sordum ve yayınlayabileceğimi söylediler.

Emin olmak için tüm bilgileri iki defa sordum. Arama nedenim ise TürkTelekom’un kendi sitesi üzerindeki fiyat bilgileri ile TTNet’in kendi sitesindeki fiyat bilgilerinin birbirini tutmamasıydı. Eski tarife üzerinden KDV ve ÖİV dahil hali ile yaklaşık 40 YTL’ye denk gelen 256 KBPS sınırsız tarife ve 1024 KBPS 6 GB sınırlı tarifeyi bize 49 YTL’ye veren TTNet’in bu son açıklaması açıkçası beni çok şaşırttı.

Türk Telekom’un açıklamaış olduğu tarifelerin girişinde aynen şu yazı yer almaktadır : Türk Telekom, Türkiye’de ADSL tarifelerinde yaptığı yeni düzenlemelerle toptan ve veri akış erişimi tarifelerinde yüzde 55’e varan indirimler yaparak, internet servis sağlayıcılarının (ISS) müşterilerine daha uygun fiyatlarla hizmet vermesine olanak tanıyacak.

Ancak TTNet yetkilisi bayan bunun TTNet tarafından dikkate alınmayacağını kesin bir dille iletirken kendi siteleri üzerindeki tarifelerin hala geçerli olduğunu söyledi.

bu ttnet oyunmu oynamakta?
    madem gerçek bu, haber kullanıcılara neden farklı şekilde duyruldu?
    ttnet superonline gibi şirketlere yaptığı bu indirimin kendisiyle yapılan rekabet aracılığıyla kendisini zorlayacağını bilmiyor mu?
    peki aynı indirimi neden kendi kişi müşterilerine yapmıyor?
    bir iki hafta kalmaz kokusu çıkar…

• TTnet A.Ş nin kabul ettiği 1 nisandan itibaren son kullanıcıya uygulanacak gecerli tarifeler,
    http://ttnet.net.tr/basinbulteni1.htm
  • İlginç.
    Farklılıklar var...
  • e böyle değilimydiki zaten?
  • quote:

Orjinalden alıntı: hololoy112

e böyle değilimydiki zaten?

Normalde tüm kullancılara yansıtıldığı ifade edilmişti.
    Şimdi aracı kurumlar vasıtasıyla yararlanan müşterilere yansıtılacağı ifade edilmiş.

Ben de anlamlandıramadım.
  • haber kaynağı sağlam olmasa bende küfretmeyecektim ama çözemedim noluo..
  • anlamadım şimdi yeni tarifler turktelekomdan adsl hizmeti alanları etkilemeyecek mi??
  • Yawhttp://ttnet.net.tr/basinbulteni1.htm burada aciklanmis iste,ttnet in resmi sitesi burasi,1 nisan'dan itibaren bu tarifeler gecerli yaziyor.
  • her halikarda tt ye bann

• Ttnet nereye bağlı yani? Telekoma değil mi?
  • 1 nisandan itibaren yeni tarifeler gecerli artık onuda yapmasalar
  • Türktelekom ttnet a.ş - superonline vb firmalara toptan adsl satıyor, o firmalarda bize ,yani ilk açıklanan tarifeler toptancının tarifeleri idi,ttnet a.ş de bazı değişikliklerle son kullanıcıya gecerli olacak tarifeleri açıkladı,
  • 256 bağlantının yanında indirim yüzdesi yok ama açıklamada %40lara kadar indirip var diip milleti kandırıyorlar,sözde indirim

herzaman olduğu gibi allah belanı versin telekom
  • aslında indirimden önce toptan alımlarda indirim olcak diye bir haber çıkmıştı..yani superonline smileadsl için geçerli olacak şekilde

edit: banlamayı unutmuşum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tracy -- 18 Mart 2007; 21:53:46 >

• zannediyorum bu tarifeler degismez.
    tarifelerin hedefi bir ucuzlatma degil
    sadece pahali tarifelere talep cok azaldigi icin
    bunlarin fiyatlarini, daha ucuz tarife fiyatlarina yaklastirmislar.

Milleti daha pahali tarifelere kaydirip, biraz daha para kazanmaya calisiyorlar.

En ufak bir fedakarlik yapmamislar
    selamlar
  • TTNet limitsiz ADSL kullanıcıları için ise fiyatlarda yüzde 39'a varan indirimler sunuluyor. Buna göre 512 Kbps hızındaki limitsiz paketin aylık ücreti 89 YTL'den 79 YTL'ye; 1024 Kbps hızındaki limitsiz paketin aylık ücreti 139 YTL'den 99 YTL'ye ve 2048 Kbps hızındaki limitsiz paketin aylık ücreti de 229 YTL'den 139 YTL'ye düşüyor. 256 Kbps hızındaki kotasız paketin aylık ücreti ise değişmiyor.

arkadaşlar girişe dikkat çekerim TTNet limitsiz ADSL kullanıcıları diyor..
    yani sizin o telefonda görüştüğünüz bayan sanırım azcık sallamakta imiş..
  • arkadaşlar benim izlediğim kadarı ile edindiğim sonuç şudur

1 - en düşük limitli ücret, 29 ytlden aşağı hiç bir zaman olmayacaktır. ( 2048/512 limitli 4 gb yakında çıkar. adsl 2 ve adsl 2+ la beraber 4096 ve 8192 hız seçenkleri ortaya çıkınca. yılın ikincisi yarısı veya kasım ayında )

2 - hiç bir zaman en düşük limitsiz hız 49 ytl olmayacak ( Telekom 256/64 nün 49 ytl olmasını bir hata olarak görüyor.) 512/128 de ki fiyat inidirimi ile, yakında bu tarifenin ortadan kalkıcağını 2048/512 hızın bu fiyatta sunulacağnı anlıyorum )

komik olan şu olacak 256/64 limtisiz 49 ytl olarak kalıcak. 512 ile 1024 sınırsız seçenekler ortadan kalkacak

3 - limitsiz en düşük hız 69-79 fiyat aralığı arasında olacak (2048/512 )
  • Sonuç olarak ne anlamamız gerekiyor arkadaşlar?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Ömer

Sonuç olarak ne anlamamız gerekiyor arkadaşlar?

1 Nisan'da 2048 e yumuluyoruz
  • quote:

Orjinalden alıntı: mertalp
    quote:

Orjinalden alıntı: Ömer
    Sonuç olarak ne anlamamız gerekiyor arkadaşlar?

1 Nisan'da 2048 e yumuluyoruz

En son şekliyle ne kadar oldu?
    Bir de illa ki aracı şirketlerden mi alınmalı?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.