Şimdi Ara

ASELSAN, 1 milyar Euro'yu ülkede tutacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
2.175
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Türkiye, Avrupa’da çalışan 60 bin araçlık filosuyla uluslararası karayolu taşımacılığında dünyada ikinci sırada yer alıyor. Ülkemizde ve Avrupa'da yolcu ve yük taşıyan araçlarda takograf kullanma zorunluluğu bulunuyor. Ülkemizde bugüne kadar takograf üretimi yapılmıyordu. Takograf, yurt dışında üç üretici tarafından üretiliyor.

ASELSAN, yurt dışına çıkan paranın önüne geçmek ve mevcut bilgi birikimini geliştirmek adına takograf üretimi için Ar-Ge çalışmaları yürütüyordu. Çalışmalar başarıyla tamamlandı ve sayısal takografın seri üretimine geçildi. ASELSAN’ın yeni ürünü sayesinde takograf ithalatı için harcanan 1 milyar euro dövizin çıkışı engellenecek.

Bilgiler Kriptolu Kaydedilecek

Takograf aracın hız kaydını ve şoförün çalışma süresini kriptolu yapısına kaydediyor. Yetkili ekipler tarafından yapılan kontrollerde şoförün ne kadar süre araç kullandığı ve saniye saniye kaç kilometre hıza ulaştığı bilgisine ulaşılabiliyor.

Eski nesil takograflar, manipülasyonlara son derece açık olduğundan trafik kazalarına, can ve mal kayıplarına yol açabiliyor. ASELSAN’ın ürettiği sayısal takograflar ve etkili denetim metotlarının buna son vermesi bekleniyor. Araçlar sayesinde çalışma süreleri ve hız ihlalleri şeffaf şekilde izlenebilecek. Eski nesil takografların aksine kriptolu yapısıyla kayıt sistemine dışarıdan müdahale edilmesine izin vermiyor.

• Ülkenin ezelden beri bir dikili ağacı yok ki.
    Gelen kaldırımı icat etti giden kaldırımı değiştirdi.
    Vizyon misyon buydu bu zamana kadar.

Bu bile başarı böyle birşeyden haberimiz bile yoktu ufacık şey bu ne ki dersin bak 1 milyar EURO dan bahsediliyor.
    hey gidi hey ne içirmişlerse ülkeye de ülke 100 yıldır uyuyor.
  • Arada güzel şeyler de olmuyor değil. Bize tebrik etmek düşer. Güzel iş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gurur verici böyle gelişmeler duymak görmek istiyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • gerçekse helal olsun.

• emegi geçenlerden Allah razı olsun..

• Emeği geçenlerin Allahına gurban.
  • Tebrik eder böyle haberlerin devamını görrüz inşallah
  • Betona bu kadar para gömüleceğine bir lcd ekran fabrikası kurulsaydı şimdiye kadar onlarca milyar dolar yurt içinde kalır hatta ihracatla bir o kadarı yurt dışından gelirdi. Yönetenlerde vizyon olması önemli.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • cehape zamanında bir tahoğğğraf bile üretemiyorduk noldu alın size tahoğğğraf, kıskanıyolla ;)

• Bence acınacak haldeyiz. Basit bir göstergeçli sayaç üretmekten acizmişiz şimdi başarı olarak görmemiz çok acı.

• Ben vergim aselsan ve thh'ye gitsin istiyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Akbaş ile Anadolu ajans haberlerine devam.

• iyi para, güzel.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Şehmistan

Bence acınacak haldeyiz. Basit bir göstergeçli sayaç üretmekten acizmişiz şimdi başarı olarak görmemiz çok acı.

Ülkenin ezelden beri bir dikili ağacı yok ki.
    Gelen kaldırımı icat etti giden kaldırımı değiştirdi.
    Vizyon misyon buydu bu zamana kadar.

Bu bile başarı böyle birşeyden haberimiz bile yoktu ufacık şey bu ne ki dersin bak 1 milyar EURO dan bahsediliyor.
    hey gidi hey ne içirmişlerse ülkeye de ülke 100 yıldır uyuyor.
  • Bu sistemi araçlar içinde getirmeleri lazım, otobanda kendimi amele gibi hissediyorum.

• Tebrik ederiz,güzel bir şey.

• Geç kalınsa da yapılmasu gereken aşamalar bunlar. Milres projesiyle ilgili haberler bekliyorum şahsen.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Efective

Arada güzel şeyler de olmuyor değil. Bize tebrik etmek düşer. Güzel iş.

arada güzel şeyler olsa'da hiç biri çok fazla kalmıyor güzel memleketimde.
  • Konu saçma. Aselsan bunu yaptı diye millet aselsan üretimi mi alacak sanki?
    Bir de manipülasyon yapılamıyor diyor. Bunu kamyon-tırcılar almaz o zaman. Kurcalanamayan cihazı neden alsınlar ki? Adam 10 saat direksiyon sallayacak cihazla oynayamazsa ceza yer o yüzden bunu almaz gider ayarlananı alır.
  • 1 Milyon EURO olmasın o?
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.