Şimdi Ara

Yerli savaş gemilerine yerli sonar üretiliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
571
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bu videomuzda TÜBİTAK MAM'a bağlı faaliyet gösteren Malzeme Enstitüsünün Su altı Akustik Laboratuvarının ürünü olan yerli sonarı TÜBİTAK yetkililerinden dinliyoruz.

Menzil vb. teknik konularda bilgi verilmeyen sonar sistemi, yerli savaş gemilerindeki yerlilik oranını artırmanın yanı sıra dışa bağımlılığı da bitiriyor. Gerek maliyet gerekse güvenlik açısından sıkıntı doğurabilecek olan yabancı sonarlardan farklı olarak tamamen yerli üretim olan ve maliyeti düşük olan sonar sistemi inşa edilmesi planlanan diğer savaş gemilerine de entegre edilecek. 

• olay; daha düne kadar neredeyse hicbir gelisim yokken,
    olay; bugünlerde yerden mantar gibi biten birsürü gelisim haberleri almamiz,
    olay; eski yönetimler gelisimleri binbir bahanelerle rafa kaldirirken,
    olay; simdiki yönetimin tüm zorluklara ve hor görüslere ramen, gelisimin arkasinda durmasi.

sonuc; neyazikki kim nederse desin suan akpnin bir rakibi yok.
    yazik, güclü muhalifet daha güclü bir yönetim demek, ama malesef.
    Yerli üretim bir ürün geliştiriliyor , millete çok kötü koyuyor , ilginç ,DEVRİM in koyduğu , ATAK T-129 un koyduğu gibi , MİLGEM lerin koyduğu gibi , CİRİT in koyduğu gibi , ANKA nın koyduğu gibi , KHAN ın koyduğu gibi, HÜRKUŞ un koyduğu, MPT 76 nın koyduğu gibi, KİRPİ lerin koyduğu , NUROL EJDER lerin kkoyduğu gibi daha da çok koyacak ürün geliştiriliyor.TB' silahlı ihalar , motoru yerli değil dediğiniz Atak T-129 ne güzel terörist avlıyor.
    Öyle hoşuma gidiyor ki böyle böyle savunma sanayinde bir ilerleme olunca , milletin zoruna gidince .Anlatamam. Demek ki doğru yolda savunma sanayi.
    Rus uçağını düşürdüğümüzde Rusya bize savaş açsa diye sevinenler , Bugün Amerika bize ambargo koysa diye sevinenler , Amerikan mandalığını savunanlarla aynı.Doğru yoldayız demek ki.
    Demişken daha çok fazla proje var savunma sanayinde.https://twitter.com/tyrannosurusrex/status/767613239849054208http://turksavunmasektoru.com/milli-bomba-gudum-kitleri/https://twitter.com/buakbas/status/937740006017454080https://twitter.com/TyrannosurusRex/status/934671803129180160https://twitter.com/TyrannosurusRex/status/932909676370505728https://twitter.com/TyrannosurusRex/status/931774926956228608

Siz ne kadar delirseniz ben o kadar sevineceğim.
  • Kesin erken seçim olacak....

• Wi-fi denen üye,öncelikle bu projenın hukumetle bır alakası yok. Buraya gelıp siyaset ıcerıklı mesaj atıp polemık ıcın zemın hazırlıyorsun, hemde ınsanlara hakaret edıyorsun.

Umarım yonetım gereken cezayı verir.

quote:

2004 yılında istanbul tersanesi komutanlığı bünyesinde bir tasarım ofisi kurulmasıyla başlayan, sadece askerlerin yer almadığı, projeye iştirak eden şirketlerin mühendislerinin de onlara omuz vererek destek verdiği, 7 senelik hummalı bir çalışma neticesinde ortaya çıkan gemi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 12 Angry Men -- 5 Aralık 2017; 21:26:57 >
  • Hıhı tamam.

• Şu korvetler gurur kaynağı çok güzel oldular fakat yapıcı bir eleştiri yapmak gerekirse bir korvete göre epey iri fırkateyne göre küçük oldular yani konseptleri arada derede kaldı, keşke bu gemilerimiz baştan i sınıfındaki gibi düşünülen 15 metre daha uzun bir yapıda olsaydılar hem yerleştirilmesi gereken bazı sistemler için daha esnek bir alan olurdu mesela vls eklenebilseydi çok daha etkin gemilerimiz olacaktı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DSG1 -- 6 Aralık 2017; 0:46:56 >
  • olay; daha düne kadar neredeyse hicbir gelisim yokken,
    olay; bugünlerde yerden mantar gibi biten birsürü gelisim haberleri almamiz,
    olay; eski yönetimler gelisimleri binbir bahanelerle rafa kaldirirken,
    olay; simdiki yönetimin tüm zorluklara ve hor görüslere ramen, gelisimin arkasinda durmasi.

sonuc; neyazikki kim nederse desin suan akpnin bir rakibi yok.
    yazik, güclü muhalifet daha güclü bir yönetim demek, ama malesef.

• deniz_sea kullanıcısına yanıt
    :D :D yok yok olmayacak 2019 da :D

• bugün de milli bişeyimiz oldu, çok şükür

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atilasat -- 6 Aralık 2017; 2:12:19 >
  • A habere hoş geldiniz

• haberi yapan adamın soyadına bakın "yurtsever" sonra susun.

• Ledli ekmek dolabı mı o?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yerli üretim bir ürün geliştiriliyor , millete çok kötü koyuyor , ilginç ,DEVRİM in koyduğu , ATAK T-129 un koyduğu gibi , MİLGEM lerin koyduğu gibi , CİRİT in koyduğu gibi , ANKA nın koyduğu gibi , KHAN ın koyduğu gibi, HÜRKUŞ un koyduğu, MPT 76 nın koyduğu gibi, KİRPİ lerin koyduğu , NUROL EJDER lerin kkoyduğu gibi daha da çok koyacak ürün geliştiriliyor.TB' silahlı ihalar , motoru yerli değil dediğiniz Atak T-129 ne güzel terörist avlıyor.
    Öyle hoşuma gidiyor ki böyle böyle savunma sanayinde bir ilerleme olunca , milletin zoruna gidince .Anlatamam. Demek ki doğru yolda savunma sanayi.
    Rus uçağını düşürdüğümüzde Rusya bize savaş açsa diye sevinenler , Bugün Amerika bize ambargo koysa diye sevinenler , Amerikan mandalığını savunanlarla aynı.Doğru yoldayız demek ki.
    Demişken daha çok fazla proje var savunma sanayinde.https://twitter.com/tyrannosurusrex/status/767613239849054208http://turksavunmasektoru.com/milli-bomba-gudum-kitleri/https://twitter.com/buakbas/status/937740006017454080https://twitter.com/TyrannosurusRex/status/934671803129180160https://twitter.com/TyrannosurusRex/status/932909676370505728https://twitter.com/TyrannosurusRex/status/931774926956228608

Siz ne kadar delirseniz ben o kadar sevineceğim.

• Bu sene asgari ücrete zam yok mu? Hatta artan vergilerden ötürü düşmesin diye çalışma yapılıyormuş falan deniyor, tam olarak anlayamadım. Her sene artan eflasyon karşısında, enflasyon oranı kadar olmasa da zam yapılmıyor mu? 1400TL yapacağız diye hava atarlarken arkasından bir kaç sene zam yapmayacağız dememişti kimse? Dolar aldı başını gitti. Asgari ücret sadece 350$ kaldı.

Asıl parasal gücü gösteren değer altındır. 99 depremi öncesi asgari ücretle 12 altın alınabiliyorken, 2001 de son hükümet öncesi 10 altın alınabiliyorken, bugün asgari ücretle 6 altın alınabiliyor. Yani ekonomik olarak işin tartışmasız tek gerçeği altın kıyaslamasıdır ve biz ne yazık ki 99 yıllarındaki ekonomiye 15 senedir ulaşamamışız.

İnşallah bu savunma sanayii nin falan ürettiği şeyler satılır da ülkeye para kazandırır. Tabi savunma sanayii sini de özelleştirmesinler. Sadece ürettiklerini satsınlar. Zira ülkede yapılan barajlarla falan tarım hayvancılık pek kalmadı. En basit meyve sebzeleri bile abuk sabuk ülkelerden ithal eder olduk. Yani bize üretim lazım. Ekonomik güç lazım. Ama sadece başlardakilerin ailelerine, ceplerine değil. Milletin doğrudan cebine de değil. Ülkenin kasasına. Zaten o ileride milletin cebine katkı sağlar. Bugün kaç seferdir aralıksız akp'ye oy veriyorum diyen bir ton adam tanıyorum vergi kaçırıyor. Bunu gayet doğal sanıyor. Ula hem devletinden hem de zaten çok seviyorum dediğin hükümetinden vergi kaçırıyorsun. Bir de sözde aşırı bağlı olduğun inançlarına da ters, günah. Ama enerji bakanı diyorki, eğitim seviyesi arttıkça bize gelen oylarda düşüş görüyoruz. Yani bize eğitimsiz cahil insan oy veriyor diye kendisi söylüyor. Hal böyle olunca ne vergi kaçırmayı anlatabiliyorsunuz ne de onların çocuklarına torentten oyun indirmenin hırsızlık olduğunu.

• quote:

Orijinalden alıntı: deniz_sea

Kesin erken seçim olacak....

Sanki sadece 5 yılda 1 seçim oluyor ve hükümet 4 yıl bir şey açıklamayıp her şeyi son 1 yıl açıklıyor. Kaç yıldır yerli projeler yapılıyor bir tanesinde görmedim ki seçim yaklaşıyor yorumu yapılmasın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Spider_hip

Bu sene asgari ücrete zam yok mu? Hatta artan vergilerden ötürü düşmesin diye çalışma yapılıyormuş falan deniyor, tam olarak anlayamadım. Her sene artan eflasyon karşısında, enflasyon oranı kadar olmasa da zam yapılmıyor mu? 1400TL yapacağız diye hava atarlarken arkasından bir kaç sene zam yapmayacağız dememişti kimse? Dolar aldı başını gitti. Asgari ücret sadece 350$ kaldı.

Asıl parasal gücü gösteren değer altındır. 99 depremi öncesi asgari ücretle 12 altın alınabiliyorken, 2001 de son hükümet öncesi 10 altın alınabiliyorken, bugün asgari ücretle 6 altın alınabiliyor. Yani ekonomik olarak işin tartışmasız tek gerçeği altın kıyaslamasıdır ve biz ne yazık ki 99 yıllarındaki ekonomiye 15 senedir ulaşamamışız.

İnşallah bu savunma sanayii nin falan ürettiği şeyler satılır da ülkeye para kazandırır. Tabi savunma sanayii sini de özelleştirmesinler. Sadece ürettiklerini satsınlar. Zira ülkede yapılan barajlarla falan tarım hayvancılık pek kalmadı. En basit meyve sebzeleri bile abuk sabuk ülkelerden ithal eder olduk. Yani bize üretim lazım. Ekonomik güç lazım. Ama sadece başlardakilerin ailelerine, ceplerine değil. Milletin doğrudan cebine de değil. Ülkenin kasasına. Zaten o ileride milletin cebine katkı sağlar. Bugün kaç seferdir aralıksız akp'ye oy veriyorum diyen bir ton adam tanıyorum vergi kaçırıyor. Bunu gayet doğal sanıyor. Ula hem devletinden hem de zaten çok seviyorum dediğin hükümetinden vergi kaçırıyorsun. Bir de sözde aşırı bağlı olduğun inançlarına da ters, günah. Ama enerji bakanı diyorki, eğitim seviyesi arttıkça bize gelen oylarda düşüş görüyoruz. Yani bize eğitimsiz cahil insan oy veriyor diye kendisi söylüyor. Hal böyle olunca ne vergi kaçırmayı anlatabiliyorsunuz ne de onların çocuklarına torentten oyun indirmenin hırsızlık olduğunu.

Altının ONS u 1999 yılında 278 dolardı . Bugün 1300 dolar. Sadece Türkiye de değil tüm dünya da ki maaşlar Altın bazında düştü.hemen hemen 4 kat eridi maaşlar dünyada.Amerikalının da İngilizin de almanın da maaşları altın oranında eridi.Bu sadece Türkiye de olan bir argüman değil.
    Savunma Sanayinde İthalatçı durumunda ihracatcı durumuna ulaştık.yeterli tabi ki değil ama artacak.
    https://twitter.com/TyrannosurusRex/status/931774926956228608

Asgari ücret değil alım gücü artırılmalı. Ürünlerin fiyatlarının düşmesi için. üretilen ürünlerin en büyük giderleri olan Elektrik , Yakıt gibi giderlerdeki Vergi oranları düşürülmeli.yoksa asgari ücret yarın 5.000 tl olsa ekmekde ertesi gün 5. TL olur. herşeye zam gelir. Bu kısır döngü. bunu bir anlamadı millet ve yöneticiler önemli olan asgari ücrete zam değil.Şu milleti aşağılamayı da bırakın haddinize değil.
    Türk milleti kadar kendini aşağılayan bir milet yok yok yapamayız yok cahiliz yok aptalız . sıktı artık.
    Birde en aptal halimiz bu ise 1938 * 2002 arası neydik.Bayrak ipini üretince manşet olan ülkem neydi.bu hakaretler can sıkmaya başladı. Cahil adamın oyuyla benim ki bir mi demeler. Demokrasi bu . ister beğen ister beğenme bu ülkenin yönetim biçimi Cumhuriyet . Onunda kuralları belli.

• quote:

Orijinalden alıntı: pCkOpAtuS

quote:

Orijinalden alıntı: Spider_hip

Bu sene asgari ücrete zam yok mu? Hatta artan vergilerden ötürü düşmesin diye çalışma yapılıyormuş falan deniyor, tam olarak anlayamadım. Her sene artan eflasyon karşısında, enflasyon oranı kadar olmasa da zam yapılmıyor mu? 1400TL yapacağız diye hava atarlarken arkasından bir kaç sene zam yapmayacağız dememişti kimse? Dolar aldı başını gitti. Asgari ücret sadece 350$ kaldı.

Altının ONS u 1999 yılında 278 dolardı . Bugün 1300 dolar. Sadece Türkiye de değil tüm dünya da ki maaşlar Altın bazında düştü.hemen hemen 4 kat eridi maaşlar dünyada.Amerikalının da İngilizin de almanın da maaşları altın oranında eridi.Bu sadece Türkiye de olan bir argüman değil.
    Savunma Sanayinde İthalatçı durumunda ihracatcı durumuna ulaştık.yeterli tabi ki değil ama artacak.
    https://twitter.com/TyrannosurusRex/status/931774926956228608

Asgari ücret değil alım gücü artırılmalı. Ürünlerin fiyatlarının düşmesi için. üretilen ürünlerin en büyük giderleri olan Elektrik , Yakıt gibi giderlerdeki Vergi oranları düşürülmeli.yoksa asgari ücret yarın 5.000 tl olsa ekmekde ertesi gün 5. TL olur. herşeye zam gelir. Bu kısır döngü. bunu bir anlamadı millet ve yöneticiler önemli olan asgari ücrete zam değil.Şu milleti aşağılamayı da bırakın haddinize değil.
    Türk milleti kadar kendini aşağılayan bir milet yok yok yapamayız yok cahiliz yok aptalız . sıktı artık.
    Birde en aptal halimiz bu ise 1938 * 2002 arası neydik.Bayrak ipini üretince manşet olan ülkem neydi.bu hakaretler can sıkmaya başladı. Cahil adamın oyuyla benim ki bir mi demeler. Demokrasi bu . ister beğen ister beğenme bu ülkenin yönetim biçimi Cumhuriyet . Onunda kuralları belli.

Altına karşı Amerika'da ve İngiltere'deki asgari ücretlere yine baktığımızda 15 yıllık süreçte 1.6'lık bir erime görüyoruz. Yani bizdekine yakın doğrudur. Elbette asıl olay alım gücünün arttırılması lakin dolar euro karşısında da erimeyen bir Türk Lirasına ihtiyacımız var. Çok büyük gider kalemlerimiz var. Suriyeliler bile çok büyük bir maddi manevi külfet oldular. Tamam bir hayır işledik doğrudur ama ne yazık ki artan hırsızlık oranlarına, işsizlik oranlarına bir dur diyemedik. Türk Milletini kimse aşağılayamaz, ama cahillik kadar tehlikeli bir şey de yok. Eğitime ciddiyet katmadığımız sürece tıkanır kalırız. Hele hızla gelişen bu teknoloji çağında, yapay zekaların bile yakında bir çok insan gücünün yerini alması beklenirken bizim hala saçma sapan şeylere takılmamız gerekir.

Cahil adamın oyuyla benim ki bir mi olayına aslında katılıyorum. Yani gerçekten cahil dostum olacağına akıllı düşmanım olsun lafı çok ciddi bir söz olmasına rağmen çokta doğru. Cehalet kadar insanın başına iş açabilecek başka bir durum yok. Ülkemizde, bir çok ülkede de olduğu gibi demokrasinin de ne yazık ki tam uygulanabildiğine inanamıyorum. Kanunlar bile tam uygulanmıyor. Kendi hükümetimiz bile son seçim sonrasında "Seçim Kanunu 98/4'e göre mühürsüz pusula ve zarflar geçersiz" olmasına rağmen YSK kalktı yargı organı olarak kanun değiştirdi akabinde hemen balkon konuşması yapıldı. Hukukçular çıktı kanunları okudular ama kim takar kanunları. İşine gelince Cumhuriyet işine gelince Cumhuriyet olmasın. Hatta, keşke yunanlılar yenseydi diyecek kadar kancıklaşabiliyor bile bazıları. Ki bu bazıları da diğer bazılarının en samimi arkadaşları, danışmanları falan oluyorlar. Hayret. Sanırım akıllı düşman temennisinde de fazla bulunmamak gerekiyormuş.

Sonuç olarak kancık olmadığı sürece, gerçekten Türk ya da Türkiye'li olanların isteyeceği şey bu ülkenin, geleceğimizin selametidir. Ama o kadar çok bizden gibi görünüp arkadan kuyu kazanlar, o kadar çok bir öyle bir böyle konuşanlar var ki, insan kimseye güvenemiyor. Ne bop eşbaşkanlığı lafını 40 kere duyduktan sonra güvenebiliyor ne atamıza yapılan hakaretlerden sonra, ne milletimize, ülkemize, cumhuriyetimize dil uzatanların sahiplenildiği, iyi yerlere yükseltildiğini gördükten sonra, ne ne olur yurduna dön dendikten sonra, ne habur da teröristleri davullarla zurnalarla karşıladıktan sonra, ne hay Allah kandırılmışız dendikten sonra, ne andımız, Türk alfabemiz kaldırılıp değiştirilmeye çalışıldıktan sonra, ne bir hafta sonra bir hafta önce söylenenin tam zıttını sanki herkes bunakmışcasına söyledikten sonra güvenemiyor. Ha güvenilecek bir parti var mı? E ne yazık ki pek yok gibi. Hepar derdik ama her nedense kurulur kurulmaz Türkiye dahil tüm avrupada nedense hemen basın yayın yasakları konuldu. Şimdi Meral Akşener çok konuşuluyor ve gördüğüm kadarıyla her kesimden ciddi destek görüyor ama ben onun da bir şekilde önünün kapatılacağını düşünüyorum. Basını yönetenler var. Bu insanı konuşturmayın derler olay biter. Sonumuz hayrola.

• quote:

Orijinalden alıntı: orientem

quote:

Orijinalden alıntı: deniz_sea

Kesin erken seçim olacak....

Sanki sadece 5 yılda 1 seçim oluyor ve hükümet 4 yıl bir şey açıklamayıp her şeyi son 1 yıl açıklıyor. Kaç yıldır yerli projeler yapılıyor bir tanesinde görmedim ki seçim yaklaşıyor yorumu yapılmasın.

Herkes aynı yorumu yapıyor ise sizin görmediğiniz bir şeyler görüyor olabiliriz, zaten ülkenin %51'i sadece görmek istediklerini veya onlara gösterilenler dışındakileri görmediği için şuan bu durumdayız.
    afişler 2011 ve 2015 ten yani dediğiniz gibi 4 yılda bir olan bir şey ...
    Yerli savaş gemilerine yerli sonar üretiliyor

• Spider_hip kullanıcısına yanıt
    Suriyeliler büyük sıkıntı şu an ve daha büyük sıkıntı olacaklar haklısın. Yapay zeka konusunda da aynı düşünüyoruz , bari bunda geç kalmayalım diye dua ediyorum.
    Ama Oy meselesinde katılmıyorum.18 yaşına gelmiş her bireyin oy kullanma hakkı olmalı.Demokrasi bunu gerektirir. Cumhuriyet bununla yaşatılır.Bu ülkenin yönetim sistemi de Cumhuriyet.
    Alım gücü kesinlikle arttırılmalı ama ne yazık ki bir kaç yıl daha alım gücünün artacağına inanmıyorum.Çünkü elde değer bir üretim artışı yok.İşsizlik zaten %12 civarında hani işsizlik düşmeden elde tutulur bir alım gücü artırılamaz halkta.Çok engel var girişimcinin önünde.
    Döviz fiyatlarının yüksek olması halkın alım gücünü düşürürken , yerli üretimi teşvik eder.Doğru bir yol mu kesinlikle değil ama bizim siyasetçiler bunu doğru yol sanıyor. onun için pek de umurlarında olmuyor. Keza son yıldır Ocak aylarında tartışma konusu olan Faiz artırımına cumhurbaşkanının siyasi baskı oluşturması da bundandır.
    Meral akşener bence bir balon . Oy potansiyeli var ama ne yazık ki düşük.Burda en büyük sorun parti başkanlarının başarısızlıkta istifa etmemeleri. ve partilerinde buna izin vermesi.
    Kemal Kılıçdaroğlu , Devlet Bahçeli kaç seçimdir yeniliyorlar.hatta bazıların bayağı hezimet aldılar ama hala aynı koltukdalar. ve ürettikleri hiç bir şey yok...
    Halbuki değişmeleri gerekiyor. Eminim CHP de de MHP de de daha akıllıca muhalefet yapabilecek genç dinamik bilgili insanlar vardır. Bunlardan daha fazla şeyler yapabilirler. Çok yetenekli insanlar var o partilerde ama ne yazık ki baştakiler beceriksiz .
    Sağlam bir muhalefet olmadığı için AKP bu kadar rahat , proje üretmeyi bile bıraktılar.eldekileri bitirmeye çalışıyorlar. Var mı son 2 yılda açıklanan büyük bir proje yok. olanları yapmaya çalışıyorlar.
    Nerden tutarsan tut sorun çok. Ama bu sorunlar hepimizin sorunları. Sadece AKP lilerin değil. Hepsinin ucu bize değecek .Ama muhalefet bunun farkında değil.

• Spider_hip kullanıcısına yanıt
    Spider_hip her kelimesine katılıyorum eline ağzına sağlık...
  • Yaw bu gelişme, yenilik diye sunduğunuz her şey 90'larda Ulusalcı/Millici Devlet Memuru, askerlerce ortaya atılan fikirlerin günümüzde meyve vermesidir! Akp'nin bir süre fetö ile birlikte engel olmaya çalıştığı gelişmelerdir!

Adı Ulusal/Milli -arapça- olan ne varsa, bu işlerde çalışan mühendisine kadar hepsini içeri tıktılar, şimdide akp yapıyor alkış...Yavaş!!! derler, Yok öyle yağma!

Ulusal/Milli Alp/Asker -farsça- tüfeğinden, saldırı uçağına; helikopterinden, gemisine; uydusundan kıyafetine, tankına ne varsa geçmişte darbeci ilan ettiğiniz adamların tasarıları. Kimse kusura bakmasın, yapılabilirlik araştırmaları sonuçlanıp üretime geçecek bu teknolojiler akp iktidarına denk geldiyse bu akp2nin başarısı değildir! Glge etmesin başka bir şey istemeyiz...
    Milgemi sırf yandaş bir iş adamına vermek için nasıl çıkmaza sokup rmk işin içindeyken engelledikleri, tank işini nasıl batırdıkları -motoru kim yapacak, nasıl yapacak belli değildi, herkes birbirine top atıyor, bireyler döndü orda ses kesildi- ortada. Basın-yayın bunların haberini yapıyor -yandaş ve yalakalar hariç-

Bunlar yapılıyor diye illa bir tarafına kulp takmak ne kadar aptallıksa; övünmek de aptallığın daniskasıdır! Lan bir devlet bunları yapmayacaksa (seni korumak, sağlıklı bir yaşam sunmak için beslenmenden ilacına müdahale etmek, ihtiyacın olduğunda nitelikli sağlık hizmeti vermek, düzgün eğitim vermek, düzgün bir gelir ile iş sağlamak, kazandığın para ile satınalma gücünü üst seviyede tutmak ) daha ne yapacak?

Yandaşlık yapıp AKP'ye en çok zararı sevenleri verdi... Süresinde içinizden bir Allah'ın kulu çıkıp, adam akıllı yapıcı bir eleştiri yapsaydı, iktidar bu kadar rayından çıkmazdı! Adamlar da ne yapsak ses çıkmıyor deyip , ayarlarını şaşırdılar... Ben onlardan çok seçmenine kızıyorum. Kimse kusura bakmasın yaw...

Bunlar yapılmalı, yarısı yurtdışından gelmiş bilmem ne olmuş. beni abd, ab yani emperyalizmin bağından kurtarın, beni ateşe süren zaten bunlar, bu adamlar beni önce kendi şerlerinden korusunlar!

Ben donanım haberden artık bir 'yüksek kalite petrol, doğalgaz bulundu'' haberi bekliyorum. Bunu da yapınca altın dil ödülünü kendilerine takacağım...

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.