Şimdi Ara

PayPal’ın satın aldığı firmadan dev veri sızıntısı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
143
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• İnternet firmalarının veri çaldırma olayları durmak bilmiyor. Kanada’nın en önemli ödeme sistemlerinden biri iken geçtiğimiz Şubat ayında PayPal tarafından 233 milyon dolara satın alınan TIO firması büyük bir siber saldırıya uğradı.

Sistemler zayıf

Gelen raporlara göre sunucularına yetkisiz bir sızma girişimi olan TIO firmasının yaklaşık 1.6 milyon müşterisinin kişisel verilerinin çalındığı ve internete sızdırıldığı ifade ediliyor.

PayPal satın alımın onaylanmasından sonra firmanın güvenlik sistemlerinin zayıf olduğunu belirterek geniş çaplı bir incelemeye tabi tutmuştu. 10 Kasım tarihinde ise yetkisiz erişimler görüldüğünden dolayı platformun işleyişini durdurmuştu.

Ayrıca Bkz.Çin, iOS geliştirici karının yüzde 25’ine sahip

PayPal araştırmasını tamamladıktan sonra kapsamlı bir rapor hazırladı. Raporda hem müşterilerin hem de işletmelerin hassas verilerinin çalındığı belirtiliyor ancak bu verilerin türü hakkında bilgi verilmedi.

Şimdilik TIO’nun sunucuları ne zaman düzelecek ve ne zaman hizmet vermeye başlayacak bilinmiyor. Firmanın yaklaşık 60 bin civarında müşterisi bulunuyordu. 

• 60 bin civarında müşterisi bulunan firmanın 1.6 milyon müşterisinin verilerimi çalınmış?

• quote:

Orijinalden alıntı: myhotyro

60 bin civarında müşterisi bulunan firmanın 1.6 milyon müşterisinin verilerimi çalınmış?

Müşteri = İş yaptığı şirket ve kuruluş sayısı
    Kullanıcı = İş yaptığı şirket ve kuruluşların üyeleri şahısları sen ben vb.
    Yani 1.6 milyon kullanıcının bilgisi uçmuş
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mianfei

quote:

60 bin civarında müşterisi bulunan firmanın 1.6 milyon müşterisinin verilerimi çalınmış?

Yazıyı okudunuz umarım. Aşağıdaki ifadeler geçiyor yazıda, üşeniyorsanız aşağıdan okuyun.

"TIO firmasının yaklaşık 1.6 milyon müşterisinin kişisel verilerinin çalındığı ve internete sızdırıldığı ifade ediliyor."

"Firmanın yaklaşık 60 bin civarında müşterisi bulunuyordu."

• quote:

quote:

quote:

Yazıyı okudunuz umarım. Aşağıdaki ifadeler geçiyor yazıda, üşeniyorsanız aşağıdan okuyun.

"TIO firmasının yaklaşık 1.6 milyon müşterisinin kişisel verilerinin çalındığı ve internete sızdırıldığı ifade ediliyor."

Okudum kardeşim 2. kısımda anlatmak istediği müşterisi olan şirket, 1 .kısımda da müşteri olan şirketlerin müşterileri. Bizim editör kardeşimiz biraz açıklayamamış. Rakamlarda hata yok.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Okudum kardeşim 2. kısımda anlatmak istediği müşterisi olan şirket, 1 .kısımda da müşteri olan şirketlerin müşterileri. Bizim editör kardeşimiz biraz açıklayamamış. Rakamlarda hata yok.

Kaynak habere de baktın mı? Orada 60bin diye birşey yazmadığınıda gördün mü?

Körle yatan şaşı kalkar demişler. Donanım Haber takip ede ede bizlerde artık uyduruk anlamlar yüklemeye başladık anlaşılan.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.