Şimdi Ara

Trump'ın Twitter hesabını silen kişi Türk çıktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
995
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Geçtiğimiz haftalarda ilginç bir olay yaşanmış ve ABD Başkanı Donald Trump’ın Twitter hesabı silinmişti. Donald Trump’a ait olan realdonaldtrump isimli Twitter hesabına yaklaşık 11 dakika boyunca ulaşılamadı.

Ayrıca Bkz.Türk yazılımcı macOS High Sierra sürümünde kritik bir açık keşfetti

Konuyla ilgili açıklama yapan Twitter, bu sorunun o gün son iş günü olan çalışanın hatasından kaynaklandığını açıklamıştı.

Hesabı Kapatanın Türk Olduğu Ortaya Çıktı

ABD Başkanı Trump’ın Twitter hesabını kapatan kişinin Türk asıllı Alman vatandaşı Bahtiyar Duysak olduğu ortaya çıktı. Olayla ilgili gerçekleştirilen röportajda Bahtiyar Duysak, Work&Travel programıyla ABD’ye gittiğini ve Twitter müşteri hizmetleri biriminde çalıştığını söyledi.

Duysak, olayı “hata” olarak nitelendiriyor ve istemle yapmadığını söylüyor.  “Bazen yorgun olabiliyordum, herkes hata yapabilir” diye de ekliyor. Duysak bazıları tarafından kahraman olarak ilan edildiğini ancak kendisinin böyle hissetmediğini söylüyor.

"Kendimi Pablo Escobar Gibi Hissediyorum"

Yaşanan gelişmelerden sonra gazeteciler Duysak’ın okuduğu üniversite, iş yeri, arkadaşları ve ailesi ile temasa geçti. Duysak, “Artık sıradan hayata devam etmek istiyorum. Medyadan kaçmak istemiyorum. Komşularım ve ailemle rahatlıkla konuşmak istiyorum. Arkadaşlarımla olan yüzlerce resmi silmek zorunda kaldım. Çünkü gazeteciler beni takip ediyor. Ben sadece sıradan bir hayata devam emek istiyorum” dedi.

Duysak son olarak, “Herhangi bir suç işlemedim ya da kötülük yapmadım ama kendimi Pablo Escobar gibi hissediyorum. Bu can sıkıyor” dedi.

• Valla sen değere, öcalan pankartları altında ona özgürlük diye, istanbulun orta yerinde bir araya gelen tipleri aklına getirmiyorsan hiç bu konulara girme. Bu işid posterleri ile beyaz saray önünde gösteri yapmaktan farksız değil. Ve bunlar yarın bir gün tekrar bir araya gelecekler gram korkuları da yok, amerikada işid destekle aklını alırlar. Kendi kurdukları örgütten bahsediyoruz ha yanlış anlama
  • Türk diye sahiplenmişsiniz ama haberinizde olmayan bir detay, sadece Türk asıllı olduğu. Almanya'da doğmuş, Almanya'da büyümüş.

https://techcrunch.com/2017/11/29/meet-the-man-who-deactivated-trumps-twitter-account/
  • Sen git yanlışlıkla Trump’ın en çok sevdiği şey olan Twitter hesabını sil. Hem de yanlışlıkla(!) ??

• Türkiye ile karıştırmış amerikayı, onların herhangi bir değerine yamuk yaparsan kan alırlar dikkatli olman lazım bahtiyar kardeş

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu adamın iş hayatı bitti işte.

• quote:

Orijinalden alıntı: Brooklyn under Moon

Türk diye sahiplenmişsiniz ama haberinizde olmayan bir detay, sadece Türk asıllı olduğu. Almanya'da doğmuş, Almanya'da büyümüş.

https://techcrunch.com/2017/11/29/meet-the-man-who-deactivated-trumps-twitter-account/

Eee nolmuş yani ?! Bu adamın damarlarında asil kan yok mu demek istiyorsun ?!
  • Fedocu.

• O hesaba göre Atatürk te Yunan dimi

Aslen neyse odur,nerede yaşadığı yada nerede doğduğu bunu değiştirmiyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ne yapak bayraklarımı asak...ufak şeylerle tatmin olmayı bırakıp cıa i çökertmeliyiz
  • Sildiklerimden pişman değilim aklım hala silmediklerimde

• Bir Twitter müşteri hizmetleri elemanı bir Twitter hesabını tek tıkla silebiliyorsa vay o Twitter'ın haline

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: John Greer

O hesaba göre Atatürk te Yunan dimi

Aslen neyse odur,nerede yaşadığı yada nerede doğduğu bunu değiştirmiyor

Git haberciliğin ne olduğunu öğren önce
  • Amerikan bayrağı kazak giymiş,
    algının dip yaptığı bir medya çalışması,
    Adam Alman vatandaşı, Amerikan bayrağı kazak giyer ama haber tüm sosyal medyaya Türk diye verilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: BekirTemel

Türkiye ile karıştırmış amerikayı, onların herhangi bir değerine yamuk yaparsan kan alırlar dikkatli olman lazım bahtiyar kardeş

bizim hangi değerimize yamuk yapıldı da karşılığını vermedik?
  • LambayaFunfDe kullanıcısına yanıt
    Valla sen değere, öcalan pankartları altında ona özgürlük diye, istanbulun orta yerinde bir araya gelen tipleri aklına getirmiyorsan hiç bu konulara girme. Bu işid posterleri ile beyaz saray önünde gösteri yapmaktan farksız değil. Ve bunlar yarın bir gün tekrar bir araya gelecekler gram korkuları da yok, amerikada işid destekle aklını alırlar. Kendi kurdukları örgütten bahsediyoruz ha yanlış anlama

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BekirTemel -- 30 Kasım 2017; 17:18:22 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sanırsın aya gitmiş

• quote:

Orijinalden alıntı: LambayaFunfDe

quote:

Orijinalden alıntı: BekirTemel

Türkiye ile karıştırmış amerikayı, onların herhangi bir değerine yamuk yaparsan kan alırlar dikkatli olman lazım bahtiyar kardeş

bizim hangi değerimize yamuk yapıldı da karşılığını vermedik?

Yapılmayanları sayarsak daha kısa sürer :D
  • Malum parti seçmeni seviniyordur şimdi “Türk delikanlı amerugaya kafa tuttu Trump’ı hackledi” falan fişmekan. “Helal olsun adama, senin Allah’ına kurban” cart curt.

• O Adama Sonra Noldu Acaba?
  • BekirTemel B kullanıcısına yanıt
    O yüzden mi abd bayraklı don giyiyorlar?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.