Şimdi Ara

Tesla'nın rakibi Lucid Motors yeni şirket merkezine taşınıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
335
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Lucid Motors, eskisinin iki katı büyüklüğündeki yeni merkezine taşınma sürecinde olduğunu duyurdu. Şirketin yeni merkez üssü Tesla'nın fabrikasın da bulunduğu New Jersey eyaletinin en büyük şehri olan Newark'ta yer alıyor.

Genişleme hazırlıkları yapan elektrikli otomobil şirketi bu nedenle 2017 sonlarında Pasifik Araştırma Merkezi'ne taşınmaya başlayacak. Yeni merkez aynı zamanda Aralık 2016'da Lucid'in ilk elektrikli otomobili olan Lucid Air'in özel bir etkinlikle tanıtıldığı prototip mağazasının birkaç blok ilerisinde.

Ayrıca Bkz.Volkswagen'den 482km menzilli elektrikli araç: 2020'de piyasaya çıkıyor!
    Şirket konuyla ilgili yayınladığı blog yazısında "Lucid Air'i üretime hazırlarken yeni ürünler geliştirmeye devam edeceğiz ve önümüzdeki iki yıl Lucid için belirleyici bir dönem olacak. Yeni şirket merkezimizi güvence altına almakla birlikte artık elimizdeki mevcut işlere odaklanabiliriz" dedi.

1000 beygirlik Lucid Air, 2019'da üretime girebilir

Yeni merkezin çatısı altında daha büyük bir tasarım stüdyosu, daha fazla laboratuvar ve ofis alanı var. Lucid, Arizona'da inşa edilecek 700 milyon dolarlık üretim tesisinin ilk fazı için gerekli finansmanı bulmasının ardından 2019'da Model S'in rakibi olarka lanse edilen Air'in üretim versiyonunu çıkarmayı planlıyor.

Fabrikanın ilk fazı tamamlandıktan sonra başlangıçta yılda 8.000 ila 10.000 otomobil üretilebilecek. Bu sayı 2022'de fabrikanın inşası tamamlandığında ise yılda 130.000 araca çıkacak. Öte yandan şirket Lucid Air prototiplerinin tamamının yeni merkeze taşınmasıyla ilgili bir video yayınladı. Bu görüntüleri de aşağıdaki kısa klip aracılığıyla izleyebilirsiniz.

• Geçen aynı editör gene LUCİD ile ilgili bir haber paylaştı . Doğrusunu yazdım, benim mesajımı sildi . Şimdi muhtemelen gene silecek ama ben gene doğrusunu yazayım.
    Yazıda New Jersey eyaletinin en büyük şehri Newark,New Jersey e taşınacağı yazıyor. Bu yanlış.
    Bu taşınacakları Newark, havaalanı ile meşhur olan Newark, New Jersey değil. Silikon vadisindeki Newark, Kalifornia. Yazıda ayrıca Teslanın merkezi de Newark ta deniyor benim bildiğim o da yanlış. Merkez Palo Alto, fabrika Fremont Californiada .

https://www.google.com.tr/maps/place/Newark,+Kaliforniya,+Kaliforniya+94560,+Birle%C5%9Fik+Devletler/@37.5210313,-122.0654639,13z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x808fbf245b2e6593:0xc7fab71a3099db34!8m2!3d37.5296593!4d-122.0402399
  • Bu araç Model S rakibi değil hem daha ucuz hem Mercedes S serisi gibi iç mekana sahip. Sadece dış boyutları benzer yani
  • Rekabet her zaman iyidir,hadi bakalım çoğalsınlar...

• Bu elektirikli araç dünyası neden hep tarih veriyor. Hemen yap ya yok 2020 yok 2025. Şu teslanın tırlar gezse piyasada fenamı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • haberde bir hata var küçükde olsa dikkat etmek lazım....newark new jersey de değil californiadaki olacak..bu işlerin merkezi californiadır..zaten teslada californiada..yani new jerseyde komşu olamazlar...zaten videoda newark CA diyor yani california eyaletii..aralarında binlerce km varda..
  • Adamlar baştan kaybetmiş, normalde otomotiv veya bilişim teknolojileriyle az çok ilgilenen birine gidip sorsan Lucid Motors kim diye bilmez, haberde bile burada çoğu kişinin bilmeyeceği düşünülüp "hani Tesla'ya rakip olarak çıkan" diyerek ipucu verilmek zorunda kalınmış, o derece
  • Geçen aynı editör gene LUCİD ile ilgili bir haber paylaştı . Doğrusunu yazdım, benim mesajımı sildi . Şimdi muhtemelen gene silecek ama ben gene doğrusunu yazayım.
    Yazıda New Jersey eyaletinin en büyük şehri Newark,New Jersey e taşınacağı yazıyor. Bu yanlış.
    Bu taşınacakları Newark, havaalanı ile meşhur olan Newark, New Jersey değil. Silikon vadisindeki Newark, Kalifornia. Yazıda ayrıca Teslanın merkezi de Newark ta deniyor benim bildiğim o da yanlış. Merkez Palo Alto, fabrika Fremont Californiada .

https://www.google.com.tr/maps/place/Newark,+Kaliforniya,+Kaliforniya+94560,+Birle%C5%9Fik+Devletler/@37.5210313,-122.0654639,13z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x808fbf245b2e6593:0xc7fab71a3099db34!8m2!3d37.5296593!4d-122.0402399

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.