Şimdi Ara

Yerli otomobilde yeni gelişmeler: 500km menzil, 4 farklı model

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
93
Cevap
1
Favori
3.580
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Isuzu, BMC, Vestel, Karsan, Turkcell markalarını aynı çatı altında buluşturan yerli otomobil projesi ile ilgili olarak yeni gelişmeler ortaya çıkmaya devam ediyor. Bu konu hakkında konuşan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, yerli otomobile ilişkin olarak yaptığı açıklamada proje süresinin ilk 24 aylık diliminde şirketleşme ve prototip üretimi tamamlanacak ifadesini kullanıyor.

Yerli otomobilin elektrik motorlu versiyonuna ilişkin bir soru üzerine batarya ve dolum süresinin en önemli problem olduğunu belirten bakan, 300 - 500km menzil hedefinden bahsediyor. Hızlı şarj konusunda da önemli çalışmalar olduğunu ifade eden bakan, Çinli şirketlerin elektrikli araçların pilinin üretimi ve hızlı şarj istasyonları konusunda ortak üretim teklifinde bulunduğunu belirtiyor. Faruk Özlü, araç satışa çıktığında tüketicilere seçebilecekleri dört farklı modelin olması gerektiğini ve bu şekilde de olacağını açıklıyor.

Hatırlanacağı üzere daha önce Fikri Işık, yerli otomobil ile iligli olarak yaptığı açıklamada menzili uzatılmış bir elektrikli modelden bahsetmişti. Bu modelde, benzinli jeneratör ile aracın pillerinin 15 dakikada doldurulabileceği ifade edilmişti. İlk satış tarihi olarak ise 2021 yılı hedef konulmuş.

• Yılan Hikayesi

Gelin yok damat yok, çocuğun sünneti konuşuluyor.

Aracın ağırlığı belli değil, motor belli değil, pil belli değil ama menzil 500km olacak, o kadarrr. O da test koşulları zaten, gerçekle alakası olmaz.. (derler yok sadece sürücüyle o menzil vs. vs.)

Afiyetle..

Masaya 1,5 lt su koyuyorum.
  • 24 ay sonra göreceğiz ne kadarı doğru ne kadarı yanlış.
    Umarım bir gecikme yaşanmaz artık..

• Başka resim yok mu? Her haberinizde aynı resmi paylaşıyorsunuz sanki.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kartal Göz kullanıcısına yanıt
    Resim ?

Daha arabaya takacakları vidaların resimleri bile yok ki araçların resmi paylaşılsın
  • Geç ama hoş bir şey olacak.
  • 24 ay sonra seçim var.

• Bu menzili Renault ve Samsung'un ortaklasa uretecegi arac bile veremiyor. Helal olsun Türk mühendislere.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yes, we can!

• -Menzili ne kadar olsun bakanım?
    -Ver öyle 300-500 bir şeyler.
  • Yerli otomobilde yeni gelişmeler: 500km menzil, 4 farklı model

Şu resimdeki kamuflajlı saab için 46 milyon euro para çöpe gitti. Tabii kimse bunun hesabını sormadı, millete yerli araba hayali satarak o 46 milyon euro'yu cebe indirdiler.

Yerli otomobilde yeni gelişmeler: 500km menzil, 4 farklı model

Seçim haberi bunlar, aynısını 2015 seçiminde de söylemiştim. O zaman bana laf edenlerin şimdi sesleri çıkmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 12 Angry Men -- 28 Kasım 2017; 17:33:10 >

• Nasıl olsa inanan var sallayın gitsin 500 km az olmuş 5000 Km gider tek şarjla
  • İnanmak zaten işin yarısıdır.Çok karamsar olmamak gerekiyor bu konuda.Dalga geçen ve olayı ciddiye almayan arkadaşlar da lütfen gitsin kumda oynasın...

• Yavvv kardeşim önce tasarım çıkarın ortaya.

• 24 Ay da gelir 24 Yılda ama kim öle kim kala halk artık kaldırılmaktan bıktı 2017 sonu dediniz şimdi 24 ay şirketleşme dönemi deniliyor. Seçime yakın 2-3 formaliteden araba çıkar tanıtımı yapılır bi 4-5 senede öyle gideriz diye düşünüyorlar büyük ihtimal.

Ama insallah ben yanılırım çünkü bu resimdeki aracı ben çok destekledim sonuç hüsran oldu o yüzden güvenim pek yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Milli soygunla yaparsınız. ama 3D modellemesini.

• 500 kilometrelik kabloyu nasıl buldular acaba?

• yerli mi sahiden otolar?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • bende ne zamandir Ahmet ve yerli oto propaganda haberi yok diyordum

• Seçim sonrası kapatılır gider bu konu.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.