Şimdi Ara

TRT World, ABD'de geniş kitlelere yayıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
468
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • TRT World, ABD'de geniş kitlelere yayıldı

2015 yılında global kanallarla rekabet edebilmek adına yayın hayatına başlayan TRT World, İngilizce yapmış olduğu yayınlarıyla birlikte Amerikalı izleyicileri ekranlara bağlamayı başardı. TRT World'un ABD'deki bu başarısı Amerikalı diğer kablolu yayın şirketlerini istemedikleri bir rekabete sürükledi.

TRT World, dünya genelinde takip edilen bir kanal olma yolunda ilerlemeye devam ediyor. Büyüme hedeflerine sıkı sıkıya bağlı kalan TRT World; Roku, Fire TV ve Apple TV gibi video akış cihazları için uygulamalar yayınladı. Yakında TRT World, online izleyicileri hedefleyen perspektifiyle birlikte dünya genelinde takip edilen bir kanal olacak.

TRT World'un dijital stratejilerini yöneten Riyaad Minty, "İnsanların daha fazlasını istediğini görüyoruz. Dışarıda izleyicilerin önünde birçok alternatif bulunuyor ancak biz, insanların istediği zaman yayını durdurabileceği, izleyebileceği ve yeni şeyler öğrenebileceği bir şey inşa etmek istiyoruz." dedi.

Yaklaşık iki yıl önce yayın hayatına başlayan TRT World, birkaç farklı uydu üzerinden yayın hayatını sürdürüyor. Kanal her ne kadar ABD'li TV sağlayıcıları üzerinden yayın yapamasa da Youtube, Facebook ve Periscope üzerinden canlı yayın akışını sürdürüyor. Kanal özellikle 25 - 40 yaş aralığındaki izleyici kitlelerini kendine çekmeyi hedefliyor. TRT World bu amacı doğrultusunda 30 yaş altındaki izleyici grubu için 7-13 dakika arası videolar hazırlayacak. Böylece kanal, bu yaş grubu için tıpkı bir Youtuber kanalı gibi hizmet verecek.

• TRT müzik yayını yapsın sadece. Belgesel konusuna da eğilsinler ama şu an çıkardıkları işler bir sinema & televizyon öğrencisinin ödev niteliğinde hocasına sunacağı işlerden daha iyi değiller. Ülkenizi ve kültürünüzü tanıtmak ve geniş kitlelere yaymak için en etkili silah sanattır. Bu da müzik ile, ayrıca gezi & kültür, tarih, festival ve doğa belgeselleri ile mümkündür.
    Arkadaş bu ne ya

"Kanal her ne kadar ABD'li TV sağlayıcıları üzerinden yayın yapamasa da"

Ya daha TV'de bile yok kanal ne diyor bunlar. Hayatında ABD'ye gitmemiş insanları böyle kandırıyorlar.

Şu YouTube videosuna girip baktım, ben bundan kat kat daha iyi İngilizce biliyorum. Kanalın tüm içeriğinde inatla Türk kadınlar sadece kapalı kadınlar, devlet televizyonu olarak ülkemizi eşit olarak temsil etmesi gerekiyor.

Ayrıca video'daki ilk yorum da şu, ülkemizin dünyadaki imajı böyle. Siz daha kendinizi kandırmaya devam edin, maalesef gerçekler acı... Ne zaman uyanacaksınız onu da bilmiyorum.
    O yorumu yazan arkadaşın hiç aklından çıkmıyordur Türkiye'nin ne düşündüğü ve ne yaptığı emin ol. Adı sanı ne olduğu önemli değil. Düşünce yapısı, konuşmaları hemen ele veriyor bu insanları. Bize aşıladıkları aşağılık duygusunun üzerine oynuyorlar siz de hemen düşüyorsunuz. Ne durumda ne seviyede olduğumuzun önemi yok. Ne yaptığımız ve ne hedeflediğimiz önemli. Elbetteki bir anda yukarılara çıkamayacaksın ve kurtlar sofrasına giremeyeceksin ve her türlü engel ve saptırmayla karşılaşacaksın. Önemli olan bu yolda hem mücadele etmek hem de onların ekmeğine yağ sürmemek!!!
    Dünya platformlarında yer bulmasının sebebi platformlara bizim vergilerimizle para ödemesi. Yani kimse "lütfen bize gel yayın yap TRT World" demiyor. Bizimkiler gidip para veriyor ve yer alıyor.

Ha buna rağmen ABD'li platformlar kabul etmemiş, bu haberde de yazıyor zaten ABD'de TV'de yok diye. Bunun sebebi ne bilmiyorum ama rezil bir durum.
  • Böyle bir haber bile yabancı kaynaktan mı çevrildi keşke onlar bizden çevirseydi.

• bizim vergiler nerede? istemediğimiz halde trt'ye giden vergiler, eğer trt bizim tv ise reklam koymasınlar, yada reklamların gelirini halka versinler.

• Daha geçen gün trt çizgifilmlerinden birinde adamın biri çocukların piyanosuna bomba yerleştirmişti. Umarım çevirmen yanlış çevirip bizi terörist gibi tanıtmaz.

Bilinçaltı oyunlarına hiç değinmiyorum bile.

• Ne işiniz var abd'de ortadoğu'ya yayılmak lazım iyiyi kötüyü doğruyu göstermek anlatmak lazım malum uyuyor bizimkiler...

• quote:

Orijinalden alıntı: Tugrul_512bit

Daha geçen gün trt çizgifilmlerinden birinde adamın biri çocukların piyanosuna bomba yerleştirmişti. Umarım çevirmen yanlış çevirip bizi terörist gibi tanıtmaz.

Trt World ayrı bir kanal diğer trt kanallarının çevirisi değil. İngilizce haber veriliyor çoğunlukla.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Trt vergisi haraçtır.

• CNN, BBC world, EuroNews, El Cezire gibi taraflı kanallar arasına bir başka taraflı haber kanalı daha katıldı. Değişen bir şey yok aslında, yorum farklı ama zihniyet aynı.

Sonuç olarak yeni birşey katmıyor.

Aslında bir fark daha var.

O da diğer Haber kanalları vatandaşlarını sömürmeden kendi yağlarında kavrularak reklam gelirleriyle ayakta kalıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K_Spartakus -- 26 Kasım 2017; 16:13:43 >
  • TRT müzik yayını yapsın sadece. Belgesel konusuna da eğilsinler ama şu an çıkardıkları işler bir sinema & televizyon öğrencisinin ödev niteliğinde hocasına sunacağı işlerden daha iyi değiller. Ülkenizi ve kültürünüzü tanıtmak ve geniş kitlelere yaymak için en etkili silah sanattır. Bu da müzik ile, ayrıca gezi & kültür, tarih, festival ve doğa belgeselleri ile mümkündür.

• Ekşiciler bile övüyor bu trt world düşünün artık. Gerçektende kaliteli bir kanal.. Dünyadaki her digital platformda yer bulabilir..

• Madem amerikalilar seyrediyor onlardan para alsin. Niye seyretmedigimiz halde bizi sogusluyor? Bugun fetullahcilarin trt'yi 300 milyon dolar ( TL ya da dolar hatirlamiyorum ) hortumladigi yazdi gazetelerde. Bir tane trt personeli yakalandi mi fetullahci diye bu haberlerle ilgili. Nasil siyasilar pur pak bunlar da oyle. Benim kullandigim eletrikten, telefondan vergi alip amerikalilara yayin yapiyor.

• quote:

Daha geçen gün trt çizgifilmlerinden birinde adamın biri çocukların piyanosuna bomba yerleştirmişti. Umarım çevirmen yanlış çevirip bizi terörist gibi tanıtmaz.

O da bir sey mi? Yayinladiklari cizgi filmde Ataturk'u dusman gosterdi reziller. Kesinlikle cocuklariniza izlettirmeyin bu rezilleri.
  • Arkadaş bu ne ya

"Kanal her ne kadar ABD'li TV sağlayıcıları üzerinden yayın yapamasa da"

Ya daha TV'de bile yok kanal ne diyor bunlar. Hayatında ABD'ye gitmemiş insanları böyle kandırıyorlar.

Şu YouTube videosuna girip baktım, ben bundan kat kat daha iyi İngilizce biliyorum. Kanalın tüm içeriğinde inatla Türk kadınlar sadece kapalı kadınlar, devlet televizyonu olarak ülkemizi eşit olarak temsil etmesi gerekiyor.

Ayrıca video'daki ilk yorum da şu, ülkemizin dünyadaki imajı böyle. Siz daha kendinizi kandırmaya devam edin, maalesef gerçekler acı... Ne zaman uyanacaksınız onu da bilmiyorum.
    TRT World, ABD'de geniş kitlelere yayıldı

• Dünya platformlarında yer bulmasının sebebi platformlara bizim vergilerimizle para ödemesi. Yani kimse "lütfen bize gel yayın yap TRT World" demiyor. Bizimkiler gidip para veriyor ve yer alıyor.

Ha buna rağmen ABD'li platformlar kabul etmemiş, bu haberde de yazıyor zaten ABD'de TV'de yok diye. Bunun sebebi ne bilmiyorum ama rezil bir durum.
  • quote:

TRT world;Cnn, bizim HaberTürk ayarında haber kanalı, çizgi film yayınlamıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Omega Speedmaster -- 26 Kasım 2017; 18:3:11 >
  • mu5tafa kullanıcısına yanıt
    O ekşiciler över çünkü referandum da boşuna reklam parası almadılar

• Umarım öyledir, sürekli ülke karşıtı algı yapan kuruluşlara bir cevap niteliği olur en azından

• Çok geç kalınmış bir hamle bence, bu kadar vergi toplayıp, bu zamana kadar global pazara açılmaması bile çok büyük bir hata. İngiltere'de BBC için buna benzer bir vergi alınıyor vatandaşlarından fakat onların geldiği nokta ortada.

• Milletten topladıkları vergiler ile millete düşmanlık yapan kanallarmı izleniyormuş ABD’de.
    Atatürk, cumhuriyet düşmanılarının doluştuğu yemlik mi izleniyormuş dünyada.
    Haram zıkkım olsun benden kestikleri paralar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu haberi okurken neden hep bir propogan da yapılıyormuş hissine kapıldı. TRT'nin hükümetin kontrolünde, bizim vergilerimiz ile finansı edilen, gerçekte olan değil görmemizi istediklerini gösteren bir kanal hakkında övgü dolu sözler dizilmesi iyi güldürdü. Teşekkürler

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.