Şimdi Ara

Galaxy S6 serisi ve Galaxy Note 5, Android 8.0 Oreo güncellemesi alabilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
1.027
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Galaxy S6 serisi ve Galaxy Note 5, Android 8.0 Oreo güncellemesi alabilir

Geçtiğimiz günlerde bir kullanıcının sorusu üzerine Samsung Canlı Destek hattından, Galaxy S6 serisi için Android 8.0 Oreo güncellemesiyle ilgili çalışmaların sürdürüldüğüyle ilgili bilgi paylaşılmıştı. Görüşmeden saatler sonra ortaya çıkan bir görsel ise Galaxy S6 serisinin güncelleme alacağını doğrular nitelikte, üstelik görseli incelediğimiz zaman Galaxy Note 5'in de Android Oreo güncellemesi alacak olan cihazlar arasında yer aldığını görüyoruz.

Samsung, Galaxy S6 ve Note 5 telefonlarına son olarak Android 7.0 güncellemesini sunmuştu. Note 5'in şimdilik Android 8.0 Oreo sürümüne güncelleneceği Samsung yetkilileri tarafından doğrulanmasa da Galaxy S6'nın Android 8.0 Oreo sürümüne kavuşacağına rahatlıkla söyleyebiliriz.

Galaxy S6 serisi ve Galaxy Note 5, Android 8.0 Oreo güncellemesi alabilir 
    Listedeki güncelleme alacak olan diğer cihazlara baktığımız zaman, 2017 model Galaxy A serisinin tamamının da Android Oreo güncellemesi alacak olması dikkatlerden kaçmıyor. Ayrıca listede akıllı telefonların yanı sıra Samsung'un Galaxy Tab serisinin de güncelleme alacağını görüyoruz. 

Paylaşılan görselde dikkat çeken en önemli hususlardan birisi de henüz tanıtılmamış olan 2018 model Galaxy A serisinin Android 7.0 Nougat sürümüyle birlikte çıkış yapacak olması. Serinin ilerleyen dönemlerde Android Oreo sürümüne güncelleneceği de dikkatli gözlerden kaçmıyor.  

Umarız sonradan ortaya çıkan bu görsel doğru çıkar ve Samsung, üç yıl öncesinin amiral gemi modellerine en yeni güncellemeyi ulaştırır. 

• Demekki Note 5 mevzusunu böyle telafi edecekler. Hiç yoktan iyidir :)

• alabilir yapabilirlerle bu iş olmaz.alın xiaomi,keyfinize bakın

• Apple gibi özelliklerin %80'ini kısacaklarsa pek bir anlamı yok... AOD bile vermediker S6'lara hiç bir engel olmadığı halde adam XDA'da rotsuz orjinalini yüklüyor kullanıyor. Ha güvenlik açısından iyi olur o ayrı.

• bir galaxy s6 kullanıcısı olarak habere çok sevindim.

android 7.0 ne yazıkki s6 ile çok da iyi bir bir uyum yakalayamamıştı. o yüzden ben de yoluna stabillik abidesi android 6.0 ile devam edenlerdendim. gerçekten 2 senedir ne bir donma ne bir takılma/şişme yaşadım.

ama 8.0 geldiğinde artık geçiş yaparım diye düşünüyorum.

samsungun nerdeyse 3 yıllık telefonuna major güncelleme getirecek olması ise eminim ki uzun vadede şirket satışlarına daha olumlu yansıyacaktır.

• Firma Samsung ise gelmeyeceginden emin olabilirsiniz. Samsung hep boyle liste yayinlar sonradan da cayar. Samsung Galaxy Alpha 5.0.2'de kalmisti. 6'yi gec 5.1.1 bile vermemislerdi, zira 6 vereceklerini soyledikleri listede de vardi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu liste inanilir mi... vermedikleri model yok 2016 j7 yaziyor.s8'i vermemişler daha s6 yaziyor j7 yaziyor.yarisi alirsa burdakilerin iyidir.

• S6'yı geçtim ama Note 5'e zaten vermeleri gerekir çünkü 4 GB rami var.

• Alabilir değil almalı zaten o donanımla.

• note 5, s6 dan sonra çıkan bir cihaz.
    Note 4 bile canavar gibi çalıştırabilir oreo yu.

• quote:

Orijinalden alıntı: blackzeros

bu liste inanilir mi... vermedikleri model yok 2016 j7 yaziyor.s8'i vermemişler daha s6 yaziyor j7 yaziyor.yarisi alirsa burdakilerin iyidir.

S8'i nasıl vermemişler kör müsünüz Halihazırda zaten Beta olarak kullanılıyor Oreo
  • Asus gibi "Güncellemeyi verdik mi ? Verdik..." şeklinde olacaksa pek bir anlam ifade etmiyor.Ancak verilen güncelleme düzgün biçimde çalışacaksa liste epey uzun.Olması gerekeni yaptığı için Samsung'u tebrik etmek lazım.

• Bu liste doğru ise harika bir haber. Samsung'a gelen en büyük eleştiri buydu. 2 yıl sonra telefona olan desteği kesmesiydi. Şimdi 2015'te tanıtılmış bir cihaz 2018'de güncelleme alacak.

• Samsung 3 sene güncelleme olayına girerse rekabette iyice ön plana çıkabilir.

• S6 edge plus 4 gb ram ile oreo guncellemesi almasa ayip olurdu.

• S6 ve Note 5 kesinlikle Oreo alması gereken cihazlar Samsung onda bile tereddütlüyse yuhç

• Samsungun sözüne güven olmaz j7 2015 modeli için android 7.0 nougat güncellemesini vereceğini resmî olarak onayladı sonradan geri çekti.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nty35

bir galaxy s6 kullanıcısı olarak habere çok sevindim.

android 7.0 ne yazıkki s6 ile çok da iyi bir bir uyum yakalayamamıştı. o yüzden ben de yoluna stabillik abidesi android 6.0 ile devam edenlerdendim. gerçekten 2 senedir ne bir donma ne bir takılma/şişme yaşadım.

ama 8.0 geldiğinde artık geçiş yaparım diye düşünüyorum.

samsungun nerdeyse 3 yıllık telefonuna major güncelleme getirecek olması ise eminim ki uzun vadede şirket satışlarına daha olumlu yansıyacaktır.

Çok fena ısınıyor normal kullanımda.. hele mobil veri de elime alamıyordum sim kartın olduğu taraf kalorifer gibi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Note 4'e niye Nougat'i vermedin Ey Samsung diye sorarlar

• Telefonu mal edecekler büyük ihtimalle.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.