Şimdi Ara

Tesla Roadster'a ilk rakip XING Mobility'den geldi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
435
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Tesla Roadster'a ilk rakip XING Mobility'den geldi
    Tesla'nın yeni Roadster hamlesi görünen o ki bir takım yeni elektrikli spor araçların piyasaya çıkışını tetikledi. Tayvan'lı bir startup firma yeni elektrikli hiper arabasını duyurdu ve özelliklerini Tesla Roadster 2 ile kıyasladı.

XING Mobility isimli bu oluşum, kimyasal ürün devi 3M ile işbirliği içinde ve üreticelere satmak için yeni elektrikli aktarma organı teknolojileri geliştiriyor. Şirket bu yeni teknolojilerini sergilemek için Miss R isminde yeni prototipini sergiledi. Gücünü 4 bağımsız elektrik motorundan alan araçta soğutma işlemi 3M’nin Novec™ 7200 sıvısı ile sağlanan yeni bir modüler batarya sistemi yer alıyor.

Firma tarafından açıklanan verilere göre 0'dan 100 km/h hıza 1,8 saniyede çıkan araç bu konuda Tesla Roadster 2'den 0,2 saniye daha hızlı. 0-200 km/h hızlanmasını 5,1 saniyede tamamlayan Miss R, 270 km/h üzeri bir son sürate sahip. Aracın menzili henüz bildirilmezken, Tesla modelinin 1000 km menzile sahip olduğunu hatırlamakta yarar var.

Araç şu aşamada firmanın yeni güç ünitesini sergilemek için üretilmiş olsa da, şirket CEO'sunun aracı 1 milyon dolar fiyat etiketiyle 20 adet limitli olarak 2019 yılında üretme isteği bulunuyor.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması
    XING Mobility Miss R prototipi

• Tesla roadster 2 0-100u 1.9sn

Ayrica ozel versiyonunda 1.7 saniyede cikabiliyor.

Ama rekabet iyidir tuketiciye yarar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tesla Roadstar'ın ağırlığı ile bunun ağırlığı bir mi? Tesla da yapar 1 km gidecek kadar bataryalı Roadstar 1 saniyede tamamlar 0-100'ü.

• Rakibe bak çırıl çıplak araç :D

• Rekabet iyidir ama bu heriflerin daha ortada fol yok yumurta yok biz tesladan hızlı araba yaptık demeleri saçmalıktan başka bir şey değil...

• quote:

Orijinalden alıntı: dr20mouse

Tesla Roadstar'ın ağırlığı ile bunun ağırlığı bir mi? Tesla da yapar 1 km gidecek kadar bataryalı Roadstar 1 saniyede tamamlar 0-100'ü.

Bu aracın ağırlığı nerde geçiyor hocam?

Ayrıca Tesla'dan başkası başaramaz gibi bir izlenim aldım sizden. Tesla şuan rakipsiz gibi duruyor ama devler arenaya girince aynı konumunu koruyacak mı bu merak konusu... Elektrikli araçların avantajını Tesla'nın başarısı olarak görmek çok yanlış...

Ek olarak 0-100'ü 1 saniye yapmak kolay iş değil. Vaad edilen 1.9 saniye bile yollarda pek mümkün olmayacak bir değer.

Ayrıca Roadster 2 hala prototip aşamasında. O vaad ettiklerinin hepsini gerçekleştireceği kesin değil. Prototipler ile satışa sunulanlar arasında çoğu zaman farklar olmuştur. Tesla'nın ürünleri zamanında yetiştirememe gibi bir kötü huyu da var...

Son olarak haber biraz şişirme gibi. Tesla ile neyi kıyaslamışlar ben göremedim. Haberi yazanlar daha fazla tık alsın ve daha fazla okunsun diye Tesla markasını haberin içine koymuş gibime geldi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sarkihalindekal -- 24 Kasım 2017; 1:13:20 >

• Bu arabanın kasası nerede ya ? :D

• Bu ne şimdi go kart aracı gibi ? Tesla'nın rakibi bu mu ?

• 3. dünya savaşı yakın mı?

• Yağmur yağınca ne olacak?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tugrul_512bit

3. dünya savaşı yakın mı?

şu filmi sinemada izlemedim ya ona yanıyorum
  • ERIKCI kullanıcısına yanıt
    Yalniz değilmişim

• Taklitler aslını yaşatır

• tesla roadster ile bunu kıyaslamak doğru olmaz.
    Tesla roadster ' ı dımdızlak brakıp pilini 5/4 nü sökersek bunu rahat geçebileceğini düşünüyorum.
    ama bu daha ilk protatip

• quote:

Orijinalden alıntı: TIME

Tesla roadster 2 0-100u 1.9sn

Ayrica ozel versiyonunda 1.7 saniyede cikabiliyor.

Ama rekabet iyidir tuketiciye yarar.

Aslında baz versiyon Roadster 2.0'ın 0-100ü 1,9 saniye değil. 0-96sı 1,9 saniye.

• 1 milyon dolar demiş zaten.
  • rakipmi şimdi bu? yada bu başlık başlık mı? Hakkaten son zamanlarda saçma saparna başlıklar yüzünden artık siteden soğumaya başlıyorum. Editör arkadaşlarım bakın siz GAZATECİ değilsiniz MAGAZİNCİ de değilsiniz. Siz anlaşılabilir, düzgün bir başlık atmalısınız. Neyse o olmalı başlık. Arkadaş araç prototip ve bir kaportası bile yok. nasıl bir görüntüsünün olacağı bile belli değil. ve araçta prototip olarak ne kadar batarya yüklendiğide belli değil. eğer haber amacınız 0-100 e tesladan daha hızlı ulaşan bir araç göstermekse, üniversitelerin geliştirdiği prototip elektirikli araçlara bakın. Bunlardan çok daha hızlı çıkıyor 0-100 ve bunların içinde Türkiyede bir üniversitenin geliştirdiği araçta var.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.