İL İL ÇANAKKALE ŞEHİTLERİ (İSİM İSİM)**TAMAMLANDI**
114 Cevap125826 Görüntüleme6 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: <<      [2]
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

56 Mesaj
29 Mart 2007; 11:27:47 

Çanakkale ye gidip bu isimleri Şehitlilerdeki taşların üzerinden okumak daha da hüzün verici.
Dedem Yemen ve ardından Çanakkale gazisi. Ben göremedim ama çok ingiliz öldürdüğünü anlatırmış.

Allah hepsine gani gani rahmet eylesin.

573 Mesaj
29 Mart 2007; 11:46:34 

BİZİM KSABADANDA (DİYARBAKIR-ÇERMİK) 7 ŞEHİT GÖZÜKÜYOR.
ÜZÜLDÜĞÜM NOKTA ŞU:BU KADAR ŞEHİT VE GAZİ VERİP ÇANAKKALEDEN GEÇİRMEDİĞİMİZ MÜTTEFİKLER 2 YIL SONRA VAHDETTİNİN İMZASI İLE TEK KURŞUN ATMADAN BOĞAZDAN GEÇEREK İSTANBULU ALDILAR.YANİ O KADAR ŞEHİT VE GAZİNİN KEMİKLERİ İSTANBUL İŞGALDEN KURTULANA KADAR SIZLAMIŞTIR HERHALDE

DOMBİLİ KÖFTE-ANKARA

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
29 Mart 2007; 12:24:33 

quote:

Orjinalden alıntı: kadircan

BİZİM KSABADANDA (DİYARBAKIR-ÇERMİK) 7 ŞEHİT GÖZÜKÜYOR.
ÜZÜLDÜĞÜM NOKTA ŞU:BU KADAR ŞEHİT VE GAZİ VERİP ÇANAKKALEDEN GEÇİRMEDİĞİMİZ MÜTTEFİKLER 2 YIL SONRA VAHDETTİNİN İMZASI İLE TEK KURŞUN ATMADAN BOĞAZDAN GEÇEREK İSTANBULU ALDILAR.YANİ O KADAR ŞEHİT VE GAZİNİN KEMİKLERİ İSTANBUL İŞGALDEN KURTULANA KADAR SIZLAMIŞTIR HERHALDE

Vahdettin Han hakkında yrım yamalak bilgiyle ezberden konuşmamak en güzeli. Tarih hakkında zayıf bilgileri olanlar hep aynı teraneyi okuyorlar. Neyse ben bu konuyu bu tür mesajlar gelsin diye açmadım ve lütfen burayı lekelemeyin.

467 Mesaj
29 Mart 2007; 13:12:31 

Vay be Bursama bak.
Hazırlayanın ellerine sağlık.

Sendeki Aşk Değil Hormonal Etki, Benimkisi ise Sadece Etkiye Tepki...

573 Mesaj
29 Mart 2007; 13:45:06 

altay65 muttefik gucler vahdettinin imzaladigi teslimiyet anlasmasi ile istanbula girmedilermi?
canakkaleden gecerken kursun sıktılarmı?

bunları soylemek forumumu kirletti?

DOMBİLİ KÖFTE-ANKARA

Uzaklaştırılmış
10 Eylül 2007; 15:06:49 

Güzel bir konu. Google'da çıkıyor

576 Mesaj
10 Eylül 2007; 15:08:27 

ztn teroristin nerde yaşadigi belli baksana

867 Mesaj
10 Eylül 2007; 15:10:46 

Tokat(47) yazmışsın ama ben Tokat Zile'liyim dedem derdi Çanakkale savaşı sırasında Zile'de doğru düzgün erkek kalmamış hatta halen Zile Ovası Asker Yuvası derler.

İnsan kahkahalarla güldüğü zaman, kabalığı ile tüm hayvanları geride bırakır.
Köleler, gerçek yaşamdaki güçsüzlüklerini unutmak için, bir ideale veya bir kurmaca tanrıya gerek duyarlar.
Gür ırmaklar kendileriyle birlikte bir çok çakıl ve çalı çırpıyı da sürükler; güçlü ruhlar da bir çok aptal ve mankafayı.

1627 Mesaj
10 Eylül 2007; 15:17:35 

Vatan sağolsun
Allah hepsinin mekanını cennet eylesin.
Amin.

Evinizi fareler bastığında kedileri salıyorsunuz !
Evlatlarınızı İtler Parçalıyor Neden Aslanları Bağlıyorsunuz ?

434 Mesaj
10 Eylül 2007; 16:43:15 

Süper paylaşım çok tşkler

Allah hepsinden razı olsun

4140 Mesaj
10 Eylül 2007; 16:50:13 

paylaşım için teşekkürler.

GaLaTaSaRaY 1905 tarih yazar
Şereftir Seni Sevmek Senle Ağlayıp Gülmek

1426 Mesaj
10 Eylül 2007; 17:04:32 

sadece bizim ilçeden 134 şehit, Allah gani gani rahmet eylesin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ares_turk -- 10 Eylül 2007; 17:17:02 >

"Türk milleti tab'en demokrattır"M.Kemal Atatürk, TBMM gizli celse zabıtları, devre: ı, içtima ı, tarih: 22.1.1921.i, 31, c: 3. sayfa 334... "komünizmin memleket için, milletimiz için, dinimiz için, kabul edilmez olduğunu anlatmak, yani kamuoyunu aydınlatmak en yararlı çare görülmüştür" M.Kemal Atatürk, Mustafa Kemal sosyalist değil, fakat görülüyor ki iyi bir teşkilatçı, yüksek anlayışlı, ilerici ve iyi düşünceli, akıllı bir lider. Mustafa Kemal soygunculara karşı bir Kurtuluş Savaşı veriyor. Emperyalistlerin gururunu kıracağına ve Sultan�ı da yaranı ile birlikte alt edeceğine inanıyorum Vladimir İlyiç Lenin, Sana Türkmüsün, Kürtmüsün, Ermenimisin, Lazmısın diye sormuyorum. Ekmek yediğin Vatanını seviyor musun diye soruyorum? Başkalarını düzeltmek istiyorsanız önce kendinizi düzeltiniz. Hz.Ömer, X-Fire Call of Duty 2 Gamers Adana25+ http://aresturk.blogcu.com

Uzaklaştırılmış
10 Eylül 2007; 20:01:17 

quote:

Orjinalden alıntı: NuTeRX

Tokat(47) yazmışsın ama ben Tokat Zile'liyim dedem derdi Çanakkale savaşı sırasında Zile'de doğru düzgün erkek kalmamış hatta halen Zile Ovası Asker Yuvası derler.

İyide güzel kardeşim ben yazmadım ki. Öte yandan linklere tıklarsan isim isim kim şehit olmuş listesine excel dosyası olarak ulaşabilirsin. Linkleri takip edince zaten listelerin resmi kayıtlara ait olduğu belli oluyor. Genel kurmay bir kaç sene evvel yayınlamıştı bunları.

Ancak burdaki kayıtlar gönüllü gidenleri kapsamıyor o yüzden ilinizin sayısının az olması sizi yanıltmasın. Ancak doğunun iştirakının resmi düzeyde neredeyse yoka yakın olması isyanlardan dahada düşündürücü!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi techcentre -- 10 Eylül 2007; 20:02:43 >

1136 Mesaj
10 Eylül 2007; 20:21:12 

Arkadaşlar unutmayalım ki bu savaş sadece çanakkale de olmadı.Diğer illerimiz de kendi savaşlarını yaptılar veya kendilerine yakın bölgede ki savaşlara gittiler, çok acılar çektiler.Üstelik hiç bir ulaşım imkanı olmadan sınırlı sayıda ki atla,eşekle kaç kişi gidebilirdi ki?Günümüz şartlarında bile son model otobüsler asfalt yollarda 20-25 saati aşan yolculuklar yapıyorlar.Kars istanbul arası 32 saatti galiba.Diğer illerimizi eleştirmeden önce lütfen bunları da düşünerek eleştirelim

1136 Mesaj
10 Eylül 2007; 20:24:57 

quote:

Orjinalden alıntı: techcentre

İyide güzel kardeşim ben yazmadım ki. Öte yandan linklere tıklarsan isim isim kim şehit olmuş listesine excel dosyası olarak ulaşabilirsin. Linkleri takip edince zaten listelerin resmi kayıtlara ait olduğu belli oluyor. Genel kurmay bir kaç sene evvel yayınlamıştı bunları.

Ancak burdaki kayıtlar gönüllü gidenleri kapsamıyor o yüzden ilinizin sayısının az olması sizi yanıltmasın. Ancak doğunun iştirakının resmi düzeyde neredeyse yoka yakın olması isyanlardan dahada düşündürücü!!

ozamanın şartlarında zaten milletin askere kayıt olmaya gidecek hali yok Bunlar sadece kayıtlı olanlar senin de dediğin gibi.Lütfen doğunun ozaman ki nüfusunu,ulaşım imkanını,şehirlerde ki iç savaşı ve kendi bölgesinde düşman işgalinde olan diğer illerde savaş durumunda olduklarını unutmayalım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erenkurt -- 10 Eylül 2007; 20:25:34 >

Uzaklaştırılmış
10 Eylül 2007; 22:39:48 

Ancak kayıtlar son durakta değil her ilin içinde yapılırdı ve zamanın genelkurmayına gönderilirdi tıpkı bugünkü gibi. Yani adam Çanakkaleye gelince orda bir deftere adını yazdırmıyordu. Defterler her ilin kendisindeydi. Ayrıca 32 saat veya 1 hafta ne farkeder savaş aylarca sürdü yani vakit boldu..

Uzaklaştırılmış
18 Mart 2008; 0:32:17 

anmanın zamanı geldi aslında hiç unutmamak lazım

608 Mesaj
18 Mart 2008; 1:06:29 

dedemin babası gazi olmuş kalbinin üst tarafından girmiş mermi diğer tarafdan çıkmış mühür gibi izi kalmış orada hatta amcasının oğlu da bir daha geri ye dönmemiş

sinop link i çalısmıyor galiba bi bakabilirmisiiniz

337. DÖNEM BİLGİ EKRANI
KAYDOLMAYAN TERTİP KALMASIN

68 Mesaj
18 Mart 2008; 1:33:37 

Ey şehit oğlu şehit isteme benden makber
Sana ağuşunu açmış duruyor peygamber

(Mehmet akif Ersoy)
0

Eski nick: magnum_1453

3699 Mesaj
18 Mart 2008; 2:43:41 

1030 Mesaj
18 Mart 2008; 2:49:23 

ecdatımıza çok şeyler borçluyuz, onlarla gurur duyuyoruz ve aynı yolda ilerleyeceğiz... herşey bu vatan için
mekanları cennet olsun

13712 Mesaj
18 Mart 2008; 4:45:35 

[font="Tahoma"]
quote:

NEVŞEHİR (525)

Memleketimden de oldukça şehit olanlar olmuş...
Allah tüm şehitlerimize rahmet eylesin,geride kalanlara ve yakınlarına da sabır versin...[/font]

2205 Mesaj
18 Mart 2008; 10:32:58 

Bazıları yazmış neden doğudan bu kadar az adam savasa gıtmıs arkadaşlar açın tarıhı bastan okuyun sadece çanakkale savaşıyla övünüyorsunuz osmanlı devletı sadece çanakkaledemi savaşmış neden trablusgarpları,yemenleri,kafkasları,Suriyeyi,Irak'ı burada kimler savaşmış araplarmı hayır tabiki anadolunun evlatları ama burada KOLPACI insanların palavralarını okumak hiçde hoşuma gitmiyor

http://www.webhatti.com...602-1-dunya-savasi.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TIGERSHARK -- 18 Mart 2008; 10:34:44 >

596 Mesaj
18 Mart 2008; 11:17:58 

şehitlerimize Allah rahmet eylesin....

...Bir gün, İstiklâl ve Cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şerâitini düşünmeyeceksin!

171 Mesaj
18 Mart 2008; 11:33:39 

Linkler ölmüş galiba açılmıyor.

Uzaklaştırılmış
18 Mart 2008; 11:34:39 

Böyle güzel bir konuda bile bölücülük yapan arkadaşların Abdullah Öcalandan farkı yoktur bence.

677 Mesaj
18 Mart 2008; 12:15:37 

Doğudan az şehit olmamasının sebebi sanırım zaten doğudaki ve diğer cephelerde savaşlar olması.Yanılmıyorsam Hamidiye tabyaları doğuda bu süre zarfında ruslarla savaşıyordu.

Kendimi biraz öldürüyorum
Her ilişkide
Bu aşkla ilgili değil
Sadece başka bir cenaze töreni..

18 Mesaj
18 Mart 2008; 12:29:21 

Çanakkale bugün toz ile duman

Düşmanda imkan var Mehmet’te iman

Alem görsün el mi ,bey midir yaman

Burada son söz Türk’ün sözü olacak

Nefer şehit , ordu gazi olacak

Çanakkale şahit, düşmandan azdık

Diş ile tırnakla siperler kazdık

Her siperde ayrı destanlar yazdık

Azmimiz şerefli mazi olacak

Nefer şehit, ordu gazi olacak

Boğaz’da cihana karşı durmuştuk

Etten ve kemikten kilit vurmuştuk

Zabiti , neferi karar vermiştik

Vatan bugün bizden razı olacak

Nefer şehit,ordu gazi olacak

Mahremiyeti olmayan bir devletin varlığı, düşmanlarının merhametine bağlıdır.

162 Mesaj
18 Mart 2008; 12:30:13 

Linkler eski ölmüş maalesef.

Bugün bu ülkede belli bir kimlik, dil, bayrak altında yaşayabiliyorsak bu onların eseridir.
Mekanları cennet olsun

Uzaklaştırılmış
18 Mart 2008; 12:40:37 

mekanları cennet olsun tüm şehitlerimizin..bayrağımızın kanı onlar :(

2864 Mesaj
18 Mart 2008; 12:53:56 

0

Katılım Tarihi : 31 Ağustos 2006

5 Mesaj
20 Temmuz 2008; 2:55:31 

oncelikle bu mukemmel paylasim icin sonsuz tesekkurler.

Allah sehitlerimizin ruhlarini sad etsin.

Ama sunu eklemeden edemeyecegim.Olayi hala Turk-Kurt ayrimciligina sevkedenler var,hem de dusundurucu yaftasina siginarak.Arkadaslar tarihi bilmedn yorum yapmak pek de rasyonel degil.CAnakkale savasi yek bir savas degil.1.Dunya savasinda Osmanli DEvleti'nin savastigi 7 cepheden biridir.Ve en muhim savaslarin yasandigi ve en cok kayibin verildigi ve hatta destansi boyutta yasanmis bir savastir.Onun haricinde diger cephelerde de buyuk savaslar meydana gelmistir.Mesela Yemen'de,mesela Filistin'de,mesela Suriye'de Irak'ta KAfkasya'da..Cok buyuk savaslar vermis bir milletiz.Ve topragin her karisi sehit kaniyla sulandigi gibi diger memleketlerde de sehitlerimiz yatmaktadir ruhlari sad olsun.

Eger diger cephelerin istatistigi cikarilirsa ,Diyarbakir'dan,Bitlis'ten,Tunceli'den,Kars'tan binlerce sehidimiz oldugunu gorup,bati illerimizden sehitlerimizin azligini gordugumuz zaman ne diyeceksiniz?

Acaba adina turkuler yakilan Yemen cephesinde kac Mus'lu dedemiz sehit olmustur? Acaba Kafkasya'da destansi mucadelelerde kac Kars'li dedemiz sehit olmustur? Lutfen , dedelerimizin hepsi bir,hepsi Osmanli'dir.Ve Osmanli mehter marsinda soylendigi gibi "Turk Milleti Turk Milleti Ask ile sev milliyeti" dizelerinde gecen Turk milletinin evlatlaridir hepsi.

Bugun belli bir kesim tarafindan ayrimciliga tesvik edilen capsiz guruha aldirmadan "YEK BIR MILLET" oldugumuzu unutmadan provakasyonlara gelmeyelim.IRkcilik gibi dunyanin en lanet dusunce tarzi ile milliyetcilik gibi serefli bir kavram arasindaki ince cizgiye dikkat ederek davranalim.

214 Mesaj
20 Temmuz 2008; 3:00:07 

muthis bi calisma cok sagol
ellerin dert gormesin..

Dh 2006 Üyeleri

Uzaklaştırılmış
20 Temmuz 2008; 5:19:10 

Şehirleri bu sadece katırlardaki sayılara göre değerlendirmemek lazım.

Çanakkale Cephesi Osmanlının savaştığı tel cephe değildi unutmayın. Çanakkale cephesinde hangi birlikler savaşmış gönüllüler daha çok hangi şehirlerden gelmiş bilmeden böyle yorumlamak olmaz.

KARS (1)
Acaba gerçekten de Karstan sadece 1 kişi mi şehit oldu. İsimsiz binlerle mezarda yatan binlerce gencecik şehitlerimizden hiç biri mi Karslı değil. Bence hepsi Karslı... hepsi Adanalı hepsi İzmirli hepsi İstanbullu...

Uzaklaştırılmış
20 Temmuz 2008; 6:21:09 

Dedemin dedesi harp vakti Erzurum'dan Çanakkale'ye gitmişler.Listeden baktım ismini de buldum.Gururlandım!

234 Mesaj
5 Mart 2011; 22:33:35 

Kayıtlara geçen çanakkale şehitleri listesi.BURAYA TIKLAYINIZ

1572 Mesaj
20 Temmuz 2011; 16:46:17 

düşmüş altlara

2352 Mesaj
20 Temmuz 2011; 16:58:24 

Yukarıııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııı

★★★★★★★

''Auf Wiedersehen Regenmeister''
''Hiçbir zaman kendi limitlerime ulaşamadım.Beni daha hızlı olmaktan alıkoyan hep aracın limitleri olmuştur,kendi limitlerim değil.''
Michael Schumacher ''The Red Baron''
7 Times Formula One World Champion (94-95-00-01-02-03-04)
#91 Grand Prix Victory #68 Pole Positions #77 Fastest Lap #155 Podium #22 Hat-tricks (pole, win, fastest lap)

175 Mesaj
20 Temmuz 2011; 17:00:17 

takip mesajı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

442 Mesaj
18 Mart 2012; 20:13:18 

Bandijht diye bir şeyler yazıyor.İllerdeki isim listeleri açılmıyor.

Web Sitelerim: HelalTube - NetEfendi

23 Mesaj
15 Ocak 2013; 23:38:51 

Bu konuda benim de söyleyeceklerim var. Konuyu bazı arkadaşlar kürt-türk davasına çevirmiş, birkaç rakam göstermiş ve çok düşündürücü olduğunu vs. söylemiş. Böyle şeyler ancak siyonistlerin ekmeğine yağ sürer hepimiz akıllıca düşünelim ,araştıralım, öğrenelim. Düşmanlık tohumlarının bu millete faydası yoktur.

GÜMÜŞHANE (39)
KARS (1)
ORDU (56)
ADIYAMAN (11)

1- Kars'ın büyük çoğunluğu türktür. Benim dedemde karslıdır. Şehitler resmi kayıtlara geçmemiş olabilir veya gazi listesine de bir bakmak lazım. Çünki sadece şehitlik değil, gazilikte yüce bir mertebedir.
2-Adıyamanın yarısı türk, diğer yarısı kürt ve zazadır. Burda kimse adıyamanki türklere savaşmamıştır diyemez. Bu en başta adıyamanlı aboşlara haksızlık olur. Abuzer Gaffari'nin kemiklerini sızlatır ki Türkiye'deki en büyük İslam tekkelerinden biri halen Adıyamandadır. (İslami Menzil Tarikatı) (İslamı özellikle vurguluyorum çünkü Çanakkale'de yapılan bu savaşta savaşan ordu: Osmanlı ordusu, şehit olan askerler de Osmanlı Askerleri idi.. Ve Osmanlı İmparatorluğu Halife vasıtasıyla ''İslami Cihad'' ilan etmişti ki bu tüm müslümanları cihada davet ediyordu, Kürtler de müslümandı. Nitekim orada savaşan ve Osmanlı Ordusuna ait 2 tabur da arap asker vardı, tamamı şehit oldu, bu listede onların adı hiç geçmiyor..

3- Gümüşhaneyle orduyu da özellikle yazdım. Rakamlara bakılırsa bazılarına göre 'ihanet halindeler'' :) Sadece komik.

SAMSUN (44)

- Koskoca Samsun vilayetinden şehit sayısına bakarsanız buradan da Samsun'un bazılarına göre ''ihanet içinde'' olduğu açıkça görülüyor.

SİİRT (40)

RİZE (71)

- Tamamı kürt olan bu küçük vilayetin diğer anadolu illeri ile olan oranlarına bakın, (Bursa balıkersir vs. değilde diğer küçük anadolu vilayetlerine, mesela Rize'ye.

SİVAS (25)
-Koca Sivas Sancağından çıkan şehit sayısı...
URFA (383)
Şimdi teröristbaşının memleketi deniyor.. Bu doğru olsa bile ozaman hiç de terör yanlısı değillermiş.
TUNCELİ (30)

- Tunceli (Dersim) alevi olduğu için İslami Cihad çağrısını kabul etmedi (Yukarıya ,Sivas'a bakın.) Bunlar İstanbul halifesini tanımıyorlardı. (Nasıl tanısınlar ki adamlar sünni değildi ve Halife sünni liderdi, zaten bu yüzden İran hiçbirzaman Osmanlı egemenliğine girmedi)

Sonuç olarak şunu söylemek istiyorum. Sadece Buradaki rakamlara bakarak birşeyler çıkarmaya çalışılırsa Tarihe büyük haksızlık edilmiş olur. Orada yatan ve İslam için savaşan tüm Halep'li, Şam'lı, Bağdat'lı, Azerbaycan'lı ve daha birçok memleketten insanlar da şehittir ve onlarda nur içinde yatsınlar. Amin.

17 Mesaj
18 Mart 2013; 3:06:53 

robust3471 Sivas ve Samsun konusunda yanılıyorsun. Öncelikle şunu belirtmek istiyorum. Osmanlı İmparatorluğu, 1. Dünya Savaşı'nda sadece Çanakkale Cephesi'nde savaşmadı. Kafkas Cephesi, Irak Cephesi, Filistin Cephesi, Galiçya Cephesi ve Yemen Cephesi'nde savaştı. Doğu'da da savaş varken Doğu'dan bir askerin Çanakkale'ye gitmesi saçma olurdu. Bu yüzden Sivas ve Samsun özellikle Kafkas Cephesi'nde çok şehit vermiştir. Milli Savunma Bakanlığı'nın sitesinden bakabilirsiniz: http://www.msb.gov.tr/arsiv/phpscr/Sehitler.php

Sivaslı veya Samsunlu değilim hatta oralardan arkadaşım dahi yok ama ortada bir yanlış var. Diğer iller için de aynı şey geçerli olabilir. Tek tek bakılması lazım.

1853 Mesaj
18 Mart 2013; 3:33:14 

Bence bir şehri yada azınlığı zan altınta bırakmak için bu listeler yeterli değil.Kurtuluş savaşında yaşanılan savaşlarla ilgili bir liste olursa daha çok yardımı dokunur.Çanakkale harbinde olmayıp başka cephelerde savaşmış binlerce kişi var.

Ama bir gerçek ki Çanakkale harbi en önemlisiydi ve diğer cephelerden daha çok insan savaştı burda.Savaşı uzatan cephe olması da öneminin ne denli yüksek olduğunu gözlere seriyor.

169 Mesaj
18 Mart 2013; 11:28:18 

quote:

Orijinalden alıntı: fluox

Bence bir şehri yada azınlığı zan altınta bırakmak için bu listeler yeterli değil.Kurtuluş savaşında yaşanılan savaşlarla ilgili bir liste olursa daha çok yardımı dokunur.Çanakkale harbinde olmayıp başka cephelerde savaşmış binlerce kişi var.

Ama bir gerçek ki Çanakkale harbi en önemlisiydi ve diğer cephelerden daha çok insan savaştı burda.Savaşı uzatan cephe olması da öneminin ne denli yüksek olduğunu gözlere seriyor.

Artı ne kadar ciddi rakamlar bunlar tartışılır. İsimsiz şehitleri de untumamalı. Batı tarafından çok şehit olması anlaşılabilir sonuçta Çanakkale batıda. Doğu tarafları hiç şehit vermedi demek, diğer cephelerde savaşan Mehmetçik'i görmezden gelmek demektir. Twitter'da bazıları buna benzer, ne idüğü belirsiz haritalarla yüzdelerle kin, nefret ve nifak tohumları ekiyorlar.

Bir kere Maraş, Antep, Urfa kendi imkanları ile kurtuldu. Kafkas cephesinde, Sarıkamış'ta kimler şehit oldu? Yemen'de kimler şehit oldu? Böyle şehirlere göre bölgelere göre şehit yarıştırmak, başta mukaddes şehitlerin ruhlarına ihanet etmektir. Bir çok cephede tek bir amaç için İstiklal için mücadele etti bu millet...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omergorur -- 18 Mart 2013; 11:30:46 >

2 Mesaj
18 Mart 2014; 10:38:37 

Konu update...
Aziz şehitlerimizin mümtaz ruhlarına birer fatihayla
Lütfen gereksiz tartışmalar yapılmasın.Çanakkale bu milletin birlik ve beraberlik destanıdır

740 Mesaj

[31 Temmuz 2014; tarihine dek bölüme mesaj atamaz]

18 Mart 2014; 10:43:47 

Alucranın sadece bizim köyünden 5 şehit çıkmış iikiside adaşım Allah rahmet eylesin hepsine minnetarız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Apollon -- 18 Mart 2014; 10:45:36 >

[image][/image]

1626 Mesaj
18 Mart 2014; 10:44:46 

Allah hepsine gani gani rahmet eylesin, mekanı cennet toprakları bol olsun. Herkes birer fatiha okusun arkadaşlar.

GIGABYTE GA-P35-DS3P | INTEL Core 2 Duo™ E8400 3.0GHz 6MB Cache| ZOTAC 9500GT 1GB 128Bit @715MHz - 500MHz | KINGSTON+HI LEVEL 5,5 GB 800MHz DDR2 | SEAGATE BARRACUDA 1TB 5900RPM CREATIVE Inspire T6300 57W RMS

DH Çevreciler ve Doğaseverler Kulübü

176 Mesaj
18 Mart 2014; 11:17:02 

Konuyu açtığınız iyi oldu bayrağımızı hemen astım

46 Mesaj
18 Mart 2014; 11:46:40 

Öyle insanlarn torunları olduğumuz için gurur duyuyoruz.

erken kalkan yol alır fakat peyniri ikinci fare alır :D

1001 Mesaj
18 Mart 2014; 11:51:42 

Allah rahmet eylesin, Hepsinin mekanı Cennet olsun.

"BÖCÜK ø''

199 Mesaj
18 Mart 2014; 11:52:11 

Corum 1333 Allah rahmet eylesin tum sehitlerimize

1179 Mesaj
18 Mart 2014; 11:59:15 

Yurt dışından da vardı şehitlikte bizim oradan Kırcaali'den de vardı onlar da koyulsaydı keske.Allah rahmet eylesin

1328 Mesaj
18 Mart 2014; 12:01:49 

Savaşın büyük çoğunluğu gönüllülerden oluşuyordu; bu liste bize pek bir şey göstermez ki kıyaslamak yanlış olur...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Noatak...Adımın tınısını bile neredeyse unutmuşum.
PSN:LastGuardian87

1727 Mesaj
18 Mart 2014; 12:03:51 

Eve gecince bakicam.guzel konu.borclari odenemez

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

133 Mesaj
18 Mart 2014; 12:05:33 

Babamın dedeside orda şehit olmuş

.
Sayfa:   <<      [2]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » İL İL ÇANAKKALE ŞEHİTLERİ (İSİM İSİM)**TAMAMLANDI**
Sayfa: <<      [2]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.625