Şimdi Ara

AMD Ryzen işlemcili ilk oyuncu bilgisayarı satışa çıktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
688
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • AMD Ryzen işlemcili ilk oyuncu bilgisayarı satışa çıktı

Computex 2017 fuarında en dikkat çeken ürünlerden birisi olan ve hem işlemci hem de grafik tarafında AMD yongalarına yer veren Asus ROG STRIX GL702ZC oyuncu dizüstü bilgisayarı satışa sunuldu.

Üst seviye oyunculuk

Asus ROG STRIX GL702ZC oyuncu dizüstü bilgisayarı hem AMD Ryzen 7 1700 işlemci hem de AMD Radeon RX 580 4GB ekran kartı ile fuarda dikkat çekmişti. Donanım Haber ekibi yeni dizüstü modelini sizler için incelemişti.

Güçlü işlemci ve grafik kartını soğutabilmek için Hyper Cool Duo-Copper adı verilen bir sistem kullanılıyor. Sistemde iki adet fan ve ısı boruları yer alıyor. Her iki yonga da bağımsız olarak soğutuluyor.

Ayrıca Bkz.Yeni iMac Pro modelinde Apple A10 Fusion izleri

17.3 inçlik Full HD ekrana sahip olan bilgisayar modeli, daha gelişmiş Freesync 2.0 teknolojisi ile oyunlarda yırtılmaların ve gecikmelerin yaşanmasına imkan vermiyor. 32GB’a kadar DDR4 2400MHz RAM bellek seçeneği sunan modelde 1TB HDD ve 512GB’a kadar NVMe SSD seçenekleri de bulunuyor. Klavye arka aydınlatmalı ve 1.6mm tuş seyahat aralığına sahip.

Alüminyum kasa yapısı ile birlikte toplamda 3Kg ağırlığa sahip olan Asus ROG STRIX GL702ZC modeli daha çok masaüstü oyunculuğa hitap ediyor. Zaten nispeten kısa kullanım süreleri de kısa süreli taşınabilirliğe izin veriyor.

Dizüstü modelinin 16GB DDR4 RAM, 256GB SATA SSD ve 1TB HDD barındıran versiyonu 1450 Pound fiyat etiketiyle satışa sunuldu. Donanım yükseldikçe fiyat da yükseliyor.

• Çakma U ibareli İ5 ve İ7 işlemciler ile bir ömür mutluluk dilerim DÜNYA EVİNİZDE Amd' nin U ibareli çakma ürünleri yok bu arada masa üstündeki gibi 6 core ve 4 core modelleri de var. 4 core Ryzen 3 ve Ryzen 5 modelleri. 6 core Ryzen 5 ve Ryzen 7 modelleri de var ayrıca. Nvidia kartlı modelleri olmayacağını kim fısıldadıysa size bence o şahsa söyleyin kendisini buğday ambarında sanmaktan çıksın artık İNTEL = ÇÖP Masaüstü RX 580 gibi kıyaslama yapmanız ekran kartına ayrı bir muamma doğrusu.
  • Ucuz yollu ryzen 1500 ve rx 570 4gblı laptoplar çıksada nvidia nın ağzina ağzina vursa amd.

• Ben de AMD el atsa da oyuncu dizüstüleri Nvidia intel tekelinden kurtulsa diyordum ki fiyatı gördüm. 1450 pound 7600 lira eder ki kdv ötv ithalatçı payı derken i7 işlemcili gtx 1060'lı laptop fiyatını katlar...

• Aylardır bu bilgisayarı bekliyordum ama bu kadar pahalı olması hiç mantıklı değil(dolar cinsinden). Normalde hem işlemci hem ekran kartı olarak rakiplerinden neredeyse yarı yarıya ucuz olduğu halde bu şekilde muadillerinden daha pahalıya geliyor anlamak mümkün değil. İlk duyurulduğunda sevinmiştim 17" ucuz bir oyun bilgisayarı çıkacak diye ama nerde. Bunun işlemci, ram ve ssd si düşük olan modeli çıksa yine razıyım 5bin vermeye. Bu bitcoin bitmeden rahat yok anlaşılan.
  • 6000 tl ye aynı konfügrasyonun gtx 1060 lı versiyonunu almak varken kim niye bunu alsınki ? fiyat çok saçma olmuş.

• quote:

Orijinalden alıntı: baysan240

6000 tl ye aynı konfügrasyonun gtx 1060 lı versiyonunu almak varken kim niye bunu alsınki ? fiyat çok saçma olmuş.

8/16 ryzen 7 1700 olduğundan olabilir mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Makina güzel, yalnız ben şahsen bu tip dizüstülerde klavyesi önde olanları beğeniyorum, ne hikmetse az ve pahalı çıkıyorlar. Hazel menteşeli bir model vardı Acer'ın o baya kullanışlıydı.

• Orta seviye olur ancak. Üst seviyede Intel ve NVDIA tercih ediliyor ;)
  • Nvidia battlestation by Ryzen, ilk Ryzen'li oyuncu bilgisayarı; bu Ryzen işlemcili piyasaya sunulan ilk dizüstü oyuncu bilgisayarı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Catology

Orta seviye olur ancak. Üst seviyede Intel ve NVDIA tercih ediliyor ;)

Çakma U ibareli İ5 ve İ7 işlemciler ile bir ömür mutluluk dilerim DÜNYA EVİNİZDE Amd' nin U ibareli çakma ürünleri yok bu arada masa üstündeki gibi 6 core ve 4 core modelleri de var. 4 core Ryzen 3 ve Ryzen 5 modelleri. 6 core Ryzen 5 ve Ryzen 7 modelleri de var ayrıca. Nvidia kartlı modelleri olmayacağını kim fısıldadıysa size bence o şahsa söyleyin kendisini buğday ambarında sanmaktan çıksın artık İNTEL = ÇÖP Masaüstü RX 580 gibi kıyaslama yapmanız ekran kartına ayrı bir muamma doğrusu.

• quote:

6000 tl ye aynı konfügrasyonun gtx 1060 lı versiyonunu almak varken kim niye bunu alsınki ? fiyat çok saçma olmuş.

Bu cihazlarında Nvidia çipli olanları elbet çıkacaktır ve ayrıca İNTEL' in çöp mimarisinin hiç bir şansı yok bu işlemciler karşısında Her şey Oyun demek değildir kafayı yemişsiniz oyun diye
  • quote:

Orijinalden alıntı: GetSomeRest

Aylardır bu bilgisayarı bekliyordum ama bu kadar pahalı olması hiç mantıklı değil(dolar cinsinden). Normalde hem işlemci hem ekran kartı olarak rakiplerinden neredeyse yarı yarıya ucuz olduğu halde bu şekilde muadillerinden daha pahalıya geliyor anlamak mümkün değil. İlk duyurulduğunda sevinmiştim 17" ucuz bir oyun bilgisayarı çıkacak diye ama nerde. Bunun işlemci, ram ve ssd si düşük olan modeli çıksa yine razıyım 5bin vermeye. Bu bitcoin bitmeden rahat yok anlaşılan.

Bitcoin bitse ne olacak arkadaşım 2 gecede tüm elektronik cihaza % 17 zam geldi DOLAR olmuş ilah neden bahsediyorsunuz. 3.30 tl iken kur verdiğim sistem 1309 dolar 4320 tl idi cihaz şu anda 5196 tl TECAVÜZÜ sanırım artık Hayır Duası olarak algılıyorsunuz Türkiyemin insanı işte ne dese haklıdır.

• quote:

Orijinalden alıntı: black_flood

quote:

Orijinalden alıntı: Catology

Orta seviye olur ancak. Üst seviyede Intel ve NVDIA tercih ediliyor ;)

Çakma U ibareli İ5 ve İ7 işlemciler ile bir ömür mutluluk dilerim DÜNYA EVİNİZDE Amd' nin U ibareli çakma ürünleri yok bu arada masa üstündeki gibi 6 core ve 4 core modelleri de var. 4 core Ryzen 3 ve Ryzen 5 modelleri. 6 core Ryzen 5 ve Ryzen 7 modelleri de var ayrıca. Nvidia kartlı modelleri olmayacağını kim fısıldadıysa size bence o şahsa söyleyin kendisini buğday ambarında sanmaktan çıksın artık İNTEL = ÇÖP Masaüstü RX 580 gibi kıyaslama yapmanız ekran kartına ayrı bir muamma doğrusu.

Ben oyun oynamıyorum. Ama oyuncu bilgisayarına da render işlemcisi koymak komik olurdu ;)

• fiyatı yüzünden tercih edilmeyecektir. o fiyatlara daha güçlü gtx1060 i7li laptoplar var.

• quote:

Orijinalden alıntı: MetalWave

fiyatı yüzünden tercih edilmeyecektir. o fiyatlara daha güçlü gtx1060 i7li laptoplar var.

daha güçlü i7 laptop nerede var?
  • Dolar 4 lira oldu artik aliriz

• black_flood kullanıcısına yanıt
    Dikkat ettiyseniz ben fiyatı dolar olarak fazla buluyorum dedim. Yani İ7 ve 1060 lı modellerden 300$ az olmalıydı burada asusun agresif fiyat politikası işi bozuyor. Benim kurlarla ilgili sorunum yok bir ürüne ederinden fazla para vermek istemiyorum sadece.

• quote:

Orijinalden alıntı: canguler917

quote:

8/16 ryzen 7 1700 olduğundan olabilir mi?

7600 tl yurt dışı fiyatı tr fiyatı vergilerle 10.000 tl üstü olur ama benim dediğim sistem 6000 tl ve i7 işlemcili yani intel yerine amd işlemci seçtikleri için yaklaşık 500 dolar daha pahalı olması bu evrende pek olacak iş değil

http://www.akakce.com/arama/?q=gtx+1060&c=1003&s=2

• quote:

Orijinalden alıntı: black_flood

quote:

Bu cihazlarında Nvidia çipli olanları elbet çıkacaktır ve ayrıca İNTEL' in çöp mimarisinin hiç bir şansı yok bu işlemciler karşısında Her şey Oyun demek değildir kafayı yemişsiniz oyun diye

benim derdim o değilki iki firmada babamın oğlu değil sonuçta amd işlemciler intelden daha ucuz iken amd ekran kartları ise nvdia ile aynı seviyedeyken bu fiyat farkı saçma olmuş keşke ryzen + nvidia ekran kartı olsaydı o zaman fiyatın saçmalığı daha bariz olurdu.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.