- x
mouse kendi kendine hareket ediyor
22 Cevap32836 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

1212 Mesaj
17 Mart 2007; 11:57:04 

merhaba arkadaşlar,

bu sabah bilgisayarımı açtım.şu anda acayip bi durum var.bilgisayar çalışırken mouse olduğu yerden titreyerek sola doğu hereket ediyor.ve ekranın sonuna kadar o şekilde hareket ediyor.virüs taraması yaptım bi şey çıkmadı.spy taramasını da xoftspy ile yaptım.bi kaç adware buldu sildim.halen problem devam ediyot.bilgisayar toshiba L10-102 laptop.çok rahatsız edici bu durum neden kaynaklanıyo olabilir ve çözümü nedir?yardım ve görüşleriniz için teşekkürler?

1212 Mesaj
17 Mart 2007; 12:00:49 

şimdi tarattım.trojan.zlob diye bi trojan buldu.silemedi karantinaya aldı. norton kullanıyoorum.nasıl silebilirim?

1212 Mesaj
17 Mart 2007; 12:07:55 

whenusafe diye bi programmış sildiğim ama halen ad/remove da duruyo.ne yapabilirim?acil.

458 Mesaj
17 Mart 2007; 12:11:00 

BENİMKİNDEDE UFAK UFAK KIMILDAMALAR OLUYOR ARASIRA

5951 Mesaj
17 Mart 2007; 12:13:19 

Mouse'in kendisi de bunu yapabiliyor. Özellikle A4Tech'ler bu konuda sorunludur. Tüm farelerin bu sorunu yapma olasılığı vardır. hafifçe oynatınca, imlecin sabit kaldığını görebilirsiniz. Eğer fare takılı değilse iki seçeneğimiz kalır, birincisi virüs, ikincisi touchpad arızası.

Hazar Karabay Blog | DIY Audio Türkiye - Forum

1212 Mesaj
17 Mart 2007; 12:25:52 

mosu takılı deilken de yapıyo.bilgisayar performansı ve nortonun bulduğuna göre bu bi virüs.trojan.zlob.nası silebilirim?yada silmek problemi çözermi yoksa format atmak en iyisimi?

409 Mesaj
17 Mart 2007; 12:32:47 

bendede aynı sorun aylardır var ama bi türlü çözemedim.sanırım moustan kaynaklamıyo.toplu a4 mouse um var

LG 55LX9500 Full LED 3D Tv , Sony KDL40W3000 40'' FULL HDTV , 40GB PS3 ,xBOX 360 arcade pal, LOGITECH FORMULA FORCE EX, LOGITECH Driving Force GT , Philips 220XW HDMI 22'' Monitör ,Iphone 3GS 16 gb Black , Monster P150HM , Lancia DELTA 1.6 MTA

4155 Mesaj
17 Mart 2007; 13:12:43 

Virusten ötürü bir sorun olmalı.

Tebessüm, iki insan arasındaki en kısa mesafedir.

395 Mesaj
17 Mart 2007; 13:41:14 

bendede oldu bi kaç kez..Microsoft Notebook Optical Wireless Black (BX3-00021) kullanıyom.virüs spy falan görmedim bilg.da..

241 Mesaj
17 Mart 2007; 22:52:46 

dostum maustan
bende microsoft basic mause kullandıgımdan beri yapıyor.
hatta bozuk diye gittim degiştirdim sonuç aynı.
bozulan mausum çalışır durumdayken böyle bir sorunum yoktu.

kdrakk
2012 NEW C-MAX 1.6 TDCİ TİTANİUM+ X PAKET+OTO PARK BUZ BEYAZI

13 Mesaj
9 Haziran 2007; 19:55:02 

bende de aynı sorun var.bir tane olsa gene iyi. int cafemde 40 tane bilgisayar var çogunda bu sorunu yaşıyorum. bu yüzden müşterilerim gelmek istemiyor cafeye.bu konuda bilgisi olan arkadaşlar varsa yardımcı olabilirmi ?

€n ßüYüK YiĞiTLiK €F€NDiLiKTiR..!

1251 Mesaj
9 Haziran 2007; 20:59:12 

quote:

Orjinalden alıntı: yalcincafe

bende de aynı sorun var.bir tane olsa gene iyi. int cafemde 40 tane bilgisayar var çogunda bu sorunu yaşıyorum. bu yüzden müşterilerim gelmek istemiyor cafeye.bu konuda bilgisi olan arkadaşlar varsa yardımcı olabilirmi ?

bütün bilgisayarlarda yapıyorsa mouse ların arızalı olmalı

hangi mouse kullanıyosun ?

bir kelebek avcısı bile çalıların yırttığı ayaklarla koşmak zorundaysa, hayatın anlamını eliyle koymuş gibi bulmak kimin harcıydı ?

13 Mesaj
9 Haziran 2007; 21:31:20 

mouselerin hepsi a4tech optik mouse.onlardan önce yine a4tech toplu kullanıyordum böyle bir sorun yoktu.acaba mouselardan mı kaynaklanıyo..bu arada alakan icin saol.

€n ßüYüK YiĞiTLiK €F€NDiLiKTiR..!

186 Mesaj
9 Haziran 2007; 22:48:54 

SP2 yüklü bilgisayarlarda optik mauselar öyle sağa sola çılgınlar gibi atlamalar yapabiliyorlarmış yani sp2 den kaynaklanıyor. mause unuzun kendi driverını yüklemeyi deneyin.. disket veriyolar ya yanından ordannn.

Özellikle Optik Farelerde yapabiliyor
Şu yolu izleyerek sorundan kurtulunması muhtemel (Optikler için);
1-Fare seçeneklerinde "hassasiyeti artır" tikini kaldırmak
2-Fareyi koyu ve kaygan bir yüzeyde kullanmak
3-Farenin usb çıkışı varsa oradan kullanmak
4-Farenin optik okuyucusunu temizlemek

alıntıdır.....

2213 Mesaj
9 Haziran 2007; 23:41:25 

Farenin dandikliği :) Trust marka aldım iki tane ikiside iki farklı pc de kendi kendine (zemin hafif bozuk olunca yada farenin sol ucu hafif kalkınca) kayıyordu.İlk çıkan optiklerden microsoft faremde hiç böyle birşey olmamıştı.Microsoftun comfort curve setini aldım aynı fareden o settede var ondada öyle bir problem yok.Microsoftun çevre birimleri sahiden sağlam ve kaliteli

Kul´a bela gelmez, Hak yazmadıkça.Hak bela yazmaz, kul azmadıkça.
Körler duyduklarını gerçek sanır,sağırlar gördüklerini,aptallarsa kendi bildiklerini

14813 Mesaj
13 Eylül 2007; 23:39:21 

Bende oldu fareden falan değil siteden başka siteden bişey bulaştı herhalde .

Ne yapalım ? Burası Türkiye abicim !

> > < <

696 Mesaj
13 Eylül 2007; 23:48:45 

quote:

Orjinalden alıntı: waterfall_man

mosu takılı deilken de yapıyo.bilgisayar performansı ve nortonun bulduğuna göre bu bi virüs.trojan.zlob.nası silebilirim?yada silmek problemi çözermi yoksa format atmak en iyisimi?

arkadaslar adam mouse takılı degılken demış. demekkı trojen falandır dicem ama boyle bırsey duymadım hıc.

I am Alpha and Omega

4032 Mesaj
14 Eylül 2007; 0:36:04 

benım farede arada takılıyo kendı başına

1813 Mesaj
14 Eylül 2007; 2:52:29 

dalga geçmiyorum geçen yıl benm laptopta mouse winampı açıyordu bilgisayarı kaptaıyordu..çok araştırdım o zamanlar virüs filan diye..bazıları rootkit dedi..ama hiç biri çıkmadı..bluetoothu kapatınca herşey düzeldi :)

22 Mesaj
10 Nisan 2011; 0:25:49 

konuyu hortlatmak gibi olucak ama aynı soruna çözüm buluş şeklini izah edeyim. aynı sorun bende de vardır. mouse istemsiz hareket ediyor kendi kendine yukarı çıkıyor falan. bir sitede mouse pedinizin açık renkte olması bu soruna yol açar diye okumuştum ve pedi koyu bir ped ile değiştirdim sorun kalktı. mause istemsiz kaynaşmıyor artık. bende işe yaradı.

125 Mesaj
1 Mayıs 2012; 13:43:26 

quote:

Orijinalden alıntı: Rednash

SP2 yüklü bilgisayarlarda optik mauselar öyle sağa sola çılgınlar gibi atlamalar yapabiliyorlarmış yani sp2 den kaynaklanıyor. mause unuzun kendi driverını yüklemeyi deneyin.. disket veriyolar ya yanından ordannn.

Özellikle Optik Farelerde yapabiliyor
Şu yolu izleyerek sorundan kurtulunması muhtemel (Optikler için);
1-Fare seçeneklerinde "hassasiyeti artır" tikini kaldırmak
2-Fareyi koyu ve kaygan bir yüzeyde kullanmak
3-Farenin usb çıkışı varsa oradan kullanmak
4-Farenin optik okuyucusunu temizlemek

alıntıdır.....

Kardes cok saol kac gundur.Bu sorun vardı sımdı düzeldi.

1 Mesaj
13 Haziran 2012; 12:45:44 

öncelikle selam
arkadaşlar bilgisayarım bitdefenderi yükledikten sonra yavaşladı silemedim de bitdefenderi virüs mü girdiki ama çok yavaşladı bide mouse donuyo sonra kendi hareket ediyor oda yetmezmiş gibi bilgisayar kendiliğinden dosyalar açıyo bunuda mouse donukken yapıo
birde bilgisayarı açarken hoş geldinizden önce siyah ekran gelio bi 10 saniye felan bekleyince hoş geldiniz diyo sonada çok yavaş şekilde ilerlio sorun nedir lütfen bana yardım edin

1 Mesaj
16 Ağustos 2014; 15:01:07 

mause kablosuz ise pillerini değişin düzelir ;)

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Donanım / Hardware] » Teknik Yardım » mouse kendi kendine hareket ediyor
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.484