Şimdi Ara

Tesla Roadster 'özel opsiyon paketi' ile daha çabuk hızlanacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
1.325
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tesla Roadster 'özel opsiyon paketi' ile daha çabuk hızlanacak

Tesla geçtiğimiz günlerde şirkete göre dünyanın en hızlı "seri üretim" otomobili olan Roadster 2'yi tanıttı. Spor otomobildeki “Plaid” modu etkinleştirildiğinde 0'dan 100 km/s hıza sadece 1.9 saniyede ulaşabiliyor. Bu inanılmaz bir rakam ancak aracın bu hıza potansiyel olarak daha çabuk çıkabileceği belirtildi.

Ayrıca Bkz.Tesla bombayı patlattı: Roadster 2 de tanıtıldı
    Tesla CEO'su Elon Musk, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada yeni nesil Roadster'in reklamı yapılan hızının sadece baz model için geçerli olduğu ve şirketin otomobili bir sonraki seviyeye taşıyacak "özel opsiyon paketi" sunmayı planladığını açıkladı. Yani bu da aracın 1.9 saniyeden daha kısa bir sürede 0'dan 100 km/s hıza çıkabileceği anlamına geliyor.

Tesla Roadster 'özel opsiyon paketi' ile daha çabuk hızlanacak

Yeni nesil Roadster, 2020'de yollarda olacak

Özel opsiyon paketinin fiyatı konusunda henüz resmi bir açıklama yapılmış değil. Roadster 2'nin 250.000 dolar gibi bir fiyat etiketi taşıdığını göz önüne alırsak muhtemelen pek ucuz olmayacak. Şirketin piyasaya sürdüğü ilk Roadster modelinin halefi olarak on yıla yakın bir süre sonra gelen yeni nesil Tesla Roadster'in 2020 yılında asfalta çıkması bekleniyor.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması
    Tesla Roadster 2 Görseleri Galerisi

• Boyunluk olur herhalde özel opsiyon olarak.

• Göz kapatıp açana kadar 100Km hıza çıkmak kulağa hoş gelse de bence çok tehlikeli... Hele bide bizdeki gibi apaçilerin eline geçerse

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdem552 -- 20 Kasım 2017; 11:39:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mokinto

Boyunluk olur herhalde özel opsiyon olarak.

Benimde merak ettiğim konu bu, 10.000 Nm tork değeri ile vücudun etkileneceği G kuvvetinin durumu...
  • quote:

Sabah sabah iyi güldürdünüz hocam.
  • Tesla firmasina ve Elon Musk'a buyuk saygi duyuyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1.9 saniyenin de altında 0-100 yapabilmesi için çok özel lastikler kullanılması gerek. Ayrıca zeminin de o özel lastiklere uygun olması gerek. Zannetmiyorum ki seri üretim lastikler ile bu değerlere ulaşılabilsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kuray

quote:

Benimde merak ettiğim konu bu, 10.000 Nm tork değeri ile vücudun etkileneceği G kuvvetinin durumu...

Bu konuda geçen gün fizik bilgisi iyi olan bir arkadaş lineer olmasada başlangıç ivmesinin 1.7 g gibi olacağı hesabını yaptı.

• Erasmus78 kullanıcısına yanıt
    Test sürüsünü kendi fabrikalarının önünde milleti bindirerek yaptılar. Dragtimes Tesla roadster diye aratin çıkar videosu.

Bu abi halihazırda model s p 100D (0-60 2.5 sn), McLaren ve Lamborghini leri olan drag ci bir abi. Onun reaksiyonundan 2.5 saniyeden çok daha iyi olduğunu göreceli olarak anlıyorum.

• Ne yapicakmis zamani geriyemi alicakmis 2 saniyeden daha kisa 2 saniye nedir daha kisa surede 100 km hiz 3 kere nedir

• quote:

• quote:

jet pilotlarinin giydigi anti-g suit daha uygun olur. 0-100 3saniye 1g ivme demek. 1.9saniye 1.5g demek. anlik olarak bunun uzerinede cikabilir. performansi bu sekilde yukseltmeye devam ederlerse is g-suit e kadar gidecek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erasmus78

1.9 saniyenin de altında 0-100 yapabilmesi için çok özel lastikler kullanılması gerek. Ayrıca zeminin de o özel lastiklere uygun olması gerek. Zannetmiyorum ki seri üretim lastikler ile bu değerlere ulaşılabilsin.

Standart lastikler ile 0.9C den daha büyük ivme yakalaması imkansız.
    1C nin üstü için lastiğin zemine yapışarak kauçuk bırakması gerek.

Bu araç 1,9s de 100km/h yapıyorsa;
    100km/h= 27,7m/s
    a=v/t = 27,7/1,9 = 14,6 m/s2 ivme ile hızlanacakmış.
    1C=9,81m/s2 ise 14,6/9,81= 1,49C

sanırım lastiklere japon yapıştırıcısı sürecekler 1,9s çok iyimser.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdem552

Göz kapatıp açana kadar 100Km hıza çıkmak kulağa hoş gelse de bence çok tehlikeli... Hele bide bizdeki gibi apaçilerin eline geçerse

Apaçide ne arar 2 milyon lira
  • quote:

Orijinalden alıntı: basarank

quote:

Orijinalden alıntı: Erasmus78

1.9 saniyenin de altında 0-100 yapabilmesi için çok özel lastikler kullanılması gerek. Ayrıca zeminin de o özel lastiklere uygun olması gerek. Zannetmiyorum ki seri üretim lastikler ile bu değerlere ulaşılabilsin.

Standart lastikler ile 0.9C den daha büyük ivme yakalaması imkansız.
    1C nin üstü için lastiğin zemine yapışarak kauçuk bırakması gerek.

Bu araç 1,9s de 100km/h yapıyorsa;
    100km/h= 27,7m/s
    a=v/t = 27,7/1,9 = 14,6 m/s2 ivme ile hızlanacakmış.
    1C=9,81m/s2 ise 14,6/9,81= 1,49C

sanırım lastiklere japon yapıştırıcısı sürecekler 1,9s çok iyimser.

Ben hesap yapmadım ama bana da öyle geldi.

Drag yarışlarında kullanılan lastik ve zemine uygulanan yapıştırıcı gibi bir birleşimle mümkün olabilir ancak.

• quote:

Orijinalden alıntı: darkaura

quote:

jet pilotlarinin giydigi anti-g suit daha uygun olur. 0-100 3saniye 1g ivme demek. 1.9saniye 1.5g demek. anlik olarak bunun uzerinede cikabilir. performansi bu sekilde yukseltmeye devam ederlerse is g-suit e kadar gidecek.

5G'ye kadar olan basınçlarda 4-5 saniye dayanımda bir problem olmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LampdaLamp -- 20 Kasım 2017; 13:42:54 >

• LampdaLamp L kullanıcısına yanıt
    mubagla yapiyorum zaten. duz anlamaniza gerek yok.
  • ışık hızına çıksın, radara da düşmez

• 0 100 km ye 1.9 sn. De cikinca ne oluyor sormasi ayip

• mancınıkla mı fırlatacak yoksa dişli rayda mı çekiş olacak.lastiğin asfalt teması ile bu ivme nasıl mümkün olur?

bugün en iyi denilebilecek spor aracın 100-0 fren süresi 2sn'lere(pagani zonda r) inebiliyor.frenden daha çabuk hızlanması nasıl mümkün olabilir?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.