Şimdi Ara

iPhone X ilk değerlendirme | TrueDepth Kamera çok eğlenceli

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
1.254
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    iPhone'un 10. yılına özel model olan iPhone X'u kutusundan çıkartıyor ve genel hatları ile değerlendiriyoruz. 

İlk karşılaşmada artı ve eksi yönler şu şekilde;

1. Köşeden köşeye Super Amoled ekran iPhone X'u diğer bütün iPhone modellerinden bir adım öne çıkartıyor
    2. Bu ekran için özelleştirilen arayüz kullanımı kulaylaştırıyor
    3. İncelik, hafiflik ve arka yüzeyin cam oluşu nedeniyle tutuş hissi oldukça iyi 
    4. Yukarıdaki çıkıntı genel kullanımda rahatsızlık yaratmıyor ama estetik açıdan değerlendirilirse kişiden kişiye değişen sonuçlar çıkacaktır 
    5. Face ID, iyi çalışıyor fakat parmak izinin yerini alacak kolaylık ve pratiklikte değil
    6. Telefonu asıl olayı Truedept Kamerası. Animoji, Clips uygulamaları eğlenceli
    7. Ön kamera ile portre modunda fotoğraf çekebiliyor olmak oldukça keyifli
    8. Pil konusunda konuşmak için erken telefonu sadece 2 gündür kullanıyorum
    9. Performans konusunda iPhone 7 Plus sonrası artı ve eksi bir şey söylemek zor. iPhone 7 Plus çok hızlıydı bu telefon da oldukça hızlı

Diğer teknik konular hakkındaki görüşlerimi genel incelemesinde paylaşacağım. 

• Apple'ın tasarımcıları, bazı göbeğini kaşıyarak annesinden su isteyen DH üyeleriden daha zeki, eğitimli ve işinin ehli insanlar. Kahvehanede olmadıklarının ve dünyanın en değerli şirketlerinden birinde ürün tasarımı ile ilgilendiklerinin farkındalar. Herhangi bir eylem için getirisini-götürüsünü çok iyi hesaplayarak, onlarca toplantı yaparak bu kararları alıyorlar. Bunu söyleyerek büyük bir sırrı açığa çıkardığımı biliyorum ama söylemek zorundaydım.

Tesla konularında da Elon Musk'ı bilgisizlikle suçlayan kara cahilleri her gördüğümde ülkem adına bir kez daha utanıyorum.

Herhangi bir ürünü, tasarımı beğenmemek kişinin en doğal hakkı. Hitap etmiyor olabilir, çok normal ve insani bir duygu. Yalnız bu alaycılık; "Benim düşündüğümü dünya üzerinde hiç kimse düşünemiyor, öyle de dahi bir insanım. Zihnim böyle çağlıyor, yaratıcı fikirlerim peş peşe etrafa saçılıyor. Ben şimdi bir tasarım yapsam şurada var ya, batar gider Apple." tavrı nedir?

Bezelye kadar beyniyle oturduğu yerden Elon Musk'ı, Steve Jobs'ı, Stephen Hawking'i falan gömüyor. Bu cürete sahip kara cahillerle, böyle bir cehaletle nasıl savaşılsın.
    Bu telefon ancak ergen eğlendirir. İşe yarayan zerre yenilik yok, face id'yi arkadaşın denemelerinde inceledik bana parmak izi kadar işlevsel gelmedi, hiç değilse parmak izi korunmalıydı öne koyamasalar bile arkada olmalıydı. Yazık olmuş. Zerre iş görecek yenilik yok, animoji falan boş işler, dediğim gibi ergen eğlendirir. iphone 8 plus fiyatı makul seviyede olsa alınabilirdi ancak o da ip 7 plus üstüne zerre yenilik getirmiyor. Bence tam bir ölü doğum ama satar mı satar.

Bu arada iphone kullanıcısıyım.
    Ha illa X'ten bahsedeceksek iki haftadır gördüklerimizi yazalım:
    1- Ya o çentiğe razı olacaksın ya da videoları baya küçük izleyeceksin (5 inç gibi)
    2- FaceID açıkken telefonu her eline aldığında ekran açılıyor ve bu da doğal olarak pil tüketimini arttırıyor.
    3- Mono ses kaydı sinir bozucu.
    4- Kamerada bazen renk patlamaları oluyor.
    5- 2x kamera normal kameradan çok daha iyi tofaş/merso gibi fark var mübarek.
    6- Yeni arayüzde uygulama kapatmak meşakkatli ölme eşeğim ölme.
    7- Kaydırmalı ana ekran şeysi oyunlarda çok uğraştırabiliyor.
    8- Pil genel anlamda orta gidiyor. Kötü değil ama bi 7 Plus ya da Note 8 olamaz.
    9- Arka tarafı çok narin o yüzden telefondan önce kılıfını alsanız iyi olur.
    10- Kablosuz şarjı çok yavaş öyle böyle değil. Note 8'dekinin 1/3 hızı nedir lo :/
  • 1. Evet köşeden köşeye ekran iphonelarda ilk olunca güzel olmuş, android tarafındaki değişimi yakalamış

2. Arayüzün özelleşmesi hoşuma gitti. Gören arkadaşlarda beğeniyor genel anlamda.

3. 5.8 ekrana sahip bir telefonu tek elle kullanmak keyifli olmuş ve pratik.

4. Üstteki ucubeden rahatsız oldum gözüme battı desem yalan olur.

5. Face id i gerçekten sıkıntısız çalışıyor. Ama keşke bakınca direk ana ekrana geçseydi. Zaten bildirim var mı yok mu diye oarmağımı ekrana dokundurmam yetiyor. Tekrar elle sürüklemek anlamsız olmuş

6. Animoji pek uğraştığım bir şey değil.

7. Ön kameranın portre moduna sahip olması güzel olmuş

8. Pil konusu kişinin kullanım özelliklerine göre değişeceği içşn bir şey söylemek doğru olmaz. Ama iyi bence.

9. Hız olarak son nesil iphone lar genelde iyi çalışıyor. İos 11 ile bir nebze de olsa sıkıntılar yaşansa da apple ın politikası bu zamanla sorunlar giderilecektir. Tabi burada ios 12 gelmiş olacaktır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Nesi çerçevesiz bunun? Üst taraftaki çentik çerçeveden sayılmıyor mu?

• Kesinlikle izlemeyeceğim.

• İnşallah telefon daha çıkmadan ilk izlenim videosu yayınladığınız için apple'dan ihtar yemezsin, çünkü üst düzey bi erken yayınlama bu.

• Bi de izlenme arttırıcaz diye otomatik açmasalar videoyu...

• Ha illa X'ten bahsedeceksek iki haftadır gördüklerimizi yazalım:
    1- Ya o çentiğe razı olacaksın ya da videoları baya küçük izleyeceksin (5 inç gibi)
    2- FaceID açıkken telefonu her eline aldığında ekran açılıyor ve bu da doğal olarak pil tüketimini arttırıyor.
    3- Mono ses kaydı sinir bozucu.
    4- Kamerada bazen renk patlamaları oluyor.
    5- 2x kamera normal kameradan çok daha iyi tofaş/merso gibi fark var mübarek.
    6- Yeni arayüzde uygulama kapatmak meşakkatli ölme eşeğim ölme.
    7- Kaydırmalı ana ekran şeysi oyunlarda çok uğraştırabiliyor.
    8- Pil genel anlamda orta gidiyor. Kötü değil ama bi 7 Plus ya da Note 8 olamaz.
    9- Arka tarafı çok narin o yüzden telefondan önce kılıfını alsanız iyi olur.
    10- Kablosuz şarjı çok yavaş öyle böyle değil. Note 8'dekinin 1/3 hızı nedir lo :/

• Mesut abi teşekkürler ilk değerlendirme videon için. Benim merak ettiğim tüm konulara(yeniliklere) değinmişsin.

• Bu telefon ancak ergen eğlendirir. İşe yarayan zerre yenilik yok, face id'yi arkadaşın denemelerinde inceledik bana parmak izi kadar işlevsel gelmedi, hiç değilse parmak izi korunmalıydı öne koyamasalar bile arkada olmalıydı. Yazık olmuş. Zerre iş görecek yenilik yok, animoji falan boş işler, dediğim gibi ergen eğlendirir. iphone 8 plus fiyatı makul seviyede olsa alınabilirdi ancak o da ip 7 plus üstüne zerre yenilik getirmiyor. Bence tam bir ölü doğum ama satar mı satar.

• Animoji özelliği cidden konuşmaya değecek bir uygulama değil.

• Apple'ın tasarımcıları, bazı göbeğini kaşıyarak annesinden su isteyen DH üyeleriden daha zeki, eğitimli ve işinin ehli insanlar. Kahvehanede olmadıklarının ve dünyanın en değerli şirketlerinden birinde ürün tasarımı ile ilgilendiklerinin farkındalar. Herhangi bir eylem için getirisini-götürüsünü çok iyi hesaplayarak, onlarca toplantı yaparak bu kararları alıyorlar. Bunu söyleyerek büyük bir sırrı açığa çıkardığımı biliyorum ama söylemek zorundaydım.

Tesla konularında da Elon Musk'ı bilgisizlikle suçlayan kara cahilleri her gördüğümde ülkem adına bir kez daha utanıyorum.

Herhangi bir ürünü, tasarımı beğenmemek kişinin en doğal hakkı. Hitap etmiyor olabilir, çok normal ve insani bir duygu. Yalnız bu alaycılık; "Benim düşündüğümü dünya üzerinde hiç kimse düşünemiyor, öyle de dahi bir insanım. Zihnim böyle çağlıyor, yaratıcı fikirlerim peş peşe etrafa saçılıyor. Ben şimdi bir tasarım yapsam şurada var ya, batar gider Apple." tavrı nedir?

Bezelye kadar beyniyle oturduğu yerden Elon Musk'ı, Steve Jobs'ı, Stephen Hawking'i falan gömüyor. Bu cürete sahip kara cahillerle, böyle bir cehaletle nasıl savaşılsın.

• Ağzına sağlık abi. Tadında bir ön inceleme olmuş.

• Kutu içeriğinde Merhaba yazıyor. Belliki Türkiye cihazı. Halbuki Türkiye’de hala satışa çıkmadı

• O çentik kadar saçma bir tasarım görmedim, bana göre o bir tasarım hatasıdır. Onun yerine oraya siyah bant çekselerdi kimse şikayet etmezdi. Bence seneye o çentik kaldırılır veya siyah bant çekilir, bu haliyle çok saçma duruyor.

• Çöp
  • Çentiğin kenarındaki ekranlarda arka plan siyah yazılar beyaz olsaymış daha iyi olacaktı. Bir de yazıların o köşedeki boşluklardan aşağıda taşma sorunu var. Onu da düzeltmek lazım

• quote:

Orijinalden alıntı: AfterLife61

Kutu içeriğinde Merhaba yazıyor. Belliki Türkiye cihazı. Halbuki Türkiye’de hala satışa çıkmadı

aynen tr de satışa çıkmadan dh ye özel göndermişler desen :)

güzel yakalamışsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gravaze

Bu telefon ancak ergen eğlendirir. İşe yarayan zerre yenilik yok, face id'yi arkadaşın denemelerinde inceledik bana parmak izi kadar işlevsel gelmedi, hiç değilse parmak izi korunmalıydı öne koyamasalar bile arkada olmalıydı. Yazık olmuş. Zerre iş görecek yenilik yok, animoji falan boş işler, dediğim gibi ergen eğlendirir. iphone 8 plus fiyatı makul seviyede olsa alınabilirdi ancak o da ip 7 plus üstüne zerre yenilik getirmiyor. Bence tam bir ölü doğum ama satar mı satar.

"Satar mi satar"

Hem de rekorlar kırarak satar. Bugün hangi üreticiye giderseniz gidin "ise yarar, yenilikçi ama görece az satan ürün mü?" Yoksa "Use yaramaz, hiç bir yeniliği olmayan, tipsiz, ama sektördeki karın %90 ini supuren bir ürün mü?" Diye sorsanız ilk cevabı verecek tek bir üretici çıkmayacaktır. O üretici siz bile olsanız.

Demekki strateji doğru.

Zaten önemli olan ise yaraması değil. Trend olması. O assagiladiginiz ya da ise yaramaz, ergen oyunları dediginiz Animoji bütün sosyal medyayı yıkmış durumda. Herkes animoji atıyor. Tabii iPhone X e sahip olan herkes. Bu da sosyal medyada iPhone X ı arzu nesnesi yapıyor.

Sen ne dersen de. Gerçek bu. Sence Apple 'ın rakipleri senin gibi "Ergen oyuncağı la bunlar!" deyip wiskisini yudumlayıp geçiyor mudur? Yoksa benzer bir ergen oyuncağını en kısa sürede kendi cihazlarına koymak için çalışmaya başlamış mıdır?

Biraz interneti karistirirsan gelecek yıl hemen hemen bütün markaların cihazlarında bu "Ergen oyuncaklarindan" olacak.

Yanı demek istediğim su; Tüketici olmak ile üretici olmak arasındaki fark budur. Sen bu yorumu tüketici gözü ile yaptın. Kendince haklisin da. Ama üretici olsaydın farklı konuşur ve davranırdın bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Erasmus78 -- 19 Kasım 2017; 0:47:18 >

• Ohoo biz coktan elledik mincikladik satin aldik dh daha geriden gelsin her zamanki gibi

• Animoji güzel ama sadece iphonu olanlara gönderebiliyorsunuz. Kamera konusunda eğlenceli bir cihaz ama zaten Türkiyede oparayı verince insanın içini bir eğlence ruhu kaplıyor. Bence iphone sevenlerin ve yolu yutdışına düşenlerin günümüz fiyatları göz önüne alınırsa alabileceği bir cihaz olmuş.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.