Şimdi Ara

Honda'nın akıllı araçları 5G üzerinden iletişim kuracak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
249
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Honda'nın akıllı araçları 5G üzerinden iletişim kuracak
    Bir yandan milyarlarca dolarlık satın almalarla robotik alanında yatırımlarını sürdüren Japon mobil operatörü SoftBank, bir diğer tarafta ise akıllı araçlar üzerine çalışmalarına devam ediyor. Bu çalışmaların odağında ise bir diğer Japon üretici olan Honda yer alıyor. İkili geçtiğimiz yıl, SoftBank'ın Pepper robotunu temel alan bulut tabanlı bir teknoloji kullanarak otomobilleri duygusal hale getirme planlarını duyurmuştu.

Bu işbirliği, Honda'nın yapay zeka destekli NeuV ve Sports EV konseptleri ile ilk meyvelerini vermeye başladı. Honda'nın sürücüsüz araçlar için 2025 yılı hedefi yaklaşırken ikili, bağlı araçlar projesinde 5G ile ilgili olan bir sonraki adıma geçmeye başladı.

Rakipleri olan NTT Docomo ve KDDI ile birlikte SoftBank, 2020 yılında ilk hizmetleri başlatmak için Japonya'da 5G testlerini yapıyor. 2020 öncesinde önümüzdeki sene ise firma Honda'nın Hokkaido, Japonya'daki test alanında 5G baz istasyonlarını kurarak, üreticinin araçlarının 5G üzerinden ne derece iyi iletişim kurabildiğini test edecek. Her iki firma da, araçların teknoloji ve antenlerini geliştirmek için sonuçları izleyecek. Buna ek olarak deney, SoftBank'ın 5G sinyalini kırsal bir alanda test etmesine olanak tanıyacak - ki bugüne kadar denemeleri kentsel alanlarla sınırlıydı.

• Honda önce kaporta yapmayı öğrensin, maliyeti düşüreceğiz diye kola tenekesinden araba yapıyorlar.
  • Honda önce Civicteki kendi kendine göçen yamulan c sutunu sorununu cozssun bence bir sürü insan mağdur ettiler ama insanlar umurlarinda değil onlar hala para kazanmanın derdinde

• Milyonlarım olsa şu tasarımdaki arabayı almam. Hayır , dışarıdan illa araba ben elektirikliyim diye bağırmak zorunda mı ? Bu nasıl tasarım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tesla aldı başını gitti. Şu tasarımdaki arabayı kullanmam için ancak bedava vermeleri lazım. Az bakın Teslaya da örnek alın elektrikli araba nasıl yapılır diye.

• Honda'nın akıllı araçları 5G üzerinden iletişim kuracak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu honda civiclerin c sutununda dalgalanma ve göçme olan honda değil mi? Teknolojileri onlarda kalsın..

• futuristik tasarim yapacagiz diye cocuklara alinan akulu arabalara cevirdiler otomobilleri...
  • Eskiden japonlar güzel tasarımlı otomobil yaparlardı heleki honda. Honda civic in eski modellerindeki tasarımları arar oldum.

Arabanın dış tasarımına fazla bakan biri değilim içi önemlidir benim için ama beni biöe arabadan soğutan tasarımları var. Göze daha hoş yapılabilirdi.

Ama deli alacayı severmiş. Belkide bu tarz tasarımları seven vardır bilinmez.

• Ay şen büyüyünce arabamı olçan

• Resimdeki şey ne bilmiyorum ama eğer arabaysa hakikaten çirkin olmuş.

• Güvenlik ekipmanları ne kadar sağlam mış? Mesela bir takla anında tavan ile birleşmeyelim de
  • Eskiden japonlar güzel tasarımlı otomobil yaparlardı heleki honda. Honda civic in eski modellerindeki tasarımları arar oldum.

Arabanın dış tasarımına fazla bakan biri değilim içi önemlidir benim için ama beni biöe arabadan soğutan tasarımları var. Göze daha hoş yapılabilirdi.

Ama deli alacayı severmiş. Belkide bu tarz tasarımları seven vardır bilinmez.

• Civicten ders alıp C sütunu koymamışlar

• honda fc5 civic bi digerine giderken yolda. hocam c sütunuj göçmüş diyecekmiş

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.