Şimdi Ara

YouTube, iOS uygulamasının aşırı pil tükettiğini kabul etti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
851
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • YouTube, iOS uygulamasının aşırı pil tükettiğini kabul etti

YouTube'un iOS uygulamasında, iPhone ve iPad'lerde aşırı pil tüketimine neden olan bir hata ortaya çıktı. Neredeyse herkesin akıllı telefonundan veya tabletinde bulunan uygulama hakkında oldukça fazla şikayet var. YouTube hatanın varlığını kabul etti ve uygulamanın iOS cihazlarda aşırı pil tüketimine neden olmasını önlemek için kısa süre içerisinde bir düzeltme yayınlayacağını söyledi.

Ayrıca Bkz.Galaxy S9'un tasarımına ait ilk görüntüler internete düştü
    Kullanıcılar cihazlarını en son iOS sürümüne güncelledikten sonra böyle bir sorun yaşamaya başlamış durumdalar. Hatta bazıları telefonun 720p video izlerken bile normalden daha fazla ısındığını söylüyor. Pil tüketim oranı tüm kullanıcılar için aynı değil. Yapılan yorumlarda bir iPhone X kullanıcısının 30 dakika içerisinde pilin %20'sini boşaltan uygulamanın düzeltilmesini talep ettiğini görüyoruz.

YouTube, iOS uygulamasının aşırı pil tükettiğini kabul etti

Geçici çözüm mobil tarayıcıdan izlemek

Twitter kullanıcılarından gelen soruları yanıtlayan YouTube, konunun farkında olduklarını ve düzelme üzerinde çalıştıklarını belirtti. Yani bu da kısa süre içerisinde bu hatayı düzeltecek bir güncelleme yayınlanacağı anlamına geliyor. Düzeltme gelene kadar uygulanabilecek geçici bir çözüm var. Videoları YouTube uygulaması aracılığıyla izlemek yerine mobil tarayıcıyı kullanmak.

• Iphone kullanıcılarına güzel haber. Bu arada Google sanırsam Android'te GooglePlayServices uygulamasını optimize etmiş, umarım orta seviye işlemcili telefonlarda daha da sistem dostu hale getirirler.

• Youtube un sahibini söylemeye gerek yok sanırım olur böyle şeyler rekabet ortamında normaldir.

• iOS'larda kullanılan en çok ve çoğunlukla tek kullanılan Google uygulaması Youtube. Onu da düzgün yapamıyorlar. Komik.

• Youtube’u arka planda çalışır hale getirseler devrim gibi bişey olacak zaten

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Alternatif yok zaten el mahkum.

• Ben de diyorum bu nedir; geri sayım yapar gibi iniyor, hem de cihaz cayır cayır yanıyor.

• hala 10.3.3 deyim kafam rahat sıkıntı yok

• Ben de diyorum niye telefon deli gibi ısınıyor. Düşük güç modunu açmak zorunda kalıyorum telefonu tutabilmek için YouTube izlerken.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ne alaka son surum ile ilgili degil sadece direk youtube uygulamasi sorunlu. Yaklasik 2 hafta once uygulamayi bi guncelledim cihaz sarji icmeye ve acayip isinmaya basladi 5 dk bile izlesen yaniyordu. Sonra 1 hafta once uygulama guncellemesi geldi bir nebze olsa duzeldi ama hala isinip sarji hizli bitiriyor. Cihaz 7 plus ve surum 10.3.2 .....

• Direk sildim. Çok şarj yiyordu. Düzelsin yüklerim.

• quote:

Orijinalden alıntı: esmerbuyucu

iOS'larda kullanılan en çok ve çoğunlukla tek kullanılan Google uygulaması Youtube. Onu da düzgün yapamıyorlar. Komik.

Komplo Teorim bence bilerek zaman harcayıp yapmıyor çünkü Google daha önce Windows platformundan youtube uygulamasını kaldırtmıştı. IOS paltformunda ise kaldırtmıyor ama süründürüyor. :) Diğer bir olaysa Google , Android kendi platformu olduğu için daha iyi optimize ediyorlar diye düşünüyorum.
  • iPad Air'de ne yapıyorlarsa uygulama felaket kasıyor uzun zamandır.

• quote:

Orijinalden alıntı: dtcfli

Youtube’u arka planda çalışır hale getirseler devrim gibi bişey olacak zaten

Youtube bunu bilerek yapmıyor çünkü böyle olduğu zaman hem reklam gösteremez hemde arka planda çalışan ücretsiz bir müzik platformuna dönüşür. Google Playde böyle uygulamlarda vardı ve Google bunları kaldırdı. Bu özellik hatırladığım kadarıyla Youtube Red kullanıcılarına açılacaktı galiba.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Teknopat76

quote:

Orijinalden alıntı: esmerbuyucu

iOS'larda kullanılan en çok ve çoğunlukla tek kullanılan Google uygulaması Youtube. Onu da düzgün yapamıyorlar. Komik.

Komplo Teorim bence bilerek zaman harcayıp yapmıyor çünkü Google daha önce Windows platformundan youtube uygulamasını kaldırtmıştı. IOS paltformunda ise kaldırtmıyor ama süründürüyor. :) Diğer bir olaysa Google , Android kendi platformu olduğu için daha iyi optimize ediyorlar diye düşünüyorum.

Kesinlikle. Youtube yoluna bağımsız bir video paylaşım sitesi olarak yola çıkmıştı. Google satın alımından ve özellikle Android işletim sisteminin ortaya çıkmasından sonra Google'ın silahı haline dönüştü. İlk önce kullanıcılara zorla Google hesabı oluşturttu. Tabii yeterli bilgiye sahip olmayanlara @gmail uzantılı mail adresi açtırdı. Sonra yine bir Google+ zorunluluğu çıkardı. Windows Phone platformundan Youtube uygulamasını kaldırdı. iOS uygulamasında kasti olarak yapılan sorunlar. Büyük ihtimal Chrome(veya diğer Chromium tabanlı) olmayan tarayıcılarda da bir sinsilik yapıyorlardır.

İstediği zaman iOS'a Android'ten daha optimize uygulama yapabiliyor. Hatta Google kendi uygulamalarını iOS'a daha iyi optimize ediyor diye boşuna bahsedilmiyordu. Belli ki bu durum Google'ın hoşuna gitmemiş.

Kendi imajlarını zedelerler. Youtube uygulamasını iOS'tan kaldırmaya bir tarafları yer mi orası tartışılır. iOS kullanım oranını geçtim belki üst düzey Google çalışanları bile iPhone kullanıyordur

• Youtube uygulamasını neden kullanıyorsunuz ki? Safari'den reklamsız reklamsız izliyorum.
  • Ucan kacan optimizasyona bak sen... Demekki neymis, ucsa da kacsa da onemli olan kiytirik uygulamalarin ne kadar gelistigi.

• uzun zamandır uygulamasız izliyorum, uygulama kadar kolay hesabınıza ulaşamıyorsunuz lakin onun dışında hiç sıkıntı yok

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arka planda ücretsiz müzik dinleme amaçlı kullanılmasın diye bilerek yapmıyorlar.
    Ama youtube red abonesi olur da ücret öderseniz arkaplanda çalışmasına izin veriyorlar.
    Bunun hem youtube açısından maddi hem de müzik prodüksiyon şirketleriyle olan anlaşmalardan dolayı kısıtlı olduğunu düşünüyorum.
  • İlla o reklamları izleyecez yani hocam. Youtube uygulamasına yönelik herhangi bi reklam engelleyici program da yok. Safaride izlerken engelleyebiliyoruz ama uygulamada mayın gibi döşüyolar reklamı

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.