Şimdi Ara

Galaxy S9'un tasarımına ait ilk görüntüler internete düştü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
1
Favori
1.892
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Galaxy S9'un tasarımına ait ilk görüntüler internete düştü

Samsung'un Galaxy S9'u 2018 başında piyasaya çıkarması bekleniyor ve an itibariyle önümüzde sadece birkaç ay kalmış durumda. Yani sızıntıların başlaması da gayet normal. Amiral gemisinin tasarımını gösteren iki adet yeni görsel ortaya çıktı.

Ayrıca Bkz.iPhone X'da bozuk ses sorunu yaşanmaya başladı
    Öncelikle bu CAD çizimlerinin henüz doğrulanmadığını belirtelim. Yayınlanan görseller, Samsung'un yeni telefonunda parmak izi tarayıcısına yer vermeyi düşündüğünü gösteriyor. Şirketin Apple'ın yaptığı gibi parmak izi teknolojisini kaldırarak sadece yüz tanıma özelliği sunacağı söyleniyordu.

Galaxy S9'un gerçekten de 3D algılamalı kamera ile donatılmış yüz tanıma özelliğine sahip olabileceğine inanılıyor ancak Güney Koreli şirket parmak izi sensörünü kaldırmayacak. Bununla birlikte Samsung'un arkadaki parmak izi sensörünün konumunda bazı değişiklikler yapması bekleniyor.

Çift kamera sistemi ve dikey yerleşim

Parmak izi tarayıcısı ve kameralar Galaxy Note 8'in aksine dikey olarak yerleştirilecek ve mevcut S8'de yer verilmeyen çift kamera teknolojisini S9 da görebileceğiz. CAD dosyaları yeni amiral gemisinin önceki serideki gibi kavisli kenarlarla geleceğini ve tasarım olarak çok büyük değişiklikler sunmayacağını gösteriyor. Üst ve alt çerçevelerin mevcut modelden daha ince göründüğünü de belirtmek gerek.

Galaxy S9'un önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde tanıtılması bekleniyor. Hatta bazı analistler cihazın Şubat ayı gibi daha erken bir sürede gün yüzüne çıkabileceğini söylüyor. Gerçek olan şu ki en azından birkaç ay daha doğruluğundan kesin olarak emin olamayacağımız sızıntılarla karşılaşmaya devam edeceğiz.

• Ben de sizlere katılıyorum ,
    bilgi vermek amaçlı şunu dile getirmek isterim ,
    Herkes Sony'nin üst alt çerçevelerinden şikayet eder hatta sanal tuş kullanmasına anlam veremez ,
    Oysaki Sony'nin çerçeve ve sanal tuş kullanmadaki tasarım uslübu kesinlikle estetik kaygılardan ötürü değil ergonomi ve koruma amaçlıdır.
    Telefon çerçeveli (üst ve alt) olup da sanal tuşlu olduğu vakit ,kullanım esnasında elden düşürme gibi riskler minimize edilmektedir.Çerçeve ve sanal tuş gereği kullanımda örneğin geri tuşuna erişilmek istendiğinde telefonun elde tutunabilirliği daha kavrayışlıdır.

Çerçevesiz ekran gerçekten çok hoş , hele hele xiaomi mi mix 2'yi kısa süreliğine de olsa bizzat kullandım ,ancak çerçevesiz ekran bildiğiniz dert , cepteyken bir şey olur mu huzursuz oluyorsunuz , hele hele düşse geçmiş olsun ,kurtuluşu yok diye düşünüyor insan...
  • Redmi note 5 nerde kaldiyav

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İnternetteki dedikodulardan bi ordan bi burdan alınıp yapılmış bir çizim.

• artık ülkemizde amiral gemi modelleri bir kaç sene geriden takip edilmeli

• Ekrana entegre parmak izi okuyu gelsin artik

• Birkac haftadir dolanan cizimler vardi.ust incelip alt sifirlaniyor.telefonun en buyuk iki sorunu parmakizi ve tek kamera eksik gelmesiydi.parmakizi bir zahmet biraz kameradan ayri olsun.kamera da en az note8 kalitesinde olacaktir.yalniz kolay kirilma olayini nasil yapacaklar bilmiyorum.sayet alttaki boyutlarla ve 3.5mm ile gelirse baya basarili derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aycibin -- 13 Kasım 2017; 20:22:8 >

• Sonsuz ekran furyası fiziksel home butonlu amiral gemi kullandırtmayacak anlaşılan.

• [Bu mesaj üye isteğiyle silinmiştir.]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HandK -- 27 Mart 2021; 12:52:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aycibin

Birkac haftadir dolanan cizimler vardi.ust incelip alt sifirlaniyor.telefonun en buyuk iki sorunu parmakizi ve tek kamera eksik gelmesiydi.parmakizi bir zahmet biraz kameradan ayri olsun.kamera da en az note8 kalitesinde olacaktir.yalniz kolay kirilma olayini nasil yapacaklar bilmiyorum.sayet alttaki boyutlarla ve 3.5mm ile gelirse baya basarili derim.

Cift on gelmez zanetmiyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• En heyecan dolu zamanlar iphone 4 samsung s3 falan zamanlariydi.kabak tadi verdi sanki.Boru gibi fiyatlarida düşünüldüğünde konsept otomobil tasarimlarina bakar gibi bakiyoz.bu da 6000 lira civari gelir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yapma samsung. Senin tasarımların belli. Sen de notch-çentik yaparsan bu sitedekiler apple tasarımlarını nasıl kötüleyecek? Bu sitede cihazlarının üst ve alt kısmın komple bant-ölü alan olmasını isteyenleri nasıl ikna edecelksin? En azından bu sitedekilere bir tane bile cihaz satamayacağının farkında msın? Hele bir de sanal tuşlara ek sisteme entegre gesturelar koyarsan seni taşlarlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: TIMERIDER

En heyecan dolu zamanlar iphone 4 samsung s3 falan zamanlariydi.kabak tadi verdi sanki.Boru gibi fiyatlarida düşünüldüğünde konsept otomobil tasarimlarina bakar gibi bakiyoz.bu da 6000 lira civari gelir.

Bunu düşünen tek ben değilmişim mutlu oldum
    iPhone 4s vs SGS2 videolarını izlerken daha çok zevk alıyordum, şu tasarım yarışı beni çok sıktı.
    Şahsen S7 edge, S8 gibi cihazları elimde tutarken korkuyorum kırılacak falan diye, hiç güven vermiyorlar bana. 2 parmak kalınlığında çerçeveli Sony telefonları kullanırken içim çok daha rahat oluyor

• Fake and Gay

https://twitter.com/OnLeaks/status/930009369982402561?s=17

Çizimin orjinali

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orientem -- 14 Kasım 2017; 1:37:1 >

• şu saçma ve gereksiz edge ekrandan vazgeçseler artık , telefon düştüğünde camın daha rahat kırılmasından başka hiç bir işe yaramıyor gelen ışıkla parlayıp gorüntüyü kapatmasıda cabası , yarardan çok zararı var .

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • yasinadin kullanıcısına yanıt
    Aynen katılıyorum hafiften telefonu güzel gösteriyor ama olumsuz yönleri daha fazla sanki .

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Kimse de dememiş ki ön kamera, ahize, sensörler ekranın altında mı? Değilse orada delikler mi olacak? Arka tasarım olmuş sonunda...

• TIMERIDER kullanıcısına yanıt
    Al benden de o kadar.

• revizyona girmiş s8 olmuş,artık tasarımlarda radikal değişim beklememek lazım full ekran oldular zaten.

• quote:

En heyecan dolu zamanlar iphone 4 samsung s3 falan zamanlariydi.kabak tadi verdi sanki.Boru gibi fiyatlarida düşünüldüğünde konsept otomobil tasarimlarina bakar gibi bakiyoz.bu da 6000 lira civari gelir.

İlkler her zaman özeldir.Bal yiyen baldan usanır demişler.İnsanlar hep eskiyi özler.Bu da beyin kimyasından kaynaklanıyor.O günler ancak yeni ve devrimsel bir şey icat olunca gelecek.Yeni olan her şey beyin için çekicidir.

• quote:

Orijinalden alıntı: açmayın-bağıran-karı

quote:

Bunu düşünen tek ben değilmişim mutlu oldum
    iPhone 4s vs SGS2 videolarını izlerken daha çok zevk alıyordum, şu tasarım yarışı beni çok sıktı.
    Şahsen S7 edge, S8 gibi cihazları elimde tutarken korkuyorum kırılacak falan diye, hiç güven vermiyorlar bana. 2 parmak kalınlığında çerçeveli Sony telefonları kullanırken içim çok daha rahat oluyor

Ben de sizlere katılıyorum ,
    bilgi vermek amaçlı şunu dile getirmek isterim ,
    Herkes Sony'nin üst alt çerçevelerinden şikayet eder hatta sanal tuş kullanmasına anlam veremez ,
    Oysaki Sony'nin çerçeve ve sanal tuş kullanmadaki tasarım uslübu kesinlikle estetik kaygılardan ötürü değil ergonomi ve koruma amaçlıdır.
    Telefon çerçeveli (üst ve alt) olup da sanal tuşlu olduğu vakit ,kullanım esnasında elden düşürme gibi riskler minimize edilmektedir.Çerçeve ve sanal tuş gereği kullanımda örneğin geri tuşuna erişilmek istendiğinde telefonun elde tutunabilirliği daha kavrayışlıdır.

Çerçevesiz ekran gerçekten çok hoş , hele hele xiaomi mi mix 2'yi kısa süreliğine de olsa bizzat kullandım ,ancak çerçevesiz ekran bildiğiniz dert , cepteyken bir şey olur mu huzursuz oluyorsunuz , hele hele düşse geçmiş olsun ,kurtuluşu yok diye düşünüyor insan...

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.