Şimdi Ara

iPhone X ve iPhone 8 Plus üretimi artıyor, iPhone 8 azaltılıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
369
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • iPhone X ve iPhone 8 Plus üretimi artıyor, iPhone 8 azaltılıyor

Bugüne kadar Apple’ın ikonik modeli haline gelen standart iPhone modeli artık geri planda kalmaya başladı. Son dönemde Plus versiyonları ve şimdi iPhone X orijinal modelden daha çok ilgi görmeye başladı.

iPhone 5S dönemine kadar orijinal iPhone modeli hep en iyisi olarak kalmıştı. iPhone 6 ile birlikte Plus dönemi başladı ve Apple biraz daha gelişmiş özellikleri bu versiyona kaydırdı. Yavaş yavaş standart iPhone versiyonları geri plana düştü. Bu daha da devam edecek.

Orijinal model geride kaldı

Apple’a yakınlığı ile bilinen analiz uzmanı Ming-Chi Kuo, iPhone 8 Plus ile iPhone X modellerinin üretiminin arttırıldığını ve iPhone 8 modelinin ise üretiminin azaltıldığını belirtiyor. Apple tarihinde bu çok önemli bir dönüm noktası.

iPhone X modeline olan yoğun ilgi zaten herkesin malumu. İlk tanıtıldığı dönemde TrueDepth kamera bileşeninin üretimindeki sıkıntılar epey gündeme gelmiş ve büyük bir gecikme yaşanacağının altı çizilmişti. Aradan geçen süre zarfında Apple, üretim bantlarını adeta ablukaya aldı ve dengeyi biraz olsun sağladı. Zira önümüzde çok önemli alışveriş günleri var ve Apple bunu kaçırmak istemiyor.

Yaklaşan Kara Cuma, Siber Pazartesi çılgınlıkları yanında Aralık ayında başlayacak kış tatil dönemi de büyük önem arz ediyor. Apple bu dönemlerde 26 milyon iPhone X satmak niyetinde. Bu bakımdan bazı iPhone 8 bileşenleri üreten bantların iPhone X için yeniden dizayn edildiği belirtiliyor.

Ayrıca Bkz.iPhone X ekranının soğukta tepkisiz kalması sorunu gideriliyor

Diğer taraftan tarihte ilk kez Plus versiyonların satışı standart versiyonların önüne geçti. Bazı kaynaklar şimdiye kadar toplam 6.3 milyon iPhone 8 Plus modeli ve 5.4 milyon iPhone 8 modeli satıldığını ifade ediyor. Önümüzdeki dönemde de iPhone 8 Plus modeli iPhone 8 satışlarını baltalayacak. Bu bakımdan üretimde artış kararı verildi.

Yukarıda saydığımız nedenlerden ötürü yılın dördüncü çeyreğinde iPhone 8 üretiminin yüzde 50-60 arasında azaltıldığı ifade ediliyor. Yani geçici bir süre denebilir ancak diğer modellere ilgi devam ederse bu kısıntı biraz daha uzayabilir.

Apple yılın dördüncü çeyreğinde 84-87 milyar dolar arasında bir gelir bekliyor ve tarihi bir rekoru kırmak üzere. Bunda en büyük pay şüphesiz iPhone X ve iPhone 8 Plus satışlarına ait olacak. 

• Abs
    iPhone X ve iPhone 8 Plus üretimi artıyor, iPhone 8 azaltılıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Normal zaten iphone 8'i hiç konuşan yok, herkes iphone 10'u konusuyor.

• Küçük ekran dönemi geride kaldı. Artık devir büyük ekran devri... Böyle olması çok normal...

• Merak ediyorum İphone 7' si varken 8'i alan var mı? Yani her yıl yenisini alan var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: cngzmls

Merak ediyorum İphone 7' si varken 8'i alan var mı? Yani her yıl yenisini alan var mı?

BEN VARIM, dışarıdan insan gibi görünmeme rağmen özünde bomboş bir organizmayım. (Ama bazen noktalama işaretlerini yerli yerinde kullanabiliyorum, ancak dahi anlamındaki de yi ayrı yazamıyorum) Çok sosyal olduğum için, her yönden sıfırın altında kalan yönlerimi kapatmak için son model telefona ihtiyaç duyuyorum, yetmezmiş gibi yerden yüksekte olan bütün düz alanlarda telefonumu 5 TL lik leğen plastikleri içinde sergiliyorum, bunu yaparken insanlar arkamdan olmayan zekama sövsede acısada (de leri ayıramadığımı söylemiştim) BEN VARIM.
  • Amd64x2 kullanıcısına yanıt
    Normaal.

Senin işlemci bozuk.

AMD64X3 ne yav?

• quote:

Orijinalden alıntı: Amd64x2

quote:

Merak ediyorum İphone 7' si varken 8'i alan var mı? Yani her yıl yenisini alan var mı?

BEN VARIM, dışarıdan insan gibi görünmeme rağmen özünde bomboş bir organizmayım. (Ama bazen noktalama işaretlerini yerli yerinde kullanabiliyorum, ancak dahi anlamındaki de yi ayrı yazamıyorum) Çok sosyal olduğum için, her yönden sıfırın altında kalan yönlerimi kapatmak için son model telefona ihtiyaç duyuyorum, yetmezmiş gibi yerden yüksekte olan bütün düz alanlarda telefonumu 5 TL lik leğen plastikleri içinde sergiliyorum, bunu yaparken insanlar arkamdan olmayan zekama sövsede acısada (de leri ayıramadığımı söylemiştim) BEN VARIM.

Aşırı ironi içerir

• quote:

quote:

Bu kadar alınganlığa gerek yoktu. Ben müsriflik olarak gördüğümü söyleyecektim.

Bu kadar yerin dibine sokmana gerek yoktu,Estağfurullah.

+'lamak için hesaba giriş yaptım.
  • Nereden nereye Apple. Farkli seyler yapma gayesi ile teknoloji,tasarim,standart olusturan Apple kazanci arttikca vizyonu ve misyonunu kaybetti. ( Hemde Steve amca oldukten sonra falan dgil onun yasadigi su anten problemli olan iphone icin telefonu oyle tutmayin dedigi donemde basladi gerileme )

Ekonomik olarak Apple daha uzun sure var olacak fakat iphone 6 serisinin cikiiyla Apple oldu arkadaslar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bilgisayar Bağımlısı -- 14 Kasım 2017; 2:23:21 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • HTC One cep telefonunu şimdi kullanıyorum ve yeni iPhone X için sipariş vermiştim ve gelecek ay alacak. HTC telefonumda bir sürü dosya ve veri var ve bunları yeni iPhone'a aktarmak istiyorum. HTC Sync Manager, verileri HTC'den bilgisayara aktarmama yardımcı olabilir, ancak doğrudan iPhone'a aktaramıyor biliyorum. Dolayısıyla, HTC'den iPhone'a doğrudan veri aktarmak için kullanabileceğim başka bir HTC aktarım aracı olup olmadığını merak ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ParkPrince -- 14 Kasım 2017; 5:41:5 >

• cngzmls C kullanıcısına yanıt
    Galiba yanlış anlaşılma oldu. lg spirit kullanıyorum, kendisi ilk akıllı telefonum olmakla birlikte, bir süre daha bu görevini memnuniyetle devam ettirecek. 700 liraya almıştım, 2. telefonumda bin, bin yüz bandına çıkarım. Saygılar.
  • quote:

Galiba yanlış anlaşılma oldu. lg spirit kullanıyorum, kendisi ilk akıllı telefonum olmakla birlikte, bir süre daha bu görevini memnuniyetle devam ettirecek. 700 liraya almıştım, 2. telefonumda bin, bin yüz bandına çıkarım. Saygılar.

Gönderme başkalarına o zaman 😀

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.