Şimdi Ara

YouTube, kaliteden yoksun çocuk videolarına savaş açtı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
739
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • YouTube, kaliteden yoksun çocuk videolarına savaş açtı

Bilindiği gibi YouTube üzerinde telif hakkı içeren karakterlere bağımsız videolarda yer vermek veya bu karakterlerin videolarını kopyalamak yasak. Ne var ki belirli bir kısım içerik üreticileri bu engeli aşmanın bir yolunu buldu.

Kaliteden yoksun

Hazırlanan videolarda gerçek oyuncuların süper kahraman veya çizgi karakterlerin kostümlerini giyerek rol yaptıklarını görüyoruz. Veya aynı şekle sahip ancak rengi veya sembolleri farklı karakterlerden animasyonlar oluşturuluyor.

Tek bir gerçek var ki o da bu videoların bir konusu yok ve tamamen çocukları kandırarak hit almaya yönelik hazırlanıyor. Kaliteden yoksun bu videolar zaman zaman mide bulandırıcı sahneleri de çocuklara sunabiliyor.

Bu tür videolar giderek daha çok ilgi görmeye başladı zira izlenme sayıları milyonlara ulaşanlar trend listelerde veya önerilerde yer almaya başlıyor. Böylece zincirleme bir ziyaret trafiği oluşuyor. Ayrıca YouTube Kids uygulamasına da bu videolar karışmış durumda.

Ayrıca Bkz.Apple kodlama eğitimini ABD dışına taşıyor

Google geçtiğimiz Ağustos ayında tanıdık karakterleri suistimal ederek yapılan videolara izin vermeyeceklerini açıklamıştı. Şimdi ise kullanım sözleşmesinde yapılan bir değişiklikle bu tür videoların önüne geçmeyi amaçlıyor.

Yapılan değişikliğe göre bir video hakkında şikayet bildirisi geldiğinde yaş kısıtlaması da getirilecek. Şikayet konusunu gerçek bir çalışan inceleyecek ve politikaları ihlal edip etmediğini kontrol edecek. Sonrasında video YouTube Kids ortamından da kaldırılacak ve reklam onayı iptal edilecek.

Google’ın yeni hamlesinin çok hızlı bir etkisinin olması beklenmiyor ancak yavaş yavaş uygulanan politikaların kanal sahipleri üzerinde baskını arttıracağı tahmin ediliyor. 

• Kalitesiz içeriğe talep olunca video hazırlayanlar da para kazanmak için bu yöne doğru hareket ediyor.
    Adam binlerce dolar harcayıp kaliteli video hazırlıyor diyelim, öteki kişi odasından çıkmadan GTA 5
    veya Minecraft mod videosu hazırlayıp kaliteli videonun hitini geçiyor.

Veya yukarıdaki gibi saçma sapan süper kahraman kostümlü çocuk videoları hazırlanıp milyonlarca izlenme alınabiliyor.
    Dolayısıyla kalitesiz içerik ödüllendirilmiş oluyor. Amaç para kazanmaksa ufak yaş grubuna yöneliyor herkes.
    Çünkü günümüz ebeveynleri de ağlayan çocuklarını susturmak için telefon ve tabletlerden bu videoları açıp çocuğun önüne atıyor.
  • Zahmet oldu

• Her ne kadar nefret etsem de, YouTube'a teşekkür etmek istiyorum. Ülkemdeki kalitesiz insanları, hit uğruna, para uğruna her türlü maymunluğu yapabilecek insanları görmemize vesile oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thinkwithbrain -- 13 Kasım 2017; 13:18:52 >
  • Enes Batur'a da el hatta daha fazlası atılsa keşke.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Patur putur da dahil mi ?

• Sonunda

• yerinde bir karar

• süper bir iş

• Ben de bu dertten muzdaribim. Keşke youtube da kanal engelleme ve video engelleme özellikleri olsa da böyle saçma videolar önerilerde bile gözükmese.

• quote:

Orijinalden alıntı: lightman

Ben de bu dertten muzdaribim. Keşke youtube da kanal engelleme ve video engelleme özellikleri olsa da böyle saçma videolar önerilerde bile gözükmese.

Chrome eklentisi var. Kanalı engellediğinde ana sayfa, arama vs her yerden engelliyor. Biri link atsın mesela o kanaldan tıklayınca ana sayfaya atıyor

Mobildeyim şimdi hatırlayamadım adını

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zQrba -- 13 Kasım 2017; 14:13:22 >
  • zQrba kullanıcısına yanıt
    Eklentinib ismi nedir

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • sadece çocuklara değil gençlere deyönelik olumsuz video atanlara savaş açması lazım. saçma sapan işlerle milyonlar takipçisi olan boş beleş ukala tipler.

• Rtük'e kızıyoruz ama başı boş bırakılınca da olanlar ortada.(Bu cümleden Rtük'ü desteklediğim sonucuna varılamaz.)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Türk videocular bunu beğenmedi. YouTuber demek hakaret onlara çünkü :D

• quote:

Orijinalden alıntı: BrtLVcL

Her ne kadar nefret etsem de, YouTube'a teşekkür etmek istiyorum. Ülkemdeki kalitesiz insanları, hit uğruna, para uğruna her türlü maymunluğu yapabilecek insanları görmemize vesile oldu.

Eskiden once karakterin oturur okurdun, daha sonra hayata atilip para kazanmaya baslardin, bu sebeplede karaktersiz orani azdi veya para icin omurgasizlik yapmak da diyebiliriz.

Suan ise karakter daha filizlenmeden para kazanma imkani tanindi , bu yuzden de para icin omurgasizlik normal hale geldi.

• Angel of the Lord kullanıcısına yanıt
    ENES ABİMİZE KARIŞMAYIN ARTIK YA ONU ÜZÜYORSUNUZ

ENES ABİ KEŞKE SEN BENİM ANNEM OLSAN

• YouTube adamsın. Böyle veletlere uyuz oluyordum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Youtube gelir gelen yerden kısacağını hiç sanmam

• quote:

Orijinalden alıntı: Angel of the Lord

Enes Batur'a da el hatta daha fazlası atılsa keşke.

Kim bu adam diye baktım da beş milyon abonesi varmış. Ülkemin geleceğine yazık diyeceğim ama adamın suçu yok. Abone olanlar da kafa dengi demek ki.
  • Enes Batur komşunun çocuğunu Zombiye çevirmiş

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.