Şimdi Ara

Tesla'ya rakip olarak gösterilen Faraday Future iflasın eşiğinde

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
1.410
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tesla'ya rakip olarak gösterilen Faraday Future iflasın eşiğinde

Tasla'ya rakip olarak gösterilen ancak yaşadığı maddi sıkıntılarla zor günler geçiren Faraday Future için işler pek iyiye gitmiyor. Geçtiğimiz ay içerisinde şirketten üç üst düzey yönetici daha ayrıldı. Büyük sorunlarla boğuşan Faraday Future'ın bunlara ek olarak artık mali işler yöneticisi (CFO) Stefan Krause, teknolojiden sorumlu başkanı (CTO) Ulrich Kranz ve araç üretim sorumlusu Bill Strickland yok.

Ayrıca Bkz.Apple'a kötü haber: Face ID sistemi özel bir maskeyle kandırıldı
    Elektirikli otomobil üretme planları yapan şirket için bu yıl resmen kabus oldu. Ocak ayında dünyanın en hızlı elektrikli otomobili olarak lanse edilen FF 91'i duyurarak büyük bir sükse yapsa da gerisi gelmedi. Nevada'da 1 milyar dolarlık mega fabrika kurma planlarını askıya almak zorunda kalan Faraday Future, 7 otomobil üretme hedefini de 2'ye düşürdü. Şirket maddi sıkıntılar yaşamaya devam ediyor ve bu da moralleri bozmuş durumda.

Tesla'ya rakip olarak gösterilen Faraday Future iflasın eşiğinde

Stefan Krause, BMW'den gelmişti

Şirketin eski mali işler yöneticisi Deutsche Bank'ta yıllar geçirmiş Stefan Krause, BMW'den gelmişti. Kendisi durumu kurtarmak için bazı yatırımcılar bulsa da Faraday'ın en büyük finansörü LeEco'nun kurucusu Jia Yueting'in kontrolü bırakması istendi. Bu taleplerin karşılanmaması da yatırımcı adaylarını caydırdı. Hafta başında şirketin iflas başvurusunda bulunabileceğine yönelik beleger ortaya çıkmıştı. Ancak şirket belgelerin sahte olduğunu belirterek bu iddiaları reddetti.

• Petrol babalarının borusu öterken güzel şeyler ancak bu pisliklerin onayı olunca olacak görünüyor. Yazık. Keşke bir rekabet ortamı olabilseydi.

• maalesef sadece lafta, vaadler üzerinde kalan bir proje oldu. Bir türlü düzlüğe çıkamadılar, tasarım, donanım iyi gözüküyordu.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tesla da zarar açıklayıp duruyor onların sonu ne olacak bakalım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hükümetimiz satın alsın kurulu düzen. Hazır mal işte.

• quote:

Orijinalden alıntı: 1ses1

Hükümetimiz satın alsın kurulu düzen. Hazır mal işte.

Belki 3 5 milyar dolat çöpe gider ama düzlüğe çıkarsa da hrm teknoloji hem marka hem de kar gelir. Sonrasında da uüzde 51i yerli birine satılır. Özel şirket gibi yönetilir. Çok temiz olur...

• quote:

Ben yazacaktım hızlı davranmışsın kardeş Bizimkiler o kadar ileri görüşlü değil ne yazık ki. Hem dışarıdan alırlarsa nasıl yüzde yüz yerli diyecekler
  • Valla elektrikli otomobil de bu denli rekabet varken ve eskisiyle yenisiyle dünyaca ünlü otomotiv firmaları ekonomik ve seri üretim yönünde bu denli dar boğaza düşerken biz elektrikli otomobili makul bir sürede üretip tasarım, kalite, güvenlik, teknoloji, menzil ve fiyat yönünden rekabetçi bir araç üretip marka değerini sağlayabilirsek yerli yabancı her kesimin helal olsun demesi lazım. Bu işi başarırlarsa gerçekten helal olsun!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi forumlarabak -- 12 Kasım 2017; 20:22:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: stalker(1979)

quote:

Ben yazacaktım hızlı davranmışsın kardeş Bizimkiler o kadar ileri görüşlü değil ne yazık ki. Hem dışarıdan alırlarsa nasıl yüzde yüz yerli diyecekler

Sıfırdan araç yapamazsın. Amerikayı birdaha keifetmeye gerek yok. Dünya devlerine bak biri reno motorou kullanır diğeri bilmemne şanzımanı farklı farklı herşeyini sen üretemezsin zaten. Otomobilden daha iyi anlıyan arkadaşlar bilir.

Amaç hazır reklamı olmuş hazı tezgah bir umut olur . Volvo yu kaçırdık bunuda kaçırmıyalım. Tabi uzaktan böyle gözüküyor. Vatana millete hayırlı olacaksa alınsın milletimize kazandırılsın.

Önemli olan iç piyasada değil dışarıda satmamız.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ridianod

Petrol babalarının borusu öterken güzel şeyler ancak bu pisliklerin onayı olunca olacak görünüyor. Yazık. Keşke bir rekabet ortamı olabilseydi.

Anlamadığın ne biliyor musun ? Elektrik şirketlerinin de destekçisi petrol babaları. Neden ?

Petrol elbet bitecek bittiğinde de o petrol babaları dımdızlak aa petrol bitti diye kalmayacak. Shell neden Hidrojene de yatırım yapıyor veya elektriğe ? Çünkü o teknolojiye geçtiğimizde yine Shell olacak.

O babalar değişmeyecek yani. Sen de burada elektrikli araçlar gelsin bu pislikler gitsin diyorsun
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: stalker(1979)

quote:

Sıfırdan araç yapamazsın. Amerikayı birdaha keifetmeye gerek yok. Dünya devlerine bak biri reno motorou kullanır diğeri bilmemne şanzımanı farklı farklı herşeyini sen üretemezsin zaten. Otomobilden daha iyi anlıyan arkadaşlar bilir.

Amaç hazır reklamı olmuş hazı tezgah bir umut olur . Volvo yu kaçırdık bunuda kaçırmıyalım. Tabi uzaktan böyle gözüküyor. Vatana millete hayırlı olacaksa alınsın milletimize kazandırılsın.

Önemli olan iç piyasada değil dışarıda satmamız.

Cumhurbaşkanı'na yalancı mı diyorsun sen ? Açayım mı dava sana ?

• TheCaliph_ kullanıcısına yanıt
    Siz neyi anlamışsınız ki? Anca kendi kafanızda kurguladığınız şeylere cevap vermişsiniz. Bu herifler gitsin yerine başkaları gelsin falan demedim. Bunların, dostlarının bilmem nesinin elindeki paralar yüzünden yatırım alacak şeyler bunların süzgecinden geçiyor ve ar-ge sürecini kamçılayacak rekabet ortamı oluşmuyor bir türlü. Benim değindiğim nokta o. Yoksa herkes anlıyor yıllardır dünyayı parmağında döndüren adamların biz artık kalkalım diyerek bırakmayacağını.
  • Suriyelilere harcadığınız kadar şunlara yatırım yapsaydınız, sadece parasal yardım bile yeterli olurdu hani o gerçek güç için. Ama nerede o zihniyet bizde? Ancak Cehape zihniyeti değil mi?

• Tasla?

• gelecek sürdürülebilir enerjide fosil yakıt sadece zarar veriyor dünyaya o yuzden elektirikli araçlara tüm dünya destek vermelidir.

• Keşke bizimkiler satın alsalar,mis gibi firma işte.

• Bizim babayiğitler şu işe el atsa ...!

Gerçekten güzel başarı hikayesi çıkabilir.

• edit:tüpçü madem çeviremicen ne artis gibi menü koymuşsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alioreh -- 13 Kasım 2017; 3:6:17 >
  • şirketi komple biz satın alsak çok iyi olmaz mı ? saab'ı kaçırdık mesela .( bunu ben gibi sade vatandaş görüp düşünebiliyorsa devlet büyükleri neler düşünmez(!)..

• quote:

vizyonlu biri tarafindan yonetilen bir sirketin batma ihtimalli yok adamlar isterse arabadan cekilir sarj istasyonu agini patlasima sunar ve enerji firmasi olarak devam eder nedir su Tesla batsin isteginiz anlamadim tek size demiyorum forumun yarisi BMW ve Mercedes i savunuyor fakat dizel hilelerinden baska bir sey gormedik i3 i8 demeyin ikisininde amaci belli olmayan arabalar alt markalarda Nissan be Hyundai suanda iyi ama premiumda Tesla karsisinda rakip yok simdilik. Ayrica su Faraday in yaptigi pisliklerden sonra umarim batarlar adamlar batacaklarini bildiklerinden tum patentleri yine kendilerine ait baska firma uzerinden almis,ar bu bile batmalarini istememin en onemli sebebi Amerikanin Jet Fadil i bunlardir. yani sirkete yatirim yapsakta patentleri bizde olmayacak cunku baska sirkete kayitli bu sirketi almak ici bos sadece disi olan bir sey almak demektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-F2673E0F4 -- 13 Kasım 2017; 19:42:44 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.