Şimdi Ara

Monster'dan mekanik klavyeli iki yeni notebook

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
489
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Monster'dan mekanik klavyeli iki yeni notebook

İstanbul menşeli Monster Notebook, mekanik klavyeli iki yeni oyun bilgisayarını satışa sundu. Monster ailesinin Tulpar T5 ve Abra A5 modellerini tam aydınlatmalı mekanik klavye seçeneği ile alabilmek mümkün.

Monster, Abra A5 v10.3’modelinin mekanik klavyeli versiyonu için 200 TL ek ücret istiyor. Tulpar T5 v14.3 modelinde ise mekanik klavye varsayılan olarak geliyor.

Hem Abra A5 hem de Tulpar T5, gücünü Intel Core i7-7700 HQ işlemcisinden alıyor. Ekran kartı olarak Abra A5 v10.3 modelinde GTX 1050Ti, Tulpar T5 v14.3 modelinde de GTX 1060 yer alıyor.

Mekanik klavyeler yapıları gereği oldukça dayanıklı olduklarından normal klavyelerden çok daha uzun kullanım ömrüne sahiptir. Ayrıca bu tip klavyelerde tuşların çalışması için sonuna kadar basmaya gerek olmadığı için, tuşlar mekanik olmayan klavyelere göre daha erken sinyal gönderir ve bu da oyunlarda avantaj sağlar. Mekanik klavyeler yalnızca oyun oynarken değil, yazı yazmak gibi uzun süre klavye kullanmayı gerektiren durumlarda da kullanım deneyimini zenginleştiren ve geliştiren donanımlardır.

• ekran kartı yerine mekanik klavye hmm.

• quote:

Orijinalden alıntı: sınav_testmis_kanka

quote:

Orijinalden alıntı: maxmania

ekran kartı yerine mekanik klavye hmm.

Klavye yerine 1070 koyabilirler miydi yani, bunu mu demek istediniz? Anlamadım.

• sınav_testmis_kanka S kullanıcısına yanıt
    oyuncu bilgisayarı eğer dizüstü ise öncelik ekran kartında olmalı. dizüstü bilgisayarlar yapısı gereği ekran kartı değişimi zor olan parçadır, çabuk bozulabilecek klavye yerine ekran kartı 1060 veya 1070 yapılsa mekanik klavye kullanmak isteyen zaten ayrıca alır (harici klavyenin kullanım yüzeyinin, tuş aralıklarının daha rahat kullanıma izin vereceğini belirtmek de gerek). firma müşteri hedef kitlesini de arttırmış olurdu.
  • Monster'in tasarım konusunda ciddi adımlar atması gerekiyor bir kutu içerisine ne varsa doldurup oyun laptop'u diye satmakla laptopcu olunmuyor malesef biraz yeniliklere uyum sağlaması gerekli monser'in tabi birde apple gibi bir adbtör üretebilmeside şart o adabtörlerle bu iş yürümez

• Üretmiyor ki dünyanın en kötü tasarımına montaj yapıyor sadece

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aydinsukru

Üretmiyor ki dünyanın en kötü tasarımına montaj yapıyor sadece

Parayı ahmet mi kazansın yoksa johnny mi?
    Casper da üretmiyor, exper de üretmiyor? Peki çalışanlarını zevk olsun diye mi tutuyorlar?
  • grafman09 kullanıcısına yanıt
    Msi yada dell gibi cihaz yapabilsin alalım yapamıyorsa konuşmasınlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • klavye uzun ömürlü mü? normal laptop klavyesi zaten 10 yıldan önce bozulmazki.laptop alınca klavyesi sayesinde 20 yıl kullanmayı amaçlayan mı var?
    20 yılda klavye gidene kadar laptopun patlamadık yeri kalmaz dert etmeyin
  • 1050 ti ile kanser olmak da bilemiyoum, oyuncu dizüstü bilgisayarı diyeceksen en kötü 1060 koy ki 2 sene fhd' de rahat etsin. 1050 ti bu sene çıkan oyunlarda bile gerekli seviyede oynatmıyor. oyunu düzgün çalıştırama ama neymiş mekanik klavyesi var.
  • Ben monster kullanıyorum memnunum tek bir şikayetim var bilgisiyarla ilgili okadar tavsiye ederim

• aydinsukru kullanıcısına yanıt
    ekonomi ve üretim adına birşeyler bilmediğin çok belli

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.