Şimdi Ara

Apple'dan rOS işletim sistemiyle çalışan artırılmış gerçeklik başlığı geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
661
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Apple'dan rOS işletim sistemiyle çalışan artırılmış gerçeklik başlığı geliyor

Apple, 2019 yılına kadar hazır olması beklenen ve gelişim süreci planlanan şekilde ilerlediği taktirde ertesi yıl piyasaya çıkabilecek artırılmış gerçeklik (AR) başlığı ile ilgili çalışmalarına hız vermiş durumda.

Bloomberg tarafından hazırlanan rapora göre “T288” kod adını taşıyan AR başlığının kendine ait bir ekranı ve özel bir işlemcisi olacak. Ayrıca cihaza güç vermesi beklenen işletim sisteminin mevcut iOS'u temel alan "rOS" olacağı belirtiliyor.

Ayrıca Bkz.Apple ince çerçeveli, Home tuşu olmayan ve Face ID'li yeni bir iPad üzerinde çalışıyor
    Şu an için yeni başlıkla ilgili resmi olarak çok az şey biliyoruz ancak CEO Tim Cook kısa süre önce Apple için böyle bir ürünü "ilk olarak" piyasaya sürmenin değil, tüketicilere en iyisini sunmanın önemli olduğunu söylemişti. Yani bu açıklama da ürünün hazır hale gelmesi için önümüzde en az birkaç yılın olduğunu gösteriyor.

Haberin geldiği kaynak eskiden Apple'da oyun ve grafik yazılımları için yöneticilik yapan Geoff Stahl'ın şu anda rOS yazılım ekibinin direktörlüğünü yaptığını da ortaya koymuş durumda. Proje üzerinde çalışanlar arasında daha önce ARKit'in geliştirme sürecinde yer alan Cupertino ve Sunnyvale'deki mühendisler de var.

Apple'dan rOS işletim sistemiyle çalışan artırılmış gerçeklik başlığı geliyor

Donanım henüz tamamlanmamış

Apple'ın yeni artırılmış gerçeklik başlığı henüz başlangıç aşamasında ve şirket cihazı kontrol etmek için kafa hareketleri, Siri sesli komutları ve dokunmatik ekran da dahil olmak üzere çeşitli yöntemler test etse de bu konuda bir karar vermiş değil.

AR başlığının App Store'u desteklemesi muhtemel görünüyor. Yani kullanıcıların iOS'taki gibi uygulama indirip yüklemelerine izin verilecek. Apple yeni cihazın birkaç yıl içinde hazır olmasını istediği için şirketin takvim konusunda "çok agresif" olduğu söyleniyor. Şirket ürünü 2020 yılında piyasaya sürmeyi hedefliyor olsa da bunu biraz daha geriye çekme kararı alabilir.

• Çöp

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Umarım girmez. Samsung nerelere getirecek bu teknolojiyi bir görelim.

• En kıl olduğum yorum. Çok kısıtlı bilgiye sahip olmasına ramen adamın ilk yorumu “çöp”.

Tipik Apple hater, fandroid davranışı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Extreme Victory

En kıl olduğum yorum. Çok kısıtlı bilgiye sahip olmasına ramen adamın ilk yorumu “çöp”.

Tipik Apple hater, fandroid davranışı.

Çok kısıtlı bir bilgi ile, varsayımlarla yapılan haber için demiştir belki.
  • Rekabet iyidir ancak Apple son 10 yıldır kötü malzemeyle fahiş fiyata ürün satıyor sadece bu yüzden fiyatı konsollarla yarışır patlar ancak umalım da ucuz olsun diyeyim..

• 5bin TL ye de onu alırız.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Çöp alet.

@Extreme Victory Çöp yorum.

• gereksiz bence AR 'a yatırıma devam etsin o daha güzel
  • Eskiden olsa Apple'ın bu işe el atmasına sevinirdim gerçekten. Farklı ve kaliteli şeyler sunabiliyorlardı. Ama şimdı şu "en iyisini sunmak için bekliyoz" açıklaması bile inandırıcı gelmiyor bana.

• kafanın içinde bir ÇÖP taşıyorsun.
  • Kerim5100 ağır trolsün. Her Apple haberine laf atıp duruyorsun, yorum 0, derdin sadece pos kasmak.
  • İLKEZ yapılmışcasına apple yaptı

• Iste Applein yön verecek oldugu baska bir Teknoloji. Face ID ile sahibini taniyacaktir. Bundan sonra sanal gözlüklerin anlami degisecek.
  • Extreme Victory kullanıcısına yanıt
    Kompleksli misin? Yorumları niye bu kadar ciddiye alıyorsun?
  • ne alakası var arkadaşım? yazdığının şaka gibi durur yanı mı var?

haa belki seni tanısam, o zaman bilirim hangisi şaka hangisi değil, ama seni tanımıyorum, doğal olarak ciddiye alırım.
  • Extreme Victory kullanıcısına yanıt
    Tanımakla alakası yok. Gerçekten çöp olduğunu düşünen birisi Çöp
    yazar sonra detaya girer zaten. O kişinin profil özetinde iOS beta tester diyor üstüne profiline girildiğinde iPhone 6s gold kullandığı yazıyor. O yüzden dedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Simplify -- 10 Kasım 2017; 17:14:25 >
  • söylediğin kişi, forumun ios platformunda beta sürümünü test ediyor sadece, komple ios'u değil.

2.si detay vardıda ben mi görmüyorum? "çöp" demiş gitmiş. sanırım apple'a kadar yorum yapacak doneleri toplamaya gitti dönecek.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.