Şimdi Ara

Google'ın yeni Android dosya yöneticisiyle tanışın: Files Go

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
821
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Google'ın yeni Android dosya yöneticisiyle tanışın: Files Go

Google, sessiz sedasız bir şekilde Android akıllı telefonlar için yeni bir akıllı dosya yöneticisi yayınladı. Files Go olarak adlandırılan uygulama, kullanıcıların cihazlarında hangi dosyaların ve hangi uygulamaların yüklü olduğunu kolayca görüntülemesine olanak tanıyor. Bunun yanında artık ihtiyaç duyulmayan uygulamaları veya dosyaları tespit ederek cihazda boş alan açılmasını da yardımcı olabiliyor.

Ayrıca Bkz.Google Assistant şimdi de Sony'nin Android TV'lerine geldi
    Google uygulamayı bir süre erişime açtıysa da daha sonra yayından kaldırdı. Ancak denemek isteyenler APKMirror üzerinden indirebilirler. Dosya yöneticisi temelde kullanıcılara artık kullanılmayan uygulamaları cihazlarından kaldırmalarını öneriyor.

Aynı zamanda, akıllı telefonlardaki çift dosyaları bulup kaldırabilme yeteneği de var. Dosyalar bölümü basit bir dosya yöneticisi gibi çalışıyor ve bu kısımdan cihazınızdaki dosyaları görüntüleyebiliyorsunuz.

Google'ın yeni Android dosya yöneticisiyle tanışın: Files Go

Kablosuz dosya aktarımı yapabiliyor

Files Go uygulaması, iki kullanıcı arasından çevrimdışı dosya paylaşımına da olanak sağlıyor. Play Store açıklamasında bunun yalnızca bir düğmeye dokunup 'hızlı hotspot' oluşturarak yapılabileceği yazıyor. Yani bu özellik Shareit ve Xender gibi popüler dosya paylaşım uygulamalarına benzer şekilde kullanıcıların birbirleri arasında Bluetooth üzerinden kablosuz dosya aktarımı yapabilmesini sağlayacak.

Yaklaşık 5.41MB boyutunda olan Files Go'nun dosyalar ve uygulamalar silinerek ne kadar boş alan yaratılabileceğini gösteren akıllı medya kartları da var. Uygulamanın kısa süre içerisinde resmi olarak Play Store'da yayınlanması bekleniyor.

• General Moblie'ın dosya yöneticisi fena değil. Uzun zamandır kablosuz aktarım gibi özellikleri var.

• Google'nin bu işe el atması beni mutlu etti. Zamanla daha da kullanıcı dostu bir hale gelecektir.

• Adam akıllı, root yeteneği olan, /system klasörü altındaki her şeyi rahatlıkla değiştirebilen bir dosya yönetcisine ihtiyacım var.

ES Dosya Yöneticisini kullanıyorum, iyi falan ama çok zırtı zortu var, gıcık ediyor. Basit olsun.

• "Solid Explorer" sınıfının en iyisi. SD kart üzerindeki dosya ve klasörleri internet tarayıcısı üzerinden görme fırsatını şifreli bir yolla sunması, root erişimi ile kök dosyalarına erişim, klasör ve dosyaların ve erişim, yazma/okuma izinlerini değiştirebilme, dosya/klasör gizleme, bulut depolamaya imkân tanıması, telefonu yatay kullandığınız da ekranı ikiye bölerek, farklı panellerden sürükle/bırak yaparak dosya taşımaya imkân tanıması (bilgisayarda ki sürükle bırak mantığı), sıkıştırılmış dosyaları açma desteği, dosya sıkıştırma desteği, harici tema ile arayüz değiştirebilme, FTP/SFTP, WevDav gibi protokollere olan desteği, OTG özelliğini desteklemesi aklıma gelen özellikleri. Uzun yıllardır kullanıyorum ve dosya yöneticisi arayan arkadaşlara da tavsiye ediyorum.

• V4LKyR V kullanıcısına yanıt
    Root Explorer

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: V4LKyR

Adam akıllı, root yeteneği olan, /system klasörü altındaki her şeyi rahatlıkla değiştirebilen bir dosya yönetcisine ihtiyacım var.

ES Dosya Yöneticisini kullanıyorum, iyi falan ama çok zırtı zortu var, gıcık ediyor. Basit olsun.

Root Explorer

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ramsey879567

quote:

Orijinalden alıntı: V4LKyR

Adam akıllı, root yeteneği olan, /system klasörü altındaki her şeyi rahatlıkla değiştirebilen bir dosya yönetcisine ihtiyacım var.

Root Explorer

Ücretli ama o ya.
  • Ben indirdiğimde ücretsizdi Android 7.1.1 kullanıyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Android işletim sisteminde belirlediğiniz resimler, uygulamaları, dosyaları gizleyebilirsiniz. Arkadaş programsız şekilde gizlemeyi göstermiş. Beceremeyen arkadaşlar için çeşitli uygulamalar ile dosya gizleme işini yapabilirsiniz.

iki uygulama var

KeepSafe Resim Gizleme Programı
    Nova Launcher
    Bu uygulamarı bu adresden indirebilirsinizhttps://www.eniyiandroid.com/android-telefonlarda-resim-uygulama-dosya-gizleme-islemleri-5358.html

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.