Şimdi Ara

DxOMark: En iyi fotoğrafları iPhone X çekiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
79
Cevap
0
Favori
2.785
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • DxOMark: En iyi fotoğrafları iPhone X çekiyor

Bir standart olarak kabul edilmese de bugün DxOMark kamera test platformunun sonuçları her kesim tarafından ilgi ile takip ediliyor. Hal böyle olunca gayri resmi bir standart ortaya çıkmış oluyor.

Akıllı telefon kameraları platform tarafından çok yönlü olarak ele alınıyor ve akla gelebilecek pek çok senaryoda çekimler yapılıyor. Sonra da bileşenler ayrı ayrı değerlendiriliyor ve ortalama bir puan belirleniyor.

iPhone X DxOMark puanları ne oldu?

DxOMark platformunda son olarak Google Pixel 2 serisi testlere girmiş ve 98 puanla en iyi akıllı telefon kamerası ilan edilmişti. Apple’ın yeni iPhone X modeli de testlerden yüksek puanlar alarak ikinci sıraya yerleşti.

Fotoğraf ve video kategorilerinde yapılan testler sonucunda iPhone X modeli 97 ortalama puan elde etmeyi başardı. Modelin çift kamerası, temel aldığı iPhone 8 Plus modeline göre bir takım iyileştirmeler aldığı için onu da geride bırakmayı başarmış.

Ayrıca Bkz.OnePlus 5T’nin neye benzeyeceği ortaya çıktı: Oppo R11s

Telefonun ana kamerası 12MP çözünürlüğünde ve iPhone 8 Plus ile aynı. OIS destekli sensör geniş açılı f/1.8 lens barındırıyor. Telefoto sensör ise yine OIS destekli ve geniş açılı f/2.4 lense sahip. Bu lens biraz daha iyileştirildiği için iPhone 8 Plus’a göre daha iyi sonuçlar veriyor.

iPhone X modelinin en iyi olduğu konu fotoğraflar. 101 puan ile en yüksek seviyeye ulaşmış. Ona yetişebilen sadece Galaxy Note 8 ve puanı 100. Google Pixel 2 ise 99 puan ile onları takip ediyor.

Video tarafında 4K 60 kare/saniye özeliğine rağmen iPhone X biraz zayıf kalıyor. Ortalama puanı 89  ve iPhone 8 Plus ile aynı. Galaxy Note 8 ise 84 ile daha da gerilere düşmüş. Bu alanda Google Pixel 2 etkisini gösteriyor ve 96 puan ile etkileyici bir performans sergiliyor.

Elbette bu saydığımız telefonların kamera farklılıklarını kullanıcı gözüyle anlayabilmek pek mümkün değil zira hepsi de çok kaliteli çekimler yapıyor ve bunlar zaten kullanıcı için oldukça yeterli seviyede. Bu bakımdan aradaki ufak tefek puan farklarına çok da itibar etmemek gerekiyor. 

• 8 plus in kamerası ile bildiğim kadarıyla ikinci kameranın diyafram değeri dışında bir fark yok kamerada.

Nasıl oluyor 8 plus in bu kadar üstünde bir puan alıyor?!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Milletin çift kamera ile yaptığının fazlasını Tek Pixel yapıyor testlere göre o zaman bize tebrik etmek kalıyor...
    Birde çift olsa ne olurdu bilemedim..

• R-E-K-L-A-M-L-A-N-D-I-N-I-Z

• Daha bugün elime aldım Note 8'le canlı karşılaştırmasını yaptık. Normal insan gözüyle iPX daha iyi çekiyor diyen net Apple yancısıdır. Hoş DXO iP8 lansmanı öncesi puanlama kriterlerini değiştirip lansmandan sonraki gün en iyi kamera ilan eden firma değil miydi ??

• dxomarkta eskiden en üstte google pixel vardı dxo mark iphone 8 i çıktığı gün inceledi aynı gün veri tabanını sildi inceleme kriterlerini değiştiriyoruz deyip iphone 8 i birinci sıraya koydu zaten yeni veri tabanında 4 5 tane telefon vardı nokia 808 in puanını da 20 puan indirdiler.

• Bi zahmet yani 6000 TL

• Bir konuyu da uzmanları konuşsun. Herkes herşeyi bilir gibi konuşuyor. Adamlar videoda düşük puan vermiş, fotoğraf çekimlerinde ise yüksek puan vermiş. Zaten Note 8, iphone x hangisini alsanız kamera yönünden sıkıntı yaşamazsanız.
    Not: Gidin xiaomi alın. Kamera performansı kötü de olsa o fiyatlara mükemmel telefon. VErmeyin o Kadar paraları iphone ve samsunga.

• Lumia 1020 telefona 74 puan veren bir site , dikkate alnayınız . Kim parayı bastırırsa onu yüksek gösteriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-92A2F8722 -- 8 Kasım 2017; 0:05:21 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

iPhone X modelinin en iyi olduğu konu fotoğraflar. 101 puan ile en yüksek seviyeye ulaşmış. Ona yetişebilen sadece Galaxy Note 8 ve puanı 100. Google Pixel 2 ise 99 puan ile onları takip ediyor.

Yanlış bilgi Mate 10 Pro da fotoğraflarda 100 puan almış. Genelde de 97 ile iPhone X ile aynı sırada.

https://www.dxomark.com/huawei-mate-10-pro-oustanding-still-image-performance/

• tabi ki. En iyi x olacak belli oldu

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kerim5100

Daha bugün elime aldım Note 8'le canlı karşılaştırmasını yaptık. Normal insan gözüyle iPX daha iyi çekiyor diyen net Apple yancısıdır. Hoş DXO iP8 lansmanı öncesi puanlama kriterlerini değiştirip lansmandan sonraki gün en iyi kamera ilan eden firma değil miydi ??

Samsung'un ekranı doğal renkleri göstermiyor, resımlerı ekstradan renklendırıyor, parlatıyor. ( Teknık olarak buna ne denıyor bılmıyorum )
    Telefon ekranına bakınca renkli ve canlı gozukuyor ama o resmı bılgısayara veya baska bır yerden acınca o canlılık kayboluyor, resımler daha soluk oluyor.
    Bu yuzden telefon ekranına bakınca yanılıyorsunuz, daha ıyı resım cektıgını zannedıyorsunuz.

Çektiğin resımlerı bılgısayara at ve bir daha bak aradakı farkı goreceksın. Veya cektıgın resımlerı sosyal medyaya yukleyınce yıne farkı goreceksın Telefonda gozuktugu gıbı canlı ve renklı gozukmuyorlar.

Yanlış anlaşılmasın samsungu kotulemıyorum veya iphone'u övmuyorum. Bu herkes tarafından bılınen bır seydır, ıncelemelerı ızlersen herkes bunu dile getırıyor.

Dogru karşılaştırma yapabılmek ıcın, cektıgın fotografları bılgısayardan karılaştıracaksın, telefon ekranına bakarak olmaz o zaman yanılırsınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: 12 Angry Men

quote:

Orijinalden alıntı: Kerim5100

Daha bugün elime aldım Note 8'le canlı karşılaştırmasını yaptık. Normal insan gözüyle iPX daha iyi çekiyor diyen net Apple yancısıdır. Hoş DXO iP8 lansmanı öncesi puanlama kriterlerini değiştirip lansmandan sonraki gün en iyi kamera ilan eden firma değil miydi ??

Samsung'un ekranı doğal renkleri göstermiyor, resımlerı ekstradan renklendırıyor, parlatıyor. ( Teknık olarak buna ne denıyor bılmıyorum )
    Telefon ekranına bakınca renkli ve canlı gozukuyor ama o resmı bılgısayara veya baska bır yerden acınca o canlılık kayboluyor, resımler daha soluk oluyor.
    Bu yuzden telefon ekranına bakınca yanılıyorsunuz, daha ıyı resım cektıgını zannedıyorsunuz.

Çektiğin resımlerı bılgısayara at ve bir daha bak aradakı farkı goreceksın. Veya cektıgın resımlerı sosyal medyaya yukleyınce yıne farkı goreceksın Telefonda gozuktugu gıbı canlı ve renklı gozukmuyorlar.

Yanlış anlaşılmasın samsungu kotulemıyorum veya iphone'u övmuyorum. Bu herkes tarafından bılınen bır seydır, ıncelemelerı ızlersen herkes bunu dile getırıyor.

Dogru karşılaştırma yapabılmek ıcın, cektıgın fotografları bılgısayardan karılaştıracaksın, telefon ekranına bakarak olmaz o zaman yanılırsınız.

Hocam ben illa renk olarak demedim ki. Zoom olarak olsun, sarsıntı olarak olsun. Video kaydına girmedim daha Hatta iPhone'da bazı fotoğraflar Note'a göre çok daha renkli çıkıyor abes denecek derecede. Geceleri de telefoto lens çalışmıyor X'te bunu biliyor muydunuz

• 12 Angry Men kullanıcısına yanıt
    iPhone X'de de OLED paneller var yani samsung cilaliyorsa iPhone da yapiyordur.

• quote:

Orijinalden alıntı: anadolu86

Lumia 1020 telefona 74 puan veren bir site , dikkate alnayınız . Kim parayı bastırırsa onu yüksek gösteriyor.

bi 1020 çeksin yakınlaştırsın bir de iphone X ve diğerleri

• İponcu 71 yaptı yine reklam haberini. Saçma sapan bir sitenin verileriyle yapınca kurtarmıyor malesef :)

• Markus Schulz kullanıcısına yanıt
    Panelden bahsetmıyorum, renklerden bahsedıyorum. Samsung daha canlı gosterıyor, doğal degıl, renklerı abartıyor.

Panallerın aynı olması bır sey ıfade etmıyor, onu fabrıka ayarlıyor.

Nasıl anlatsam teknık ısımlerı bılmıyorum. Soyle dusun monıtor alıyorsun ve monıtorun ayarları fabrıka cıkışlı standart gelıyor. Sen menuden rengını kontrasını fılan manuel olarak ayarlayıp degıstırebılırsın.

İşte her fırma ekranını kendı zevkıne gore ayarlıyor, samsung daha parlak ve canlıdır. Bu kotu bır sey degıl, kimi sever kimi sevmez. Bazıları doğal sever bazıları renkli canlı sever.
  • Kerim5100 kullanıcısına yanıt
    Gece karanlıkta bazen 2. kamera calısmıyormuş, resım kotu cıkmasın dıye ama hangı markaydı onu hatırlamıyorum. Ama duymuştum boyle bır sey oldugunu. Çoğu çıft kameraları telefonların 2. lensi az ışık aldıgı ıcın karanlıkta sorun cıkarıyor resmın kalıtesını bozuyor.
  • "Bu bakımdan aradaki ufak tefek puan farklarına çok da itibar etmemek gerekiyor." o zaman neden haberini yaptınız sayın Elma fanboy?

• Ben yazacaktım siz önce davranmışsınız,katılıyorum.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.