- x
projeksiyon nasıl çalışır???
8 Cevap7590 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

18 Mesaj
15 Mart 2007; 20:39:19 

selam arkadaşlar. projeksiyonun çalışma prensibi hakkında bilgiye ihtiyacım var.. yardımcı olursanız sevinirim.. teşekkürler..

5225 Mesaj
15 Mart 2007; 20:56:45 

çok basit
ama önce ekran kartından kasaya bağlantıyı nasıl sağlayacakğınız önemli (dsub mı, DVI, S-VİDEO hangisi ile olduğuna karar ver
eğer d-sub ise(büyük ihtimal budur zaten. monitörün d-sub bağlantısını ekran kartından çıkart, ekran kartına projeksiyon altenin d-sun bağlantısını tak, sonra projeksiyon makinasında d-sun ın giriş yeri olarak montitör aut vs vart oraya tak projeksiyondada. işlem tamam
görüntü böylece aktarılır projeksiyona

''İki Mustafa Kemal vardır: Biri ben, et ve kemik, geçici Mustafa Kemal... İkinci Mustafa Kemal, onu "ben" kelimesiyle ifade edemem; o, ben değil, bizdir! O, memleketin her köşesinde yeni fikir, yeni hayat ve büyük ülkü için uğraşan aydın ve savaşçı bir topluluktur. Ben, onların rüyasını temsil ediyorum. Benim teşebbüslerim, onların özlemini çektikleri şeyleri tatmin içindir. O Mustafa Kemal sizsiniz, hepinizsiniz. Geçici olmayan, yaşaması ve başarılı olması gereken Mustafa Kemal odur!'' Mustafa Kemal ATATÜRK

18 Mesaj
15 Mart 2007; 21:40:21 

selam.. ben projeksiyon kurmayı değil nasıl çalıştığını merak ediyorum.

16050 Mesaj
15 Mart 2007; 22:02:11 

peki s videodan bağlarsak ne yapmalıyız

direkt bağlayınca hem ekran hemde projeksiyon görüntü alabilrmiyiz y

oksa ekran kapanır sadece projeksiyondanmı görüntü alabilir

2007 Hyundai Getz 1.4 DOHC 4AB AC ABS SR OTM.

GIGABYTE EP45-DS3L // INTEL E8500 // KINGSTON HYPERX 4*2GB 800Mhz DDR2 // HIS ICEQ4 HD4850
SANDISK EXTREEM SSD 120GB // WD 3.5" 2TB CAVIAR GREEN SATA 3.0 // CM RC690 600W // SAMSUNG SH-S223 SATA DVD-RW
HP 2207H LCD // SUPERONLINE 20MBIT FIBER INTERNET // POWERCOM 625AP UPS

5225 Mesaj
15 Mart 2007; 22:05:26 

quote:

Orjinalden alıntı: JackDaniels

peki s videodan bağlarsak ne yapmalıyız

direkt bağlayınca hem ekran hemde projeksiyon görüntü alabilrmiyiz y

oksa ekran kapanır sadece projeksiyondanmı görüntü alabilir

ben genelde d-sun üzerinden kullanıyorum,
e.k dan d-sub ın yerine projeksiynun d-sub kablounu takınca görüntü sadece projeksiyona ulaşıyor.
s-video bağlantısında bu durum geçerli mi bilmiyorum ancak 2 yere de (monitör ve prjeksiyon) da aynı anda görüntü aktarımı sağlandığını biliyorum.

''İki Mustafa Kemal vardır: Biri ben, et ve kemik, geçici Mustafa Kemal... İkinci Mustafa Kemal, onu "ben" kelimesiyle ifade edemem; o, ben değil, bizdir! O, memleketin her köşesinde yeni fikir, yeni hayat ve büyük ülkü için uğraşan aydın ve savaşçı bir topluluktur. Ben, onların rüyasını temsil ediyorum. Benim teşebbüslerim, onların özlemini çektikleri şeyleri tatmin içindir. O Mustafa Kemal sizsiniz, hepinizsiniz. Geçici olmayan, yaşaması ve başarılı olması gereken Mustafa Kemal odur!'' Mustafa Kemal ATATÜRK

16050 Mesaj
15 Mart 2007; 22:11:06 

ben projeksiyonu görmedim ama ordaki kişi s-video bağlantısı ile olduğunu söyledi

d-sub olayını biliyom ama s-videodada aynısı olurmu onu merak ediyorum

ayrıca zaten laptop olduğu için zaten birbirinden bağımsı z sonuçta problem olmaması lazım

ama oraya gittiğimizde bu sorunla karşılaşırsak olmaz

GIGABYTE EP45-DS3L // INTEL E8500 // KINGSTON HYPERX 4*2GB 800Mhz DDR2 // HIS ICEQ4 HD4850
SANDISK EXTREEM SSD 120GB // WD 3.5" 2TB CAVIAR GREEN SATA 3.0 // CM RC690 600W // SAMSUNG SH-S223 SATA DVD-RW

5225 Mesaj
15 Mart 2007; 22:17:03 

evet laptop larda sorun olmuyor görüntü her iki cihazdada sorunuz bir şekilde oluşuyor
s-video ile de deneyeceğim

16050 Mesaj
15 Mart 2007; 22:22:46 

bi denersen bu aralar

pazartesiye kadar deneme şansım yokda:)

sonucu bi yazsan eyi olurdu

248 Mesaj
16 Mart 2007; 3:11:04 

Projeksiyonunu kendi yapmak isteyenler için aşağıdaki forumu okumanızı tavsiye ederim.

http://elyapimi-forum.com/v2/forum/index.php

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gnecmi -- 16 Mart 2007; 3:12:25 >

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Donanım / Hardware] » Teknik Yardım » projeksiyon nasıl çalışır???
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.703