Şimdi Ara

iPhone X'da 'L' şeklinde dizilmiş iki adet batarya kullanılıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
1.787
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • iPhone X'da 'L' şeklinde dizilmiş iki adet batarya kullanılıyor

Apple iPhone X, belirli ülkelerde çıkışını gerçekleştirdi. Çıkışı ile birlikte iPhone X’un kutu açma ve inceleme videoları yayınlanmaya başladı. Bir YouTube kanalı ise telefonun içini sergileyen video yayınladı. Videoya baktığımızda çerçevesiz iPhone X’un iç dizaynının, önceki iPhone modellerinden epey farklı olduğunu görüyoruz.

Biliyorsunuz ki Apple, ince çerçeveden dolayı ahize ve Face ID’yi ekranın üstüne yerleştirmiş, çentikli bir ekran tasarımı tercih etmişti. Firma, iPhone X’un pil tasarımında da ilginç bir tercihte bulunuyor. Bir adet dikdörtgen pil kullanmak yerine köşelemesine iki adet pil kullanarak “L” şeklinde batarya dizilimi tercih ediyor.

iPhone X’un anakartı, çok katmalı devre tasarımları sayesinde iPhone 8’in anakartından yüzde 50 daha küçük. iPhone 8'e göre alt bölümde boş bir alan meydana geliyor. L şeklindeki batarya tercihi, anakartın alt boşluğunu pil ile doldurmaya yarıyor.

Düşük nanometreli üretim ve çift taraflı ana kart kullanımına geçilmesinin faydasını net bir şekilde görebiliyoruz. Akıllı telefon üreticileri; üretim teknolojilerinin gelişmesi ve anakartların küçülmesinin getirdiği avantajı çerçevesiz ekranlı telefonlar üretmekte kullanıyor. Bu sene neredeyse tüm üreticilerin çerçevesiz telefonları ile tanıştık. 

Çinli YouTube kanalının yayınladığı videoyu aşağıdaki oynatıcıdan izleyebilirsiniz.

[youtube=www.youtube.com/watch?v=eu573kI_JXo] 

• ee sonra ne olmus

• 1-2 sene önce Innos diye bir çinli firma da 2 pilli telefon yapmıştı.asıl amacı tüm kapasiteyi hızlı şarj edebilmekti.bence apple'ın niyeti de aynı.

örnek olarak;3000mah kapasiteli 1 pili 5w(1A,5v) adaptörler 3 saatte şarj ederken,1500mah'lik 2 pile de 1'er amper verek yarım sürede toplam 3000mah kapasiteyi tam doldurmak mümkün.
  • Haa tamam o zaman ya. Bende diyom neden bu zimbirti 6000tl? Demek pil L seklinde... En onemlisi L sekli.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben Apple ürünlerini göz önüne alarak bu kadar büyük batarya beklemiyordum. 16 cm lik 8 plus da 2691 mah batarya varken 14 cm lik x de 2716 mah batarya var. Teknolojiye yön veremiyor belki ama en iyisini yaptığını düşünüyorum. Üstteki siyah çıkıntıyı beğenmeyenler var ama orası mecburi koyulmuş ve sağında solunda boşluk olmasıyla birlikte o kısımlara pil, wifi gibi ikonlar giriyor. Kaldırılan touch id yüzünden yeni uygulama geçişleri için aşağıdan sola veya sağa doğru yarım daire çizmemiz gerekiyor. Erdi Özüağ twitter ından paylaşmıştı buraya linki bırakıyorum.
    https://twitter.com/twitter/statuses/923265301856292864

İphone X gerçekten alınabilecek en iyi telefon fakat fiyatı çok pahalı. İphone X'in şuan android tarafında rakibi yok denilebilir. Lg v30 tek rakibi olabilir. S9'unda çıkmasına daha var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BB2CECC18 -- 4 Kasım 2017; 0:39:51 >

• Note9 da boylesine kendi kapasitesinde ciddi artis olmasini bekleriz.

Hergun sarj sarj ... SIKTI bataryasi ...

• Burada şair bence iPhone X'in bataryası aynı satrançtaki at gibi L şeklinde hareket ediyor. Yani at hibi yetenekli, at gibi sağlam demek istemiş.

• Kamera sensörleri yine mercimek boyutundamı bilgisi olan...?
  • %50 anakart küçülmesi pili 25mAh arttırmış. Vay be ne kadar verimli kullanmışlar. Bi de utanmadan devrim gibi anlatmışlar ajsfhhshabdbabababa

• Kıvrımlı sokuyorlar yani
  • Onu bunu geçte biz bu olayı Japonlara nasıl anlatacağız şimdi

(bkz: Japon’larda L harfinin olmaması)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Türkiye fiyatından bağımsız diyorum cihaz Android telefonların en az 2 sene ilerisinde.

• günlük apple haberi.bir başka marka 10000 mah batarya koyup harici şarj desteği veriyor ama şunun kadar değeri yok

• Yedek pil koymuslar

• seneye parmak izi sensörlüsünü alırsınız, boşverin

• iPhone X yazısını "ayfon iks" mi yoksa "ayfon on" diye mi söyleyeceğiz bir karara bağlansın artık şu iş

• vay canına 2700mah bataryayı övenler olmuş. fanboyluk böyle bişi sanırım

• Pilin şekli değil işlevi önemli

• Rajeesh kullanıcısına yanıt
    5000 mah batarya olan android telefonlarda var sabah kalktığında 40% gitmiş oluyor

Olayın hala rakam olduğunu anlayamıyorsunuz çöproidciler
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.