Şimdi Ara

iOS Fotoğraflar uygulaması sütyen barındıran fotoğrafları otomatik grupluyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
402
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • iOS Fotoğraflar uygulaması sütyen barındıran fotoğrafları otomatik grupluyor

Günümüzde yapay zeka kullanıcıya çok yakın bir konumda. Firmalar kullanıcıya hizmet sundukları tüm ürünlerde yapay zeka kullanmaya çalışıyor. Hayatı kolaylaştırdığı düşünülen yapay zeka farkında olmadan ilginç şeyler de yapabiliyor.

Sütyen kelimesi özellikle gruplanıyor

Kadın kullanıcılar arasında yayılmaya başlayan yeni bir tartışma, yapay zeka ile ilgili soru işaretlerini arttırdı. Bir kadın kullanıcı iPhone cihazındaki Fotoğraflar uygulamasının sütyen barındıran fotoğrafları otomatik olarak grupladığını fark etmiş.

Bilindiği üzere iOS platformuna yapay zeka teknolojileri iOS 10 ile gelmiş ve Fotoğraflar uygulaması da bu teknoloji ile desteklenmişti. Uygulama yüz ifadelerine veya anahtar kelimelere göre fotoğrafları gruplayabiliyor. Kullanıcı arama yaptığında hızlı bir şekilde sonuca ulaşıyor.

Ayrıca Bkz.Razer telefonu 120Hz ekran tazeleme hızına sahip olacak

macOS Sierra’nın Fotoğraflar uygulamasının kodlarını inceleyen bir geliştirici, yapay zekanın 7 farklı yüz ifadesini ve 4432 kelimeyi tanıyabildiğini görmüş. Bu kelimeler arasında brassiere-sütyen gibi bayan iç giyimine yönelik ifadeler de yer alıyor. İlginç olan erkek iç giyimi ile ilgili çok fazla kelimenin olmaması. Yani kadınlara yönelik bir ayrımcılık yapıldığı hissi uyandırıyor.

Pek çok kadın kullanıcı konu ile ilgili şikayetlerini iletmeye başladı. Apple’ın nasıl bir açıklama yapacağı merakla bekleniyor. Bu arada Google Fotoğraflar uygulamasının da sütyen kelimesini otomatik olarak grupladığı belirtiliyor ancak bu sadece cihazdaki fotoğraflarda yapılıyor. Bulut alanına kayıtlı fotoğraflarda geçerli değil. 

• Cinsiyetci apple

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu durumun hayatımıza kattığı yenilik = ?
    Daha sonrası için katabileceği yenilikler = hamsiydi palamut oldu gruplaması falan olacak bu mantıkta

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ekrem yapma gözünü seveyim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Malum içerikli fotolar otomatik klasörlenecek desene :D Bunu bir adım ileriye götürüp klasörü de gizlese tam olacak

• quote:

Orijinalden alıntı: deoks

Malum içerikli fotolar otomatik klasörlenecek desene :D Bunu bir adım ileriye götürüp klasörü de gizlese tam olacak

"Hayatı kolaylaştırdığı düşünülen yapay zeka farkında olmadan ilginç şeyler de yapabiliyor."

Yapay zeka bir sonraki Fappening olayına hazırlanıyor bence. Yaptığı ilginç şeylerden biri de ünlüleri sızdırmak olabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: CWaRRioR

quote:

Orijinalden alıntı: deoks

Malum içerikli fotolar otomatik klasörlenecek desene :D Bunu bir adım ileriye götürüp klasörü de gizlese tam olacak

"Hayatı kolaylaştırdığı düşünülen yapay zeka farkında olmadan ilginç şeyler de yapabiliyor."

Yapay zeka bir sonraki Fappening olayına hazırlanıyor bence. Yaptığı ilginç şeylerden biri de ünlüleri sızdırmak olabilir

Fappening çok efsane bir şeydi, umarım yenisi gelir.

• Yapay zeka kendine arşiv hazırlıyor :D

• Ekrem yine Ekrem. Arada videolara katıl da yüzünü görelim

• Bu arada kendi galerimde de kontrol ettim vardı.

• Skynet’ten esintiler ..

• Merhaba bağyan

• BekirTemel B kullanıcısına yanıt
    Harun abiyim lan ben naptın

• quote:

Orijinalden alıntı: Exterminio

Harun abiyim lan ben naptın

Pardon abeey

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.