Şimdi Ara

Apple'dan geliştiricilere: Uygulamalarınızı bir an önce iPhone X'e uyumlu hale getirin

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
1
Favori
1.076
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Apple'dan geliştiricilere: Uygulamalarınızı bir an önce iPhone X'e uyumlu hale getirin

Apple söz verdiği gibi 27 Ekim 2017'de iPhone X'i ön siparişe açtı ve akıllı telefon satışa sunulacağı 3 Kasım tarihinde ilk siparişler müşterilere gönderilecek.

Ayrıca Bkz.Uygun fiyatlı Nokia 2’nin özellikleri AnTuTU’da görüntülendi
    Onuncu yıla özel iPhone modeli çok kısa bir süre sonra mağazalardaki yerini alacağı için Apple geliştiricileri, hali hazırdaki uygulamalarını mevcut iPhone'lardan farklı bir ekran türü ve boyutuna sahip olan iPhone X için güncellemeye çağırdı. iOS 11 zaten iPhone X için optimize edilmiş olsa da platformdaki uygulamaların çoğu yeni nesil iPhone'a uyumlu değil.

Apple'dan geliştiricilere: Uygulamalarınızı bir an önce iPhone X'e uyumlu hale getirin

Xcode 9.0.1 IDE ile uygulamalar test edilebilecek

Apple, uygulamalarını iPhone X için test etmek isteyen geliştiricilerin en son Xcode 9.0.1 IDE yazılımını indirerek programda yer alan iPhone X simülatörü ile bunu yapabileceğini söylüyor.

Elbette buradaki amaç App Store'daki tüm uygulamaların iPhone X'i desteklemesini sağlamak. Ancak bunun gerçekleşmesi biraz zaman alacak. Dolayısıyla şu an için bir iPhone X satın almak pek de mantıklı görünmüyor.

• O kıytırık kamera/sensör çıkıntısını anca öyle kaparlar zaten :D

• Önce telefon üretip piyasayı sürmeyi başarsınlar da uygulamalar gelir zaten... :)

• Hadi 1-2 seneye uygulamalar bu ucubeliğe uyum sağlarda videolar hep yarım kalacak...

• quote:

Orijinalden alıntı: Xloud

Hadi 1-2 seneye uygulamalar bu ucubeliğe uyum sağlarda videolar hep yarım kalacak...

Videolari nasil halledecekler merak ediyorum. Ust bari tamamen siyah yapsalar, bu sefer alt kisim - ust kisim simetrigi olmadigi icin kötü gorunecek.(Mi Mix serisindeki gibi simetrik olmaz) Ayni miktarda alt kisimdan da daraltsalar, bu sefer ekran cok küçük kalacak. Bakalim nasil halledecekler bu isi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tüm uygulamalar destek verse bile videolar hiçbir zaman tam ekran olamayacak ahizenin tasarımından dolayı. Örneğin Note 8’de YouTube ekran formatına destek verdiği andam itibaren tam ekran izlenebilecek. Bu yüzden Apple’ın bu ahize tasarımını böyle yapmak kimin aklına gelmiş gerçekten merak ediyorum.

• Buradaki fandroidlere ilerleyen zamanlarda cevap vermek için şimdilik mesajım bulunsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: buraoca2

quote:

Hadi 1-2 seneye uygulamalar bu ucubeliğe uyum sağlarda videolar hep yarım kalacak...

Videolari nasil halledecekler merak ediyorum. Ust bari tamamen siyah yapsalar, bu sefer alt kisim - ust kisim simetrigi olmadigi icin kötü gorunecek.(Mi Mix serisindeki gibi simetrik olmaz) Ayni miktarda alt kisimdan da daraltsalar, bu sefer ekran cok küçük kalacak. Bakalim nasil halledecekler bu isi.

Siyah bar ekliyorlar böylece tam ekranmış gibi görünüyor ama bu sadece kendi video uygulamasın da sanırım diğer programlarda nasıl çalışır bilmem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bilgisayar Virüsü -- 29 Ekim 2017; 21:25:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bilgisayar Virüsü

quote:

quote:

Siyah bar ekliyorlar böylece tam ekranmış gibi görünüyor ama bu sadece kendi video uygulamasın da sanırım diğer programlarda nasıl çalışır bilmem.

Hocam üste siyah bar eklerler o kolay is, fakat alt kisim üst kisim simetrisi bozulur Mi Mix serisini gibi. Alt kisma da siyah bar eklemeleri lazım ki simetrik olsun, bu sefer de ekran iyice ufalir, zaten dikine ekran.

• İyi valla sen saçma salak bi ekran yap, sonra da uygulamaları bizim saçma ekrana uyarlayın de iyi valla, bu devran bu gidişle fazla sürmez

• iphone bir mi mix kadar olamadın ya la ekrana bak amuda kalk...

• Kerim5100 kullanıcısına yanıt
    Aynen,Apple böyle dediğine göre sonraki modellerde de olacak o çıkıntı.

• Apple önce kendisi şu ios 11 i adam etsin de sonra geliştiricilere laf söylesin.

• Darısı Samsung'un başına, S9'da da 90% böyle bir ekran kullanılacak ama halan daha ekrana tam oturmayan uygulamalar var alt ve üstler boş kalıyor.

• Sene mı sorucaz

• quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam üste siyah bar eklerler o kolay is, fakat alt kisim üst kisim simetrisi bozulur Mi Mix serisini gibi. Alt kisma da siyah bar eklemeleri lazım ki simetrik olsun, bu sefer de ekran iyice ufalir, zaten dikine ekran.

Telefonun ekran oranı 19.5/9. Günümzde en çok kullanılan video oranı ise 16/9. Yani zaten halihazırda 4/3 gibi demode ve 16/9 gibi güncel videolarda her iki kenardan da eşit mesafe bırakma imkanı mevcut. Çoğu güncel sinema filminin oranı olan 21/9 ise daha önce olduğu gibi yine üstte ve altta boşluk bırakacak ve yanlara tamamen yaslanacak yani asıl problem burada.

Ben ekran oled olduğu için sorun olmayacağını düşünüyorum, alışılır dert edilecek mesele değil. Arayüz mükemmelliği (soldan indirince bildirim, sağdan indirince denetim) ve özgünlük mü yoksa video izleme kusursuzluğu mu? Cevabı kişiden kişiye değişir ama zaten bu ''çervesiz ekran'' muhabbetiyle birlikte bütün telefonların ekran oranları sapıttı. [Ne 16/9 ne 21/9 ne olduğu belirsiz oranlar hep...] Yani sonuç olarak ekran içinde bir girinti olmasa bile bu ekran boyutları hiçbir standart video'yu tam oturtamıyor...

• quote:

Orijinalden alıntı: 07ONUR

quote:

quote:

quote:

quote:

Telefonun ekran oranı 19.5/9. Günümzde en çok kullanılan video oranı ise 16/9. Yani zaten halihazırda 4/3 gibi demode ve 16/9 gibi güncel videolarda her iki kenardan da eşit mesafe bırakma imkanı mevcut. Çoğu güncel sinema filminin oranı olan 21/9 ise daha önce olduğu gibi yine üstte ve altta boşluk bırakacak ve yanlara tamamen yaslanacak yani asıl problem burada.

Ben ekran oled olduğu için sorun olmayacağını düşünüyorum, alışılır dert edilecek mesele değil. Arayüz mükemmelliği (soldan indirince bildirim, sağdan indirince denetim) ve özgünlük mü yoksa video izleme kusursuzluğu mu? Cevabı kişiden kişiye değişir ama zaten bu ''çervesiz ekran'' muhabbetiyle birlikte bütün telefonların ekran oranları sapıttı. [Ne 16/9 ne 21/9 ne olduğu belirsiz oranlar hep...] Yani sonuç olarak ekran içinde bir girinti olmasa bile bu ekran boyutları hiçbir standart video'yu tam oturtamıyor...

Evet hocam bu sorunu nasil asacaklar merak ediyorum. Misal S8 ve bu ekran varyasyonlarina sahip cihazlarda uzatabiliyorsunuz videoyu, pek begenemesemde Iphone X den daha iyi. O üst bar tasarimi cok sorun cikartacak Oyun - Video gibi işlerde. Incelemelerime baktim, Video izlerken ekran 4.7 incden daha da ufaliyor gibi geldi. Nerede kaldi ekran boyutu? Bu isi bir şekilde cozmeleri lazim. Bu acidan Mate 10 suan rakipsiz durumda. Bu yılki en begendigim cihaz oldu.

• Eski Modelere Gelen Sürümler Telefonu Kullanılmaz Hale Getirtmek Yeni Telefon Aldırmaya Çabalamak İçin Böle Haberler Çıkıyor Eski İse Yapmayın Güncelleme
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.