Şimdi Ara

LG'nin 80 milyon akıllı ev aletini etkileyen bir güvenlik açığı tespit edildi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
1
Favori
2.684
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • LG'nin 80 milyon akıllı ev aletini etkileyen bir güvenlik açığı tespit edildi

LG'nin akıllı ev cihazlarındaki bir güvenlik açığı, bilgisayar korsanlarının milyonlarca müşterinin evlerindeki eşyaları kontrol edebilme imkanına sahip olmasına yol açtı. Daha da kötüsü bu cihazlar arasında fırınların da yer alıyor olması.

Check Point Software Technologies, LG SmartThinQ mobil uygulaması ve bulut uygulamasında ortaya çıkan "HomeHack" adlı güvenlik açığı sayesinde araştırma ekibinin bir kullanıcının hesabını devralarak fırın, buzdolabı, bulaşık makinesi, çamaşır makinesi, klima gibi internete bağlı cihazları kontrol edebildiğini söylüyor.

Ayrıca Bkz.Amazon'un çalışan sayısı yarım milyonu geçti
    Check Point, yaptığı açıklamada HomeHack güvenlik açığının saldırganlara Hom-Bot robot elektrikli süpürgedeki video kamera aracılığıyla kullanıcıların evde yaptıklarını gözetleme potansiyeli sunduğunu belirtti. Ayrıca bilgisayar korsanlarının LG'nin internet bağlantılı fırınlarını uzaktan çalıştırıp ön ısıtma yapacak şekilde ayarlayabilecekleri de ifade edildi.

LG, 2016'da dünyada 80 milyon akıllı ev cihazını sattı ve bunların hepsi de bahsi geçen güvenlik açığından etkilenmiş durumda. Ancak Güney Koreli elektronik devi, Check Point tarafından uyarıldıktan sonra Eylül ayında uygulamasını güncelleyerek sorunu giderdiğini belirtti. Şirket tüm kullanıcıların SmartThinQ cep telefonu uygulamasının yanı sıra bağlı ev aletlerini de güncellemelerini öneriyor.

• Ablalar erik gibi. .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bilgisayarının ekranının kapandığını bile ekran yardımıyla biliyorlar. O derece.

• Sonra neden LG almıyorsun al işte :/

• Kütür kütür erikkkk.
  • Auuuuuuuuuuuuuuu

• Fırını açık unutma riskim fırının kendiliğinden açılma ihtimalinden daha düşük. Benim ev gerizekalı kalsın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ne kadar aptalca bir strateji bir şeyleri akıllı yapacam diye insanların bütün güvenini kaybetmek. 10.000 satır kod yazıcağınıza 1000 satır yazın kabiliyeti az olsun ama görevini adam gibi yapsın.

• hackerlar firini calistirip bitcoin uretiyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zevkli olur milletin eşyalarıyla oynamak

• Sizi seviyorum geri zekalı ev aletleri...

• quote:

Orijinalden alıntı: BekiRoRo

Ablalar erik gibi. .

LG'nin 80 milyon akıllı ev aletini etkileyen bir güvenlik açığı tespit edildi

• LG plazmalara bir güncelleme gelse diyoruz yani :)

• sen klimaya camasir makinesine internet koyarken hatayi yapmissin

• Hatunları görünce LG ye kızamadım hatta affettim.

• benim böyle ürünler oldugundan şimdi haberim oldu adamlar 80 milyon satmiş. neyinize yetmiyo A+++ 1200 devirli çamaşir makinesi
  • Sonunda Skynet insanlara savaş açacak .

Ama Rabbime şükürler olsun ki biz muaf olacağız ülke olarak .

Dünyadan haberimiz yok . Millet otonom araçlara , akıllı mutfak eşyalarına gidiyor... Biz daha camilerin kıblesini yamuk yapıyoruz .

• BekiRoRo B kullanıcısına yanıt
    aklıma umuhaneye gidip ''şu abla olsun'' dedikten sonra kadın arkadaştan ''sen ablanı mı şiy ediyorsun lan bizivnk'' diye azar işiten arkadaşım geldi...

neyse. hayat güzel.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.