Şimdi Ara

'_______ PANASONİCLİLER_______' (1540. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
31.743
Cevap
178
Favori
1.750.641
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15381539154015411542
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    5 Yıldır PANASONIC VIERA TX-P50U10E PLAZMA TV kullanıyorum hiçbir olumsuz durum ile karşılaşmadım (logo yanığı )gibi
    film izlemekten inanılmaz derece keyif alan birisiyim ve ekranımı biraz büyültmeye karar verdim bütün avm leri gezdim :)
    benim plazmamın verdiği görüntünün yanından bile geçmiyorlar ve tekrar plazmada karar kıldım ve ankaradan bir satıcı ile
    anlaştık kutulu,kumandalı,faturalı garantili bir panel tabiki ürün teşhir ürünü bunu biliyorum satıcı problemsiz olduğunu
    söylemekte (65vt60) sizden ricam gittiğim zaman nasıl test edebilmeliyim nasıl gözlem yapmalıyım konu ile ilgili desteğinizi
    rica ediyorum .
    Ayrıca paneli alınca uygun satan olursa orijinal 3d gözlüğü almak istiyorum bilginize..
    Teşekkürler
  • Panasonic bazı ürünlerini Vestele toplatıyor Bari bizim ülkemizde de satışı olsaymış

55CR430E
    40C300E gibi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 666azazel -- 30 Aralık 2015; 4:46:36 >

• Vestel bir çok "MARKA" ya panel toplar eski den beri

Vestel ayrıca Alman Mideon veya UK deki Finlux için de panel toplar!

Vestel genel de F/P veya ucuz yollu panelleri topluyor bu markalar için!

Vestel kısaca herkese panel toplar,zaten tüm MARKA lar da böyle "toplayıcı" dır yaw bu panellerin her bir parçası Çin den gelir ve farklı
    üreticiler den çıkar! "Modül" işi ise Taiwan lılar dan sorulmaktadır tabiki kalitesine-seviyesine göre bunlar üretiliyor(ana üreticiler de)sonra da
    ister Sony olsun ister Pany veya Vestel v.s bunları toplar ve montajlar basar MARKA sını olay biter++

• Tüm Forum ve Panasonic Dostlarına Mutlu yıllar diliyorum
    Demek Pdp'nin ömrü yaklaşık 10 seneymiş, geriye kalan hoş sohbetler, güzel hatıralar sadece...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • selamünaleyküm ,
    65vt60 plazmama kavuştum gerçekten mükemmel bir panel sol üst köşesinde hafif hdm1 burn problemi vardı zaten tv logosunun altında kalıyordu onu da temizledik :)
    ohh keyfime diyecek yok, Can abi ALLAH cc razı olsun katkılarınız büyük yardımlarını bizlerden esirgeme lütfen tekrar teşekkürler.
    Sıra geldi 3d gözlük bulmaya satan varsa alabilirim.
    Ferhat 0534 674 52 83.
  • kardeş hayırlı olsun yeni panelin,Allah herkesten razı olsun+
  • quote:

Orijinalden alıntı: kursad_75

Tüm Forum ve Panasonic Dostlarına Mutlu yıllar diliyorum
    Demek Pdp'nin ömrü yaklaşık 10 seneymiş, geriye kalan hoş sohbetler, güzel hatıralar sadece...

Dostum sana da iyi yıllar diliyorum ve evet seneler geçiyor ama PDP ler de hep özel yerini muhafaza ediyor,hele de her tarafı sakat hale gelen
    TFt-LCD leri gördükçe PDP lerin değerleri çok daha iyi anlaşılıyor

Saygılar
    CAN
  • 666azazel kullanıcısına yanıt
    Türkiye için de model çıkarttı Panasonic Vestelde, deneme üretimleri yapıldı, ama henüz seri üretim yaptırmadılar. Eğer çıkarsa şu an çoğu Vestel TV'den daha kaliteli olacak. Fiyat abartı olmazsa düşünmeden alabilirsiniz. Nereden biliyorsun derseniz Vestel çalışanıyım oradan biliyorum :) sorunuz varsa özel msj atabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: albani

Vestel bir çok "MARKA" ya panel toplar eski den beri

Vestel ayrıca Alman Mideon veya UK deki Finlux için de panel toplar!

Vestel genel de F/P veya ucuz yollu panelleri topluyor bu markalar için!

Vestel kısaca herkese panel toplar,zaten tüm MARKA lar da böyle "toplayıcı" dır yaw bu panellerin her bir parçası Çin den gelir ve farklı
    üreticiler den çıkar! "Modül" işi ise Taiwan lılar dan sorulmaktadır tabiki kalitesine-seviyesine göre bunlar üretiliyor(ana üreticiler de)sonra da
    ister Sony olsun ister Pany veya Vestel v.s bunları toplar ve montajlar basar MARKA sını olay biter++

çok doğru. Markası ne olursa olsun tüm markaların paneli içerisinde bulunan cell diye tabir edilen 1mm'den daha ince "cam" parça taiwan, kore, çin gibi ülkelerde üretilir. Bunun dışındaki parçalar birçok ülkede üretiliyor. Vestel de 200'den farklı marka için üretim yapmaktadır. Ancak genel olarak bilinen yanlış bir kanı var. Vestel tüm parçaları hazır alır montajlar satar gibi. Hayır. Vestel müşterilerinin %99'u için tasarımını kendisi yapar, müşteriye sunar, müşterinin istediği ufak değişiklikler sonrasında üretimini yapar. Vestel sadece yukarda belirttiğim cell'i kendisi üretemiyor. Bu parça da TV'nin en pahalı parçasıdır(yaklaşık%40'ı). Bu parçayı üretmek çok maliyetli ve yatırım gerektiren bir iş, yani vestelin sadece kendisinin istemesiyle olacak bir iş değil. Devletin desteği gerekiyor. Bu parça dışındaki parçaların neredeyse tamamını kendisi üretiyor. Metalinden plastiğine kadar. Bunların dışında elektronik kartlardaki komponentlerin çoğu için de cell deki durum geçerli.

Yani vestel eski bildiğiniz vestel değil. Şu an samsung LG seviyesinde olmasa da, bu markaların sıkı takipçisidir ve onları rahatsız etmeye başlamıştır.

• Netflix'in artik Turkiye'de oldugunu herkes duymustur herhalde ancak bendeki 65VT60'da app'i olmadigi gibi app market'ta da yok, konuyla ilgili bilgisi olan var mi?

• Benim vt60'da app var.
    Appstore'dan yükleyebilirsin.

• meke kullanıcısına yanıt
    Yazdigim gibi ne yazik ki TV'de yok ve app market'ta da gozukmuyor, aklima tek gelen kurulum sirasindaki ulke secimiyle alakali olabilir belki, sizinki hangi ulke olarak kuruldu?

• tuncaybe kullanıcısına yanıt
    Ülke ayarını nereden görebiliyorduk?

Mumkunse Tv nizin uydu ayarlarini paylasir misiniz? Ben bir turlu kutulumu yapamadim..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ülke ayarını değiştirmeden Netflix'i göremedim ben. Ülkeyi değiştirince kurulu application'lar da değişiyor ve Netflix kurulu geliyor. Tabii fabrika ayarına getirdikten sonra yaptım ülke değişikliğini. Bu arada VT60 üzerindeki Netflix uygulaması Apple TV deki kadar performans(görüntü performansı) gösteriyor diyebilirim. Hem ayrıca bir HDMI portu boşa çıkıyor böylelikle. Dezavantajı, alt yazı fontu büyük ve konforlu okunmuyor VT60 da ve stop-play vakit alıyor. Şahsen ben Apple TV'ye geri döndüm. Ancak sizin case'nizde Apple TV yoksa VT60 üzerindeki Netflix uygulaması hiçte fena değil.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Ülke ayarlarının gözüktüğü bir yer yok ve fabrika ayarlarına dönmeden değiştirilemiyor galiba.
  • lilane L kullanıcısına yanıt
    Ben de mecburen öyle yapacağım, hangi ülkeyi semiştiniz?
  • Rastgele bir Europe ülkesi seçmiştim. Almanya'yı seçmiştim.

Ben denemedim ama Panasonic'in sitesinde FAQ bölümünde şöyle bir information var. Reset öncesi deneyin isterseniz.

Bu arada küçük bir update vereyim. 2 gündür Nintendo Wii U üzerindeki Netflix uygulamasını kullanıyorum. Tartışmasız kullanımı çok rahat ve çok hızlı. Ayrıca VT60'da bildiğiniz gibi kulaklık çıkışı yok. Nintendo Wii U sahibiyseniz bu şekilde kulaklık ile kullanma şansınız da olmuş oluyor tabii bluetooth kulaklığınız yoksa.

Why isn't Netflix available in the VIERA Connect Market?
    This issue can be resolved by entering the proper DNS server address into the unit. Try entering 8.8.8.8 as your DNS server address and 8.8.4.4 for the secondary DNS address if that option is available for your unit.

Does this TV support streaming of 4K content through the Netflix Application?
    No.

How do I get Closed Captioning (CC) on Netflix?
    When you are watching Netflix, first select "Audio and Subtitles" on the Netflix title about to be watched. The feature can be located below "Play" on the Netflix screen. After you have done this and CC is not showing then on Panasonic's remote control press the "CC" button for a few seconds until you see the closed captioning.

• wNchstR W kullanıcısına yanıt
    Ben uydu bağlantısı kullanmıyorum.
  • Benim yeni aldığım BD cihaz da NETFLİX tuşu var kumanda üzerinde oradan tıklayıp direk giriyor! geçen güne kadar tık yoktu!
    sanırım evvelki gün açıldı ve tıklayınca direk üye olma sayfası geliyor sonra gerekli bilgiler dolduruluyor ve 3 seçenek geliyor
    ekrana birisi SD yayın ve beleş! diğerleri HD/UHD filan ama min. ödeme € 9,90 gördüm,üyeliği tamamlamadım ben,AKN v.s
    zımbırtısı var şimdilik kalsın diyorum+

demo filan da göremedim,herifler uyanık hemen credit-card bilgilerini istiyorlar yaw
  • 
Sayfa: önceki 15381539154015411542
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.