Şimdi Ara

'_______ PANASONİCLİLER_______' (1528. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
31.742
Cevap
178
Favori
1.750.703
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15261527152815291530
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tv salı gününe kadar bayucuz nickli arkadaşımıza rezervedir arkadaşlar ilgilenen herkese teşekkür ederim...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok hızlı oldu ; alana/ satana hayırlı olsun :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: iztech

Çok hızlı oldu ; alana/ satana hayırlı olsun :)

Kazan-Kazan oldu galiba:)

• bayucuz kullanıcısına yanıt
    Ne güzel :) bence çok iyi cihaz, eminim ki çok memnun kalacaksınız..

• iztech kullanıcısına yanıt
    Cihazı çok iyi biliyorum zaten. Bende 55 liği var. Yeni salonda küçük kaldığı için büyüğünü istiyordum:)

• Albani üstad panasonic plazmam bugün bir sorun verdi şöyle ki ; tv açılıyor fakat hdmi ile bağlı cihazların görüntüsü sesi gelmiyor hdmi girişlerinde sorun var sanırım fakat usb girişi v.b girişleri kontrol ettim çalışıyor bunun çözümü tamiri nedir nasıl olur komple hdmi ların olduğu kartın değişimi mi gerekir yoksa hdmi girişleri ayrıca değişebiliyor mu teşekkürler şimdiden...
  • @garrett

senin model neydi?

HDMI portların hepsi de sorunlumu??? denedin mi tektek?

şimdi HDMI portlar direk MB üzerinden çalışırlar ayrıca board olmaz! dolayısıyla MD değişimi gerekiyor,ancak açıp görmeleri gerekiyor servis de örneğin bir tamir durumu olabilirmi diye
    ama bu tavsiye edilmez! ayrıca tamri de genel de mümkün değildir dolayısıyla MB değişecektir+

masraf biraz yüksek çıkar ama mutlaka servisle görüş ve durumu öğren+fiyat versinler

Not;Uyarı;HDMI portlar diğer portlar dan farklı çalışırlar ve mutlaka kablolama yaparken tüm cihazların kapalı olması gerekiyor,en ufak bir elektriksel etkileşim de bu HDMI portlar yanar
    ancak çoğu MB de portlar şöyle dizilidir;1-2-3 bir devreye bağlıdır 4 numara başka yere bağlıdır gibi veya 1-2 aynı yer de 3-4 farklı yer de gibi,ben de onun için sormuştum tüm portları
    denedinmi diye?

Main PCB Assy değişiyor bu durum da+

300/400 derlerse normaldir ama bunun üstü biraz yüksek olur!

CAN++

• quote:

Orijinalden alıntı: albani

@garrett

senin model neydi?

HDMI portların hepsi de sorunlumu??? denedin mi tektek?

şimdi HDMI portlar direk MB üzerinden çalışırlar ayrıca board olmaz! dolayısıyla MD değişimi gerekiyor,ancak açıp görmeleri gerekiyor servis de örneğin bir tamir durumu olabilirmi diye
    ama bu tavsiye edilmez! ayrıca tamri de genel de mümkün değildir dolayısıyla MB değişecektir+

masraf biraz yüksek çıkar ama mutlaka servisle görüş ve durumu öğren+fiyat versinler

Not;Uyarı;HDMI portlar diğer portlar dan farklı çalışırlar ve mutlaka kablolama yaparken tüm cihazların kapalı olması gerekiyor,en ufak bir elektriksel etkileşim de bu HDMI portlar yanar
    ancak çoğu MB de portlar şöyle dizilidir;1-2-3 bir devreye bağlıdır 4 numara başka yere bağlıdır gibi veya 1-2 aynı yer de 3-4 farklı yer de gibi,ben de onun için sormuştum tüm portları
    denedinmi diye?

Main PCB Assy değişiyor bu durum da+

300/400 derlerse normaldir ama bunun üstü biraz yüksek olur!

CAN++

model 50st50e üstad hepsini denedim üç tane var zaten üçünde de hayat yok yaırn bi servisi arayacam bakalım

• üstad mb değişimi yapıldı fakat yine hdmi girişlerinde hiç bir faaliyet yok neyle alakalı olabilir ki acaba hdmi kablolarının üçü birden çalışmıyor mu başka bi hdmi ile denemedim ama :)
  • Panasonic 65 inç 4k oled çıkarıyor beyler. Fiyat 8500pound olabilirmiş:)

https://www.avforums.com/review/panasonic-tx-65cz950-4k-uhd-oled-review.11860
  • bu başlıkda sorun var sanırım dün iki msg attım ama gitmedi!

deneme....
  • quote:

Orijinalden alıntı: garrett46

üstad mb değişimi yapıldı fakat yine hdmi girişlerinde hiç bir faaliyet yok neyle alakalı olabilir ki acaba hdmi kablolarının üçü birden çalışmıyor mu başka bi hdmi ile denemedim ama :)

yaw kafayı yiyeceğim şimdi,bu herifler panelin neden MB sini değiştirdi o zaman???
    veya sen paneli verirken ne dedin adamlara?

ülen sıcaklarmı çarptı bazı insanları

MB değişse HDMI portlar zaten çalışır! ayrıca kontrol damı etmediler ve ne için MB değişti?
  • quote:

Orijinalden alıntı: -spawn-

Panasonic 65 inç 4k oled çıkarıyor beyler. Fiyat 8500pound olabilirmiş:)

https://www.avforums.com/review/panasonic-tx-65cz950-4k-uhd-oled-review.11860

yaw bu herifler tam 4 senedir her FUAR lar zamanı Oled çıkarıyoruz deyip duruyorlar,yetti gari

Sony ve Pany nin uzun yıllar dır Oled panel çıkaracaklarını zaten herkes biliyor ama herifler özellikle pazar konusunda Kore li den acaip korktukları için
    sahaya bir türlü çıkamıyorlar,ben ce işleri zor,Sony çıksa belki iş yapar(zaten ilk Oled çi de Sony dir) Pany de kafa olsaydı PDP Dükkanını kapatmazdı
    tam tersine LCD dükkanını kapatıp Oled/PDP ye ağırlık verip dönseydi çok doğru iş yapardı!

LCD leri güzel ama süper değil! çok da pahalı olunca en az satılan marka Pany oluyor,yani bu LCD işi Pany yi kesinlikle doyurmaz!

Pany de Oled Modülleri çok büyük ihtimalle herkesin yaptığı gibi LGD den alacaktır(Samy daha pahalıdır)

£ 8000 bence çok az bir fiyat olmuş yaw! örneğin Pany nin en iyi PDP si olan efsane 65VX300 de ilk açılışta £ 8000 idi
    sonra bir paneli TR de 12 kağıda almıştık iki sene sonra

valla Oled olarak kim çıkarsa çıksın sahaya hepsine talibim ben,yeter ki fiyatı tatlı olsun! Markası hiç önemli değildir,bu arada LGD den Modül alıp Oled üreten
    4/5 Çin li marka bile var

Ama LGE bunları havada yer yaw,fiyat olarak ezer Pany yi filan hatta hiç mal sattırmaz bile

• @albani....MediaMarkt de şöyle bir TV var, fiatı uygun....TOSHIBA 58L9363 Ultra HD 4K falan diye yazmışlar ama ne olduğu belli değil...ama ne de olsa Toshiba....ne dersin ?
  • Tosh için yazdıklarımı okuyun Hedo hocam,sonra karar verirsiniz,kullanıcı adıma tıkla son günlerdeki bazı msg larım da Tosh konusun da hep bahsediyorum

kısaca bu herifler de Dükkan kapattılar
  • Herkese iyi günler. Ne yazık ki Panasonic TX-L42ETW5 model televizyonumuz var. Şifresini falan girdik modeme bağlı ancak IP alınamıyor diye hata verip duruyor. 2 senedir ne denediysem internete girmeyi başaramadım. Kumandadaki İnternet butonuna basıp demo kısmına girdiğimde social network kısmında Panasonic ile ilgili tweetleri falan görüntülüyor ama aynı yerdeki YouTube sekmesine falan bastığımda girer gibi yapıp olduğu yerde kalıyor. Yok mu arkadaşlar dünyanın parasını verip aldığımız televizyonda bir tarayıcıdan internete girmenin, YouTube'dan video izlemenin bir yolu?

Biraz önce Panasonic Türkiye çağrı merkezini aradım bi tane teyze açtı bana bulunduğum bölgeden bi elektrikçinin numarasını verdi. Çıkan adam valla bildiğim kadarıyla Samsung telefonlarla televizyonlar birbirlerine bağlanıyorlar ama Panasonic'te var mı bilmiyorum falan dedi. Ben senelerce Bosch, Siemens, Profilo, Gaggenau çağrı merkezlerinde çalıştım. Yok mu koskoca markanın bir teknik desteği diye kadını geri aradım. Öyle bişe yok biz elektronikçilere paslıyoruz onlar da yardımcı olmaya çalışıyorlar işte falan dedi. Arkadaşım 900 liraya LG televizyon aldı, bağladı internete bilgisayarı bir kenara attı bizim uğraştığımız şeylere bak. Lanet olsun şuna para verdiğimiz güne.

• Panasonic Berlin IFA 2015 fuarında ilk OLED tvsi olan TX-65CZ950 kavisli modelini tanıttı. Ekim ayında 10.000 Euro fiyat etiketi ile Avrupa'da satışa çıkacak.

http://www.digitalversus.com/tv-television/ifa-2015-panasonic-hits-oled-stage-with-new-65-tv-n45085.html
  • Yeni tv alıcağım, 2012 de st30 plazma almıştım canavar gibi :) onu petere bırakıyorm ama ben ne alıcağm bilmiyorum ara sıra forumlara girip takip ediyorum malum pany plazma yok neredeyse artık bende lcd-oled'lere bakıyorm içim kararıyor almaktan vazgeçiyorum..pany yok, oled'ler pahalı ne alıcağm ben yaww biri yardım etsin.. sorun-morun mümkünse az çıkarsın, siyahı yeteri kadar versin, resim kalitesi olsun yeter..

Bu gidişle sonunda tüplü alıcağm oturucam aşağa :)

• epsotel E kullanıcısına yanıt
    Sharp led Tv'lere bak bence. Sezon sonu indirimlerde 60inç Tv'ler 2-3bin civarlarına geliyor. Tutup da bandingi, ışık sızması problemi olan bir teknolojiye 7-8 bin vermek saçma. En ucuzunu, seni idare edeni al. Oled bekle. Pany tryi bıraktı ama en azından rekabet başladı dünyada. Diğer firmalar da seneye fuarlarda tanıtır oledleri. 2017 gibi yaygınlaşmaya başlar. 2018 de sezon sonu indirimlerden alabiliriz bir tane:)))
    Sharp renk olarak plazmalara birazcık daha yakın. Hareketli görüntülerde de oldukça iyi.

• quote:

Orijinalden alıntı: -spawn-

Sharp led Tv'lere bak bence. Sezon sonu indirimlerde 60inç Tv'ler 2-3bin civarlarına geliyor. Tutup da bandingi, ışık sızması problemi olan bir teknolojiye 7-8 bin vermek saçma. En ucuzunu, seni idare edeni al. Oled bekle. Pany tryi bıraktı ama en azından rekabet başladı dünyada. Diğer firmalar da seneye fuarlarda tanıtır oledleri. 2017 gibi yaygınlaşmaya başlar. 2018 de sezon sonu indirimlerden alabiliriz bir tane:)))
    Sharp renk olarak plazmalara birazcık daha yakın. Hareketli görüntülerde de oldukça iyi.

60 inç Sharp 60UQ10 lcd ile ilgili şu şikayet konusu da burada bulunsun. Her markada problem olabilir ama, ilgili firmanın problem karşısında takındığı tavır hoş değil.

http://forum.donanimhaber.com/m_102261044/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coyote -- 5 Eylül 2015; 8:09:37 >

• 
Sayfa: önceki 15261527152815291530
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.