Şimdi Ara

'_______ PANASONİCLİLER_______' (1516. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
31.742
Cevap
178
Favori
1.750.708
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15141515151615171518
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

47DT50e panasonic tknosada teşhirde ayrıca 42si de var ve fiyat 1600TL. önerir misiniz? çünkü DT50 konusunda galiba biraz mesafeliydiniz.. ayrıca panny dt50 için ciddi servis sorunları da yaşanabileceği söyleniyor.

aslında 46w905 sony de almak istiyordum ancak teşhirdekilerin hemen hepsinde panelin dört bir kenarında bir kaç cm'lik ışık dalgalanması, süzmesi gibi (ancak süzme değil çünkü siyahta yok sadece beyaz ve açık sarı yeşil gibi açık renklerde görülüyor, koyu renklerde de farkedilmiyor, bazıları 3cmlik yanyana şeffaf tepecikler gibi) satıcının deyişiyle leke (islenme??) var. Bazı satıcılar bunun fabrikasyon olup sorun teşkil etmediğini söylüyorlar. Bazıları da tam tersine ısınmadan kaynaklandığı için kullanımımızla beraber çoğalıp islenme şeklinde panelin farklı yerlerinde de belireceği için kesinlikle satın alınmamasını öğütlüyorlar. Teknik olarak işin aslı nedir sizce? Çok tereddütteyim bu modeli annem de çok beğenmiş ve istemişti. 2 yıl garanti süresi geçince çöp olacaksa 2100Tl sokağa mı atmak anlamına gelir bu? Lütfen yol göstermenize ihtiyacımız var. Teşekkürler..

• @kubraf

ben normalde artık LCD işlerini bıraktım,soranlara da gidin gözünüze hoş gelen ve kafanıza yatan ama ucuz olmak kaydıyla bir şey alın diyorum

Pany/TR her ne kadar açıksa da bu heriflerin ileride TFT-LCD/PDP olarak ne kadar bir destek vereceklerini de pek tahmin edemiyorum açıkçası,böyle bir risk
    var ama bu ne kadar etkili olur onuda bilemiyorum,inşaallah olmaz diyelim+

DT5/6 serileri olabilir ama ucuz olursa ve sanırım artık iyice ucuzladı,teşhir olabilir ama bunun kararı size kalıyor!

Sony W9x için bahsettiklerin ise normaldir! bunlar artık ya müşteriden dönen veya teşhir de olup da bu tip sorunları olan v.s v.s panellerdir!
    işin o kısmı şansa kalıyor,örneğin geçenlerde bir kaç kişi aldı ama sorun da çıkmadı,bu arada yaw satıcılar salla geç kardeşim,adamın adı zaten "Satıcı"

Bu paneller bildiğiniz "EDGE-LED" dolayısıyla arkaışık düzensiz çalışıyor,ama hesap da panel de "micro-dimming" "intellegent-dimming" "proled" v.s v.s "çakma" olan
    baclit sistemleri vardır dolayısıyla böyle sorunları da olacak tabiki olmazsa şansın iyi demektir

Ama uyanık satıcı bu arada bağlamayıda güzel çalmış ve .....fabrikasyon olup sorun teşkil etmediğini..... söylemiş sana! kısaca külliyen sallama bir bilgi!

diğer söylediği "ısınma" ise doğru ama adresi yalnış tarif ediyor adam,işin tekniğini bilmediği için;ona benzer bir şeyler söylemiş ama bu da külliyen sallama!

Ancak ben bunları seneler önce defalarca detaylı yazıp anlatmıştım! Samy ve LGE başlıklarında ve diğer bazı başlıklarda v.s

Sana tavsiyem bunları da salla geç,zira hiç birisi işine yaramaz,yarasa bile yapabileceğin bir şey yok zaten,panel işi şans ve risk dir Pany almayıp da başka bir
    marka da alsan durum yaklaşık aynıdır! onun için fazla para bayılmadan bir şey al,2 sene de gider 4 senede gider ama çok fazla gitmez neyi alırsan al(eski
    paneller daha kaliteli olduğu için daha uzun ömürlüydü bu arada veya PDP ler çok daha uzun ömürlüydü!)

Bu şimdiki paneller çıt dese elinde kalır cinsinden yaw hem HW olarak hem SW olarak v.s herifler sana bir kaç senede bir panel aldıracak şekilde panel üretiyorlar!

Korkun varsa Pany ye filan bulaşma,Vestel bile olur veya kafama hangisi yatarsa o da olur++

• @albani hocam. Yanıtınız için teşekkürler.bilgilerinizin ışığında servisi biryana şimdiki panellerin ortalaması birkaç sene ise epeydir teşhir olan panasonic 47 dt5 fiyatı 1600 tl de olsa mantıklı değil.pany'i eledim sanırım.

Kafaya yatan panele gelince 46 boyutu için sony w905i izledikten sonra hiçbir ledin resim kalitesini beğenemiyor insan mlsf sony teşhirdekilerin hepsinde bahsettiğim sorun var.normalde lcd bıraktığınızı anlıyorum ama bu bacınızın kafası çok karıştı.led gerekseydi ve siz olsaydınız bu sorun+1 canlı piksele rağmen 2100 TL bu W905 e verirmiydiniz? Saygılar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kubraf

@albani hocam. Yanıtınız için teşekkürler.bilgilerinizin ışığında servisi biryana şimdiki panellerin ortalaması birkaç sene ise epeydir teşhir olan panasonic 47 dt5 fiyatı 1600 tl de olsa mantıklı değil.pany'i eledim sanırım.

Kafaya yatan panele gelince 46 boyutu için sony w905i izledikten sonra hiçbir ledin resim kalitesini beğenemiyor insan mlsf sony teşhirdekilerin hepsinde bahsettiğim sorun var.normalde lcd bıraktığınızı anlıyorum ama bu bacınızın kafası çok karıştı.led gerekseydi ve siz olsaydınız bu sorun+1 canlı piksele rağmen 2100 TL bu W905 e verirmiydiniz? Saygılar

-DT5 OK dir ancak siz bu paneli gidip çıplak gözle izledinizmi acaba?? paneli gidip görmek imkanınız varsa o zaman önce izleyin,bakın sağına-soluna,fiziki bir kusuru da yoksa alırsınız+

-W9 ise çok daha doğru bir tercih olacaktır! ancak anlamadığım nokta,örneğin bu panel de 1 tane stuck(batık/sabit) pixel hatasımı vardır? eğer öyleyse alınır,zira bu pixeli normal izleme
    mesafesinden zaten göremeyeceksiniz! kafaya takıp illa göreceğim dersen o zaman görürsün ama bir süre sonra psikolojik olarak zaten yine göremeyeceksin ayrıca göz görse de
    gönül katlanacaktır,takılmayın böyle pixel hatalarına bunlar görülmüyor veya zaten resmi de bozmuyor veya anlaşılmıyor v.s

Asıl sorun olan ışık kaçırmalar,düzensiz arka ışık çalışmaları,bulutlanmalar v.s gibi olanlardır

Bir de bu panel 2013 model olup yaklaşık 1/1,5 senedir teşhir de olabiliyorlar! yada 2 yıla yakın ki bu da yaklaşık 3500/4000 ile 5000/6000 bin saat ediyor demektir!
    TFT-LCD ler için bu süreler çok uzun olmasa da bana göre biraz uzundur 500/1000 gibi olsa daha iyidir ama yapacak bir şey yok,herifler asıyorlar teşhire bazen 2 sene
    kalıyor orada! işide bilmiyorlar dolayıaıyla ilerde satarken de sorun çıkıyor ve satamıyorlar kolayca!

CAN++

• @albani hocam.
    panny baktım bugün mlsf fiziksel kondisyonu kötü çizik içinde. W9 için 3000 saati geçmez dediler tabi satıcı lafı bu güvenilmez. Piksel sadece gri renkte stuck.bu hatayı canlı piksel diye adlandırdılar. Asıl sorun olan kenarlardan çepeçevre sadece beyaz ve açık renk arka plan da farkedilen ışık dalgası sizin deyiminizle kaçırmalar bulutlanmalar. Aslında bu sorun şu anki haliyle kenarlarda bikaç santimle kalsa bence seyir açısından problem olmaz ama panelin muhtelif yerlerine bazı sammylerde gördüğüm islenme şeffaf lekeler gibi yayılacaksa 6 ay 1 yılda çok üzücü olur . Selamlar,iyi pazarlar

• -Pany için cosmetic çizikler örneğin ekranda mı kasa/çerçeve v.s yerdemidir? şimdi bu çizikler normal de panel kapalıyken(ekran görüntü yokken) şayet ekranda ise
    görülürler ancak ekrana görüntü gelince kesinlikle görülmezler!(derin katman çizikleri değilse ki öyle olduğunu da sanmıyorum)

ama böyle bir panele hala kaç para çekiyorlar;ebat ve fiyatları tam nedir? bir de o heriflere 1 kağıt teklif et;zaten orası burası çizik içinde gibisinden şeyler söyle
    verirlerse ne ala,kap gitsin ama 1 kapıda tabiki,yaw adamlarda hem iş bilmek yok hemde çakallık yapıyorlar hiç utanmadan bu şekilde sorunları olan panele böyle
    normal veya az indirimli fiyatmı olur kardeşim ama burası Türkiye;herkes uyanık veya satıcı uyanık,alıcı ise keriz,yaw aypıyır-günahtır,elinde bir kaç tane sorunlu
    panel kalmış bundan KAR etsen ne olur ZARAR etsen ne olur bunu bile bilemiyorlar ve vatandaşı "yiyorlar" kaldıki TR de Pany LCD yi kaç kişi aldı veya alıyor
    veya alacak!! bir de panel 3bin/4bin KM de yapmış üstelik 1 kağıt bile çok bu panele!

-W9x ne alemde? diyeceğim ama onun da hali ortada KM si belki benim için fazla değil diyebilirim ama sizin için bu KM biraz fazla

sadece "pixel hatası" olsaydı,sana kap derdim,hatta bir kaç tane de olabilir di
    ama şimdi pixel hatasını geçtim KM si çok fazla hadi bunuda geçelim;ancak o bahsettiğin kronik/malum sorunlar ile o panel seni sinir eder izlemede
    zaten ben de hiç tavsiye etmem!
    Bu tür sorunlar gündüz belki pek farkedilmez ama gece karanlık da hatta hafif loş ortamda özellikle koyu/karanlık film sahnelerinde ciddi falso verir

kısaca bu tür bir panel alma derim

++

NOT;Pixel hatası

A-"Dead" ölü dediğimiz ve hiç ışımayan(ancak zaman içinde yeniden canlanabilir veya belli bir renge döner stuck hale de gelebilir,ama bunlar şans/zaman v.s ile ilgilidir ve siz bu haline göre değerlendirmedniz gerekiyor!

B-"Stuck"(batık) ise genel de tek renk de sabit ışıyan pixeldir(bu da zaman içinde normal aktif hale de gelebilir ya da hepten ölür)

C-diğerleri;o da şudur,bu tip bu pixel tabanlı tüm paneller de pixellerin garantisi yoktur;örneğin bugün sıfır pixel hatası vardır yarın 2/3 tane çıkıverir! veya daha fazla çıkar veya zaman bağlı olarak çıkar
    v.s şekil de devam eder veya ömrü sonuna kadar da hiç hatasız pixeller devam eder,kısaca bugün yok ama yarın çıkmaz diye de bir kural yoktur!

D-Bu panellerin üzerin de "Class-II" ve altı sınıfın da olan Modüller takılıdır,bunun Türkçesi ise şudur; "sıfır pixel hatası garantisi yok" demektir!!
    "Class-I" tip Modülü ise normal de bir tek SHARP üretiyor(onu da özel panellerine takar!!) ayrıca bir kaç üretici daha üretiyor(Taiwanlı ana Modül üreticileri)ancak bunlar sizlerin elindeki
    paneller de yoktur!

++

Sizin bu işe ayırdığınız bütçe nedir? ebat ne olmalıdır?

CAN++

• @albani hocam

macera satıcının anneye w9 göstermesiyle başladı.zaten yıllarca sony tüplü kullanmış kaliteli algısı yerleşmiş annem w yi yanındaki lg sammy ile kıyasladı ve emrini verdi:başkasına bakmam,bunu al. e tabi triluminos bizi büyüledi.
    46 inchten fazlası bize büyük. 42"bile olabilir.Panny 47"için çizikler hem çerçevede ve hem panelde açıkken fark ettim.utanmazlar 1 e vermek bir yana intrt fiyatı 1,6 ya bile güncellenmedi henüz dediler 1,9 tl etiket. Ayrıca Panny KM si sanırım w den epeyce fazla.

W9 da ise bahsettiğim sorun koyu sahnelerde koyu renklerde ve siyahta kesinlikle fark edilmiyor. Tabi dediğiniz gibi gündüz ortam ışığında gördüm. Bütçemde 2 civarı zaten buda 2,1 tl idi.Belkide w için istanbul dışına bakmalı.ya da macerayı sonlandırmalı da anneye nasıl izah etmeli... Selamlar.

• kubraf K kullanıcısına yanıt
    Sony'i alıp sonra servis ile görüşüp değiştirebilirsiniz paneli. Bence en mantıklı yöntem bu olur.

Tozlanma gibi bir şey teknoloji olarak bu panellerde mümkün mü bilmiyorum ama sanki toz ya da benzeri bir şey gibi geldi anlattıklarınız.

İlla bu cihazı istiyorum diyorsanız tavsiyem bu olabilir.

Esasen bana sorsanız 42" falan bir cihaz alacaksanız 2.000 TL civarına çıkmak bana pek mantıklı gelmiyor. 1.000 TL civarı Vestel üretimi bir cihaz alırsınız (seg, Finlux veya nexon vb...) sonra da eğer öyle bir imkân var ise 100-200 TL fazla verip garantiyi uzatırsınız 5-6 seneye. Tek problem DTS'li videolarda sesin TV'den alınamaması olur. Eğer bu da dert ise elinize kalan paranın bir kısmından da optik girişli bir hoparlör seti alırsınız. 42" TV'lerde ses zaten zayıf oluyor. Böylece sesi de mükemmel hale getirirsiniz. Eksiksiz bir sistem olur. Hem de albani hocamın sürekli söylediği yeni cihazların kalitesiz oluşu 2-4 sene götürse yeter dediği riskten 6 sene kadar uzak kalmış olursunuz. Hem de daha ucuza.

• @diabolical

Siz hangi panelden bahsediyorsunuz "servis değiştirir" diye,böyle bir şey olmaz ve sanırım bu panelleri teknik yapısını hiç bilmediğiniz için sadece tahmin yürütüyorsunuz?
    veya gerçek bir "tozlanma" varsa o zaman da panel değişmez,açılıp temizlenir ama yazdığım gibi tozlanma(her türlü)olursa bu sökülüp temizlenme işlemi yapılır!

Tozlanmanın da teknoloji ile de hiç bir alakası yoktur ve sadece panelin "fiziki montaj yapısıyla"(modeline göre dğeişir) alakası vardır ve toz girer/girebilir/hatta çok fazla girer v.s
    hem önden girer hem de havalandırma ızgaralarından girer,duruma göre panel sökülür(panelin modeline göre önden veya arkadan ki arkadan olan işlem çok zordur
    herifler paneli dağıtır sonra toplayamaz) bu iş basit değildir kısaca

Bir de bizim "montaj kirlenmesi" dediğimiz bazı paneller çıkar ve bunlarda Modül ile Katman arasına toz girebilir,kelebek bile girebilir veya böcek de girebilir(bunlar şaka
    değil gerçektir!!) kimisi canlı kalabilir kimisi ölür! toz veya çeşitli objeler de girer/girebilir veya katman veya Modül de kir leke v.s vardır yine bu durum da panel sökülür
    temizlenir ve bazen duruma göre de TV de değişebilir

Ben çıplak gözle görmediğim için net olarak şudur diyemem,görürsem de anında anlarım ne gibi bir durum olduğunu çünkü çoğu kereler bu işleri teknik olarak bilmeyenler
    veya normal kullanıcılar bazı gördüklerini yalnış anlatıyorlar veya tanımlıyorlar v.s dolayısıyla bu illet panellerin çok fazla fiziki v.s kusurları olduğu için bu şekilde görmeden
    teşhis koymak çok zordur!

Pio ve Tosh hariç hiç bir üretici de bir kere çok düzgün bir malzeme kalitesi ve ardından "Kalite kontrol" denen olay yoktur!! artık Sony de bu sınıfdadır ve giderek o da düşüyor
    Yerli monajcılar da durum daha da vahimdir! LGE ile bizim Montaj cılar en kötüleridir elde kalacak gibi deriz ya aynen öyledir,maliyeti iyice düşürmek adına
    adeta dökülüyorlar

• quote:

@albani hocam

macera satıcının anneye w9 göstermesiyle başladı.zaten yıllarca sony tüplü kullanmış kaliteli algısı yerleşmiş annem w yi yanındaki lg sammy ile kıyasladı ve emrini verdi:başkasına bakmam,bunu al. e tabi triluminos bizi büyüledi.
    46 inchten fazlası bize büyük. 42"bile olabilir.Panny 47"için çizikler hem çerçevede ve hem panelde açıkken fark ettim.utanmazlar 1 e vermek bir yana intrt fiyatı 1,6 ya bile güncellenmedi henüz dediler 1,9 tl etiket. Ayrıca Panny KM si sanırım w den epeyce fazla.

W9 da ise bahsettiğim sorun koyu sahnelerde koyu renklerde ve siyahta kesinlikle fark edilmiyor. Tabi dediğiniz gibi gündüz ortam ışığında gördüm. Bütçemde 2 civarı zaten buda 2,1 tl idi.Belkide w için istanbul dışına bakmalı.ya da macerayı sonlandırmalı da anneye nasıl izah etmeli... Selamlar.

Bu bahsettiğiniz panel neredeki Teknosada acaba?

Pany yi salla geç 1 kağıda olmazmış onlar keriz alıcı arıyorlar ama yakında bulurlar!

Ben bir ara Pany 37lik LCD kullanmıştım o zaman 42/DT25 serisi vardı ve çok güzel bir paneldi ama çok pahalıydı(şimdiki 50/60 dan biraz daha iyiydi) indirim de aylarca kaldı ama satılamamıştı,
    çünkü 2,5 kağıt idi sonra 1,9 kağıda indi ama eski model olduğu için yine taliplisi çıkmadı(ben sürekli takip ediyordum) sonra dikkatli inceleyince ekran da tam ortada 20cm kadar dikey bir çizik
    vardı,ancak görüntü varken belli olmaz bu tür bazı ince katman çizikleri ve paneli tam anlamak için kapattırdım baktım çizgi görünüyor ama açınca görünmüyordu(normal de böyle olur)
    adama dedim şunu bana 1 kağıda verin hemen indirip kutusuna koyup götüreyim dedim ama olmaz dedi sonra Müdüre sorayım dedi ve adam yanıma geldi "şakamı yapıyorsunuz" dedi
    ben de evet demiştim! sonra yine bir kaç ay kaldı panel ve 1,9 kağıda birisine okutmuşlardı!

Diğer w9 panele gelirsem; görsem sana hemen al veya alma derdim o bahsettiğin şeyleri benim görmem gerekiyor,ayrıca ev ortamı ile mağaza da durum bazı açılardan değişir!

Sony/Samy özellikle bulutlanma ve arkaşık çalışmasında ve özellikle ışık kaçırma veya düzensiz özellikle kenar aydınlatmalar da ciddi kötü,en kötüsü Samy dir sonra da LGE ile Sony geliyor
    al birini çal ötekine giderek bu sorunlar da artıyor eskiden Samy de en çok çıkardı şimdi diğerleri de aynı ot!! iş tamamen "şansa" kalıyor

++

• albani kullanıcısına yanıt
    Hocam 2 ihtimal var, ya temizleyebilecekler ve sorun kalmayacak. Ya da temizleyemeyecekler ve değiştirecekler. Yine sorun kalmayacak.

Yani arkadaşın istediği cihaz illa bu ise. Gönlüm bunda diyorsa şansını zorlasın diye dedim. Evet servisle uğraşmak gerekecek. Belki THH'ye gidilecek zorda kalınırsa ancak istenen buysa uğraşılır.

Bunlar zor geliyorsa da ikinci tavsiyem geçerlidir.

Tabii ki sizin kadar işi bilmiyoruz. Bir süre öncesine kadar size tavsiye soruyordum. Ancak yeni TV'mi alana kadar geçici olarak aldığım 42" Nexon o kadar memnun bıraktı ki bu boyutta bir TV'ye 1.000 TL üzerinde para verilmesini gereksiz görüyorum. Tabii ki özel amaclar olabilir (konsol baglamak falan gibi dusuk input lag ihtiyacı veya çok yakından seyredilecegi icin kusursuz bir modul vb...) bunlar duruma göre dusunulebilecek şeyler.

• @albani @diabolical
    tozlanmayla ilgili değil. Arkaışık süzme bulutlanma gibi bir şey.islenme şeklinde panelin geneline yayılma riski var diyenler sözkonusu yani dışardan fiziksel bişey yok. Beyazda ışıklanma çok net.Bazıları servis sorun yayılsada değiştirmez diyor bazılarıda değiştirir ama içi açıldımı yaramaz diyor.

Albani hocam Suadiye teknosada.

Panny e gelince şimdilik eledik tabi mucizevi şekilde 1e gelirse ne ala. Selamlar.

• quote:

@albani @diabolical
    tozlanmayla ilgili değil. Arkaışık süzme bulutlanma gibi bir şey.islenme şeklinde panelin geneline yayılma riski var diyenler sözkonusu yani dışardan fiziksel bişey yok. Beyazda ışıklanma çok net.Bazıları servis sorun yayılsada değiştirmez diyor bazılarıda değiştirir ama içi açıldımı yaramaz diyor.

Albani hocam Suadiye teknosada.

Panny e gelince şimdilik eledik tabi mucizevi şekilde 1e gelirse ne ala. Selamlar.

Burada üstad albani'dir ama şahsi kanaatim cihazı alıp paneli veya cihazı değiştirtebileceğiniz yönündedir. Evet uğraşırsınız belki (belki de uğraştırmazlar bilemiyorum) ancak sonuçta istediğiniz cihaza sahip olursunuz diye düşünüyorum. Kanunlar var. Altına imza attığınız şeye dikkat edin yeterli. Cihazın yenisi ile değişimini ya da onarımını talep etmekte sizin elinizde olacaktır bir sorun durumunda.

Bakın müşteri memnuniyeti şöyle bir şey ve bunu istese bütün servisler yapar;http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=103943689

• Selamlar arkadaşlar.

Yaklaşık 4 yıl önce Panasonic 50g20e plazma satın aldım. Şimdiye kadar gayet memnundum. Fakat dün itibariyle ekranın sol tarafında dikey ince bir çizgi belirdi. Siyahta ve beyazda belli olmuyor ama açık renklerde özellikle çok net. Biraz araştırınca G serilerinde bu tarz bir panel sorunu yaşayan olmuş galiba. Bu neden oluşmuş olabilir? Servisi aramadan önce size danışmak istedim. Garanti süresi de 2 ya da 3 yıldı hatırladığım kadarıyla. Panel üretim hatası olabilir mi?

'_______ PANASONİCLİLER_______'

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gorefest_nl -- 16 Nisan 2015; 10:38:37 >

• Arkadaşlar Tv alacağım genelde 1080p mkv. dosyalar indirip izliyorum Panasonic oldukça iyi benimde bildiğim kadarıyla özellikle tavsiye edebileceğiniz bir modeli var mı ? 46'' üzeri
  • @gorefast

o beliren hat pixeller dizilimi gibimi yoksa band şeklinde bir hatmıdır?

>pixel hatası ise çok büyük ihtimalle Modül arızası(VSL sorunu)olup değişimi gerekiyor ama artık böyle bir modül bulunmuyor!

>hat şeklinde bir sorunsa o zaman panel açılarak bazı devreler/board kontrol edilecektir! tamiri mümkündür

servise sorarsanız size durumu bildirir ama kafadan modül hatası da diyebilir ve ellerinde modül bulunuyor ise(Merkezde tabiki veya Çek.fabrikasından)
    absürt bir rakam çekeceklerdir!

sen servisle görüş sonra bana dönersin

not;bu hat/çizgi panel soğuuken çıkıyor sonra ısınınca kayboluyormu??

sorun giderilemeyecek durumda ise o zaman bu şekilde kullan fazla bir sorun olmaz ve bir süre sonrada gözlerin buna alışacaktır

CAN

• albani kullanıcısına yanıt
    @albani

Öncelikle cevabınız için çok teşekkür ederim.

- piksel piksel bir dizilimi var. sanki tek bir sıra aşağıya kadar pikseller yok olmuş durumda.

- dünden beri hiç kaybolmadı bu çizgi. dün gece yaklaşık 3-4 saat falan açık kaldı TV hiçbir değişiklik olmadı.

dediğiniz gibi ben servisle görüşeyim önce ama canım çok sıkıldı bu tarz bir olaya. Neden kaynaklanmış olabilir peki? Bir anda ortaya çıkabilir mi bu tarz bir arıza? Yoksa mesela hoparlörün yanında durması ya da darbe sıvı teması falan gibi bir olaya bağlı mıdır?

Teşekkürler
  • sıkma canını böyle şeylere,sen tam ne zaman aldın bu paneli? V2x serisi 2010 modeldir,o yıllar da bir ara Pany panellere direk 3 yıl veriyordu ama sen bunu
    2011 de aldıysan garanti zaten bitti!

bu tip V/H hat/çizgi sorunları daha çok eskiden çıkardı 2010 ve öncesi gibi,ama genel anlamda 1/2 veya 2008 model PZ8x serileri,bugünkü Pany PDP lerden
    çok daha kaliteli idi bunlar bildiğimiz tipik/kronik bazı hastalıklardır,sorun ise garantinin bitmesi durumunda oluyor!

bu gördüğün çizgi diyelim,senin anlatımına göre Modül hatası gibi görülüyor(canlı görmediğim için böyle yazıyorum!) sen hayırlısıyla hele bir servisle görüş
    sonra bakarız duruma tekrar ama servis ....abi bunun paneli gitmiş/değişmesi gerekiyor.... filan derlerse o zaman al panelini geriye o şekilde kullan gittiği
    yere kadar gari

yok başka bir şeyler söyleyip bir de fiyat verirlerse bana bildirirsin

Not;bir de şunu sorayım,panel soğuk(akşam kapattınız-sabah açtınız)olarak açıldığı zaman hemen mi bu çizgi beliriyor? ve anlattığına göre ısısnca da kaybolmuyor?

evet bunlar panel tip TV ler de hem Modül hatası hem de Board hatası olarak bir anda ortaya çıkarlar! darbe veya sıvıyla veya hop.yanında filan da alakası yoktur++

• Arkadaşlar görüntü ayarlarında ki viewing mode kısmının kumandadan tek tuşla falan kısa yolu var mı acaba? İlla menü tuşundan basıp mı gitmek gerekiyor? bu arada iyiki almışım tv yi evde ikinci sistemim için tv bakarken döndük dolaştık efsanenin son kalanlarından birini aldık şimdilik tv standında ki ezikler dışında tv de hiçbir sorun yok, görüntü kalitesine zaten söylenecek birşey yok ama namussuzun duruşu bile bambaşka

'_______ PANASONİCLİLER_______'

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sakgoz79 -- 17 Nisan 2015; 13:29:38 >

• hayırlı olsun.iyi günlerde kullanın ses sisteminizde çok güzelmiş bu arada.
  • 
Sayfa: önceki 15141515151615171518
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.