Şimdi Ara

'_______ PANASONİCLİLER_______' (1507. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
31.742
Cevap
178
Favori
1.750.705
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15051506150715081509
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dostlar elimdeki 50 vt20e yi satıp 65 inc panasonic almak istiyorum, bir arkadsım 50 ye talip ama fiyat olarak ne istemeliyim karasızım 2,5 yıllık tv ve hiçbir sorunu yok. 2. Sorum da 0 açılmamış kutu 65 inc nerden ve hangi model bulabilirim, yardımcı olursanız çok sevinirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bu yanık mevzuu panasonic gerçeği. Bununla yüzleşin. Eğer takıntılı bir tipseniz yani gözünüz o ize takılıyorsa TV kanalı izlemeyin tam ekran film izleyin. TV kanallarını da başka bir TV ile izleyin. İllaha izleyeceğim diyorsanız kafayı da takmayın logoların çoğu sol üst köşede o köşe ölü köşe zaten.
  • 2015 Panasonic Modeller .....

http://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1424683483

CR850 (4K)
    CX800 (4K)
    CX750 (4K)
    CR730 (4K)
    CX700 (4K)
    C680 (4K)
    CX400 (4K)
    CR430 (4K)
    CS600
    CS500

CX series =Ultra HD
    CR series =Ultra HD curved
    CS series =FullHD

Bu yılda ülkemize gelmez o yüzden ayrı konu açmaya gerek yok .
    Panasonic alacak adamda bu konudan başka konuya bakmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 666azazel -- 26 Şubat 2015; 5:22:42 >

• @barba

-Yanık duurmu salt Pany değil de tüm PDP lerin gerçeği dersek tam tanımı doğru koymuş oluruz,istisna olarak Pio ların her şey de çok çok iyi olduğu gibi
    Yanık v.s konusunda da yine en iyi PDP paneli dir

-ama inat edip de ben Pio yu da yaklarım derseniz elbette o da yanar

kısaca her PDP=yanar!

++

Verdiğim resimler den,bir arkadaş alıp test edip bana gönderecek di ama hangi başlık idi unuttum yaw sanırım LGE olabilir,bu arkadaş özellikle Pany başlığını okusun ltf
    PDP için her ne varsa bu başlık da vardır fazlasıyla,aldığınız PDP şayet LGE veya Samy de olsa tüm gerekli PDP bilgileri bu başlıkda dır,o arkadaş da bana durum eMail den
    bildirsin bir zahmet,yaw forum illet derece de ben de ağır! sayfalar bile bazen açılamıyor ve çok geç açılıyor! epeyi zamandır da durum böyle ben de,dolayısıyla çoğu zaman da
    giremiyorum,sıkılıp çıkıyorum! zaten forumun da çok ciddi tadı kaçtı,her gün bir arıza ile muhatap olmak beni sıkıyor artık! fake bir sürü eleman dolanıyor bu ara da,küfür bile etsem
    anlamıyor densizler

canozy@yahoo.cam dan ulaş bana LGE ci arkadaş,gerçi markası da önemli değil,sorun nasılsa kronik/klasik malum durumlar dır!

Servis için,acele etme,zaten herifler o panel için neyi görseler .....abi normal bunlar.... diyorlar,önce ben bir göreyim,sonra bakarız vaziyete diyeceğim ama ben umutlu hiç değilim(senin
    anlatımına göre) ayrıca bahsettiğin sorun çok klasik yaw buna kafa dan ....abi PDP ler böyle dir..... diyecekler dir ki aslın da kısmen de doğrudur bu durum!
    O panel her şeyiyle PDP lerin en kötü örneği dir,zaten o paraya öyle olur dense de öyle olmaz ama heriflerin teknikleri kötü aslın da,ama o paraya göre değerlendirirsen,bence yine de
    çoğu LCD den çok daha güzel ve doğru resim de alırsın!

++

2014/2015 Pany ler(TFT-LCD) olarak bildiğiniz gibi TR ye gelme di ve gelmeyecek görünüyor,zira Avrupa da en az satılan 3 marka

1-Sharp(iddiası da olmadığı için,sadece 60/70/80/90 gibi çok büyük ebatları satmak istiyor ve de satıyor ama Avrupa pazarı bu ebatlar için çok ufak dolayısıyla paneller de
    teknik olarak zayıf/vasat v.s olduğu için satılamıyor!)

2-Tosh(bunlar da işi bırakmak üzere Dükkanı bu sene kapatırlarsa sürpriz olmaz benim açım dan)

3-Pany dir(içlerin de iddialı olan bunlar ama,satışlar dip yapmış vaziyet de,ana faktör ise "absürt fiyatları" bu adamlar hala neyin kafası ve de inadında lar anlamış değilim,Avrupa da
    en az satılan marka Pany (USA da ise tam hikayeler) şimdi bakıyorum bir alay seri/model ama aslında 2/3 seri den türetilmiş onlarca model gibi olan paneller

Pany nin sadece ve sadece HiEnd panelleri satar veya talep görebilir v.s diğer tüm panelleri artık çok uzun zaman dan beri dip yapmış vaziyette dir!
    2008 de den sonra efsane Pany TFT-LCD leri bitti,2009 da son çaba çıktı ama o da hiç tutmadı(fiyat dan dolayı) 2008 e kadar ise dünyanın en iyisi 32/37 panelleri o efsane Hitachi
    IPSalpha/pro ile Pany ler di o ebatlar zaten kalmadı artık! Hitac IPS leri de bitti,2009 dan itibaren hala neden inat ediyor Pany TFT-LCD üretimi için anlamış değilim,PDP ye devam edip de
    TFT-LCD leri bitireceklerine tam tersi yapıp LCD ye devam ettiler

PDP lerin pazarı şimdi açıl dı ama herifler o kadar "acemi" ve zarar edecek işler yapıyorlar ki aklım almıyor bir türlü,KORE li varken sen zaten TFT-LCD satamazsın,fiyatları da Sony ve Phil
    ile de rekabet edbilecek yer de değil!

Pio dan Transfer edilen Mühendis Takımı ise,zaten ellerin de ve bu heriflerin işi PDP yaw,LCD nin bir sürü sorunları sebebiyle geliştirecekleri Engine ları iş yapmaz ama PDP de yapar dı!

KORE li bunları bitiriyor ben çok seviniyorum,işleri bu kadar bilmeyen adam olursan,hiç üretme ve Kore liler çalışsın ki zaten öyle oluyor!

TR de 2013 de kapadılar Pany/TR nin TV Bölümünü ki bana göre o da geç kalmış bir karar dı 2009-2013(4,5 sene çalıştılar)yılları kötü oldu bunlar için!

2014/15 Pany LCD lerine gelirsem,aslın da kötü paneller değil ve özellikle "HiEnd" leri de çok iyi kısaca piyasa da gördüğünüz diğer tüm paneller den genel olarak daha iyi
    HiEnd kulvarın da ise en iyisi! (sadece AUO/CMI dan kullandıkları "VA" lı panellerin den bahsediyorum bir de dandik serileri var onları geçiyorum tabiki!)

FALD tipi yaptıkları panelleri(A9x ve 20105 den bir serisi) teknik çizimlerini görmedim ama bu herifler bazı bilgiler de ya hileli ya da "sallama" veriyorlar özellikle "LocalDimming" için
    LocalDimmimng "PRO" ne demek yaw???? o "PRO" nedir ben biliyorum ve bir kaç sene önce bu başlık da anlatmıştım yine o numarayımı çekiyorlar diye düşünüyorum!

O dediğiim "PRO" ise bu "çakma-Dimming" oluyor yine zaten paneli de bir çuval paraya satıyorlar,çakma iş olmaz ama bunlar da olur!

Panel Direct-LED apply(kısaca FullLED) ama LD si nasıl dır asıl önemli olan bu dur,bu FALD tipi paneli kullananlar iyi bilir,böyle çok pahalı alanlar da az olduğu için bu panellerin
    teknik doğru bilgileri verilmezse zaten satamaz bu panel! LD motoru varmı yoksa bunu ne yapıyor belli değil panelin içinin açılıp bakılması gerekiyor

Ben sadece arka kapağı açılmış panelin resmini görürsem hemen anlarım,çakma mı yoksa harbi LD mi diye,henüz o bilgiler yok! TR ye de artık gelmediği için bazı incelemeleri
    yapamıyorum haliyle,yabancı siteler de "taraflı" yorumları okuyorum sürekli(TEST siteleri v.s gibi) çoğu ya eksik bilgili ya da bazı şeyleri atlanıyor ve önemli yerler de ise ciddi yourm
    eksikliği vardır(teknik olarak) sadece bol "gaz" veriyorlar,yaw siz ne biçim inceleme uzmanısınız,açsanıza paneli bakın bakalım layout/teardown(açılmış ve dökülmüş hem resimli
    hem de dağıtılmış hem de panelin çizim tablosu v.s) bunlar aslın da çok önemli dir ama devlet sırrı gibi saklıyorlar;yani bilen biliyor ama çıplak gözle görmek gerekiyor!
    10 dakikalik bir iş dir hatta kapağı açtık dan sonra bana göre 2 dk.lık iş dir

Zira Pany nin laflarına bakarsak panel uçuyor! bazı Siteler yine uçuruyor ama iki sene dir satışlar ise yerler de!

Sonuç olarak panel harbi FALD panel ise(çok severim ben FALD ları,kendim de kullandığım için TFT-LCD de son nokta dır teknik olarak FALD panel) ama bu mereti henüz
    görmedik,tanışmadık,okuyorum yaklaşık iki senedir hep "süper" gibi laflar dolanıyor,öyle olmadığı kesin,zira süper olsa pahalı bile olsa satılır ama "satılamıyor"!

FALD dışın da ikinci en önemli kriter ise "HIZ" dır,bu ne alam de belli değil ama önceki seriler iyi sayılsa da "çok hızlı" bir panel değil kesinlikle!

Panel VA olursa Pany de HIZ sorunu çıkıyor
    Panel IPS olunca da Hız sorunu pek yok gibi ama Pany nin IPS leri çok iyi değil gibi bir sıkıntı söz konusu dur! Black sorunu da var+Contrast zaten çok düşük(çünkü
    Premium S_IPS kullanmıyorlar!!) gibi sıkıntısı vardır,benim gibi "FILM" cilere hiç gelmez bu IPS ler(kendi ürettikleri Hitac teknikli IPS leri LGD den aldıkları IPS ler den
    biraz daha iyidir ama yine de tam olarak durumu kurtaramıyor!)

Buraya kadar yazdıklarım sadece HiEnd serileri için dir;diğer tüm serilerini sallayın gitsin,bunların alternatifleri fazlasıyla vardır başka markalar da

+++

@Zeynel

o bahsettiğin paneli biliyorum,zaten arkadaşı da tanırım,ama rakam bana fazla tatlı gelmedi,ben ona da söyledim o rakama gitmez indir az daha diye ama henüz indirmedi
    ama aylardır da duruyor zaten panel! acelen yoksa bence onu takip et yine de

CAN++

yaw forum çok ağır çok sizler de durum nedir?

• albani kullanıcısına yanıt
    Ustadim normal PC'den bile kullansaniz mobile.donanimhaber.com adresini kullanarak girin siteye. Zira normal sitede reklamlar videolar bilmemne derken performans problemi oluyor diye dusunuyorum.

Mobil versiyon hosunuza gitmezse yukardan tablet surum veya mini surum de deneyebilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: barbaeyupgurel

Arkadaşlar bu yanık mevzuu panasonic gerçeği. Bununla yüzleşin. Eğer takıntılı bir tipseniz yani gözünüz o ize takılıyorsa TV kanalı izlemeyin tam ekran film izleyin. TV kanallarını da başka bir TV ile izleyin. İllaha izleyeceğim diyorsanız kafayı da takmayın logoların çoğu sol üst köşede o köşe ölü köşe zaten.

Bende 55stw60 var gecen yil aldim dort kosede de logo izi var ilk oluştugunda cok uzulmustum. Artik hic takmiyorum. Ama simdi alacak olsam plazma almazdim

• Albani hocam şu anda g serisi Panasonic 46' plazma kullanıyorum. LG 60'' v serisi plazma tv fiyatı 2000 tl ye geçmeyi düşünüyorum ekran büyüklüğü benim için önemli. Önerirmisiniz geçeyim mi..

@albani

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VEGETTO -- 24 Şubat 2015; 9:18:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: diabolical

Ustadim normal PC'den bile kullansaniz mobile.donanimhaber.com adresini kullanarak girin siteye. Zira normal sitede reklamlar videolar bilmemne derken performans problemi oluyor diye dusunuyorum.

Mobil versiyon hosunuza gitmezse yukardan tablet surum veya mini surum de deneyebilirsiniz.

böyle değil di ben de normal de,son aylar da ve özellikle son bir haftadır,ciddi ağırlaştı(PC den normal foruma giriş şeklin de) ancak ilk giriş ağır olduğu gibi
    daha sonra bölüm/başlık sayfalarına da giriş bir o kadar sinir bozucu,bazen sadece DH nin turuncu sayfası boş olarak çıkıp,sayfa normale dönemiyor v.s

bahsettiğin yolu bugün denemeye başlıyayım o zaman,teşekkürler+
  • Up
    Sordugum 2 soruya cevap verebilecek arkadaş varmı acaba. Saygılar...

Eğer explorer kullanıyorsan bir de chrome ile dene.
    Ben genel olarak internet explorer kullanmayı bıraktım.

• quote:

Orijinalden alıntı: albani

quote:

Orijinalden alıntı: diabolical

böyle değil di ben de normal de,son aylar da ve özellikle son bir haftadır,ciddi ağırlaştı(PC den normal foruma giriş şeklin de) ancak ilk giriş ağır olduğu gibi
    daha sonra bölüm/başlık sayfalarına da giriş bir o kadar sinir bozucu,bazen sadece DH nin turuncu sayfası boş olarak çıkıp,sayfa normale dönemiyor v.s

bahsettiğin yolu bugün denemeye başlıyayım o zaman,teşekkürler+

son 1 haftadır bendede ağırlaştı destopta ama albani kadar ağır değil
    DH server kaynaklı herhalde .

• Donanım Haber Sayfasında 2 kere Refresh/Tazeleme F5 yapmadan açılmıyor..Bazen cevap yazarken takılıyor..

Chrome kullanıyorum ki Chrome de böyleyse IE Explorerde daha kötüdür...

Serverden kaynaklı muhtemel java ile alakalı bir durum, malum java versiyonları farklı..Sayfada Java scriptleri kapatıp denemek lazım--NOT : Ne yaptığınızı Not alın, sorun değişmez ise geri alınız..Tarayıcının sayfaya özel ayarı yoksa diğer linklerde sorun çıkabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 24 Şubat 2015; 19:30:32 >
  • Merhabalar,

Yaklaşık 1 yıldır VT50 serisi plazma kullanmaktayım. tv yi genellikle film,dizi izlemek için kullanıyorum. wd media player ve hama nın iyi bir hdmi kablosu ile tv ye bağlantım var. ses sistemi olarak da logitech in efsanesi z5500 kullanıyorum. yaklaşık 10 tb full hd film arşivim var hemen hemen her akşam film izlerim.

Sorum ise şu VT50 plazmada karanlık ortamda en iyi sinema deneyimini yakalayabilmek için renk ayarları ve detaylı ince ayarlar ne olmalıdır? Hangi modda hangi ayarlarla izlediğimde sinema ortamına en iyi şekilde yaklaşmış olurum?

Konu ile alakalı bilgili ve deneyimli arkadaşların cevaplarını bekliyorum.. Şimdiden teşekkürler..
  • aga3461 A kullanıcısına yanıt
    http://flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1339052567

Viewing mode: Professional1
    Contrast 36
    Brightness 0
    Colour: 30
    Sharpness: 2
    Vivid Color: Off
    Eco Off
    P-NR Off
    Gamma 2.2
    Intelligent Frame Creation Off
    16:9 Overscan Off
    16:9 Overscan Off
    R-Gain +1
    G-Gain -3
    B-Gain 4
    R-Cutoff 0
    G-Cutoff -2
    B-Cutoff +1
    Üstad selam

Görüşmeyeli iyisindir umarım.
    Ben panel işimi Sony NX720 ve ST50 ile çözümlediğimden beri inanılmaz mutluyum

Forumu yine takip ediyorum eski sıklıkla olmasa da.

Senin takip ettiğin Tosh ve Pany panellerden bir haber var mı?
    Yoksa sadece oled lere mi odaklandın artık.

Panel için aciliyetim yok ama geçen ay dubai deydim. İçim bi kıpraştı ordaki panelleri görünce.
    Özellikle Dubai Mall daki Pany mağazası gövde gösterisi yapıyordu. AX900 çok hoş ve duru bir görüntü veriyordu. Yakından inceleme fırsatım oldu. Alıp gelecektim ama gümrük vs güvenemedim.

Ayrıca bir de pany 85X940 4k vardı ki dükkanda. Değişik birşeydi. Eski panelleri hatırlattı bana :)
    Çok kalın ve çok ağır. Local Dimming olduğunu söyledi satıcı. Sadece görüntü kalitesine önem verilmiş bu panelde. Smart vs kısıtlı wifi yok falan.
    Fiyatı da 25.000 AED idi. Yani 16.000 TL civarı.
    Görüntü kalitesi gerçekten çok güzeldi.

B&O mağazasını bile dolaştım. İç çekerek dolaşmaktan öteye gidemedim tabi.
    Sharp markasına sempati duyan biri olarak da gözlerim o markayı aradı. Bir kaç corner mağaza buldum. Daldım içeri. 1.000 TL 1.500 TL ye sharp tv almayanı dövüyorlar :) LE 740 lar vs.
    Daha çok büyük boyutlu LE960 serileri var. 80-90 inch olarak. Bir de 70UD1X modeli vardı 4K olarak. Fiyatı da 13.000TL ye geliyordu.

Niyeti bozdum bi dahaki gidişimde bi panel kapıp gelicem ordan

Uzun lafın kısası ülkemizde bekleyebileceğimiz takibinde olan hangi paneller var ya da var mı merak ediyorum yine.

Teşekkürler.

Selamlar.

OĞUZ

• Maverick_77 kullanıcısına yanıt
    Ben de geçen hafta aynı yerlerde dolaştım, aklımda kalan Samsung'un 500.000 Dirhemlik 105" S9 UHD'siydi.

• meke kullanıcısına yanıt
    Bana denk gelmedi üstad o.
    göremedim o paneli. Dubai Mall daki Samsung da mıydı?

Aslında böyle altın kaplama paneller kumandalar fln bekliyordum.
    Çok şükür öyle şeyler de görmedim :)

• Maverick_77 kullanıcısına yanıt
    Evet Dubai Mall'daydı

• Sayın Albani,

Dikkatle yazdıklarınızı okuyorum. Foruma döndüğünüze sevindim. 50vt30 ile yola devam şimdilik

Mesajım bulunsun istedim
  • 
Sayfa: önceki 15051506150715081509
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.