Şimdi Ara

'_______ PANASONİCLİLER_______' (1498. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
31.742
Cevap
178
Favori
1.750.424
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14961497149814991500
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Gri bantları ve beyazı Albani'ye mail atarak sorman iyi olur.
  • dredLe kullanıcısına yanıt
    İçin rahat etsin diye ben de VT60'da youtube üzerinden paylaştığın linkteki video'yu test ettim.
    Evet birçoğu titriyor, senin TV'nin bir bozukluğu yok.
  • meke kullanıcısına yanıt
    hocam birtanesin allah razı olsun valla akşam akşam biraz olsun rahatladım .. Can üstadında teli kapalı ulaşamıyorum onada birkaç şeyi danışdıktan sonra konuyu kapatıcam.. Yinede verdiğin her cevap için ilgin ve alakan için teşekkür ediyorum
    Hocam bir arahttp://www.youtube.com/watch?v=NxWeH-M3O6M şu videodaki banding testide uygulayabilirmisiniz ? Ne derece takılma yapıyor merak ediyorum..
  • http://televisions.reviewed.com/content/panasonic-viera-tc-p65zt60-review/the-science değerlendirme sitesini incelediğimde ZT-VT-ST modellerinin kontrast karşılaştırmalarını buldum. VT'nin beyazını çok sönük bulan arkadaşı aydınlatır sanırım. Beni burada asıl şaşırtan ST'nin parlaklık olarak kendinden daha yüksek fiyatlanan VT ve ZT modellerinden daha üstün olması.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barbaeyupgurel -- 20 Ocak 2015; 12:18:16 >
  • Arkadaşlar bugün Panelin 5. günü ve ben henüz arkama yaslanıp bu iş bitmiştir diyemiyorum. Şuana kadar cevap veren ve yardımcı olan arkadaşlara çok teşekkür ediyorum, fakat hala ciddi anlamda yardıma ihtiyacım olduğunu düşünüyorum. Bana plazma tvler için yapılması gereken testler lazım, bunları paket şeklinde indirebileceğim bir site mevcut mudur ? Forumlarda bu konu ile ilgili bütün mevcut linkler ölü durumda. İş bununlada kalmıyor biraz açıklayıcı olması gerekiyor, şöyle ki yapılan test ne amaç taşıyor ? Uygulanan testin ''normalde olması gereken ve hatalı panelde olan'' şeklinde izah edilebilmesi gerekiyor...Son olarak İstanbul içi bildiğiniz bu işlere bakan servis gibi hizmet veren bir yer var mıdır ? Şimdiden teşekkür ediyorum... Saygılar...
  • Yardım edebilecek yok mu?
  • dredLe kullanıcısına yanıt
    Bence güzel bir film koy seyret hocam, kurcaladıkça hata bulacaksın mutsuz olacaksın.
  • Altyazi titremesi benim vt60da da vardi. Sasirdigim bir meseleydi.su an sharp60uq10 var. Altyazi titremiyor kesinlikle hizli sahnelerde basarili ama vt60 daki derinlik hissi yok, karanlik sahnelerde siyahlarda pany cok daha iyiydi. Hepsi bir arada olsun diyince sanirim araba parasi oliyor bu tv isi. Ama plazma hareketli sahnelerde gucludur diye pazarlanan bir urun. O acidan titreme olmamasi lazim sanki.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Haklısın hocam ama elimde değil neyse ben hastalık derecesinde hassas biriyim yada 2 iadeden sonra bu duruma geldim inşallah bi kaç kafamı kurcalayan detaydan sonra kapatıcam konuyu
  • quote:

Orijinalden alıntı: sabahattin ali

Altyazi titremesi benim vt60da da vardi. Sasirdigim bir meseleydi.su an sharp60uq10 var. Altyazi titremiyor kesinlikle hizli sahnelerde basarili ama vt60 daki derinlik hissi yok, karanlik sahnelerde siyahlarda pany cok daha iyiydi. Hepsi bir arada olsun diyince sanirim araba parasi oliyor bu tv isi. Ama plazma hareketli sahnelerde gucludur diye pazarlanan bir urun. O acidan titreme olmamasi lazim sanki.

ST30 2011 tv.mde
    ntv trtspor cnn gibi kanallarda sürekli alt yazı akışlarında saniyelik buzlanmalar titremeler oluyordu
    sonra bir ara panel arkasında kabloları düzenlemek temizlemek amacı ile ne varsa söküp tekrar takmıştım
    boş kalmışlığım olacakki panelin ekran ayarları ile bol bol oynamıştım
    sonra titreme buzlanma kayboldu 4-5 ay hiç olmadı
    sonra 5+1 bluray aldım taktik ettik sıra geldi kurcalamaya o esnada panel ayarlarını nedense yine default yaptım vs. titreme tekrar olmaya başladı
    anlamadım gitti bu işi
    zaten göz alıştı çok dert etmiyorum :)
  • N11 üzerinde egemende firmasından bundan 20 gün önce Panasonic 65VT aldım 6000 TL'ye. Ölü piksel çıktı. Servis değişim raporu yazdı. Ellerinde VT tükendiği için ikiletmeden ücreti iade ettiler. Hepsiburada'ya 6400 TL'den sipariş geçtim. Beni 1 hafta oyaladılar. Sanırım ellerinde 10 televizyon varsa 15 kişiye satıyorlar 5'i de yedek 10 kişiden cayanların veya ürünü sorunlu çıkanların tv'lerini yedeğe satıyorlar. Hepsiburada siparişi iptal oldu. 65VT kovalamacası devam etti. Fiyatlar artık Gold ve Bimeks'te 7000 TL idi. Ben de havlu attım. Egemenden gittigidiyor üzerinden 4750 liraya Panasonic 65STW aldım 100 liralık bonus hediyesiyle birlikte. Bugün kurulum gerçekleşti. 65VT ile kıyas edersem siyahlar 65VT gibi değil ancak yine de çok çok koyu ve derin. 65VT çok soluk bir televizyondu. 65STW rodajda olmasına rağmen daha parlak gibi geldi bana. Evimdeki 8 senelik Panasonic 42 TX'e kardeş geldi. Panasonic'ten çok memnunum. 8 senelik televizyonumu bile en üst led'e değişmem.

Piyasada OLED teknolojisinin fiyat ve sağlamlık olarak oturması sanırım 4-5 seneyi bulacak. Bizi ancak onlar tatmin edebilir. Bu süreç zarfında bence 4650 liraya gelen devasa boyuttaki Panasonic 65STW çok uygun bir seçim. Umarım bu da abisi gibi dayanıklı ve sağlam çıkar.

Not: 3.9 metreden izlemek hiç rahatsız etmiyor. Nefis bir keyif.
  • quote:

Orijinalden alıntı: barbaeyupgurel

N11 üzerinde egemende firmasından bundan 20 gün önce Panasonic 65VT aldım 6000 TL'ye. Ölü piksel çıktı. Servis değişim raporu yazdı. Ellerinde VT tükendiği için ikiletmeden ücreti iade ettiler. Hepsiburada'ya 6400 TL'den sipariş geçtim. Beni 1 hafta oyaladılar. Sanırım ellerinde 10 televizyon varsa 15 kişiye satıyorlar 5'i de yedek 10 kişiden cayanların veya ürünü sorunlu çıkanların tv'lerini yedeğe satıyorlar. Hepsiburada siparişi iptal oldu. 65VT kovalamacası devam etti. Fiyatlar artık Gold ve Bimeks'te 7000 TL idi. Ben de havlu attım. Egemenden gittigidiyor üzerinden 4750 liraya Panasonic 65STW aldım 100 liralık bonus hediyesiyle birlikte. Bugün kurulum gerçekleşti. 65VT ile kıyas edersem siyahlar 65VT gibi değil ancak yine de çok çok koyu ve derin. 65VT çok soluk bir televizyondu. 65STW rodajda olmasına rağmen daha parlak gibi geldi bana. Evimdeki 8 senelik Panasonic 42 TX'e kardeş geldi. Panasonic'ten çok memnunum. 8 senelik televizyonumu bile en üst led'e değişmem.

Piyasada OLED teknolojisinin fiyat ve sağlamlık olarak oturması sanırım 4-5 seneyi bulacak. Bizi ancak onlar tatmin edebilir. Bu süreç zarfında bence 4650 liraya gelen devasa boyuttaki Panasonic 65STW çok uygun bir seçim. Umarım bu da abisi gibi dayanıklı ve sağlam çıkar.

hayırlı olsun
    zaten tabloya göre
    stw nin beyazı vt ve zt den nedense daha iyi durumda olduğu gösteriliyordu demekki doğru :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hbasaran82 -- 21 Ocak 2015; 13:02:07 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hbasaran82

quote:

N11 üzerinde egemende firmasından bundan 20 gün önce Panasonic 65VT aldım 6000 TL'ye. Ölü piksel çıktı. Servis değişim raporu yazdı. Ellerinde VT tükendiği için ikiletmeden ücreti iade ettiler. Hepsiburada'ya 6400 TL'den sipariş geçtim. Beni 1 hafta oyaladılar. Sanırım ellerinde 10 televizyon varsa 15 kişiye satıyorlar 5'i de yedek 10 kişiden cayanların veya ürünü sorunlu çıkanların tv'lerini yedeğe satıyorlar. Hepsiburada siparişi iptal oldu. 65VT kovalamacası devam etti. Fiyatlar artık Gold ve Bimeks'te 7000 TL idi. Ben de havlu attım. Egemenden gittigidiyor üzerinden 4750 liraya Panasonic 65STW aldım 100 liralık bonus hediyesiyle birlikte. Bugün kurulum gerçekleşti. 65VT ile kıyas edersem siyahlar 65VT gibi değil ancak yine de çok çok koyu ve derin. 65VT çok soluk bir televizyondu. 65STW rodajda olmasına rağmen daha parlak gibi geldi bana. Evimdeki 8 senelik Panasonic 42 TX'e kardeş geldi. Panasonic'ten çok memnunum. 8 senelik televizyonumu bile en üst led'e değişmem.

hayırlı olsun
    zaten tabloya göre
    stw nin beyazı vt ve zt den nedense daha iyi durumda olduğu gösteriliyordu demekki doğru :)

Teşekkür ederim hbasaran82.
  • Arkadaşlar Panasonic 65STW için DSMART Cam modülünü tavsiye ediyor musunuz ? Bu modülü bu modelde kullanan var mı?
  • quote:

Arkadaşlar Panasonic 65STW için DSMART Cam modülünü tavsiye ediyor musunuz ? Bu modülü bu modelde kullanan var mı?

geçmiş sayfalarda vt gt st 30/50 modelleri ile problem yaşayanlar vardı
    modul ile marka arasında bir uyuşmazlik söz konusuydu
    epey bir tartışıldı ve sanırım bir sonuca varılamadı diye kalmış aklımda
    yine bu sayfada gerilerde uzun uzun tartışılmıştı sanki..
    sanırım modul bazı yayın frekanslarını panele aktaramıyordu gibi sorunlar dile getiriliyordu
  • barbaeyupgurel B kullanıcısına yanıt
    kardeş hayırlı olsun iyi seçim yapmışsın bütçem yetseydi bende 50 inç alacaktım sen baya büyük almışsın tabi mekana göre değişir izleme mesafesi ben ancak 42 inç olanını alabildim 8 ay oldu çok memnunum stw60 tan sana tavsiyem resim ayarlarından dinamik modu seçme hiçbir zaman aşırı parlak ve renkli gösteriyor tvde çok ısınıyor sinema yada özel seç özel için ayarlar var bir resim buldum bakarak ayarlarsan görüntü seni memnun edecektir
  • dolphin3d kardeşim teşekkürler. Rodajdan sonra bu şekilde kalibre edeceğim.
  • Aşağıdaki ayarlar, benim 65VT60 için kullandığım 2D gece ayarlarıdır. Mevcut ayarlarıyla görüntüde şikayeti olan arkadaşlar isterlerse deneyebilirler. Bu ayarları yaptıktan sonra Picture menüsünün en altındaki copy adjustment menüsünün altındaki copy start ile ayarları prof1 ayarı olarak kaydedeceksiniz, yoksa tekrar yapmak zorunda kalırsınız. Yukarıda yazmayan görüntü ayarları prof1 default ayarlarında kalacak demektir.

Menu--Setup--Professional Mode -->ON

-<Main menu>--<Picture>-

<viewing mode> Professional1

<contrast> 58

<brightness> 4

<color> 47

<tint> 0

<sharpness> 0

<colour temperature> Normal

-<Advanced Settings>-

<panel luminance setting> Mid

<adaptive gamma control> 0

<black expander> 0

<colour gamut> Rec. 709

--<White Balance>--

<R-Gain> 0

<G-Gain> 0

<B-Gain> -25

<R-Cutoff> 0

<G-Cutoff> 0

<B-Cutoff> 0

---<More Detailed Adjustment>---

<Input Signal Level> 10

<red> 23

<green> 0

<blue> 25

<Input Signal Level> 20

<red> 10

<green> 0

<blue> 3

<Input Signal Level> 30

<red> 9

<green> 0

<blue> -3

<Input Signal Level> 40

<red> 5

<green> 0

<blue> -3

<Input Signal Level> 50

<red> 2

<green> 0

<blue> -9

<Input Signal Level> 60

<red> 1

<green> 0

<blue> -2

<Input Signal Level> 70

<red> -2

<green> 0

<blue> -2

<Input Signal Level> 80

<red> -4

<green> 0

<blue> -2

<Input Signal Level> 90

<red> -4

<green> 0

<blue> 1

<Input Signal Level> 100

<red> -9

<green> 0

<blue> 5

--<Colour Management>--

<r-hue> 4

<r-sat> -6

<r-lum> -5

<g-hue> 20

<g-sat> 21

<g-lum> 0

<b-hue> 0

<b-sat> -1

<b-lum> -3

<c-hue> 0

<c-sat> -1

<c-lum> 3

<m-hue> 2

<m-sat> 1

<m-lum> -11

<y-hue> -1

<y-sat> 0

<y-lum> 3

--<Gamma>--

<gamma> 2.4

<Input Signal Level> 10

<gain> -28

<Input Signal Level> 20

<gain> -6

<Input Signal Level> 30

<gain> 2

<Input Signal Level> 40

<gain> 8

<Input Signal Level> 50

<gain> 7

<Input Signal Level> 60

<gain> 8

<Input Signal Level> 70

<gain> 5

<Input Signal Level> 80

<gain> 3

<Input Signal Level> 90

<gain> 1

<Input Signal Level> 100

<gain> 0

• 
Sayfa: önceki 14961497149814991500
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.