Şimdi Ara

'_______ PANASONİCLİLER_______' (1468. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
31.742
Cevap
178
Favori
1.750.703
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14661467146814691470
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Şafak sıkıştırdığı için artık panel arayışım hızlandı

MM ,Bimeks Vatan Sony Centerlar vs dolanıyorum.

Bursa Bimeks' teydim ve 65ZT60 gördüm. Teşhirde şu an ve kutu 15 gün önce açıldığı söylendi.
    Aynı zamanda ellerinde ilgili panelin kapalı kutusu da mevutmuş.

Teşhir 8.400 TL
    Kapalı kutu 11.900 TL

Bilgilerinize.

OĞUZ

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oğuz selam

az bekle,bir yerden haber bekliyorum Z/V6x için hem rakamları hem de adetlerini bildirecekler,bu ara da bildiğim bir yer vardı ama rakamları senin bahsettiğin den daha düşük 8/8,5 gibi "sıfır" Zx ler!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albani -- 27 Ekim 2014; 19:30:51 >
  • Mrb Üstad

Beklemediyim daha. Ama en geç Ocak ayında almam gerekecek bi panel.

Senin Pany Ax9 ve Tosh Fald panel ile bilgilerini de takipteyim.

• >>A9x zor hatta imkansız;heriflerin bir Dist.firması yokki!! kim ithal edecek malı yaw
    ancak piyasadaki çakal bir sürü paralelci ithalatçı firmalar var,gerçi bunlar en çok satılan LGE/Samy/Sony ithal ediyorlar az sayıda da Phil ve Pany oluyor

not;bir de şöyle bir saçmalık yapardı Pany/TR,serilerin giriş/vasat veya orta seviyelerini getirir HiEnd panelleri ithal etmezdi bu kuralı sadece 2013 de bozdular ve full seriler geldi ama herifler işi bıraktı!

Not;özellikle sakın bu Paralel İthalat yapan tiplerden Pany panel almayın

>>Tosh L9x(bahsettiğim FALD tipli olan) yine çok zor ve hatta imkansız gibi,"TNB" ile Tosh artık bitmiş gibi,zaten adamlar da Tosh panel satılsın diye bir gayretleri de yoktur,onlar için varsa-yoksa
    Tosh Notebook,çünkü buradan çok ciddi ciroları oluyor!

++

• Zaten bizde şans olsa ............ neyse demiyeyim bunu :)

Digicom 'un Pany distribitörlüğü bir ara gündemdeydi. Hatta ben çok yakıştırırım Digicom a böyle birşeyi. Bekleyip göreceğiz bakalım.

Bu arada ProAV Tuncay Beylerin Pany panel hakkında yardımları oluyordu diye biliyorum. Hatta konuşmuştum çok önceleri kendileri ile. Şimdi Daha çok projeksiyon amfi. Denon. Marantz. Epson. Harman gibi markalarla hizmet veriyorlar. Pany projeksiyon da bir nebze var. Panellerden elini eteğini çektiler herhalde.

Birde bişey soracağım Ocak gibi dubaide olacağım kısmetse ordan bi panel kapsam olmaz mı yav :)

• Digicom,bu işler de herşeyiyle en iyi firmadır

Ancak adamların şanssızlıkları bir türlü bitmedi,önce Pio vardı,herifler Dükkan kapatınca,Digi de şapa oturmuştu mecburen
    ondan önce de LGE yi TR ye Digi ithal ediyordu,sonra herifler kendileri gelip Digi şutlayınca Sabri Bey de mahkemeye verdi ve sanırım
    $ 300milyon tazminatı kazandı ancak parayı tahsil edebildimi bilemiyorum! bud a bir darbe oldu Digiye,ardından,Avrupa da hiç satılmayan
    Sharp ların Dist.firması oldular ama bu da hikaye çıktı haliyle!

Pany için devreye girebilmeleri için en az bu olay iki sene önce yaşansaydı,Sabri bey dalardı bu işe,şimdi ben onun yerinde olsam aynen Sharp ı sallar atar
    ve Pany ye yazılırım! en azından Sharp lara göre çok daha fazla ciro yaparlar!

Tuncay ile bu iş olmaz,o ayrı kulvarda çalışıyor!

Körfez de artık çoğu ürünler eskisi gibi ucuz değil hatta bizimle aynı gibi bazı ürünler de hamallığına değmez+Garantisi de olmaz,hani Fot.Makinesi veya bazı ürünler v.s
    alınabilir veya Marka saat filan ama panel işi bence olmaz,zaten ucuz değil,ucuz mal 20/30 sene önceydi ve çok ciddi ucuzdu o zamanlarda! özellikle Dubai değil de
    S.Arabisten en ucuzdu,sonra da Kuveyt ama Dubai "işi bildiği" için en tatlı parayı bu uyanıklar kazandı ama şimdi bitti o işler!

++

• Dubaiden bir telefon getirttim 2 ay once..burada yaptığım masraflarla(vergi, pasaport kaydı v.s) Aynı paraya geldi..Hatta şimdi telefon daha da ucuzladı..Çektiğim hamallık ve garanti olayıda bana ekstrası oldu..
    Dubai falan hikaye..
  • quote:

Orijinalden alıntı: oprema

Dubaiden bir telefon getirttim 2 ay once..burada yaptığım masraflarla(vergi, pasaport kaydı v.s) Aynı paraya geldi..Hatta şimdi telefon daha da ucuzladı..Çektiğim hamallık ve garanti olayıda bana ekstrası oldu..
    Dubai falan hikaye..

119.5 TL masrafınız oluyor sadece, pasaport hakkı satın alma gibi bişey yapmadıysanız, dubai , ABD den dahi ucuz olabiliyor telefon konusunda bazı zamanlar. Zaten Ucuz veya hızlıca fiyatı düşen Samsung grubundan bi telefon aldıysanız normal tabi
  • Yukarı da yazmıştım,"Körfez" de fiyatlar 20 hatta 30 sene önce çok iyiydi(özellikle "MARKA" İsviçre saatlerin de) şimdi adı kaldı Körfezin sadece,ayrıca işi bilen uyanıklar buraya artık alış-veriş için gitmiyor!
    Ancak yıl içinde bazı ciddi firmalar ve bunların sponsorları veya direk firmanın kendileri v.s güzel ve ciddi indirimler de yapıyor! ama bunlar bildiğim kadarıyla özellikle "MARKA" olan ve çok pahalı
    ürünler de oluyor ki da zaten çoğu insanın işine bile gelmiyor
    örnek;bilmem ne marka takım elbise $ 4500 den iniyor $ 1500 kağıda gerçekten acaip ciddi indirim yaw!

Daha "günlük kullanım" da olan ki buna elektronik ve saatler,optic ürünler v.s dahildir böyle tatlı indirimler olmuyor veya aşırı pahalı bazı ciazlar da yine oran olarak ciddi indirimler oluyor ama bu da yukarıda
    yazdığım takım elbise misali gibi oluyor! çoğu insanı aşan rakamlara düşüyor,dolayısıyla adamlar uyanmış ve güzel de para kazandılar,şimdi işi alışveriş den çıkarıp "Turizm" işlerine yönelmişler ve para oralardan geliyor
    yaw elin arabı ve köylüsü veya çiftçisi v.s herkes esnaf olmuş parayı da bir şekilde bulmuşlar!

Avrupalı geliyor burada Jeep ile safari yapıyor,tepelere çıkıp kayıyor veya snow-board ile kum da kayıyor,ülen kışın gel benim memleketime kar ın alası var kaymanın da alası var,rafting var veya o var bu var
    anasını satayım yok yok bizim melkette ama heriflerin zevkine edeyim,çölde her ne buluyorsa veriyor acaip rakamları absürt işler yapıyorlar,ben bir kaç kere hem de eskiden gitmiştim,çölde deki atraksiyonları da
    gördüm veya bindik v.s ama hiç birisi tad vermedi bana,varmı ülen TÜRKİYE gibi dedim,her bir şeyimiz var Allaha şükür ama herifler acaip uyanık,abuk subuk işlerden çok ciddi para kazanıyorlar!
    "içkici" isen,çoğu yer de yasak veya yok veya ciddi kısıtlı v.s ama herifler sana en ala marka fransız konyağı veya bilmem kaç yıllık viskiyi v.s şak diye bulup getiriyorlar! rus karılar da acaip iş tutuyorlar!
    bizzat "devlet" himayesinde bunlar amerikalı da var capon da var,her millet den var anasını satayım,yok yok yaw heriflerde,Dubai ye "alışveriş" gitmek çok eskidendi yahu

Bana göre hala MARKA saatler de fiyatlar Körfez de oldukça iyi olabiliyor;hele de bunların indirim günlerine denk gelirseniz,artık kimse saat pek kullanmıyor gibi ama bazı markalar Rolex/Omega/Piaget/TagHeuer
    ve bir tane de şimdi ismini unuttum ciddi pahalı bir Pilot(uçak) saati vardır ve daha bir çok malum markalar ve bunların alıcısı hiç bir zaman eksilmiyor aksine artıyor!
    Dubai den ziyade özellikle Abu-Dhabi ve Sharjah,Bahrein,Katar daha cazip rakamlar sunuyor! ancak bu işin geneli olarak artık o çok eski tatlı rakamlı günler mazide kalmıştır

HongKong ve Singapore zaten çoktan gebermişti! eskiden "caponlar" kendi mallarını HK veya Sing. den alırlardı(70li/80li/90lı yıllarda) Dubai bile hikaye o idi o zamanlar! sadece "SAAT" işinde Dubai her zaman en iyisi
    olmuştur! zira İsviçre ülke olarak bu konuda destek veriyordu kendi üreticilerine ve saatler bir tek Dubai de ciddi manada ucuz oluyordu!
    Ama sonra Çin liler öyle "kalite" "copy-watch" saatler yaptılarki,2000 den itibaren ($ 100-300 arasına satılan) kafadan 10 sene gidiyor,sonra kaldır at ama 10 sene "ROLEX" kullanmış oluyorsun $ 150 kağıda
    ben çok gittim geçmişte ve copy-watch çok getirdim eşe dosta ama en ucuzundan toptancısından alıyordum ona buna hediye ediyordum buraya gelince,kendim nedense hiç "tenezzül" etmemiştim!
    15/20 sene giden bir sürü copy-watch kullanan gördüm,ama bunlar "kalite" tabiki en az $ 200/300 kağıda satılan hatta $ 500/1000 kağıda satılan copy ler var var artık!

Bir duyuma göre,Körfez de bu saatler bir şekilde satılıyormuş,yani "yedirmece" işi oluyor! böyle saatleri sadece resmi ithalatçı bayilerinden alın ltf! yoksa yediriyorlar bazı şık mağazalar!
    ++

• Dünya genelinde kaliteli malları alabilecek orta gelirli kişiler azalıyor, buda SONY PANY gibi firmaların high end ürünlerinindeki satışı etkiliyor. ABD dışında uygun fiyata TV satılan ülke nerdeyse kalmadı. Caponlar Albani üstadın bahsettiği üzere kendi ülkesinden sonra ABD ye mal gönderiyor. Sanırım Japon+ABD satışları zaten diğer ülke satışlarının yarısını geçiyordur. O yüzden bize düşük kalite ve büyük ihtimalle Çinde Vestel tarzı vb tesislerde üzerine markalarını bastıkları malları gönderiyorlar.
    PANY için ben de distribitör konusunda ümitsizim, LG/Samsung buarada at koştururken, JAponların işi zor .
    Bu arada ben de bahsedeyin JAPONYA şu an en ucuz elektroniğin olduğu ülke bazı ürünler ABD deki fiyatın %30 undan bile düşüğe geliyor. ( ben Sony kulaklık, walkman vs aldım, baya ucuza geliyor)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Harpooner

quote:

Dubaiden bir telefon getirttim 2 ay once..burada yaptığım masraflarla(vergi, pasaport kaydı v.s) Aynı paraya geldi..Hatta şimdi telefon daha da ucuzladı..Çektiğim hamallık ve garanti olayıda bana ekstrası oldu..
    Dubai falan hikaye..

119.5 TL masrafınız oluyor sadece, pasaport hakkı satın alma gibi bişey yapmadıysanız, dubai , ABD den dahi ucuz olabiliyor telefon konusunda bazı zamanlar. Zaten Ucuz veya hızlıca fiyatı düşen Samsung grubundan bi telefon aldıysanız normal tabi

Ben LG G2 16GB siyah (en ucuzu) getirttim..1050 TL arkadaşa ödedim..15 TL kargo..120 TL vergi..Başka bir arkadaşın rica minnet pasaportunu kullandım..bir sürü stress..yaklaşık 1200 TL para harcadım..
    az once hepsiburada dan baktım..benim telin fiyatı 1139 TL ye düşmüş..ölürmüsün öldürürmüsün..bir daha bu işlere tövbe..bir ürünün fiyatı en az %50 ucuz ise bu iş karlıdır denir..
    Dubai, Abudabi ve Doha ucuz diye ün yapmışlar ama bence hepsi tırttt..bana gore yine en ucuz ülke kesinlikle USA..oradada tanıdık yok maalesef..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oprema -- 28 Ekim 2014; 17:53:00 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Harpooner

quote:

Dubai falan hikaye..

Ben LG G2 16GB siyah (en ucuzu) getirttim..1050 TL arkadaşa ödedim..15 TL kargo..120 TL vergi..Başka bir arkadaşın rica minnet pasaportunu kullandım..bir sürü stress..yaklaşık 1200 TL para harcadım..
    az once hepsiburada dan baktım..benim telin fiyatı 1139 TL ye düşmüş..ölürmüsün öldürürmüsün..bir daha bu işlere tövbe..bir ürünün fiyatı en az %50 ucuz ise bu iş karlıdır denir..
    Dubai, Abudabi ve Doha ucuz diye ün yapmışlar ama bence hepsi tırttt..bana gore yine en ucuz ülke kesinlikle USA..oradada tanıdık yok maalesef..

Dubai den PS4 aldırdım yılbaşında 400 dolar ABD ile aynı fiyat.
    1 ay önce de ABD den 128gb iphone 6 adırdım 900 TL avantajlı TR ile fark.
    Doğru ürünü doğru yerden araştırıp öyle almak lazım

Onu bunu bırakın Panasonic var mı sizde?
    (3 senedir 42ST33 Kullanıyorum hastasıyım neo-plasmanın)

• Merhaba 46pz80 kullanıyorum TV yi her açtığımda av tuşuna basarak uydu alicinin bagli olduğu hdmi moduna geçiş yapmam gerekiyor...otomatik olarak hdmi ye geçmesi icin ne yapabilirm acaba...
  • Panasonic olmazmi hocam..pana candir can..50GT50 kullaniyorum ..cok memnunum

• albani kullanıcısına yanıt
    albani usta harici cihaz olarak digitürk hd 9102 kullanıyorum ama daha önceki cihaz 9502 hd humax tı biraz daha kaliteliydi bu arada her 2 uydu hala yerinde ts hotbird :)normal modda kullan demişsin 7 ay oldu rodaj vs uğraşmadım özel hepsinden daha iyi görüntü veriyor gelişmiş ayarlardan beyaz dengesi renk yönetimi vs kırmızı azalt,mavi azalt gibi karmaşık ayarlar vardı internetten bulmuştum değerleri ona göre yaptım çok güzel oldu pahalı ledlerde bile futbol karşılaşmalarında sahadadaki çimlerin bozulduğunu gördüm plazmada bu soruna rastlamadım
  • Arkadaşlar 42stw60 plazmam icin dokunmatik ekran kalemi nereden bulabilirim acaba? Bu arada bayramimiz kutlu olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: Maverick_77

Beyler Selam

Bursa Bimeks' teydim ve 65ZT60 gördüm. Teşhirde şu an ve kutu 15 gün önce açıldığı söylendi.

Teşhir 8.400 TL
    Kapalı kutu 11.900 TL

Bilgilerinize.

OĞUZ

@Maverick_77,

Uygun fiyata 65VT60 ve 60ZT60 temini konusunda pm attım.
  • Eyvallah

• quote:

Orijinalden alıntı: @coyote

quote:

Orijinalden alıntı: Maverick_77

Beyler Selam

Teşhir 8.400 TL
    Kapalı kutu 11.900 TL

Bilgilerinize.

OĞUZ

@Maverick_77,

Uygun fiyata 65VT60 ve 60ZT60 temini konusunda pm attım.

Selam, bana da atarmısın o mesajı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meke -- 29 Ekim 2014; 20:56:59 >

• slamlar panasonicilere akıl danışmak istiyorum.
    smartı dahili uydu alıcısı benim için önemli değil.
    pc den film izleyip oyun oynamak için(pc ve konsoldan) tv bakıyorum 42 inç veya 47 inç.
    lg plazmalar fiyat olarak uygun fakat lag çok fazla varmış oyun için pek önermiyor konu başlığındaki bazı kullanıcılar. bende araştırırken uygun fiyatlı 2 panasonic gördüm. bunlar benim belirttiği amaçlara uygunmudur.bu fiyata alınırmı beklentilerimi karşılarmı?
    1. si
    Panasonic 42UT50E 106 Ekran 3D Plazma TV Plasma 106 cm (42") Full HD 2000 Hz 3D Smart Televizyon
    Web Browser , 2D > 3D Dönüştürme , G15 Progresif , Tough Panel

Endonezya
    106 cm (42")
    Plasma
    Full HD
    1920 x 1080 px
    Panasonic Türkiye
    Mega Kontrast
    3D
    DLNA
    2000 Hz
    AV, HDMI, USB Movie
    AV, Component, Ethernet, HDMI (3 adet), Kompozit, Scart, Usb
    16 : 9
    Stereo
    DVB
    DVB T
    DVB C
    Smart
    178 °
    1 Milisaniye
    1499 tl

2. si

Panasonic TX-P42STW60 106 Ekran 3D Plazma TV Plasma 106 cm (42") Full HD 2500 Hz FFD 3D Dahili Uydu Alıcı Smart Televizyon
    Kolaylaştırılmış 3D ile Smart TV 1 Adet gözlük

Çin
    106 cm (42")
    Plasma
    Full HD
    1920 x 1080 px
    Panasonic Türkiye
    Infinite Black Pro Kontrast
    3D
    DLNA
    2500 Hz FFD
    HDMI (3 adet), Kulaklık
    AV, CI+, SD Kart, Usb, Usb (Divx), Usb (mp3,jpg), USB Movie, Vga (pc)
    16 : 9
    V-Audio Surround
    DVB
    DVB T
    DVB C
    Smart

1899 tl

birde bu tepki süresi 1 ms diyor. bu inputlag dedikleri tepki süresimi yoksa başka birşeymi kastediliyor.

• 
Sayfa: önceki 14661467146814691470
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.