Şimdi Ara

'_______ PANASONİCLİLER_______' (1453. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31.743
Cevap
178
Favori
1.750.701
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14511452145314541455
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: exclbr

Et5e tvde nete baglanma sorunu yaşıyorum beyler yardım ederseniz iyi olur.Dsmarta geçtikten sonra smarta bastıgımda 008-sunucuyla baglantı sağlanamadı hatası alıyorum.

Ağ ayarlarından IP yi manueş girmelisin
    modemle tv arasında bir çakışma söz konusu

aynı modemden pc den baglanıp tv den baglanamıyorsan
    pc nin almış olduğu Ip mesela 192.168.0.15, ağ geçidi 192.168.1.1 yada 0.1 ise
    tv nin manuel ağ ayarlarından n ağ geçidini aynı, IP adesini 0.15 yerine 0.30 gibi yapmalısın
    sorunun çözülür..
  • Benim viera da güncelleme olup olmadığına nerden bakarım arkadaşlar ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hbasaran82

quote:

Orijinalden alıntı: exclbr

Et5e tvde nete baglanma sorunu yaşıyorum beyler yardım ederseniz iyi olur.Dsmarta geçtikten sonra smarta bastıgımda 008-sunucuyla baglantı sağlanamadı hatası alıyorum.

Ağ ayarlarından IP yi manueş girmelisin
    modemle tv arasında bir çakışma söz konusu

aynı modemden pc den baglanıp tv den baglanamıyorsan
    pc nin almış olduğu Ip mesela 192.168.0.15, ağ geçidi 192.168.1.1 yada 0.1 ise
    tv nin manuel ağ ayarlarından n ağ geçidini aynı, IP adesini 0.15 yerine 0.30 gibi yapmalısın
    sorunun çözülür..

Saolun hocam yaptım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar Panasonic 55ET5E kullaniyorum.

Film izlerken bazi karanlik sahnelerde, karanlik kisim yanip sonuyor gibi oluyor, hafif grimsi olup normale dönüyor. Bilmiyorum anlatabildim mi?
    Bir ayardan kaynaklaniyor gibi dusunuyorum, bayagi kurcaladim ama duzelmedi.

Sinema modu kullaniyorum normalde ama diger modlarda da aynisi oluyor.

Basina gelen ya da cozum hakkinda fikri olan var mi?

Edit: Mkv Player dan kaynaklanıyormuş, sorun çözüldü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi W.Amadeus -- 2 Ağustos 2014; 10:45:20 >
  • gazeteden gördüm,
    panasonic, sony ve japon display şirketleri oled üretimi için samsung ve lg ye karşı birleşip JOLED i kurmuşlar
  • Merhabalar. Linkteki TV'yi kullanan veya bilgisi olan var mı .
    http://www.vatanbilgisayar.com/tx-l32em6e-32-80-cm-full-hd-led-tv100-hz2xhdmiusb.html
  • Arkadaşlar 42dt50e cihazım var, harddiscden film izlerken divx filmlerin altyazilarini göstermiyor çözümü nedir?divx sitesine kayıt falan diyor?şimdiden teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Voiceofthenight

Arkadaşlar 42dt50e cihazım var, harddiscden film izlerken divx filmlerin altyazilarini göstermiyor çözümü nedir?divx sitesine kayıt falan diyor?şimdiden teşekkürler.

nasıl oluyor tam emin değilim ama
    panel özel bir seri kod veriyor şifre gibi birşey oradaki yazıyı belitrilen siteye girip işlemen gerekiyor
    bir nevii tv yi kayıt ettirip divx için uyumlu hale getiriyorsun
    ben denemiştim bir zamanlar ama verilen divx web adersi açılmamıştı birşey olmuştu
    birdahda denemedim..
    bunun benzeri tv den facebooka girmek içinde yapılıyor diye biliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vahlok

Merhabalar. Linkteki TV'yi kullanan veya bilgisi olan var mı .
    http://www.vatanbilgisayar.com/tx-l32em6e-32-80-cm-full-hd-led-tv100-hz2xhdmiusb.html

pananın en vasat en boş modelli tv si?
    abs yok, hava hastıgı yok sis farı yok, yagmur, park sensoru olmayan bir araç gibi düşün..
  • Metin bey ben yine kafa tatilindeydim

-bahsettiğin sayfa açılmıyor! sanırım bir sorun var,ayrıca iki eMail demişsin ama ben 1 tanesini aldım??

-Pany 65VX3x cevap da alamadım,ancak arkadaşın ilanını da göremedim;ben ona aslın da;gel bu başlığa ve Pio başlığına yaz demiştim,sanırım yazmadı,ben bulamadım
    veya satmak dan vazmı geçti bilemiyorum,böyle bir panel satılmaz dı ama sanırım bir özel durumu vardı ve bunu da bana bildirmişti dolayısıyla panel satışa çıkacaktı

-Öte yan dan,o bahsettiğin diğer satış daki Pany 65XVx panelin de akibetini bilmiyorum;ben ona aslın da alıcı bulmuştum ve sanırım 3 kişi vardı ama rakam absürt idi o zamanlar
    da sonra ise revize ettiler ama yine yüksek di rakam,gerçi ben o rakama da alıcı bulurum,özellikle eski Pio cu bazı dostlarım ilgileniyordu ama bu rakamlar artık "yenmiyor"
    Hocam zaten ben de "yemelerine" müsaade etmem o rakamlar "mazi" de kaldı gari,millet uyandı! sen bakma 4K imiş yok Curved imiş yok bilmem nesi varmış denip de manyak
    paralar çekilen beş para etmez(teknik malzeme kalitesi olarak,zira içleri dökülüyor bu panellerin,adeta içler acısı "kalite" var paneller de ve bir çuval para isteniyor sonra bu her
    tarafı sorunlu paneller için)

Hocam sen biraz daha takıl,elinde zaten 65VT50 var senin,ayrıca Z6x için de "olur" veriyorum sana;bana sadece panelin kim de veya nerede olduğunu bildir,gerisine karışma sen

Not;o bahsettiğin "çakalı" da iyi tanırım turkey forumdan hem de çok eskiden,en az 12 sene evvelinden beri bilirim,o iki ayaklı çakalı,sen ona şimdi bir msg salla,özellikle de benden selam
    sarkıt ona,o anlar gerisini kısaca itele gitsin böyle adi adamları

Diğr konu da ise haklısın,gördüğün gibi TF zaten biz gittik den sonra "bitti"(yaklaşık son 3 senedir tık yok oralarda,sadece boş muhabbetler var bolca)
    DH ise ise oradan da boktan hale geldi! al TF yi çal DH ye,fake ve bir alay boktan ve boş adamlar sebebiyle DH de bitti maalesef! dikkat edersne o bahsettiğin arkadaşların tek bir tanesi bile
    kalmadı DH de!! ben yine görüşüyorum ama sadece "telefonla" DH nin Yönetimi ve özellikle TV Bölümünde çok ciddi bir kalitesiz Yönetim zihniyeti var,bir sürü FAKE adam dolanıyor
    şikayet ediyoruz ama herif Yüzbaşı veya Albay oluncaya kadar yazı yazıyorlar yaw,ülen adam fake anın da çakazlıyoruz,çizin gitsin,ama nerdee,bu adiler başlıkları kirletip,ona buna sarıp
    "tatmin" oluyorlar!

++

Hocam LCD sormuşsun ama bana LCD sorma,ayrıca sen gibi bir adam elindeki PDP ile neden LCD sorar onu da anlamış değilim,gaza-yeme filan gelme sakın hatta ne TF yi ne de DH yi oku
    zaten panel konusun da DH/TF de okunacak adam gibi bir şey kalmadıki,zamanına yazık!

Hani dersen VX veya 6090 veya Z6x o zaman eyvallah derim sana LCD nereden çıktı şimdi yaw! veya Curved veya 4K filan,senin elin bunları almaz Hocam

"FILM" ci adamsın,macera paneller peşin de koşma sakın gaza gelerek!

Diğer konu için,yaklaşık 1 aydır yoktum ve inceler sana dönerim daha sonra ok

CAN++

• albani kullanıcısına yanıt
    Albani üstad hoşgeldin.
    Özlettin yav

Senin bahsettiğin 65VX panel halen ilanda ve takip listemde

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-ev-elektronigi-televizyon-satilik-panasonic-th-65vx300er-full-hd-3d-plasma-tv-164953594/detay

Sahibinden de bu panel tek. Şu anda Rabia Hanım tarafından satılıyor. Ben kendisi ile muhattap olmuştum. Abisi adına sattığını söyledi.
    Sanırım sen de abisiyle muhattap oldun.

Fiya 20 binlerden geldi bu düzeye. Sanki 12 binleri de gördü gibi.
    Yine de fazla geliyor işte :)

• quote:

Orijinalden alıntı: hbasaran82

quote:

Orijinalden alıntı: Vahlok

Merhabalar. Linkteki TV'yi kullanan veya bilgisi olan var mı .

pananın en vasat en boş modelli tv si?
    abs yok, hava hastıgı yok sis farı yok, yagmur, park sensoru olmayan bir araç gibi düşün..

Sağolun hocam fikir verdiğiniz için. O zaman bütçeyi biraz daha zorlayıp Samsung 32H5070 alayım o işimi görür.

• arkadaşlar merhaba elinde 42dt50 olan varsa ve satmayı düşünen varsa

vuruğu kırığı olmayan ölü pikseli olmayan

olursa ve fiyatta anlaşabilirsek alabilirim
    üstad iyi güzel yazıyosun da sattık pana yı şimdi tv alamadık, bahsettiğiniz tv ler bizim cürmü aşar:)
    uygun fiyatlı ne alınabilir hiç bilmiyorum, forumda bu tarz paylaşımlar da yapılsa iyi olur
    naçizane tavsiyemdir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Maverick_77

Albani üstad hoşgeldin.
    Özlettin yav

Senin bahsettiğin 65VX panel halen ilanda ve takip listemde

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-ev-elektronigi-televizyon-satilik-panasonic-th-65vx300er-full-hd-3d-plasma-tv-164953594/detay

Sahibinden de bu panel tek. Şu anda Rabia Hanım tarafından satılıyor. Ben kendisi ile muhattap olmuştum. Abisi adına sattığını söyledi.
    Sanırım sen de abisiyle muhattap oldun.

Yine de fazla geliyor işte :)
    quote:

Orijinalden alynty: Maverick_77

Albani üstad ho?geldin.
    Özlettin yav

Senin bahsetti?in 65VX panel halen ilanda ve takip listemde

Sahibinden de bu panel tek. ?u anda Rabia Hanym tarafyndan satylyyor. Ben kendisi ile muhattap olmu?tum. Abisi adyna satty?yny söyledi.
    Sanyrym sen de abisiyle muhattap oldun.

Yine de fazla geliyor i?te :)

Hocam VXx süper panel ama her ?eyin bir "ederi" vardyr!
    Ben o paneli çoktan aldyrmy?tym zaten,ancak "ederi" etmez ise o zaman kimse almaz,kaldyki o paneli alacak adamy ben zaten tanyyorum

Ancak ben o rakama aldyrmam o paneli ve zaten satylamaz bu durum da,bu kadar açyk ve net,bizim "FILM" ci dostlarymyz,artyk i?in her türlü
    i?lerini ö?rendiler,ne yeme gelirler ne gaz verilse bile almazlar böyle rakamlardaki panelleri,zaten bu dostlarymyz zamanyn da bir güzel
    "kesildiler"(Pio larymyz için) ama bir adam iki defa kesilmez gari

Bizim olayymyz "FILM" üzerinedir,zaten bu arkada?larymyz da "FILM Ustalarydyr" dolayysyyla git ?u paneli al,git büyük ebat LCD al veya onu-bunu
    al diyemeyiz,zaten orta da artyk alynasy panel bazyn da tek bir panel bile kalmady laf aramyz da!

PJ al diyoruz ama bunun da prati?i zor ve her adama gelmez,kaldy ki FILM ci olsa bile PJ i?i her adama uygun de?ildir,o zaman git "Sinema" da izle de
    diyemeyece?imiz(hala FILM de tarty?masyz Sinema tarty?ylmaz Kral olsa bile!!) için mecburen eldeki PDP seçeneklerini de?erlendirmek gerekiyor
    ama elde de neredeyse hiç PDP seçene?i de kalmady,en son Pany PDP Dükkany da kapanynca,bu i? FILM ciler için bir çok açydan bitti maalesef!

2014 Z/V6x lar bu anlam da süper paneller çyksa bile,o da bitti gibi!

Metin Bey de bizim eski Pio cudur,kysaca "i?i bilen" sadece Pio cu oldu?u için;git ?unu al demek olmaz böyle adamlara

yaw panel i?i ölmü?,a?layany yok gari,elini sallasan panele de?iyor ama ele gelen tek bir panel bile yok(bizim kulvarymyz da)

Dolayysyyla elinde PDP si olan(HiEnd lerden bahsediyorum tabiki) "elindekinin" yine de kyymetini bilsin

2009/2010 dan sonra TFT-LCD i?i de geberdi,PDP yi de geberttiler zaten,elde ne kaldy dersen;hiç bir bok kalmady gari(yine bizim kulvar olarak olaya bakarak
    bunlary yazyyorum,yoksa elini sallasan panele de?mektedir! ama bunlar bize hitap etmiyor

++

Bir tek OLED var ve hala gelemeyen ama Oled den çok daha iyi olan Amoled var(bir de bir sürü yeni nesil paneller var ama bunlary henüz hiç kimse göremiyor ve haybeye de beklemesin
    "YENY" paneller gelecek diye!) iyi de bunlary üreten tek tük,hatta tek ki?i var o da çakal LGE!! kysaca eskileri ölmü?,yenisi de adam gibi birisinden gelmiyor(zaten bir sürü eksiklikleri var
    teknik olarak!)dolayysyyla kysa vade de ne var dersen;hiç bir bok yok

Hadi bunlaryn hepsini geçtim ama ?u anda kyvryk veya düz v.s bir dolu panel var;ama rakamlary acaip absürt,2/3 bile zor edecek paneller,5/8/10/20 filan gibi satylyyor yaw
    yaw bunlaryn bir kere maliyetleri "dipte"!! bu rakamlar ne o zaman diye sormaktayym ve bilen beri gelsin gari,ben çok cahilim,birisi anlatsyn bana bu i?leri yaw

Dünya da iki sektör var,birisi Otomotiv(arabalardan bahsediyorum) di?eri de Paneller;müthi? bir çakallyk yapylyyor;her iki sektör de adeta sorunlar yuma?y ama rakamlary görüyorsunuz!

++

Bana birileri o mu-bu mu diye hala soruyor,Beyler bana sormayyn tavsiye v.s için,ben bu i?lerden emekli oldum gari yazdyklarymy da anlayarak okuyun ltf,tavsiye v.s i?lerine ben bakmam
    ama meraklysy veya bakany çok vardyr,onlara sorun bir zahmet,benim i?im çok farkly;ya da panel de sorun varsa(teknik anlamda)onlary sorun(özellikle PDP ler için) kaldyki senelerdir bu ba?lykta da
    her neyi varsa bir PDP her bir ?eyini defalarca anlattym,okuyun sonra ö?renirsiniz ve PDP Diplomasyny da alyrsynyz

Ancak HDD yi taktym açmady,yok kanallar silindi yok Smart TV si bilmem ne v.s v.s gibi yvyr-zyvyr i?lere de hiç bakmam,zaten anlamam;kendi panellerimin bile bu özelliklerini bilmem ve kullanmam!

Gidin marketlere,kafanyza-gözünüze hangisi iyi geliyorsa alyn ve geçin izleyin,teknik sorun varsa bana gerlirsiniz+

CAN++

• yaw harf ler de sanyrym sorun var "i" basyyorum "y" çykyyor ayryca di?er bazy harfler de bozuk çykyyor ne i? bu ???
    Sağ alt köşede dil çubuğu varsa pc de TR değişmiş olabilir. Ya da denetim masasında bölge ve dil ayarlarında klavye ayarları değişmiş olabilir.
    Aynen üstad
    Panel pahalı.
    7 bin seviyelerine inse düşünülür kesinlikle.
    Eee ortalıkta panel yok maalesef. Ben de bu sebepten dolayı neyi alayım ne yapayım işini bıraktım :)
    Hobi olarak ilgileniyorum artik. Zamani gelince de alacagim bir panel. Gözüme en güzel görünen hangisiyse artık.
    Sen kızacaksın ama Sony e vereceğim paraya Sharp alabilirim UQ10.
    Gelismeleri yorumlari takipteyim.
    Selamlar.

Not : bir arkadaş cevaplamış Türkçe karakter sorununu. Fotumla ilgili değil senşn klavye ile ilgili büyük ihtimal

OGUZ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Maverick_77 -- 5 Ağustos 2014; 11:08:03 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: stylerbb

Sağ alt köşede dil çubuğu varsa pc de TR değişmiş olabilir. Ya da denetim masasında bölge ve dil ayarlarında klavye ayarları değişmiş olabilir.

Hocam o bahsettiğin şeyler de bir sorun yok,daha önce de sadece DH ye özgü olarak bu sorunu yaşamıştım!

Şimdi farklı bir kaç forum ve Yahoo ya bazı şeyler yazdım,her hangi bir harf tanımlama sorunu yok!
  • quote:

Orijinalden alıntı: Maverick_77

Aynen üstad
    Panel pahalı.
    7 bin seviyelerine inse düşünülür kesinlikle.
    Eee ortalıkta panel yok maalesef. Ben de bu sebepten dolayı neyi alayım ne yapayım işini bıraktım :)
    Hobi olarak ilgileniyorum artik. Zamani gelince de alacagim bir panel. Gözüme en güzel görünen hangisiyse artık.
    Sen kızacaksın ama Sony e vereceğim paraya Sharp alabilirim UQ10.
    Gelismeleri yorumlari takipteyim.
    Selamlar.

Not : bir arkadaş cevaplamış Türkçe karakter sorununu. Fotumla ilgili değil senşn klavye ile ilgili büyük ihtimal

OGUZ

Sharp ları unutun!

Ama Japan/Canada/USA da yaşıyor olsaydınız o zaman Sharp ları düşünün

yaw sen de taktın kafaya SHARP ları;ben de Sharp çıyım ama Avrupa da Sharp "hikaye"

Kaldıki bazı Sharp lar(Avrupa serileri);sadece markası Sharp,yoksa panel harbi Çin malı yaw(Sharp-Malaysia üretimi) siz bakmayın sticker lar da yazan
    "Made in JAPAN" yazmasına ayrıca bu panellerin Modülleri de Sharp değildir!!(Taiwan/Çin CMI ve diğer bazı üreticilerden alınıyor!)

Şunu bilin,Avrupa Sharp,şayet "Araba" parasına satılıyorsa o zaman alın,yoksa unutun gitsin

Hocam kalite bitti panel işin de,dikkat edersen;her marka da(kısmen Tosh en iyisi gibi)çok ciddi yüksek oranlar da sorun çıkıyor(2010 dan sonra!)
    özellikle 2012 den itibaren hepten düştü kalite ciddi bir H/W kalite sorunu yaşanıyor,sistem olarak da ne varsa panelin içine tıktıkları için
    H/W dışında işletim sistemi olarak da aşırı fazla sorunlar yumağı haline gelmiştir TFT-LCD ler herifler sankim PC üretiyorlar! bunu da beceremiyorlar
    laf aramız da,panelin işletim sistemini de aptal ettiler,sürekli FW çıkarıyorlar ama daha da bok ediyorlar,çünkü böyle bir sistem ile,istenen başarı
    veya performans zaten elde edilemez teknik olarak! herifler bizleri keriz yerine koyup,paneli de SW olarak deneme tahtasına çevirdiler!
    Bu işi bir tek Tosh çözmüştü ama onun da çözüş şekli hem çok pahalı hem de çok komplike idi,diğer çakallar ise zaten böyle bir şeyi ne üretebilirler
    ne de maliyeti aşırı yüksek olduğu için bu işe girerler,kısaca çoğu çözümler pekala var ama bunun adı maliyet den geçiyor;yaw bu herifler her şeyin
    en kalitesiz ve basitine kaçıyorlar=bol bol sorunlar oluyor daha sonra

++

Sen benim daha önce bahsettiğim Tosh Z9x/L94x panel haberlerimi bekle(bu seri şu anda Japonya da çok yeni çıktı,sanırım bu ay USA/Canada ya çıkıyor)
    ama Avrupa-TR ye gelirmi orası hala meçhul! kaldıki panelin Japonya dan takibini yapsam bile,hala kapalı kutu gibi benim açımdan! çözemedim gitti yaw
    ülen ne panelmiş anlamadım,panel "FALD" ama ne kadar harbi FALD veya ne kadar bizim efsane SV685 gibi orasını bilemiyorum gari,hani SV gibi çıksa
    eyvallah o zaman aynen girişirim bu panele,ama çok da bel bağlamak istemiyorum,bir de Pany den A9x ler çıkıyor FALD olarak,ona da pek güvenmiyorum
    çünkü Pany çok ciddi hileli ve sallama bilgiler veriyor Tosh tam harbi bilgileri veriyor

Gerçi bunlar da hala "ESKİ NESİL" ama FALD olması ciddi cazip oluyor(şayet adam gibi çıkarsa tabiki,yoksa Sony/LGE v.s deki gibi çakma FALD ise o zaman yaramaz o zaman!)

Herifler hem dandik panel üretiyorlar,hem de maliyeti düşürmek adına bir çok şeyi de atlıyorlar bir de utanmadan "çakma" bazı şeyler koyup bilmem ne panel diyorlar

++

• 
Sayfa: önceki 14511452145314541455
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.