Şimdi Ara

'_______ PANASONİCLİLER_______' (1426. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
31.743
Cevap
178
Favori
1.750.664
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14241425142614271428
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    1 aylık mediamarkt faturalı ,full kutulu,23 ay Panasonic Türkiye garantisi devam eden 50STW60 panelimi bazı maddi nedenler yüzünden satışa çıkarıyorum,özellikle İzmirli alıcılar varsa görmeleri açısından her türlü yardımcı olurum.Çizik ölü pixel,arıza vb kesinlikle problem yoktur.Rodaj işlemi ile 400 saate ulaştırılmıştır.Ciddi alıcılar pm atabilir...

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-ev-elektronigi-televizyon-panasonic-tx-p50stw60-50-127-ekran-3d-smart-plazma-tv-plus-1-goz-161956588/detay

Saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cityofmanchester -- 22 Nisan 2014; 20:09:33 >

• Tüplü televizyonumu yaptırdım keyfim yerine geldi valla. Bu televizyonların hiç biri beş para etmez.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Legolas246

Arkadaşlar herkese merhabalar.

Televizyon alacağım tavsiyenize ihtiyacım var.

* Televizyon evde kullanılacaktır, çoğunlukla sd yayın izlemek için kullanılacağından sd yayın performansının iyi olması önemli. Arada ps3 de oynanacaktır.

* Yaklaşık olarak en uzak 5.5-6.5 metreden izlenecektir. Belki daha yakındır mesafe tam kestiremiyorum. Çapraz açıyla da izleneceği için yan açılardan da iyi görüntü vermesi önemli.

* Boyut olarak aslında minimum 50'' olsun istiyorum. Ancak yinede kararı sizlerin tavsiyeleri ile vereceğim.

* Maksimum bütçe 3500 liradır.

Benim aklımda olan tv budur, sizce nasıldır bu fiyata daha iyisi alınabilir mi ?

PANASONIC TX-P55STW60 55''

Yardımcı olan herkese çok teşekkür ederim, iyi forumlar.

güncel

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Legolas246 -- 23 Nisan 2014; 15:39:41 >

• quote:

Orijinalden alıntı: arasira

Tüplü televizyonumu yaptırdım keyfim yerine geldi valla. Bu televizyonların hiç biri beş para etmez.

@arasıra

sen hala aynı yerde kalmışsın! şimdi bu yazdığın "yorum" mu sence? beş para etmeyen ise senin şu abuk yorum diye saçmalıkların,"arasıra" gelip de başlıklara böyle
    derin yorumlar yazma,sen bunları o bildiğin diğer adreste yaz kardeşim,orası tam sizler için en uygun site zaten! DH ye gelip baız yerlere neden yazdığını da çok iyi biliyorum senin!

++

@Haluk hoca selam
    yaw geçen gün sanırım bu başlık da bir sorun vardı ve msg atılamıyordu ve bir kaç arkadaş da sordum ve onlar da denemişti ve gönderdikleri msg lar gelmedi bu başlığa
    sana Sony başlığından yazdım mecburen,dediğim yerle görüştünmü VX300 için? bana bilgi ver ltf ancak oraya bizzat gitmeni yazmıştım telefonla olmuyor onlarla sağlıklı bilgi
    iletişimi! görüş ve sonra bana tlf et ok+

++

@logolas

Açı verme de en iyisi PDP lerdir! açı senin için önemliyse veya bir kriter ise o zaman TFT-LCD lerden uzak dur! PDP ok dir
    PDP olarak F/P panel Pany S6x ok dir

++

@manchester in sattığı panele bence bir bakın! fiyat da uyumlu ise alabilirsiniz

not;sıfır diye artık teşhirleri kakalıyorlar elde kalan ne varsa satılıyor!

++

@Akif bey selamlar

Panel de hatalı pixel(dead/stuck) varsa fazla dert etmeyin ya da hiç etmeyin,Servis ya kabul etmeyecektir zaten ya da kabul edecek ama yerine hangi panel gelecek değişim olarak!
    stoklar da(Pany/TR de)panel kalmadı ne varsa satıldı sanırım hatta kesin satıldı,çünkü şu sıralar değişimler sıkıntılı oluyor veya olamıyor v.s
    Panelin kronik sorunları zaten devam ediyor ama iler de ne olacak işler,bence asıl düşünülmesi gereken bunlar,karşı taraftan net bir kamuoyu açıklaması yok(bilinçli olarak yapılmıyor
    tabiki!)
    Muhatap bile yok sayılır!

Sendeki 2 adet hatalı pixeli zaten göremediğini söylüyorsun,normaldir bu durum izleme mesafesinden bunlar görülemez! tutki panel değişti yerine ne gelecek,en azından seninki harbi "sıfır"
    geldi ancak pixel hatası bir panel de her evre de çıkar/çıkabilir!! artık eskisi gibi daha fazla ve yüksek oran da çıkmasa bile yine de ara da çıkıyor ve çıkacak tabiki!
    Bence sen aynen devam et,zaten heriflerin çalışmaları ciddi sıkıntılı,bir de bunlarla uğraşma,en azından diğer bazı sorunlar çıkmamış buna Dua et
    Diğer konu için bilgiyi eMail den bugün bir ara gönderirim zaman bulursam

CAN++

• arkadaşlar merhabalar;
    panasonic tx-p42gw30 plasma tv sahibiyim
    bugün aklıma esti ölü piksel testi yapayım dedim
    http://deadpixelbuddy.com/
    burayı kullanıp baktım, ölü poiksele rast gelmedim, olsaydı kabak gibi belli olurdu galiba:)
    yalnız gölge oluşumları gördüm, ekranın sağ ve sol üst köşelerinde, tv logolarının geldiği yerlerde
    trt1 logosu belli oluyordu dikkatli şekilde baktığımda,
    bu bir sorun mudur? daha başka test yöntemleri var mıdır?
    plsamalarda clouding olmayacağı söyleniyor, onu test etmeye gerek yok sanırım @albani
  • @Dark

-Hatalı pixel varsa özellikle bir PDP panel de biraz yakından bakınca şak diye ben buradayım der ama normal izleme(2/3metre gibi)görülmezler ve bir kaç tane(1/2/3 gibi)hatalı pixel
    varsa takılmayın bunlara,ancak Servis yolunuz da her zaman için açıktır,tercih sizin

-Diğer bahsettiğin olayı biraz farklı gibi anlatmışsın ama panel de burn-in yapmış bazı objeler var örneğin TRT1 çok fazla sever yapışmayı veya ATV
    şayet bahsettiğin bu ise ekran yanığı olmuş belliki veya sana panel geldiğin de ya teşhir ya da müşteriden dönmüş olabilir veya siz farkın da olmadan belliki TRT1 yapışıvermiş?

-Ne zaman farkettin bunu?? çok yenimi yoksa eskimi?? eski ise "kalıcı" hale gelmiştir,yoğunluğu az ise ve kalıcı hale de gelmişse zaman için de azalma olur/olabilir ama bunun hiç
    bir garantisi de yoktur,ayrıca panel sürekli açık ve kullanıldığı için oradaki static-image şiddeti de her zaman olacağı için sweep(temizleme)işlemi çok geç olacaktır! pratik de paneli
    günlük kullanım ile bunu geçiştirmek oldukça zordur!

-Çok yeni bir yapışma ise ayarlardan öncelikle şöyle yap(normal de zaten böyle olması gerekiyor!)

>Side Panel;HIGH
    >Pixel Orbiter;ON(normal de "Auto" da olması gerekiyor ama sen "ON" yapacaksın!)
    >Scrolling-bar;bunu aç çalıştır sık sık!!

Ayrıca sweep işlemi için de white-wash yapman gerekiyor,Analog bir kanala tıkla karıncalı beyaz ekran gelsin bütün gece açık kalsın çalışsın panel

Bir süre TV izlerken Aspect ayarını da Zoom1/2/3 yap ve resmi büyüt,kanal logoları
    ekranın(pixel tabanının)dışına kaysın,resim biraz bozulur ama böyle bir kaç gün kullan bunlar birer önlem ve temizleme için yapılması gereken işlemlerdir bunları deneyeceksin ama yukarıda yazdığım gibi bunların hiç birisinin garantisi yoktur!

Sen olayı tam tekniğinle anlatamamışsın ama bahsettiğin durum burn-in dir,ayrıca "Clouding" PDP ler de olmaz başka şeyler olur ama onlar da en dandik PDP ler olan LGE ler de olur karıştırma
    şimdi bunlar ile kafanı+

Bir şey olursa yine yazarsın ok
    ++

• 55stw60 hb de 3500 tl alınır mı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • albani kullanıcısına yanıt
    üstad;tavsiyelerin için teşekkürler öncelikle
    piksel kontrolünü yakından yaptım, bir sıkıntı göremedim
    tv yi alalı 2 yıl oldu, media markt tan almıştım, garantiyi ekstra para verip 5 yıla çıkarmıştım
    bugün ilk defa kontrol ettim o yüzden öğreneyim dedim
    burn in (gölge) olayı bayağı hafif gibi, piksel kontrolü yaparken zar zor farkettim, bilmiyorum ne kadar zamandır var
    ayarlara baktım , dediğin gibi zaten
    sadece pixel orbiter "on" konumundaymış, otomatiğe alayım mı onu?
    white-wash için analog kanal yok, merkezi sistem uydudan alıyor kanalları, karıncalı kanal yok yani:)
    başka tavsiyen olur mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DarK PaSSenGeR -- 23 Nisan 2014; 19:51:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: leren

55stw60 hb de 3500 tl alınır mı?

aynen hocam , bende aynı sorunun cevabını bekliyorum. Hatta konu bile açtım ama nedense cevap atan yok
  • @Legolas246 @albani
    Üstadlar hangi tv lerin alınmayacağı üzerine çok yorum yapıyorlar ama hangi tv nin alınması gerektiği üzerine yorumlarını göremiyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Legolas246

quote:

55stw60 hb de 3500 tl alınır mı?

aynen hocam , bende aynı sorunun cevabını bekliyorum. Hatta konu bile açtım ama nedense cevap atan yok

3000 olsa alınır

• quote:

@Legolas246 @albani
    Üstadlar hangi tv lerin alınmayacağı üzerine çok yorum yapıyorlar ama hangi tv nin alınması gerektiği üzerine yorumlarını göremiyoruz.

Sebebi nedir peki bunun ?
  • Arkadaşlar merhabalar.

3500 liraya kadar bütçe var. Yukarıdaki mesajlarımda da detaylı olarak yazdım nasıl bir televizyon istediğimi.

Panasonic P50GT50 mihttp://www.istanbulbilisim.com.tr/tx-p50gt50-panasonic-plazma-tv-fiyati,32406.html#TabPanelStar

Panasonic P55STW60 mihttp://www.vatanbilgisayar.com/tx-p55stw60-55-140-cm-2500-hz-ffd-3d-smart-neoplazma-tv.html

GT50 50'' STW ise 55'' , aralarında 300 lira kadar fark var, kararsız kaldım yardımcı olursanız sevinirim.

Saygılar

• 55st60 al geç.
  • Legolas246 kullanıcısına yanıt
    İstanbul bilişimdeki tv ler yok zaten. Haber ver yazmış dikkat edersen. Elinde olmasa da tvlerin hepsini koyuyor siteye ne amaçları varsa artık. Başka yerde mi buldun acaba?
    55stw60 dan başka alternatif yok. İyi de bir alternatif bence. O da zaten vatanda görünmüyor. HB de var 3500 tl fiyatı.
  • Legolas246 kullanıcısına yanıt
    55 '' arıyorsan en uygun fiyata sadece 55stw60 var ledlerde 55'' ler 5 bin tl yi buluyor. 20 gün kadar önce bende epey bir araştırarak aldım görüntüsünden çok memnunum interneti bir kaç kere açtım gayet güzel açıyor. 3 d yi pek denemedim . ben ereyon.comdan almıştım . ben aldıktan birkaç gün sonra fiyarı hb da fiyat 3500 olmuştu. buna biraz üzüldüm .
    ama görüntüsü ledlere göre bence çok güzel
  • Tv'ye app. store den uygulama yükleyerek yurt dışındaki kanalları izleyebilir miyim ? Zdf var ama canlı yayını nasıl açacağımı çözemedim.

• Merhabalar,

Samsung HU8500 veya o eşdeğerde bir TV alacaktım ancak input lag ve UHDleri biraz daha beklemek için Panasonic STW60'a yöneldim. Bugün gidip alayım diyordum fakat bu cihazın input lag değerini araştırdığımda Samsung LED'lerden plasma olmasına rağmen daha iyi olmadığını gördüm. Cidden kendimi hazırlamıştım gidip almaya resmen hayal kırıklığına uğradım.

PC'ye bağlamayacağım konsoldan oynayacağım bu arada.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DarK PaSSenGeR

üstad;tavsiyelerin için teşekkürler öncelikle
    piksel kontrolünü yakından yaptım, bir sıkıntı göremedim
    tv yi alalı 2 yıl oldu, media markt tan almıştım, garantiyi ekstra para verip 5 yıla çıkarmıştım
    bugün ilk defa kontrol ettim o yüzden öğreneyim dedim
    burn in (gölge) olayı bayağı hafif gibi, piksel kontrolü yaparken zar zor farkettim, bilmiyorum ne kadar zamandır var
    ayarlara baktım , dediğin gibi zaten
    sadece pixel orbiter "on" konumundaymış, otomatiğe alayım mı onu?
    white-wash için analog kanal yok, merkezi sistem uydudan alıyor kanalları, karıncalı kanal yok yani:)
    başka tavsiyen olur mu?

"White-wash" işlemi için aslında panelin>> "Scrolling-bar" fonksiyonunu çalıştıracaksın! bir kaç saat çalıştır bunu!!

Diğer bahsettiğim iki ayarı da zaten olduğu gibi görmektesin,Pixel-orbiter sen de "ON" olacak!

PDP ler de "Clouding" olmaz takılma bunlara şimdi,başka şeyler olur ama sen de bir şey yoksa veya göremiyorsan,ben de senin kafanı karıştırmamak için
    şunlar-bunlar var/çıkar v.s diye yazmıyayım şimdi,huylanmayın boşuna

Ayrıca sizdeki panel Pany ve bir de Markaya özel bazı PDP sorunları vardır bunlar da siz de yoktur! keyfini çıkarmaya bakın panelinizin

ülen Pio hariç diğer hiç bir üretici şu Image-Screen-retention işini çözemedi gitti yaw,dolayısıyla işiniz önce şansa sonra da panelin vereceği tepki üzerine kuruludur!

Not/Uyarı;Pany PDP kullananlar bir zahmet boş vakitlerin de bu başlığı iyi ve dikkatli okusunlar ltf,zira aradığınız hatta aklınıza gelmeyen v.s her neler varsa hepsi burada mevcuttur
    TR deki tek ana başlık da burasıdır,7/8 senedir devam ediyor! ya da sallayın gitsin hiç bir şey okumayın işi oluruna bırakın,zaten sakının göze çöp batar haybeye dememiş Atalarımız
    Ya da biz TÜRK milletiyiz Atın ölümü arpadan olsun deriz her zaman!

++
    yaw forumda sanırım ciddi bazı sorunlar var,arada bazı mag lar gitmiyor,olur da herhangi bir teknik sorunu olanlar varsa ve cevap bulamıyorsanız bana şuradan eMail atın>> canozy@yahoo.com
    zira bu hafta bir sürü Pany/Pio başlıklarındaki msg lar gitmemiş görünüyor!! aynı sorunu başka yaşayanlar da oldu+

Saygılar
    CAN

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albani -- 25 Nisan 2014; 13:10:42 >

• quote:

@Legolas246 @albani

yaw hesap açık ve net basit bir matematik ile toplayın sonra çıkarın=elde kalanlara bakın
  • 
Sayfa: önceki 14241425142614271428
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.