Şimdi Ara

Birleşik Arap Emirlikleri ''yapay zekadan sorumlu bakan'' atadı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
471
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Birleşik Arap Emirlikleri ''yapay zekadan sorumlu bakan'' atadı 

Uçan taksi testleri, robot polis çalışmaları ve yeni nesil alternatif enerji hamleleri ile son dönemde dikkatleri üzerine toplayan Birleşik Arap Emirlikleri, yapay zeka teknolojisi ile yakından ilgilenmek için yeni bir hükümet organı kuruyor. Avrupa ve ABD'de yapay zekaya yönelik birtakım düzenlemeler ve yetkili kurumlarda bu yönde gerçekleştirilen tartışmalar görmüştük ancak BAE bunu bir adım daha ileri taşıyarak ''Yapay Zeka Bakanlığı'' oluşturdu. Daha önce gelecekten sorumlu direktör olarak görev alan 27 yaşındaki Omar Bin Sultan Al Olama da ülkenin ilk yapay zekadan sorumlu bakanı olarak görev yapmaya başladı.

Yapay Zeka Konusunda Hazırlıklı Olmak İstiyor 

Genç bakanın görevleri arasında ülkedeki yapay zeka teknolojisinin kullanım alanları, teknolojinin geliştirilmesi ve teknoloji karşısında insanların güvenliğinin sağlanması gibi konular yer alıyor. Daha önce yaptığı açıklamalarda Birleşik Arap Emirlikleri'nin yapay zeka konusunda en hazırlıklı ülkelerden biri olmasını istediğini kaydeden Başbakan Şeyh Muhammed geçtiğimiz günlerde ülkenin 2070 hedeflerinin önemli bir bölümünü oluşturan yapay zeka stratejisini açıklamıştı. Bu duyurudan sadece birkaç gün sonra yapay zekayı hedef alan yeni bir bakanlık oluşturulması 2070 hedeflerine yönelik ilk adım olarak yorumlanıyor.

2030 yılına kadar robot polislerin göreve başlaması beklenen Birleşik Arap Emirlikleri, 13 yıllık süre içinde ulaşım ağının yüzde 25'ini otonom hale getirmeyi de hedefliyor. 100 yıl içinde Mars'ta koloni kurma hedefine de sahip olan hükümet, ilk hyperloop hattı için de Hyperloop One şirketiyle görüşmelerini sürdürüyor. 

• Önce kendilerine zeka atasınlar

• önce zekadan sorumlu bir bakan atasalar, sonra yapayına geçseler daha iyi olurdu...

• Doğalı olmayınca yapayından medet umuyor bunlar. Ne yapacaksın yapay zekayı? 4. hanım biraz asi, araba kullanmak istiyor, nasıl terbiye ederim diye mi soracaksın...

• Helal, haberde yazan diğer hedefleri de hoşuma gitti

• Allah a şirk koşmak dememeleri ilginç olmuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trakyAli-1986 -- 22 Ekim 2017; 16:59:49 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Adamlar yapayzekanın önemini kavramışlar şimdiden kendilerini buna hazırlıyorlar. peki bizim ülke yetkilileri yapayzeka konusunda ne tür bir çalışma yapıyor? bileniniz var mı? Hiç bir zaman üye olamayacağımız Avrupa birliği için bakanlık kurmuşuz. bence AB bakanlığı kapatılsın. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından. bilim ve teknoloji bölümü ayrıştırılsın. Sanayi bakanlığı. ve en önemlisi Bilim,Teknoloji ve Yapayzeka bakanlığı diye bakanlık kurursun ve bu bakanlığa çok ciddi AR-GE bütçesi verilsin. bu bakanlık mucidlere,girişimcilere destek olsun para yardımı yapsın.

• quote:

Orijinalden alıntı: tahir40

Doğalı olmayınca yapayından medet umuyor bunlar. Ne yapacaksın yapay zekayı? 4. hanım biraz asi, araba kullanmak istiyor, nasıl terbiye ederim diye mi soracaksın...

Doğalı olmasa yapayı için bakanlık kurmazlardı hocam. Anlayana...

• son kursunlariyla petrol sonrasi ekonomiye hazirlaniyorlar. ileri teknoloji ile yorulmus masalsi bir diyar yaratarak singapur hongkong gibi bolgenin turizm ve ticaret hubi olmaya calisiyorlar. ortadoguda gelecegi dusunen vizyoner en azindan birileri var. ama basarili olsalar bile petrol sonrasinda hizla fakirlesen cevre ulkelerin yaratacagi istikrarsizlik kacinilmaz olarak onlarin ekonomisinide vuracaktir. insanlari bolgeden kacirip ticareti ve turizmi imkansiz hale getirecektir. kaldiki uygun kafa yapisina, calisma is kulturune, yetismis kalifiye insan gucune sahip olmadan ben yapacam demeyle bu isler olmuyor. olsaydi herkez yapardi, teknolojide bilimde ilerlemek, guclu ekonomi sahibi olmak istemiyorum diyen ulke yoktur herhalde.

• Turkiye bunlari asmistir ...

• quote:

Orijinalden alıntı: Silent Guardian

quote:

Doğalı olmayınca yapayından medet umuyor bunlar. Ne yapacaksın yapay zekayı? 4. hanım biraz asi, araba kullanmak istiyor, nasıl terbiye ederim diye mi soracaksın...

Bayırlırım böyle bişi yazdım olayı bitirdim deyip sonuna anlayana aanlayana... yazan tiplere :)
    https://youtu.be/CvwKEbQNU5I?t=10m3s

Arap petrolün dibini görünce nereye harcayacağını şaşırmış işte. Anlaayana :) Anlaaayana

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tahir40 -- 22 Ekim 2017; 19:14:39 >

• Discovery'de izlemiştim, adamlar petrolün tükeneceğinin farkında ve ona göre yeni gelir kaynakları oluşturmaya çalışıyor.
    Turizm bunlardan en önemlisi, o yüzden Dubai'ye ultra lüks oteller ve turistik tema parklar yaptırdılar. Yaptırdılar diyorum,
    çünkü parayı bastırdılar İngiliz ve Japon mühendislik firmalarına tasarlatıp yaptırdılar, işçiliği ise fakir müslüman ülkelerden
    çalışmak için gelen işçiler üstlendi.
    Yapay zeka alanına yönelmeleri elbet mantıklı bir hareket fakat bilime ve zekaya önem vermeyen bir kültürü yaşayan
    bir toplumdan zorlama ile ne kadar bilim adamı ve mühendis çıkabilir, orası ayrı bir konu. Kendileri geliştirecekse
    bu iş kültürü ve eğitimi komple değiştirmeye kadar gider çünkü. Ama parayı verip yine İngilizleri zengin edeceklerse orası ayrı bir konu.
    Ben şahsen Arap dünyasının bilime, eğitime ve teknolojiye önem vermesini isterim. Ortadoğu sorununda hangi taşı kaldırsanız altından eğitimsizlik çıkıyor.
    O paralarla neler yapılır halbuki.

• Bakanlık atamakla olmuyor, mesela bizde de Adalet Bakanlığı var :D

• Para parayı çeker diye bir laf vardır. O yüzden yok petrol biyince araplar yiyecek ekmek bulamıyacak tarzı söylemlerin pek bir karşılığı yok. Avrupa da sömürgelerle zenginleşmişti sonra onsuz da düzenlerini kurdular. Biz kendi derdimizi düşünelim daha iyi.

• Bilimsel çalışmaları yok bir işe yaradıkları yok. Yapay zekayı da parayı basıp diğer ülkelerden getirdikleri mühendislere yüksek paralar ödeyerek gelişdirtirler. Elin arabına bak sen. Önce çağdaş toplum olmayı öğrensinler de sonra yapay zekaya el atarlar.

• Bunlar dünya kadınlar günü kutluyor binada kadın olmuyor Buda bir gelişme belki bu sayede kendi beyinlerinin farkına varıp daha modern insan olabilirler . Zira şuan mağara adamlarıyla yarışıyorlar ... Mağara adamları arapları çok kıskanıyorlarmış , nasıl bu kadar ileri görüşlü ve çağdaş bir topluluk bunlar diye kendilerini mağara duvarlarına vuruyorlarmış .

• quote:

Orijinalden alıntı: infom@n

Bakanlık atamakla olmuyor, mesela bizde de Adalet Bakanlığı var :D

Güzeldi.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Silent Guardian

quote:

Bayırlırım böyle bişi yazdım olayı bitirdim deyip sonuna anlayana aanlayana... yazan tiplere :)
    https://youtu.be/CvwKEbQNU5I?t=10m3s

Arap petrolün dibini görünce nereye harcayacağını şaşırmış işte. Anlaayana :) Anlaaayana

Size değildi o anlayana koyunlara idi.

Tipler falan? Hayırdır neye göre ayrıştırdınız? Anlayana yazdım, size yazmamışım belli ki.

• Keşke yapay zeka tarafından yönetilsek, şimdikinden çok daha adaletli olurdu heralde.

Bakanlar filanda robot olsun ne yolsuzluk,ne israf kalır,ülke kalkınır valla.
  • m-99 M kullanıcısına yanıt
    :D :D Bu güzeldi.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.