KABLOSUZ MODEM ŞİFRESİ
29 Cevap212457 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

1 Mesaj
14 Mart 2007; 20:40:25 

[font="Times New Roman"] bir kablosuz modemimiz var robotics usr9108 ben normal ethernetten bağlanıyorum fakat laptoptan şifreli bağlantı yapmak istediğimizde "ağ yapılandırmanıza bağlı olarak ağ parolanızın 40bit veya 104bit olması gerekir bu 5 veya 13 ASCII karakter yada 10 veya 26 yazıyla 16lı karakter olarak girilebilir" hata mesajını veriyor bağlantıyı gerçekleştirmiyor. bu kısımlarda adaptörü olan çok olduğundan şifresiz bağlantı olması istemiyorum. yardımlarınızı bekliyorum. çok çok teşekkürler.

3722 Mesaj
14 Mart 2007; 20:56:20 

evet benim de merak ettiğim bir konu :) biri adım adım anlatsa ne güzel bi rehber olur.

259 Mesaj
14 Mart 2007; 21:48:57 

Benim modemim farklı ama modemin ana sayfasında wireless -şifrleme bölümünde (eğer şifrelemek istiyorsan şifreleme türünü ve şifreni belirlemen lazım)
Ben WPA tipi şifreleme kullanıyorum 8 karakter isitiyor. Daha gelişmiş 64 bit ve 128 bit lik şifrelemeler yada belli MAC adreslerini kayıt ederek sadece onların ağa girmesini sağlayabilirsin

4 Mesaj
17 Mart 2007; 14:52:16 

Bir kablosuz ağa bir kaç saldırı modeli olabilir ancak en çok yapılmak istenilen şey bu ağa izinsiz bağlantı kazanabilmek ve paketleri dinleyebilmektir.

Klasik bir kablosuz ağa izinsiz giriş senaryosu şu şekilde ilerler;

Kablosuz Ağ(lar)ı Tespit etme
Paket Toplama
Şifreyi Kırma (şifreli bir ağ ise)

1. Kablosuz ağ tespiti:

Senin kablosuz ağı tespit ettiğini varsayaraktan ilk senaryoyu geçiyorum..

2. Paket toplama:

Öncelikle google dan Airodump programını aratıp kurmalısın.Airodump’ ı yükledikten sonra daha önceden bulduğunuz AP’ nin çalıştığı kanalda airodump’ ı çalıştırın.

Airodump Parametreleri;

<nic index>
Hangi wireless adapter ile kullanacağınız, Yani bilgisayarınızdaki kablosuz ağa arabirimi.

<nic type> (a/o)
Wireless adapter’ in chipset i
o : Hermes /Realtek
a : Aironet/Atheros
Eğer diğerse parametre olarak ne verdiğiniz farketmiyor.

<channel(s)> (0-14)
Hangi kanal yada kanalları dinleyeceği 0 verirseniz tüm kanalları dinlemeye alacaktır.

<output prefix>
Paketlerin yazılacağı dosyaların başlangıç ismi

<ivs only flag> | Opsiyonel
Eğer 1 yaparsanız sadece IV’ leri yazacak. Eğer sadece şifre kırmak istiyorsanız bunu seçebilirsiniz. Tüm paketleri toplayarak daha sonradan şifreyi kırabilir ve bu paketleri de bulduğumuz şifre ile açabilir ve analiz edebiliriz.
Bizim örneğimizde şu şekilde çalıştırıyoruz;

Code:
C:\Airodump.exe 14 a 13 FM_APIVleri y

Windows altında eğer sadece “airodump.exe” olarak çağırırsanız interaktif modda çalışacaktır.

Linux’ ta ise <nic type> girmeniz gerekli değil aynı zamanda <nic index> yerinede <interface name> yani wlan0 gibi ilgili donanımın arabirim adını girmelisiniz. iwconfig komutu ile wireless adapterlerinizi görebilirsiniz.

Paketleri farklı vakitlerde toplayabilirsiniz, kırma işleminde hepsini birlikte kullanabiliyoruz. Yani paket toplama işlemine ara verebilir ve daha sonradan tekrar başlatabilirsiniz.

Aklınıza civardaki modemlerde dahil olmak üzere seçtiğiniz kanaldaki tüm trafiği toplamış olduğunuz gelebilir, bu da sorun değil çünkü kırma işleminde hangisinin bizim AP’ miz olduğunu belirteceğiz.

Airodump IV dosyalarını çalıştığı klasöre kaydedecektir. Network yoğunluğuna göre toplama hızınız değişebilir. Bu hızı yükseltmek için ağda ekstra trafik yapmanız gerekebilir, bunun için “Aireplay” yada benzeri paket üreten yazılımlar kullanabilirsiniz.

Daha önceden de belirttiğimiz gibi eğer paketleri .cap olarak topladıysanız yani sadece IV’ leri değil tüm şifreli datayı da topladıysanız şifreyi kırdıktan sonra “airdecap” yazılımı ile ilgili kırılmış şifre ve şifrelenmiş paketleri açabilir daha sonradan da Ethereal, IRIS gibi bir sniffer’ da bu paketleri açabilir ve inceleyebilirsiniz.

Bu sayede sizin paket topladığınız sırada gerçekleşen tüm trafiği analiz edebilirsiniz.

3. Sıra Geldi şifreyi kırmaya:

Aircrack programı paket toplama için kullandığımız “airodump” ın geliştiricisinden, çok kısa bir sürede ve az paketle sonuca ulaşabiliyor.

Tek yapmamız gereken topladığımız paketleri ona vermemiz.

Ciddi sorunlardan biri kaç bit şifreleme kırmamız gerektiğini bilmiyor olmamız. Çünkü WEP şifresinin 64bit mi 128bit mi olduğunu elimizdeki şifrelenmiş paketler ile tespti edemiyoruz. Bu yüzden eğer bilgimiz yoksa en iyisi önce 64 ile deneyip daha sonra 128bit olarak kırmayı denemek olacaktır.

Örnek kullanımı şu şekilde olabilir;

Code:
C:\airrack.exe –a 1 –n 128 *.ivs
-a Parametresi kırılacak şifrenin WEP şifresi olduğunu belirtiyor,
-n parametresi ise kaç bitlik bir şifreleme olduğunu.

En sondaki *.ivs parametresi ise o klasördeki tüm “.ivs” uzantılı dosyaların kırılacağını belirtiyor. Önemli olan bir önceki paket toplama işleminde üretilen dosya veya dosyaları vermeniz.

Aynı şekilde eğer sırf IV’ leri değil tüm paketleri yazdıysanız *.cap dosyalarınızı da verebilirsiniz.

Kısa bir süre sonra şifre kırılmış olacaktır.

128bit WEP şifresi kırılma işlemi tamamlandı

Program farklı atak yöntemleri ve dictionary (belli bir sözlüğe dayalı deneme-yanılma) atak gibi opsiyonel bir dizi seçeneğe de sahip.

Uzun bir anlatım oldu ama 128 bitlik bir şifreyi kırmak için bu anlatım çokta meşakatli sayılmaz ;) Buarada yazım Ferruh Mavituna'dan alıntıdır.

1124 Mesaj
17 Mart 2007; 17:27:03 

yanılmıyorsam bu hata şundan kaynaklanıyor...modemin kullandığı -sizin yaptığınız - şifreleme yöntemi ile sizin bağlanmaya çalıştığınız laptopun şifre yöntemi aynı değil...

modemde wpa veya (psk -psk2) gibi bir şifreleme yöntemi secti iseniz ve aes (tkip veya aes seceneği olan bir yede aes i secti iseniz) diğer wiresless kartınız -laptoptaki- bunu desteklemiyor olabilir...

terside mumkun ....kablosuz ağ işaretine tıklayın en altta change ile başlayan bi yer -türkçe nasıl başlıyor bilmiyorum - şu an tamamen ezbere yazıyorumda--
açılan pencerede 2. sekmeye geçtiğinizde burada kutu icinde daha önce bağlandığınız kablosuz ağlar görünecektir yoksa ekle -add -- deyin varsa üstüne gelip düzenle-edit--
kablosuz modemde seçtiğiniz şifreleme metodunu burada da uygulayın ...modemde wep se burada wep yapın yada acık-open-- diye bir ibare olabilir ....tamam -tamam ile cıkın ve kablosuz ağları yeniden taratıp modemize bağlanmaya çalışın ....

30 Mesaj
13 Nisan 2007; 22:42:02 

quote:

Orjinalden alıntı: mkantar

[font="Times New Roman"] laptoptan şifreli bağlantı yapmak istediğimizde "ağ yapılandırmanıza bağlı olarak ağ parolanızın 40bit veya 104bit olması gerekir bu 5 veya 13 ASCII karakter yada 10 veya 26 yazıyla 16lı karakter olarak girilebilir" hata mesajını veriyor bağlantıyı gerçekleştirmiyor.

sifresiz kablosuz bağlantıya sorunsuz girebiliyorum,
ancak şifresi 9 rakama kadar olanlarda şifre hatası veriyor.
sorun nerden kaynakalanabilir ,
lütfen yardım
Toshiba L10-102 şifreli kablosuz bağlantı sorunu

1582 Mesaj
14 Nisan 2007; 11:08:24 

bende de aynı sorun vardı...windows update sitesinden bir güncellemeyi yükleyince sorun ortadan kalktı.......

146 Mesaj
11 Temmuz 2007; 17:23:20 

Kablosuz ağlarla ilgilenen birçok meraklı kullanıcı, kablosuz ağ şifrelerinin kırılabildiğini duymuştur. Bu konu üzerine internette araştırma yaparsanız kaşınıza aircrack programı çıkar.

Aircrack kablosuz ağ şifrelerini (WEP-WPA) kırabiliyor. Ama kullanımı son derece karmaşık ve desteklediği donanımların sayısı çok az.

Program hakkındaki Türkçe kaynak sayısı ise yok denecek kadar az. Biz de Türkçe kaynak konusundaki boşluğu doldurabilmek için bu siteyi hazırladık.

Sitemizde kendi deneyimlerimize dayanarak, teorik bilgiye mümkün olduğunca kaçmadan Aircrack’ in nasıl kullanılacağını anlattık.

http://www.hamzaapaydin.web.tr

2947 Mesaj
11 Temmuz 2007; 17:29:09 

quote:

Orjinalden alıntı: foobar

Kablosuz ağlarla ilgilenen birçok meraklı kullanıcı, kablosuz ağ şifrelerinin kırılabildiğini duymuştur. Bu konu üzerine internette araştırma yaparsanız kaşınıza aircrack programı çıkar.

Aircrack kablosuz ağ şifrelerini (WEP-WPA) kırabiliyor. Ama kullanımı son derece karmaşık ve desteklediği donanımların sayısı çok az.

Program hakkındaki Türkçe kaynak sayısı ise yok denecek kadar az. Biz de Türkçe kaynak konusundaki boşluğu doldurabilmek için bu siteyi hazırladık.

Sitemizde kendi deneyimlerimize dayanarak, teorik bilgiye mümkün olduğunca kaçmadan Aircrack� in nasıl kullanılacağını anlattık.

http://www.hamzaapaydin.web.tr

Site güzel olmuş, tebrikler.

146 Mesaj
11 Temmuz 2007; 17:30:28 

teşekkürler
quote:

Orjinalden alıntı: PHaLaNX[TUR]

Site güzel olmuş, tebrikler.

126 Mesaj
31 Ekim 2007; 15:38:17 

airties modemde sifre girerken onaltilik degerler giriyormus gibi yazmamiz gerekiyordu

orn: sifre "1234567890" olacaksa bunu "12 34 56 78 90" seklinde girilmesi.

belki sendeki modemde de boyle bir ayar vardir..

bu arada sifreleme yontemi olarak WEP yerine WPA-PSK secersen kablosuz agina girilmesini zorlastirmis olursun..

iyi calismalar..

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

116 Mesaj
23 Aralık 2007; 11:57:54 

Kardeşim sana diyoki.
Vercegin yada yazacağın şifre sadece 16 lık sisttemden olabilir. Yani verecegin şifre sadece 1234567890ABCDEF karakterlerinden oluşmalı ve sadce 5 veya 10 karakter uzunluğunda olmalı. Modemde ve Pc nde bunu kurala uyarsan o hatayı almazsın.

muhtemelen abcdef karakterleri haricinde karakter yazıyosun veya sifte uzunluğunu 5 yada 10 karakter yapmıyosun ondan kaynaklanıyor.

Information is shared as the growth.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
23 Aralık 2007; 17:46:09 

bu önemli bir konu
ben accesspoint kullanıyorum güvenlik reklamları ile dolu üzeri
fakat şifreleme sadece modem ayarları için görünüyor
bu arada a.point in markası usrobotics

2 Mesaj
20 Temmuz 2008; 13:09:27 

ben başka birşey soracaktım bende bi tane laptop war ve yakın yerde şifreli kablosuz modem var bunun şifresin nasıl kırabilirim bana yardımcı olabilirmisiniz adım adım anlatırsanız sewinirim...teşekkürler

2 Mesaj
20 Temmuz 2008; 13:16:12 

ya yukarıda kablosuz modem şifre kırma anlatılmış ama ben hiç bişey anlamadım daha basit anlatabilecek olan war mı

428 Mesaj
20 Temmuz 2008; 13:43:46 

daha basit anlatayım BU SİTEDE ARADIĞINI BULAMAZSIN googleden başka bir site bul....

beklemede....

771 Mesaj
20 Temmuz 2008; 14:06:41 

quote:

Orjinalden alıntı: metbah

ben başka birşey soracaktım bende bi tane laptop war ve yakın yerde şifreli kablosuz modem var bunun şifresin nasıl kırabilirim bana yardımcı olabilirmisiniz adım adım anlatırsanız sewinirim...teşekkürler

Adam ya kotalıysa

193 Mesaj
20 Temmuz 2008; 17:51:30 

beyler başka chipsetli pci kartları kabul etmiormu bu program acaba bende edimax harici antenli pci kart var 4 tane ap buluyom ikisi wpa biri wep biride şifresiz nasıl kırarım acaba

574 Mesaj
8 Ekim 2008; 18:02:29 

YA BU SİSFRE kırma olayı yasal olmadığı içinmi burda pek üzerine durulmuyor konunun

DÜNYACA ÜNLÜ ORJİNAL GİYİM MARKALARI ÇOK UYGUN FİYATLARA MAĞAZAMIZDA ..

tommy-armani-dolce-gabbana-guess-burberry-polo-lacoste-calvin-iceberg-
LÜTFEN ZİYARET EDİNİZ İletişim https://www.facebook.com/istinyeoutletpark msn: adnandoganbey@hotmail tel/whatsApp:0555-335-96-43 istinyeoutletpark.sahibinden.com/

639 Mesaj
19 Haziran 2009; 15:01:35 

acil yardıma ihtiyacım var..airties rt-205 var kablosuz....

kaçak olarak bağlantıma giriliyormu nerden anlarım şüphelendim...

ağ bağlantılarıma tıklayınca.. ağ kurulum sihirbazı
ağ bağlantısı ekle
Kablosuz ağ kur sihirbazı
ve Tüm ağ çıkıyor....
tüm ağa tıklayınca içinden workgroup diye bişey çıkıyor...evin altında internet cafe var acaba pc ye mi sızdılar yaw.....

önce ağ bağlantılarımı tıklayınca bişey çıkmazdı...psk anahtarımda var... airties kablosuz modem bölümünden wpa yı seçip şifre verdim kaydet dedim.... eee nasıl anlıcam ben şimdi??

acil cevap lütfen

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
8 Aralık 2009; 18:37:42 

Konu biraz hort olmuş ama şu kablosuz ağ şifrelerini kırmayı bi anlatsak...

45 tane ağ bulşuyor evde ama hepsi şifreli...

422 Mesaj
9 Aralık 2009; 0:59:05 

Kimlerin bağlı oldugunu modemin arayüzünden takip edebilirsin modem atadığı wireless ve yerel ağ ip lerini gösterir sana
çok şüphe ediyorsan wpa/wpa2 şifreleme kullan şifreni değiştir (çok basit kısa olmasın).

Şifre kırma olayı tabiki yasal değil ancak
WEP şifreler çok kolay kırılmakta, çünki şifre kombinasyonu sınırlı, wpa kullanan sistemlerde biraz veri toplamak ve bu veriyi bir kelime-sözlük dosyası ile tek tek denemek gerekmektedir bununda kısa bir sürede yapılması zordur, yani wpa şifrelemede bilinen basit bir sözcük kullanılmışsa bir ihtimal kırılabilir ancak anlamsız karışık karakterlerden uzun bir şifre kullanılırsa kırmak çok zor olabilir bu konuda araştırma yapmak isteyenler backtrack kelimesini başlangıc olarak araştırsınlar. Kırmaya uğraşmak yerine yakınınızda bağlantısı olan birine ortak kullanmayı teklif etseniz daha iyi olur sınırlı bir neti kırıp karşı tarafa zarar verirseniz zaten bir daha bağlanaayabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ontpl -- 9 Aralık 2009; 1:00:42 >

438 Mesaj
30 Mart 2010; 22:32:35 

hocam benim de bir sorunum var ve biraz acil, cevaplarsanız sevinirm, şimdi bizim bir ahbabımız var da ofisinde de w-lan kullanıyor ancak bilgisayala pek bi alakası yok ve şifresini bilmiyor, benimde laptop tan bağlanmam lazım ama tanıdık da hiçbir şifre bilmiyor, ben ttnet e ettimde kablosuzun bağlı olduğu telefonun numarası nı söylerseniz yardımcı olabiliriz dediler gerçekten de sadece telefon numarası vererek te bu olay çözülüyor mu ya da başka nasıl çözebilirim. NOT: Modemin markasını bilmiyorum ama muhtemelern airties tir diye düşünüyorum. Yardım eden arkadaşlara şimdiden teşekkrüler.

8 Çekirdek İşlemci (1,6 GHz Dört Çekirdek 1,2 GHz Dört Çekirdek) | 2 Gb Ram | Exynos 5 Octa 5410 | HSDPA 42.2 Mbps | Android 4.2.2 Jelly Bean | 2.600 Mah Li-Ion Battery | MicroSd
5 Inc Full HD Super Amoled Display | 1920 x 1080 Çözünürlük | 441 PPI Pixel Rate | 16 Million Colors | Corning Gorilla Glass 3 | 13 Mp Camera | Advanced Level Sensor's
Xbox 360 Elite Jasper-Ntsc-u 'Türkler para gibidir içinde Atatürk yoksa sahtedir'

1 Mesaj
31 Mart 2010; 20:53:05 

yaa laptoptan şifreyi giriyorum doğru girdiğimede eminim ama ağ güvenlik anahtarı uyuşmazlığı diyor... ne yapmam gerekirr yardım eder misiniz ?

3420 Mesaj
2 Nisan 2010; 21:00:15 

sifre kırma ile iligi bu forumda bir bilgi bulamassiniz...ayrıca sifreleme turu "wep" ise kırılabilir fakat wpa,wpa2 vb. ise bosuna heveslenmeyin,bilmem kac milyon dolarlik bir super bilgisayariniz yoksa imkansizdan ote birsey....

kablosuz aglarda sızmalari onlemek icin mac filtreleme onerebilirim...

Dfi Lanparty Dk P45-T2RS Plus
Q6600 2.4@3.8
ASUS EX. HD4850 @700-2200
Corsair XMS2 2x2gb 800mhz kit
POV 500 watt Black Diamond

PsKo Network with CCNP

62 Mesaj
13 Mayıs 2011; 22:02:34 

arkadaşlar cd ile çalışmayan netbook ta aircrack nasıl kullanılır bilen var mı

34 Mesaj
2 Ocak 2012; 19:20:13 

adam modemin ismini --- nah girersin --- yazmış.
harbiden giremedim

34 Mesaj
2 Ocak 2012; 19:30:00 

şifre programı ve wireless adaptör isteyenler size öneririm.
lütfen ciddi alıcılar arasın.
soru sormak isteyenler sadece mesaj göndersinler
telefonda sorulara cevap verilmez.
lütfen verdiğim linkin üzerine tıklayın.ve ürünü inceleyin.
http://www.sahibinden.c...rogrami-69465357/detay/

334 Mesaj
1 Temmuz 2012; 6:56:49 

arkadaşlar bende bir ağa bağlanamıyorum önceden cok denedim şifreyi yanlıs giriyormusum simdi şifreyi doğrusunu yazıyorum anahtar veya parola hatalı diyor doğru girmeme rağmen ne yapmam gerekir lütfen yardım edin

44 Mesaj
21 Haziran 2013; 20:31:05 

Arkadaşlar Windows 7 kullanıcıları için yazıyorum..

Eğer kablosuz bir ağa bağlanırken şifreyi doğru yazdığınıza eminseniz ve olası ağ güvenlik anahtarı uyuşmazlığı sorunu yaşayan arkadaşların muhtemel sorunu bağlanmak istedikleri ağa daha önceden bağlanılmış ve şuan isminin değiştirilmiş olmasıdır.

Bunun için yapılması gereken daha önceki ismi ile kayıtlı ağı silmektir.

BAŞLAT / DENEDİM MASASI / AĞ VE PAYLAŞIM MERKEZİ / KABLOSUZ AĞLARI YÖNET .............kısmına geliyoruz

Burada Bağlanmak istediğiniz ağın daha önceden değiştirilmiş ismi hangisi ise onu siliyoruz. Ağın yeni Yeni ismi hangisi ise şifreyi tekrar yazıp bağlanmayı deniyoruz.

Muhtemelen böyle. Çünkü bende de aynı sorun vardı sorun çözüldü.

En Beğenilmeyen Yorumlar
ben başka birşey soracaktım bende bi tane laptop war ve yakın yerde şifreli kablosuz modem var bunun şifresin nasıl kırabilirim bana yardımcı olabilirmisiniz adım adım anlatırsanız sewinirim...teşekk... Yoruma Git Yorumun Devamı metbah - 20 Temmuz 2008; 13:09:27 -1
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Donanım / Hardware] » Network ve Güvenlik » Network » KABLOSUZ MODEM ŞİFRESİ
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.281