Şimdi Ara

İçişleri Bakanlığı’ndan çakarlı araçlar için beklenen önlem geldi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
0
Favori
3.171
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İçişleri Bakanlığı’ndan çakarlı araçlar için beklenen önlem geldi

Uzun yıllardır trafikte yer alan sivil görünümlü ancak çakar lambalı araçların zaman zaman yarattığı kaos çok konuşuluyordu. Geçiş üstünlükleri nedeni ile zaman zaman trafikte taciz noktasında sorunlar yaşatabilen bu araçlar için bakanlıktan önemli bir düzenleme kararı geldi.

Geçiş Üstünlükleri İptal Ediliyor 

Bakanlığın kararına göre polis araçları hariç, bütün çakarlı araçların geçiş üstünlükleri iptal edildi. Düzenlemeye göre hiçbir çakar lambalı araç, elinde görev kağıdı olmadan bu üstünlüğünü kullanamayacak. Buna ek olarak çakar lambaların konvoy haricinde yakılması da yasaklanıyor.

Emniyet Müdürlüklerinden alınan özel izin ile kullanılabilen çakar lambaların usulsüz kullanımı için sivil araçların sahiplerine 192 TL para cezası uygulanıyor ve belirli süreler içinde bu araçlar trafikten men ediliyordu. Kısa bir süre önce Cumhurbaşkanı konuyu gündeme taşımış ve her yere çakar lambalar açılarak gidilmesi, her araca çakar takılması gibi konuları eleştirel bir dille ifade etmişti.

• Trafikte cakarlarla seyreden araclari cevirebilecek yurege sahip polisleri de atamis mi icisleri bakanligi?
  • Pek açık yazılamamış haber. Polis aracı hariç denmiş, sivil polis aracı mı hariç, resmi polis aracı mı... Muallakta. Ona. Göre atar yaparız trafikte :)

• Yine bu durumu su istimal edecek olan sivil polislerdir.

• yap cezayi 1500tl herkes söktürür.

• Bugüne kadar neden geçiş üstünlükleri varmış onuda belirtselermiş keşke

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şimdi ben yolda çakarları yakmış giden bir siyah mercedes e yol vermesem devlet beni koruyacak mı ?

Yoksa o siyah mercedes de ki adam beni isimden gücümden mi edecek?

• https://www.youtube.com/watch?v=8xZ1Dzcj-s8 efsane abi adamların ağzının payını veriyor.

• Millet vekili emekli olsa bile trafik cezası kesilemiyor. Şimdi gerçekten inanıyor musunuz bu kanuna uyulacağını? bestanealtcizgi kardeş Polislerde o yürek fazlasıyla var da kullandırtmıyorlar.

• Diktartörlükle çıktı bunlar. Eskiden polisi bile uyarabiliyorduk, şimdi herkes diktatörleri arkalarına almış.

• Kamera radarlara ozel yazilim atip kayıtlı plakalara ceza yazilmamasini saglayan bir ulke burasi.

Bir kere bu cakarli otoyu polisin yanina gidip sikayet ettim. Bana plakasini aldin mi dedi? Dedim iste onunden geciyor (5-10 metre mesafede). Olsun plakasini bildirmen gerek dedi yine.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cezası 15000tl ve trafikten men olursa caydırıcı olur

Gerisi traş

• toplumun ve yöneticilerin anlamadığı olay kural yada yasa çıkarmak hiç bir işe yaramıyor.

Kuralları uygulayan ve uygulayacak trafik polis yok sokakta polis görmüyoruz her yılın son 2 ayı bütçe açığı kapamak dışında görevini yapmıyorlar.
    İsterse ceza milyon dolar olsun.
    Her gün semtindeki karakolun önünden sayısız kişi ters yönden gidiyor kabak gibi belli polislerde aynısını yapıyor kendileri uymadığı kurala başkasını uydurmazlar.

Polislerin görevini yapıp yapmadığını kim denetliyor ?????

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi extinct -- 19 Ekim 2017; 19:26:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bestanealtcizgi

Trafikte cakarlarla seyreden araclari cevirebilecek yurege sahip polisleri de atamis mi icisleri bakanligi?

Hesapta öyle olacak işte... Çaktırma, kıpss...

Maksat millete "şirin" görünmek...
    (Not: Gargamel)
  • "çakal" lı araç!

• Organize sanayi bölgesinin doblosunda bile çakar vardı. Doğru karar. Sanayi bölgesine uranyum yetiştiriyor sanki.
  • extinct kullanıcısına yanıt
    Aynı şeye geçen gün şahit oldum. Taksicinin biri ters yönden girmiş, bir de yolcu indirmek için durmuş. Sokağın başında durdum inip el kol yapıp ters yön falan dedim durmadı bastı geçti. Yediği haltı biliyor çünkü. Hata bende önüne girip geri bastıracaktım ama karakolluk olsak bir şey çıkmayacak, sinir olduğumla kalacağım. Ya da adamın kafasına odunu vurup darptan başım derde girecek.

Galiba en iyisi görmezden gelmek.
  • egemena E kullanıcısına yanıt
    her gün kocaman Kartal İlçe Emniyet Müdürlüğü Yakacık Şehit aydın Barış Polis Merkezi Amirliğinin önünden sayısız araç ters yönde geç,yor dolmuş otobüs kamyon ve polis aracı ve koskoca emniyet amirliği uyuyor yetmiyor kendi polis ve sivil arabaları ile aynı hareketi yapıyorlar oda yetmiyor yanları okul. Binanın içinde oturmaya yemin etmişler kafalarını bile çıkarmıyor adamlar. Semtte ışığa uyan yok yollar çift şerit park dolmuşçular hele kural tanımaz mevcut kurallara uydurma peşinde koşmayan polis bunun peşin demi koşacak.
    Torpil adam sendecilik diz boyu hangi çakarlı arabayı durdurup hesap sorabilecek acaba haritadan yer beğendirirler.

KIrmızı ışıkta duruyorum arkamda dolmuş selektör korna yapıyor sürekli dellendim ne var dedim abi yol ver geçeyim diyor olaya bak ya karakol 10 metre
  • Yani şimdi Sedat Peker çakarlı araçlarıyla seyir halindeyken bir trafik polisi onları çevirip ceza yazabilecek öyle mi?
  • 2 milletvekili aracı biri tehdit ediyor,diğeride durmak istemiyor
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.