Şimdi Ara

Ne umduk? Ne bulduk? Xbox One X lansman notlarım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
1.655
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Xbox One X hakkındaki lansman detayları ve sonrasındaki oyun deneyimim bu videoda. Xbox One X, 4K en güçlü oyun konsolu olma iddiasında peki ya oyunlar 4K olunca ne değişiyor? 

• İlk yorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Belki burdan okursunuz diye yazıyorum. Acaba durdurduğum videonun, sayfayı aşağı çekip bir sonraki sayfayı okumaya başladığımda tekrardan başlaması sorunu sadece bende mi var yoksa forumla alakalı bir problem mi?
  • forever atari :)

• Speed-Step kullanıcısına yanıt
    AC Origins zaten native 4K değil dinamik 4K sizi Microsoft’un dandik müdürleri kandırmış Mesut hocam.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çöp.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam; bu oyunları orada oynarken "jeton"la mı oynatıyorlar?..
    Yoksa süre falan mı söz konusu?

Siz en yenileri takip ediyorsunuz ancak;
    4K ülkemiz için çok çok üst seviye deneyim...

Yani ne bileyim;
    Güncel haberler çok güzel...
    Ağzımızın suyu akıyor...

Ancak;
    Alım gücü veya doların yükselişi biraz daha "geri"ye itiyor bizi...
    Veya ben öyle düşünüyorum...

Sizin için hem dünyadaki sitelerde yarışmak var;
    Hem de ülkenizdeki kullanıcıları memnun etmek var...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Project Scorpio

AC Origins zaten native 4K değil dinamik 4K sizi Microsoft’un dandik müdürleri kandırmış Mesut hocam.

B türlü kötüleyemiyorlar.. çöpbox..
  • yav şu konsolu 4k diye tanıtmayın arkadaş ya. ayar oluyorum
  • Önce arabistan gibi pazar payı artsın sonra Türkçeleştiririzle olmaz bu işler. Playstation gölgesinde devam edersiniz artık. Oyunları ücretsiz gönüllü olarak çeviren insanlar bile varken sanki bunu çok zor bir şey gibi lanse etmek ve sadece vaat konuşmak bir işe yaramıyor. O orta vadede planladığınız şeyleri yapana kadar atı alan iyice üsküdarı geçmiş olur. İnsanlar sadece vaatlerle Xbox a geçerler diye beklemeye devam edin. Ama ben Pc sahibi olmama rağmen türkçe destekli ve kaliteli oyunları nedeniyle ps4 pro da edineceğim.

• 1080p de cgi kalitesine yaklasilmasi gerekirken bir anda 4k ya atlamak grafiklerin yine ayni yerinde sayacaginin isaretidir

Ps1=320×240,640×480

Ps2=640x480

Ps3=720p-1080p

Ps4=900p-1080p

Ps5=1080p-2k olmasi gerekirken bize 4k diye diretip grafik olarak yine ayni seyi gosterecekler. Cozunurlukle grafik gelismez sadece netlesir. Cozunurlugun sonu yoktur. 16k cozunurluktede oyun oynarsin. Ama ps4 te ne goruyorsan onu oynarsin. Bence gereksiz bir mucade 4k hevesi. Bu haberlere sevinmiyiyorum acikcasi. Pc icin birsey demem adam 2 tane nvidia titanx alir bakar keyfine. Konsollarda sabit donanimla yuksek cozunurlugu zorlamak aklin tukendigi yerdir.

Edit: olayi ben playstation uzerinden anlattim. Ikisinin birbirinden farki olmadigi ve daha playsatation bilindiği icin. Iki konsolunda birbirinden farki yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vamp -- 19 Ekim 2017; 11:52:29 >
  • xbox türkçe oyun yok, grafik kötü. pardon ama ne vercekler merak ediyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: vamp

1080p de cgi kalitesine yaklasilmasi gerekirken bir anda 4k ya atlamak grafiklerin yine ayni yerinde sayacaginin isaretidir

Ps1=320×240,640×480

Ps2=640x480

Ps3=720p-1080p

Ps4=900p-1080p

Ps5=1080p-2k olmasi gerekirken bize 4k diye diretip grafik olarak yine ayni seyi gosterecekler. Cozunurlukle grafik gelismez sadece netlesir. Cozunurlugun sonu yoktur. 16k cozunurluktede oyun oynarsin. Ama ps4 te ne goruyorsan onu oynarsin. Bence gereksiz bir mucade 4k hevesi. Bu haberlere sevinmiyiyorum acikcasi. Pc icin birsey demem adam 2 tane nvidia titanx alir bakar keyfine. Konsollarda sabit donanimla yuksek cozunurlugu zorlamak aklin tukendigi yerdir.

Edit: olayi ben playstation uzerinden anlattim. Ikisinin birbirinden farki olmadigi ve daha playsatation bilindiği icin. Iki konsolunda birbirinden farki yok.

Hocam bravo.. kesinlikle Size katılıyorum.. konsollar veya Pc dünyası çözünürlükten ziyade grafik kalitesine odaklansa idi gelecek nesilde biz oyuncular CGI kalitesinde oyunlar görebilecektik.. Ama malesef birçok insan Pixel sayısını grafik ile ilişkilendirdigi için PS5 VEYA XBOX ta yine grafikler ilerlemeyecek.. Sadece 4 kat daha fazla pixel göreceğiz hepsi bu..
    Oysa keşke 1080p 60 fps de güzel grafikli oyunlar yapmayı deneselerdi yeni çıkacak makinalarda

• ps4 çıkınca güç güç diyenler xbox one x e çöp diyorlar ya bir gülesim geliyor, kardeşim var işte ps4 ün çamur atma, sevin rakip güçleniyor ve sana verilecek hismet artıyor. kimse sana ps4 ünü sat bunu al demiyor.
    ben rx480 8gb alıp hala 1080p de kalıyorum. adam benim pc imden daha ucuz sistemde istersem 4k oynayabiliceğim ve oyunları sen uğraşmadan optimize edip önümüze koyuyorlar. bende gider pc mi satarım basit bir laptop alır yanınada xbox one x alırım dahada grafik endişem olmaz.

bu makineye çöp diyen kendini bir doktora göstersin

• TV den ziyade daha çok 27" ve üzeri 4k monitör taviye ederim , en azından piksel aralıkları tv panellerine göre daha az olacağından keskinlik artacaktır diye düşünüyorum.
  • Doğal olsun olmasın 4K vermiş Xbox ve PC de verebiliyor Ama PS 2K bile veremiyor bu kadar basit...Ben hala 1080p olarak kullanıyorum belirteyim amaç kötülemek değil. Amca 4K PS çıkmadan ne bilgisayara adam gibi oyun gelir ne de Xbox'a konsol yüzünden oyunları pc de sınırlandıracaklardır her zaman böyle şimdi de böyle olur. Özetle PS 5 ve Native 4K çıkmadan konsol da alınmaz PC için ekran kartı da alana geçmiş ola zaten Xbox Native olanını çıkartır PS 5 den sonra...O zmana kadar bekleyin derim...Ps4 çıktığında da almayın diye yazmıştım eskiye gidip görün ama yuhlanmıştım. Dediğim gibi PS4 pro çıktı ve bariz fark var ayrıca o da yetersiz yani bir ps3 değil Ps3 çıktığı zman 7-8 yıl PC yi zorladı bu yüzden millet mecburen aldı konsolu ben de almıştım. Ancak ps4 hayal kırıklığıydı hala da öyle bana göre...Tek avantajı oyunları pc de oynanamıyor ama kalite olarak bariz pc nin gerisinde...

• mesut çevik in bakış açısını yanlış buluyorum. gerçek oyuncu kitlesi (daha olgun insanlar) özel oyun diye bi şeyi desteklemiyor zaten. şahsen benim istediğim her oyun her platformda olsun hatta xbox ps pc ve diğer konsollar isterlerse bi arada online oyun oynayabilsinler. normalde olması gereken bu iken herkes ayrıştırma peşinde neden ben her platformu almak zorunda kalayım ki zaten oyunu alarak Sony e Microsoft a vs para kazandıracam. herkes her oyunu oynayabilmeli. belki Sony kendi konsoluna özel içerik ekler ya da extra güzellikler yapar grafik vs gibi ona bi şey demem ama standart bi oyunu bütün oyuncuların oynaması her oyuncunun isteği olmalı. ben de ps da ya da xbox da Mario oynayabilmeliyim bunun neresi kötü. özel oyun konusunda xbox ı tebrik ederim. fakat türkçe altyazı şart oyunlarda.

• tobepeople kullanıcısına yanıt
    Ps4 alma ,pro yetersiz ne alsın millet o zaman hocam saçmalamışsınız 😄 zaten şurda maximum 3-4 yıl kalmış yeni nesilin çıkmasına daha neyi bekliyorsun yeni konsol almak için.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Illusive Man

Ps4 alma ,pro yetersiz ne alsın millet o zaman hocam saçmalamışsınız 😄 zaten şurda maximum 3-4 yıl kalmış yeni nesilin çıkmasına daha neyi bekliyorsun yeni konsol almak için.

Tek rakibi var, mecburen sony 4k konsol çıkartacak ve üretimi kısıtlayacaktır yoksa batar. En basitinden birisinde Fifa ile 4k oynarken diğeri 1K oyna mı oynatacak ve 4 yıl diyorsun daha şimdiden geri kaldı bir konsol ile diğeri arasında bu kadar bariz fark varken ve fiyat olarak da hepsi 400 dolar çıkmıştı bu 500 dolar %20 fark varken kim gider de PS alır ha ikinci el kelepir alır ona bir şey demem ben sıfırından bahsediyorum. 4 yıl bırak ps 4 ü Xbox OneX bile dayanamaz diyorum ben mecbur gerçek 4k çıkartacak hatta belki 8k olarak çıkartır ileriye yönelik olarak..
  • tobepeople kullanıcısına yanıt
    Hocam siz öyle bi anlatıyorsunuzki bu saatten sonra sanki 4k sız oyun oynanmaz der gibi . 4 k halen daha pc için bile lüks bi opsiyon adamlar opsiyon olarak ‘isteyenler’ için normal versiyona ek olarak daha güçlü bir konsol çıkartabilir hiçkimse de şikayet etmiyor neden herkes 4k almak zorundaymış gibi ps4 almayın xbox almayın 4 yıla eskiyor diyorsunuzki. Ben normal ps4 ümle mutluyum 2 yıldır. Konsolların mantığı minimum fiyata optimum oyun deneyimi, grafik hastası olanlar düşünsün 4 yılda eskidiğini ayrıca eski konsolların daha uzun soluklu olması yeni nesilin kısalması tamamen teknolojiyle alakalı bugün teknolojiye yetişmek 8 yıl öncesine göre çok daha zor.ps3 ilk çıktığında kaç kişide ddr 3 ram vardı ? Konsolu bilgisayarla karşılaştırmayı yarıştırmayı bırakırsalar o zaman keyif alır herkes. Bu nesilde bence konsolun ideal performansı 1080 p 60 fpsdir. 4k bi opsiyon ve zorunluluk değil kesinlikle. Bu yüzden de daha üst versiyonunu beklemeye falan gerek yok.
    Satışlar grafiğe performansa bakmaz hocam bir sürü kriter var mesela xboxun oyuncu sayısı sony e göre çok çok az donanım haber ps4 forumlarında bile xbox kullanıcıları geziyor yaygın değil türkiye de , hatta avrupada bile ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Illusive Man -- 20 Ekim 2017; 17:58:24 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.