Şimdi Ara

alibaba.com dan alınan bir laptop

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
1
Favori
7.622
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • evet arkadaşlar alibaba.com da türkiyedeki fiyatı 20 bin tl olan bir laptop 300 dolar bu laptopu satın alsam bavulumda türkiyeye getirip satsam ne tür sıkıntılarla karşılaşırım ?

cevaplarınızı bekliyorum arkadaşlar bu konularda acemiyim deneyimli arkadaşlar yardım etsin lütfen

• Büyük olasılıkla o dizüstü çakma arkadaşım. Alibaba ve Aliexpress gibi sitelerde bazı satıcıların aşırı düşük fiyattan sattıkları ürünler çakma yani sahte. Tamam yurt dışında ürünler ülkemize göre çok daha ucuz ama bu kadar da fiyat vardı görülmemiş bir şey. 20 bin Tl den ülkemizde satılan bir laptop için 10 bin Tl desen olabilir derdim ama 300 dolar demişsin. 300 dolar 1.091 Tl gibi bir şey yapıyor. Biraz aklını kullan 19 bin dolar fiyat farkı olabilir mi. Araba olsa anlarım ama altı üstü bir dizüstü cihazdan söz ediyoruz.
  • Hocam toptan üretim olduğu için bu kadar ucuz, ayrica bilgisayar sertifikali

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Öncelikle türkiye fiyatı 20bn tl olan bir cihazı rüyanda bile 1000tlye satın alamazsın.Eğer bu bilgisayar msi ise bilgisayarların boşkasaları 300-400 dolar anca ediyo zaten. Sen bilgisayar değilde boş kasayı bilgisayar sanmış olabilirsin. Kontrol etmemiz için linkini gönder bakalım.
  • muymut kullanıcısına yanıt
    Ama toptan hocam . Bir müsibet bin nasihatten iyidir demişler. Gördükçe anlıyorsun kim için söylediklerini.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • miroglu87 M kullanıcısına yanıt
    İstediği kadar toptan üretim olsun bu kadar fiyat farkı olması mümkün değil. O işte kesinlikle bir iş var. Alıp 300 doları çöpe atmış olursunuz benden söylemesi. Ayrıca forumda ve bazı sitelerde o sitelerdeki ürünlerle ilgili yazıları okumanızı öneririm.

Piyasa fiyatının çok altında olan ürünlerin orijinal olmadığını pek çok kişi yazmakta. Aynı ürünün orada palı olarak satılanları da vardır. Başka bir arkadaş demiş o içi boş kasa olabilir diye.
  • hacı1992 kullanıcısına yanıt
    miroglu87 M kullanıcısına yanıt
    Türkiye fiyatı 20bn tl ve msi olan aklıma gelen ilk bilgisayar gt83vr normalde bunun avrupa ve amerikada fiyatı 4bn dolar, ama üşenmeden girip alibabaya baktım ve tahminimce aklındaki ürünü buldum.
    http://www.alibaba.com/product-detail/TOP1-Original-MSI-VR-Ready-GT83VR_60582517428.html?spm=a2700.9099405.35.8.6a1894c7qR0A61http://www.alibaba.com/product-detail/MSI-VR-Ready-GT83VR-Titan-SLI_60581933772.html?spm=a2700.9099405.35.10.6a1894c7qR0A61

Şimdi işin aslına gelelim, ne kadar güvenilirler bilmiyorum ama bu adamlar sadece toplu olarak satıyorlar, en az 10.000 tane(belki daha az satıcıyla iletişime geçmen gerek) alman gerekiyor.Buda en az 3.000.000 dolar yapıyor. Eğer böyle bişey yapmak istiyorsan yanlış yerdesin çünkü yüksek miktarda ithalat yapıcaksın demektir. Bunun bildiğim kadarıyla öncelikle bir firmanın ve bu miktardaki ithalat için iyi bir kazancının olması gerekiyor. Yani yanlış konudasın, malesef burda kimse sana yardımcı olamaz.

"hacı1992" seni alıntı yapmışım şimdi fark ettim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muymut -- 16 Ekim 2017; 20:58:1 >

• muymut kullanıcısına yanıt
    Sıkıntı yok hocam ama yanlışsınız :) . Linkte min order 1 yazıyor. Bulunabilirlik 10000 olarak yazılmış. Kaldı ki milyon tane de alsanız tanesi 400 dolara verilmez.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • hacı1992 kullanıcısına yanıt
    Merak edip mesaj attım adamlara. 1 adet vermiyorlar, ancak en az ne kadar vereceklerini belirtmediler. Ama 500adetten aşağı satıcaklarını sanmam
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.