Şimdi Ara

Wi-Fi'ın efendisi | ASUS Lyra inceleme 'Çekim derdine son'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
1
Favori
1.459
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evde veya ofiste nereye giderseniz gidin Wi-Fi çekim alanında kalmak ve interneti son hız kullanmak istiyorsanız Wi-Fi Mesh çözümlerine ihtiyacınız var.

Birbiri ile haberleşebilen akıllı erişim noktaları sayesinde akıllı cihaz üzerinde hiç bir ayara gerek kalmadan nerede giderseniz gidin Wi-Fi çekim alanı içinde kalıyorsunuz. Bu videomuzda Wi-Fi Mesh teknolojisini anlatıyor, ASUS'un akıllı çözümü Lyra'nın performansını inceliyoruz. 

• Fiyatı Amazon'da 400 dolar, Asus distribütörü ne kadara satar belirsiz ama biz en düşük o 400 doları 500 yapalım buda en düşük 1836 lira yapar. Türkiye'de alt ve orta sınıf bu aleti almaz, üst sınıftan ne kadar talep ederler bilmem ama bu fiyatla satışı çok düşük kalacağı aşikar. Ofise alan zaten Ofis masraflarını azaltmak için daha uygun bir cihaz tercih edecektir. Bana kalırsa bu ürün son tüketicide yeterli talebi oluşturamaz yani boşuna pazarlama giderlerine para harcamasınlar.

Amazon'da satışı Amerikan tipi büyük evlere yönelik olarak tanıtmışlar, bu doğru bir pazar stratejisi ama bu ürünün Türkiye pazarına sokmayı bile mantıksız buluyorum. Ben Asus Türkiye Distribütörü olsam Asus'a burada satışını yapamayız bu ürünün derim.

• video player çok stabilmiş gibi otomatik oynatmaya başlıyor durdurulmuyorda.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güzel bir ürün. Böyle bir çözüm büyük ofisler veya 300-400m2'den büyük evler için ideal bence ki zaten böyle ortamlarda yer alacaksa o fiyatı ona verirler.

• Bu ürüne alternatif olarak Cisco Meraki MR33 cihazlarını önerebiliriz. genelde kurulmsal olarak kullanıl cihazdır.

• ürünü beğenen ama fiyatını yüksek bulanlar için;

Asusun bütün RP serisinde ve birçok modem routerında "Roaming assistant" özelliği vardır. Bu özellik aktive edildiğinde belirtilen değerden daha düşük bir sinyal gücü ile bağlanan cihazların otomatik olarak bağlantısı kesilir. Bu durumda cihaz ortamda ki en yüksek sinyalle yeniden bağlantı kurar.buradaki en önemli kural ortamdaki bütün wireless ların asus ve Roaming assistant özelliğinin açık olması gerektiğidir. Bütün wirelessların adını aynı yapıp, Roaming assistant özelliğini açtığınızda aynı bu şekilde istediğiniz yere gidin cihaz en yüksek sinyal gücü olan cihaza bağlanır. RP-12 den 5 li bir kurulum yaptım çatır çatır çalışıyor tanesi 30 dolar. Eldeki cihazlar 5ghz desteklemiyorsa boşa yatırım yapmadan bu şekilde kurulum yapılabilir.

Bu üründeki avantajlar ise, paket çözüm olması, 5ghz desteği (ki fiyatının yüksek olmasının esas nedeni bu), kurulum kolaylığı vs.

Onun dışındaki bütün özellikler asus cihazlarda çoğunda var. ağ ürünlerinde asusu çok öneriyorum. sürekli olarak güncelleniyor. evde kullandığım RT-AC68U dan son derece de memnunum.

• 3. kolunuzun çıkmasını mı istiyorsunuz ? O halde ASUS Lyra tam size göre.

Her yerimizi kablosuz cihazlarla doldu. Wi-Fi'ler, yönlendiriciler, menzil arttırıcılar, kablosuz şarjlar, görüntü aktarıcılar daha neler neler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Dominic_Toretto_ -- 11 Ekim 2017; 16:45:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Dominic_Toretto_

3. kolunuzun çıkmasını mı istiyorsunuz ? O halde ASUS Lyra tam size göre.

Her yerimizi kablosuz cihazlarla doldu. Wi-Fi'ler, yönlendiriciler, menzil arttırıcılar, kablosuz şarjlar, görüntü aktarıcılar daha neler neler.

Merhaba,

Yanlış bilinen bir şeyi düzeltmek gerekli.

Çekim gücü düştükçe ihtiyaç duyulan sinyal gücü artar :) Yani eğer kablosuz sinyallerin gücü düşük olsun diyorsanız çekim gücünün yüksek olması gerekir.

WiFi router, veri alış verişi yoksa yoğun bir şekilde sinyal yaymaz. Sinyal alış verişi esnasında da düşük güç kullanılsın derseniz cihaza yakın olmanız gerekir.

Yani bu sistem aslında esprili yaklaşacak olursak o korktuğunuz 3. koldan koruyan sistem oluyor.

Sevgiler,
    Mesut Çevik
  • Öyle evim olsun, kabloyla bağlanırım. Çelişkiye gel :)

• güzel bir ürün...

• bu modelini incelemedim ama incelediğim hiçbir asus ürünün bant genişliği yönetimi yok bence bundada yoktur o yüzden beş para etmez varsada hayret

• Elektrik hattı üzerinden internet dağıtan adaptörler bunun yerini tutamaz mı acaba?
    Ben Tp-link TL-WPA4530 powerline kit kullanıyorum.Terasa yerleştirdiğim ünite ile aynı zamanda bahçemde de internet kullanabiliyorum. İhtiyaç hasıl olduğunda varsa kör bir noktaya ilave ünite satın alıp takmak mümkün. İhtiyacı olanlar bunu da bir araştırsınlar.

• Çok sağlam repeaterlar var, hem 300-500 lira civarına tek cihaz ile evi Wifi sinyaline boğabilirsiniz hem de 3 cihaz 3 priz ile uğraşmamış olursunuz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • WarSaw kullanıcısına yanıt
    Asusun aktif satılan tüm modemlerinde bandwith limitleme ve akıllı bandwith yönetimi var, siz başka bir özellikten mi bahsediyorsunuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ASUS markasını çok severim. Yinede, bu denli üst düzey bir router almak isteyen parasını Ubiquti veya Mikrotik'e harcamalı. Bu iki marka ASUS'un bu ürününden aynı ya da az bir fiyata sahip olup, paranın tam hakkını veren profesyonel yazılımla geliyor. Yukarıda arkadaşın biri Cisco önermiş, Cisco normal kullanıcılar için ağır kaçar (işletmeler için üretiliyorlar, eğitimli elemanlar kullanıyor). Benim önerdiğim iki markada böyle bir olay yok, hatta Ubiquti'nin çok güzel bir arayüzü var. Ayrıca networking'e ilginiz varsa bunlarla yapamayacağınız hiçbir şey yok.

Kısacası ASUS, ucuza, biraz alt düzey router'lar sunmalı benim şahsi fikrim, çünkü networking konusunda TP-LINK ve ASUS gibi markalar tam anlamıyla hakim değiller.

not: video'yu izlemedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi X-FI -- 11 Ekim 2017; 22:29:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Speed-Step

quote:

Orijinalden alıntı: _Dominic_Toretto_

3. kolunuzun çıkmasını mı istiyorsunuz ? O halde ASUS Lyra tam size göre.

Merhaba,

Yanlış bilinen bir şeyi düzeltmek gerekli.

Çekim gücü düştükçe ihtiyaç duyulan sinyal gücü artar :) Yani eğer kablosuz sinyallerin gücü düşük olsun diyorsanız çekim gücünün yüksek olması gerekir.

WiFi router, veri alış verişi yoksa yoğun bir şekilde sinyal yaymaz. Sinyal alış verişi esnasında da düşük güç kullanılsın derseniz cihaza yakın olmanız gerekir.

Yani bu sistem aslında esprili yaklaşacak olursak o korktuğunuz 3. koldan koruyan sistem oluyor.

Sevgiler,
    Mesut Çevik

Mesut Bey, samimiyetimle sormak isterim bu konuda bir kanıt veya belge var mıdır? Çünkü baktığımda siz de haklısınız,diğer arkadaş da haklı.Kişisel olarak 5 Ghz bandında inanın kalp çarpıntısı yaşıyorum belki psikolojik olabilir diye düşündüm lakin değil,Daha üst bantları düşünemiyorum bile.13 yıldır IT sektöründeyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hey

Asusun aktif satılan tüm modemlerinde bandwith limitleme ve akıllı bandwith yönetimi var, siz başka bir özellikten mi bahsediyorsunuz?

incelediğim hiçbir asus ürününde mbm yoktu hocam

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: çokrenkli

Elektrik hattı üzerinden internet dağıtan adaptörler bunun yerini tutamaz mı acaba?
    Ben Tp-link TL-WPA4530 powerline kit kullanıyorum.Terasa yerleştirdiğim ünite ile aynı zamanda bahçemde de internet kullanabiliyorum. İhtiyaç hasıl olduğunda varsa kör bir noktaya ilave ünite satın alıp takmak mümkün. İhtiyacı olanlar bunu da bir araştırsınlar.

Bu cihazın artısı akıllı olması sanırım. Banda göre cihaz dağıtması,gezerken dBm değerine göre cihaz paslaması vs. Şimdi parası olandan yapılan argenin parası çıkarılacak. Ondan sonra düşer fiyatı. Misal bende geçen Gearbestten Xiaomi USB wifi extender aldım 5 dolara. Taktım USB adaptöre oradan da duvara. Ping de bile artış olmadan maksimum hızımı alabildim ki o balkonda 1 diş çekiyor,çekmiyor yapıyordu telefonlar. Tabi wifi de usb'nin ağına katılmak gerekiyor. içeri geçince modeme geçebilirsin ya da geçmeyebilirsin o sana kalmış diyor cihaz. Şimdi bakınca 5 dolar nere 390 dolar nere
  • bu teknoloji yeni yeni hayatımıza girmeye başladı dediniz,bu yeni değil airties bunu air mesh olarak zaten yıllar önce yapmış ve kullanıma sunmuştu

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.