Şimdi Ara

NOTEBOOKDAN TV YE GÖRÜNTÜ MÜMKÜNMÜ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.490
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • notebookdan tv ye görüntü aktarabilirmiyim?notebookumda s-video çıkışı mevcut.

• pek fazla bilgim yok ama svideo dönüştürücüsü bulursan aktarabilirsin
  • Evet notebook tan tv ye görüntü aktarmak mümkündür . Hatta ben aktarıyorum.Çok basit aşağıda görülen fakat isimlerinin ne diye geçtiğini bilmediğim resimlerdeki aparatlarla bu iş hallediliyor.

Öncelikle aşağıda görülen cihazları tv ye bağlamak ve görüntü almak için kullanılan ve heryerde bulunan bi ucu scartlı yada tv nizin girişi neyse ona göre olan standart kaboyu alıp resimdede görüldüğü gibi ses ileten kırmızı ve beyaz uçlarına flexyjack takıp iki kanalı bir ettikten sonra bu iki ucu notebook üzerindeki normalde onboard olarak ses alabilmek için hoperlörde bağlıyabileceğimiz kulaklık girişine takıyoruz , böylece ses olayı artık tv dende alınabiliyor fakat tv den ses almayı isteyip istememek size kalmış bunun yerine sesi hoperlörlerinizdende alabilir ve o ucu isterseniz takmayabilirsiniz.

Gelelim esas mevzu olan görüntüyü ileten sarı kabloya bu kabloyu da notebook üzerindeki girişe takmamız gerekiyor ama nasıl ?

işte burada görülen ismini bilmediğim fakat kolay bulunabilse gerek diye düşündüğüm aparatı alıp bi ucunu sarı kablonun ucuna diğer ucunuda resimde görüldüğü üzre notebook üzerinde varolan girişe takıyoruz olay hallolmuş oluyor...

Ve scart ı da tv ye takıyosunuz alın size görüntü..Ben bunu tüplü sony 70 ekran tv de denedim görüntü biraz fluydu fakat aktarılan görüntünün kalitesini bi kademe arttırmak için daha yapılacak bi kaç ayar var..Masaüstende sağ tıklayıp açılan özellikler penceresinde daha yapılacak bi ton ayar sizi bekliyor ben bu yapılması zaten gerekli olan ayarlarla (çünkü video veya akan bi görüntüyü izlemek için şart bu girişi sisteme tanıtmak gibi bi işlem ) kaliteyi biraz daha arttırdım ama onun dışında başka bi bağlantı şekli yada bu iş için daha kaliteli bi kablo var mı bilmiyorum..

Son olarak bunu ne için düşünüyosunuz bilmiyorum ama mesela bu yolla film izlemek pek keyif vermez onu söyliim çünkü ne yaparsanız yapın böyle basit bi kablo üzerinden dvd kalitesinde görüntü alamazsınız.Ama onun dışında pc de yaptığınız herşeyin net bi şekilde tv dede yada ikinci bi ekranda da çıkması bunu hem başkalarınında rahatça ve büyük bi ekranda görmesini sağlıyor hemde iyi ve zevkli bişey ama dediğim gibi ekran kartınız süper de olsa sonuçta monitörün çözünürlüğündeki bi boyutu alıp tv ekranı kadar büyüteceğiniz için az da olsa görüntü kaybı oluyor ....o yüzden 32 ekran bi tv ye bağlamak 70 ekrana bağlamaktan daha net görüntü verebilir...

dediğim gibi olay bağlamakla bitmiyo bundan sonra daha bi sürü ayar yapılması gerekiyor....Umarım merak eden herkese yardımcı olmuştur

• bu donusturuculeri nerden bulabiliriz?
  • Bu dönüştürücüleri heryerde bulabilirsin teknosa yada benzeri mağazalara gidersen ve hama ve benzeri bir marka s-video kablosu alırsan 30ytl gibi bi para ödersin ama bunu bi elektronikçi yada tv malzemeleri satan bir yerden alırsan 2-3 ytl gibi bir para ödersin televisyonun yeni nesil bir cihazsa ve svideo ses çıkışları mevcutsa bir svideo birde bir ucu sterye diğer ucu çift dişi çıkışlı bir kablo alman yeterli tabiki bu dişi çıkışlar falan tvye göre değişiklik gösterecek ancak pcye girişler standarttır. Sakın yanlış anlama ben sana gitte 30 ytl verme 2-3 ytl ye al gibi saçma bi öneride bulunmuyorum sadece bilgi veriyorum cihazını riske atma kalitali birşey al derim ben. Eğer tv in eski bir cihazsa yukarıda arkadaşımında gösterdiği gibi scart dönüştürücülü kablo alman lazım bunuda ancak tv malzemeleri satan yerlerden temin edebilirsin. Kablo olayını hallettikten sonra ekran kartının ne oldunu yazarsan görüntü aktarımı konusunda yardımcı olabilirm

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.